Septembar 20, 2024, 09:15:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Da li je previse?  (Pročitano 2752 puta)

Van mreže WxxW

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Da li je previse?
« poslato: Jun 28, 2006, 09:19:45 posle podne »
Poceo sam sa teretanom pre sedmicu dana. Idem svaki dan, radim sat ipo, 2 h.. kako kada. Radim ruke, grudi i noge. Zanima me koliko je zdravo pratiti taj tempo? Za sada mi ide ok, samo me zanima da li je mozda prejak ritam ili da nastavim da ga pratim?

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Da li je previse?
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2006, 09:37:52 posle podne »
Ih, ih, ih !
Decko udari ti malo po forumu !

Ti si pocetnik i ne treba toliko da trenirasH! Cak i da si profesionalac, takav trening ne bi imao smisla.

Trening ne treba da ti traje vishe od sat vremena.
Preporucio bi ti da trenirash svaki drugi dan i da svaki trening radish po jednu misicnu partiju.

Grudi
Ledja
Ramena
Noge
Ruke !

Van mreže WxxW

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Re: Da li je previse?
« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2006, 07:20:40 pre podne »
ok. Pa posto sam uplatio na svaki dan. Moze li onda da se prati taj tempo, svaki put drugacie particije misica, po sat vremena?

jbg.. nije mi prvu put da idem u teretanu, ali ne znam da procenim koliko j eoptimalno vezbanje.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Da li je previse?
« Odgovor #3 poslato: Jun 30, 2006, 08:27:29 posle podne »
Nije u pitanju obim vec intenzitet toga sto odradis... jedna misicna partija dnevno ti pruza mogucnost da se fokusiras na datu partiju i da je tako maksimalno stimulises, naravno posto je neces raditi slijdecih 5-7 dana to ce tvojim misicima dati dovoljno vremena za oporavak i rast...

Ako si u teretani svakog dana (mada bi TREBAO da odvojis makar dan-dva za kompletan odmor) odvoj 2-3 treninga za kardio kada neces raditi sa tegovima vec samo biciklo, stazu ili sta vec imas, ako nemas kardio masine odlicno ce ti posluziti vijaca, radi runde... a u pauzama radi trbusnjake, ledjnjake, mozes da se istezes i slicno...

Sto se tice obima uvijek odradi za prvu vjezbu par laganih serija zagrijavanja sa malom tezinom, a onda piramidalno povecavaj optercenje... preporucio bih ti da svaku vjezbu pocnes sa serijom-dvije zagrijevanja nakon cega slijede radne serije...

Imas na foumu dosta programa koje su postavili ljudi koji dobro znaju sta i kako raditi... takodje u podforumu clanci nacices gomilu savjeta za trening, ishranu sve...

Moj ti je savjet da lagano krenes u citanje clanaka, diskusija iz kojih ces vidjeti da je puno pocetnika doslo i da su Pedjos, Sasacg, markoni, Mr.Big i drugi sve to vec hiljadu puta objasnili pa ces i ti naci odgovore koje trazis...

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže WxxW

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Re: Da li je previse?
« Odgovor #4 poslato: Jun 30, 2006, 10:35:35 posle podne »
Hvala prijatelju. Drzacu se tvojih saveta. Forum je stvarno kvalitetan, istrazicu ga temeljnije. Pozz

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Da li je previse?
« Odgovor #5 poslato: Jun 30, 2006, 11:24:58 posle podne »
:wink:
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me