Septembar 17, 2024, 04:45:24 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: pocetak treninga - muscle gain + fat loss  (Pročitano 3518 puta)

Van mreže Flagpole

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« poslato: Maj 15, 2010, 01:16:50 posle podne »
Pozdrav svima,

odlican forum, pratim vec neko vreme..

Koristili bi mi predlozi na koji nacin bih mogao da postignem sledece: dobijem na masi oko 3-5 kg, ali istovremeno se stesem u predelu struka...znaci da sagorim to sala sto imam ali da istovremeno ne izgubim odnosno cak dodam koju kilu misica...

imam 25 god, 187cm visina, 75 tezina, ectomorph, oko 1900  BMR... u ok sam formi, ali poslednjih godinu dana sam zbog prirode posle izgubio sixpack, ne previse, ali dovoljno da postane neki 3pack :) i izgubio na misicnoj masi malo ... isao sam 1 nedeljno u teretanu i 1-2 nedeljno trcao...sada imam 2 meseca skroz free, pa bih hteo da se dovedem u red koliko je moguce....znaci love handles da skinem i salo na donjem delu stomaka.

trenutno recimo dizem oko 80kg na bencu kao poslednju seriju od 3, oko 5-6 puta, oko 18kg bucice biceps, i trcim oko 5km za 25min, 3-4 puta nedeljno, cisto radi ilustracije forme..

planiram da idem u teretanu oko 4 puta nedeljno, radim strenght training, znaci 3 vezbe po 3 serije za svaku grupu misica (10, 6, 4 ponavljanja), i odmah posle da trcim oko 4km, ne znam jel to dobar pravac za ono sto hocu da postignem?

inace ne jedem meso, pa je malo tesko da nabacim masu, razmisljam da uzmem neki protein, ali sam neupucen, koja vrsta je najprirodnija, neki cisti protein, cuo sam da je soya protein stetan za muskarce...

ako neko ima neki program vec ili koristan link za  ovo sto zelim da postignem, bilo bi odlicno...saveti dobrodosli!

pozz !  :D

« Poslednja izmena: Maj 15, 2010, 01:22:36 posle podne Flagpole »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #1 poslato: Maj 15, 2010, 02:20:08 posle podne »
pozdrav
Citat
Koristili bi mi predlozi na koji nacin bih mogao da postignem sledece: dobijem na masi oko 3-5 kg, ali istovremeno se stesem u predelu struka...znaci da sagorim to sala sto imam ali da istovremeno ne izgubim odnosno cak dodam koju kilu misica...

zao mi je sto moram biti surov...NIKAKO jer je to NEMOGUCE a pogtovo ne za nekoga ko je na pcoetku cele rpice kao i ti a ti si jedno 5000 ti koji dolazi sa istim problem
malo na ruke i grudi a da smanji struk 8) 8)

deco..o tome treba da pazite preko zime

Citat
trenutno recimo dizem oko 80kg na bencu kao poslednju seriju od 3, oko 5-6 puta

greska..tose odavno vise ne radi tj nateze na tezine

Citat
trcim oko 5km za 25min, 3-4 puta nedeljno, cisto radi ilustracije forme..

radis i na masi i na defki to ti je kao prica da je EZ sipka za definciju a ravna za masu..
ne radi to tako sinak

Citat
znaci 3 vezbe po 3 serije za svaku grupu misica (10, 6, 4 ponavljanja), i odmah posle da trcim oko 4km, ne znam jel to dobar pravac za ono sto hocu da postignem?

kao sto vec rekah
a da pratis forum kao sto kazes onda bi nasao da je ovo sto ti hoces glupost..ali ga ne pratis

Citat
inace ne jedem meso, pa je malo tesko da nabacim masu, razmisljam da uzmem neki protein, ali sam neupucen, koja vrsta je najprirodnija, neki cisti protein, cuo sam da je soya protein stetan za muskarce...

soja je smece u svim obilicma a ti bez B zivotnjskog porekla mozes da zaboravis masu...mozda sa ribom i moglo bi da se nesto uradi ali u z to je potrebno gomile suplemneta i OGROMNO ZANNJE..

jos jednom
izivni sto sam surov ali moram tako da ti kazem

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #2 poslato: Maj 15, 2010, 02:41:17 posle podne »

Citat
radis i na masi i na defki to ti je kao prica da je EZ sipka za definciju a ravna za masu..
ne radi to tako sinak

hahahhahahahahhaha ovo je prejako koji si ti kralj peki hahhaha
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2010, 08:21:11 posle podne »
Pa nije to Peki :)
nazalost Mnogi i dan danas veruju u : ez za definisiju mnogo ponavljanja za definiciju   , a ravna sipka za masu i malo ponavljanja a vece tezinu za masu
For me , life is continously being hungry.

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #4 poslato: Maj 15, 2010, 08:28:04 posle podne »
ez za definisiju mnogo ponavljanja za definiciju   , a ravna sipka za masu i malo ponavljanja a vece tezinu za masu
Covjek svaki dan nesto novo nauci :)

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #5 poslato: Maj 16, 2010, 10:53:50 posle podne »
....inace ne jedem meso...



Najprijateljskiji savet ti je da da jos jednom DOBRO razmislis o veganstvu kao zivotnom stilu itd......
Da je to NORMALNO za belce mi bi bili takvi od postanka, zar ne?

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #6 poslato: Maj 17, 2010, 08:13:08 posle podne »
Covek kaze da ne jede meso, sto ne znaci da je vegan...

Van mreže dis00

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 157
  • DON'T WAIST YOUR TIME !
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #7 poslato: Maj 17, 2010, 11:14:26 posle podne »
muscle gain + fat loss ... nesto kao biti zensko i ebat a da ti pritom ne udje ? ili tako nesto, uglavnom zakljucak nemoguce kao sto su i ostali rekli

a sto se tice izbjegavanja mesa na jelovniku... hmm... necu pitati za razlog ali definitivno trebas doooobrooo razmisliti sta ti zapravo zelis postici u teretani? imas li recimo sada nekog ''idola'' ili neku osobu koja ima ajmo reci ''tijelo'' kakvo bi ti jednog dana rado volio imati pa nek ti iskusni procjene da li je to uopste moguce postici na ''tvoj nacin'' bez mesa i s trcanjem poslije treninga itd itd (da ne navodim sve sto si istaknuo)

lijep pozdrav :)

Van mreže Flagpole

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #8 poslato: Maj 29, 2010, 07:28:39 posle podne »
Hvala na komentarima.

Nesto slicno ovom programu: http://www.bodybuilding.com/fun/kelly3.htm se vidim provlacilo i po forumu, sto zadovoljava moje prohteve iz naslova, ne znam je li iko naisao na prilozeni clanak, i da li iskusniji clanovi vide neke nedostatke prilozenog programa? bilo logicke ili samo neke finese...

Hvala!


Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #9 poslato: Maj 29, 2010, 10:53:53 posle podne »
TI bas ne citas sta ti pisu :)

TO je teoretski nemoguce .... da gubis i dobijas ...
Neces nista postici niti ces izgubiti salo niti dobiti gram misica ...

ODluci se za jedno ;)
For me , life is continously being hungry.

Van mreže Flagpole

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #10 poslato: Maj 30, 2010, 07:40:28 posle podne »
TI bas ne citas sta ti pisu :)

TO je teoretski nemoguce .... da gubis i dobijas ...
Neces nista postici niti ces izgubiti salo niti dobiti gram misica ...

ODluci se za jedno ;)

ma citam al ne bih da ulazim u rasprave po forumima.. ako neko hoce da da konstruktivn savet super, ako hoce samo da kritikuje ne treba mi to po netu...

znaci procitao si ovaj program sto sam linkovao, i mislis  da je besmislen i netacan?

inace nisam na pocetku price, idem u teretanu vec 6+ godina on and off... ali sada prvi put imam problema sa salom oko struka a opet ne bih da izgubim misicnu masu dok mrsavim...ne treba meni da nabacim mnogo misica, vec 2-3 kg ili eventualno odrzim...imao sam ranije +10kg, mase, ali mi se nije svidelo kako izgledam, pa ne bih prelazio 80kg, a opet ne bih da jos izgubim masu skidajuci ovo salo koje sam pokupio prethodne godine...

taj program koji sam linkovao je slicno nesto onome sa teme 1, 2, 3 trbusnjci...  sa tim sto ne ide 3 dana low carb pa high, vec naizmenicno..

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #11 poslato: Maj 30, 2010, 08:08:44 posle podne »
Nisam citao ceo program ...
Dovoljno je da procitam naslov i mogu da tvrdim da je bezmislen i netacan ....
Svako ali svako sa imalo znanja ce ti reci : ne moze fat lose i mussle gain u isto vreme


Mislim ako oces da cujes savet : da odlican je program mogu i to da ti napisem : ako ces to da smatras konstkrutivnim meni nije problem
For me , life is continously being hungry.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #12 poslato: Maj 30, 2010, 09:48:16 posle podne »
Kako to mislis ne bi da ulazis u rasprave na forumu? Valjda za to i sluzi forum :)
To sto zelis je nemoguce, veruj mi da i ja imam iste zelje...ali jbg, ne moze

Ono sto mozes da uradis je da izgubis salo a da sacuvas misice uz odgovarajucu ishranu i jaku suplementaciju, a kasnije kada budes zadovoljan sa skinutim kilogramima da krenes da nabacujes pravu masu, tj. misice :) Ovo ti je jedini put, jeste tezak...ali samo tako se stize do cilja
Postoje dva nacina da se uveris u ovo:
1. Da krenes po programu koji si ostavio u poruci i da pratis kako ce telo da se ponasa
2. Da koristis proverene metode koje su do sada pokazale sigurne rezultate
Ti se odluci kako hoces i ne zaboravi da javis rezultate ;)


Van mreže Flagpole

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #13 poslato: Maj 30, 2010, 11:31:29 posle podne »
Kako to mislis ne bi da ulazis u rasprave na forumu? Valjda za to i sluzi forum :)
To sto zelis je nemoguce, veruj mi da i ja imam iste zelje...ali jbg, ne moze

Ono sto mozes da uradis je da izgubis salo a da sacuvas misice uz odgovarajucu ishranu i jaku suplementaciju, a kasnije kada budes zadovoljan sa skinutim kilogramima da krenes da nabacujes pravu masu, tj. misice :) Ovo ti je jedini put, jeste tezak...ali samo tako se stize do cilja
Postoje dva nacina da se uveris u ovo:
1. Da krenes po programu koji si ostavio u poruci i da pratis kako ce telo da se ponasa
2. Da koristis proverene metode koje su do sada pokazale sigurne rezultate
Ti se odluci kako hoces i ne zaboravi da javis rezultate ;)



htedoh reci nemam vremena za rasprave na forumu ako vec znam koja filozofija stoji iza kojih komentara...

razmisljao sam i ja naravno o tome da odvojeno radim ove dve stvari, tako je bilo i ranije kada sam trenirao, medjutim eto sada sam prvi put dosao u ovu situaciju i video po netu raznih slicnih programa kao ovaj koji sam linkovao, pa pomislih da je doslo do nekih novijih shvatanja i razumevanj bb i ishrane....sto i dalje pokusavam da proverim na raznim mestima, ali nije lako kada neko nece ni da procita clanak a odmah  tvrdi da je pogresno  ;)

probacu da iskopam jos par informacija i nekih primera... ako nema nista, onda krecem sa carb rotation, iz 1, 2, 3 teme...

pozz svima.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: pocetak treninga - muscle gain + fat loss
« Odgovor #14 poslato: Maj 30, 2010, 11:51:15 posle podne »
Naravno, nastavi da istrazujes...zato sam ti i rekao da javis rezultate
Znam dosta njih koji su imali isti cilj i koji su isto pokusavali, ali nisu uspeli...jednostavno da bi stigao do tog cilja (ako stignes) potrebno je da savrseno poznajes svoje telo i kako ono deluje na sve promene, da imas perfektnu disciplinu i da koristis jos mnoge materije, ali to je vec posebna prica :)