Oktobar 06, 2024, 06:20:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Par pitanja oko nekih stvari  (Pročitano 6066 puta)

Van mreže Cipiripi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Par pitanja oko nekih stvari
« poslato: Jun 11, 2010, 09:40:09 posle podne »
Pre svega pozz svima... Ja imam par pitanja shto se tiche mog treniranja,tj trebaju mi saveti da vidim sta to loshe radim (Ako radim)
Shto se tiche mog treniranja treniram vec 3 godine,mozda i malo jache bez neke vece pauze. Prvo shto sam pocheo da radim bio je "Kick-Box" pod znacima navoda jer taj chovek je to drzao cisto ovako da se chovek "izduva" shto bi se reklo. Al odatle sam pocheo,u teretanu nikad nisam ishao.
Od vezbi za snagu radim Zgibove,propadanje,sklekove,chuchnjeve ( Sa opterecenjem ) , buchica i josh par vezbica nekih. Sto se tiche trchanja,ako trchim shto duze pauzu pravim 3 dana pa posle toga radim shto brze i na vreme. Na duzinu trchim 10 KM , a kad radim na krace staze trchim shto brze mogu 2x400/4x200/5x100 i posle 2 kruga trchim da mi se mishici "opuste" :) Dzak radim svaki drugi dan (Svaki drugi trening ubacim noge)  + vijacha... Sparing sa drugovima jednom nedeljno... Stvarno pokushavam da dam svoj maksimum sto se tiche toga,ne radim nigde za sada,tako da mi preostaje samo da treniram. Cilj imam,al jel moguce da se ostvari stvarno josh uvek ne znam. U mom gradu nemam konkretne uslove za napredak,shto je po meni tuzno :/
Mene interesuje,koliko meni moze da shteti to da ja treniram kao konj ta 2 treninga,a nemam neki apetit,tako da u toku dana pojedem neshto jako malo. Kad ne mogu da spavam nocu,ustanem,obuchem se i odem na trchanje (Bilo zimsko doba 01:00 ako se ne varam) i posle toga legnem da spavam i ujutru normalno opet trening. Sad kad su ove vrucine,trchao sam u 11:00 ujutru 10 velikih krugova na fudbalskom terenu (5 brzo,5 sporo) i posle toga na zgibove,propadanje,sklekove i trbushne mishice... Inache nedavno sam istrchao 16 KM i od tada me stigao neki umor ili kao da nemam neke volje za trchanje. Danas sam po onoj vrucini,kao drugi trening istrchao 5 KM,al sam obukao 2 majice i debeli duks. Shta sam ja utripovao u glavi pojma nemam,al posle tog trchanja kad u nesvest nisam pao,kad sam se malo ohladio,totalno hladnom vodom sam se okupao,imao sam osecaj kao da cu u nesvest da padnem,faca mi se jezila,al posle kupanja sam bio kao nov. Noge su mi nekako klecale i taj fazon. Proslog leta sam dok su svi ishli bajsom na kupanje,ja sam se spremio za trchanje,istrchao 4 KM do jezera,skinuo se i preplivao jezero muskim stilom bez stajanja,kad sam ishao kuci,obrnuto i to je to. Treniram 6 dana u nedelji 2 puta dnevno. Imam 20 godina,188 visina,83 Kg.
Stvari koje sam ja zapazio,a i moji ukucani su sledeci,da sam nocu pocheo da gundjam kao da nisam normalan,nekad se i derem na sav glas (Pre se to nije deshavalo) , i kad lezim i kad sam pospan,osecam kako mi se mishici grche,fazon cimne me kao struja da me pecne :) (Nadam se da razumete sta sam hteo da kazem)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #1 poslato: Jun 11, 2010, 09:49:14 posle podne »
Sto to sebi radis, kupanje hladnom vodom tako ugrijan ti ne treba..A i sigurno moras da se bolje hranis da bi to izdrizo!!Uglavno to nije zdravo sto radis toliko se forsiras ,slabo se hranis !
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #2 poslato: Jun 11, 2010, 09:57:35 posle podne »
Ima ovde gomila gresaka, reci sta ti cilj i sta zelis da postignes treningom pa cemo te uputiti kako treba da treniras i da se hranis kako bi postigao sto bolje rezultate.

Van mreže Cipiripi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2010, 10:33:28 posle podne »
Ima ovde gomila gresaka, reci sta ti cilj i sta zelis da postignes treningom pa cemo te uputiti kako treba da treniras i da se hranis kako bi postigao sto bolje rezultate.

Iskreno trenutno mi je cilj da budem sto spremniji,jer jednog dana planiram da pochnem trenirati MMA jer sam za tim lud,pa kad odem ne budem pochetnik shto se tiche kondicije i snage,a inache da ne ispadnem smeshan,sa drugovima radim sparing,rvanje i tako to,josh ima jedan dechko koji je jako dobar u Jiu-jitsa pa ono,pokazuje mi malo. Sto je najbitnije meni,josh se ni jednom nisam razocharao u treniranje i 100 puta proslog leta drugovi izalaze u grad subotom,a ja idem trchati ili slichno,jer mi je dosadno,a u gradu se smorim jer ne pijem. I inache da napomenem,od suplemenata nikad nishta nisam uzimao,prvenstveno jer nisam neki poznavalac,a i drugo finansije me s guza malo :D

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #4 poslato: Jun 12, 2010, 02:55:36 posle podne »
Najbolje ti je da treniras neku borilacku vjestinu ako oces kasnije da probas mma...

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #5 poslato: Jun 12, 2010, 03:10:41 posle podne »
u snu pricas zato sto si premoren. spusti formu bar dok su ove velike vrucine :) trening sa tegovima moras da ubacis. koliko vremenski preskaces vijacu? npr ja kad je preskacem idem 8 rundi od po 3 minuta sa minutom pauze izmedju svake. dzak je dobra solucija, ali definitivno moras da ubacis fokusere i da radis shadow boxing ako ne radis. npr: radis rundu na dzaku 3 minuta, minut odmora, pa 3 minuta shadow, pa min. odmora, pa dzak 3 minuta itd.... sparing jednom nedeljno OK. koliko rundi mozes da odradis tada? za trcanje ti isto preporucujem po rundama... znaci 3 minuta jaci tempo, minut brzo hodanje... dovoljan ti je jedan jak trening dnevno, ali moras da jedes posteno... dzabe ti sve ako ne jedes. po ovoj vrucini ti si nosio 2 majice i debeli duks i trcao 5km. jel ti je cilj da umres? xD http://www.youtube.com/watch?v=hKmQ7euQ6do evo ti jedan kruzni trening koji je dobar za snagu i eksplozivnost. poz
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #6 poslato: Jun 12, 2010, 03:14:07 posle podne »
GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP GSP
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #7 poslato: Jun 12, 2010, 03:19:00 posle podne »
Danas sam po onoj vrucini,kao drugi trening istrchao 5 KM,al sam obukao 2 majice i debeli duks.


Pametno.
Evo ga još jedan što je pokušao: http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/193580/Umro-dok-je-trcao-na-Uscu

Van mreže Cipiripi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #8 poslato: Jun 12, 2010, 03:27:44 posle podne »
u snu pricas zato sto si premoren. spusti formu bar dok su ove velike vrucine :) trening sa tegovima moras da ubacis. koliko vremenski preskaces vijacu? npr ja kad je preskacem idem 8 rundi od po 3 minuta sa minutom pauze izmedju svake. dzak je dobra solucija, ali definitivno moras da ubacis fokusere i da radis shadow boxing ako ne radis. npr: radis rundu na dzaku 3 minuta, minut odmora, pa 3 minuta shadow, pa min. odmora, pa dzak 3 minuta itd.... sparing jednom nedeljno OK. koliko rundi mozes da odradis tada? za trcanje ti isto preporucujem po rundama... znaci 3 minuta jaci tempo, minut brzo hodanje... dovoljan ti je jedan jak trening dnevno, ali moras da jedes posteno... dzabe ti sve ako ne jedes. po ovoj vrucini ti si nosio 2 majice i debeli duks i trcao 5km. jel ti je cilj da umres? xD http://www.youtube.com/watch?v=hKmQ7euQ6do evo ti jedan kruzni trening koji je dobar za snagu i eksplozivnost. poz

Vijachu preskachem dok je pauza izmedju rundi sa dzakom,3 minuta po 6 rundi radim i 1 min "pauza" tj preskakanje vijache i odma posle toga dzak i kad zavrshim to sve uzmem i preskachem je od sporog tempa do brzog i onda kad pogreshim tu prestanem,od prilike jedno 5 minuta josh vijache. Shto se tiche fokusera,sad sam prochitao da nisam naveo,radim i to,al to radim kad sam odmoran,npr posle nedeljnog odmora,pa 3 treninga u nedelji opalim razmak 2 dana... E shto se tiche Shadow Boxing-a,to nikad nisam radio,jedino kad se zagrevam,pa malo da ispucam ruke pre dzaka/fokusera. Ako pitash za sparing koliko rundi mogu da odradim,isto kao i dzak i fokusere shto radim... 5 rundi po 3 minuta,1 min pauza... normalno da budem umoran posle toga,pa josh malo da zavrshim trening odradim koji sklekic i fajront. Shto se tiche trchanja,malo je to zajebano odraditi tako jer dok trchim ne nosim nishta chime bi mogao da izmerim vreme,jedino ako bi moglo nekako da iskombinujem,mislim tako sam i radio,500 metara brz tempo,500 metara umeren (Za odmor) pa tako sve 5 puta...  GSP Faker,a *ebena teretana i tegovi,nikad ih nisam voleo :/

@Oktagon kao shto rekoh trenirao sam Kick-box al to nishta nije bilo ozbiljno,buduci da je trener to radio chisto za sebe,a ne zbog nas,chak me je i 2 puta krvnichki ispucao na treningu da mi pokaze kako on to zna (Mada se ja nisam zalio na batine) ,nishta nisam mogao da napredujem tu,tako da sam otishao odatle i od tada treniram potpuno sam,nekad sa drugovima kad su u pitanju sparinzi/fokuseri i ostalo. Ih brate moj,bi ja rado da ova drzava nije trula ovoliko,pa da ulazu malo u borilachki sport.

Van mreže Cipiripi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2010, 03:30:20 posle podne »
Danas sam po onoj vrucini,kao drugi trening istrchao 5 KM,al sam obukao 2 majice i debeli duks.


Pametno.

Danas sam po onoj vrucini,kao drugi trening istrchao 5 KM,al sam obukao 2 majice i debeli duks.


Pametno.
Evo ga još jedan što je pokušao: http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/193580/Umro-dok-je-trcao-na-Uscu
Evo ga još jedan što je pokušao: http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/193580/Umro-dok-je-trcao-na-Uscu

U choveche :O

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2010, 03:32:57 posle podne »
ako hoces nesto ozbiljnije, moras u teretanu. odakle si?
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2010, 04:18:44 posle podne »
Samo ti smanji intezitet treninga jer to sto ti radis pravi samo negativan efekat, uzmi da pijes OLIGOVIT ! pozzzzzz

Van mreže Cipiripi

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2010, 06:34:36 posle podne »
Samo ti smanji intezitet treninga jer to sto ti radis pravi samo negativan efekat, uzmi da pijes OLIGOVIT ! pozzzzzz

Sta to stvara u mom treniranju konkretno negativan efekat? I da,shta je OLIGOVIT,poshto prvi put cujem za to :)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2010, 09:27:48 posle podne »
Samo ti smanji intezitet treninga jer to sto ti radis pravi samo negativan efekat, uzmi da pijes OLIGOVIT ! pozzzzzz

Sta to stvara u mom treniranju konkretno negativan efekat? I da,shta je OLIGOVIT,poshto prvi put cujem za to :)
Pretreniraces se ,katabolizam !
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže ninja_bg

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 693
  • stealth
Odg: Par pitanja oko nekih stvari
« Odgovor #14 poslato: Jun 12, 2010, 09:32:32 posle podne »
a mislila si da te nece boljeti,
ako odes prestaces me voljeti,
ali uzalud je sve, jos uvijek volis me..