Jul 06, 2024, 09:40:11 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: maltodextrin  (Pročitano 42354 puta)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: maltodextrin
« Odgovor #105 poslato: Mart 30, 2010, 08:47:02 posle podne »
Internet je čudna stvar :)
Toliko se toga ispriča i 99% istih stavova a ispadne totalno nerazumevanje :) , nije ni prvi ni poslednji put
Pain is temporary, Pride is forever

Spartak

  • Gost
Odg: maltodextrin
« Odgovor #106 poslato: Mart 30, 2010, 09:15:49 posle podne »
i moj stav je ne krcati, sta vise ja vitargo koristim samo kada  bip....,ovako ne koristim secer u pwm
medju prvima sam rekao da se smanji doza secera..
rekao sam da sluzi I za popunu, ali onda je nastala rasprava :)
e ondaK ok:D

To ti je naturalni lazic rekao a ti da ga udavis kako moze 30 grama da I popuni depoe :)

Negativo senjor
Govorili smo o tome kako na secere posle treninga treba gledati samo insulin okidace,punice glikogen al to je mizerija

Spartak

  • Gost
Odg: maltodextrin
« Odgovor #107 poslato: Mart 30, 2010, 09:16:23 posle podne »
i moj stav je ne krcati, sta vise ja vitargo koristim samo kada  bip....,ovako ne koristim secer u pwm
medju prvima sam rekao da se smanji doza secera..
rekao sam da sluzi I za popunu, ali onda je nastala rasprava :)

Amen to that

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: maltodextrin
« Odgovor #108 poslato: Mart 30, 2010, 09:56:26 posle podne »
i moj stav je ne krcati, sta vise ja vitargo koristim samo kada  bip....,ovako ne koristim secer u pwm
medju prvima sam rekao da se smanji doza secera..
rekao sam da sluzi I za popunu, ali onda je nastala rasprava :)
e ondaK ok:D

To ti je naturalni lazic rekao a ti da ga udavis kako moze 30 grama da I popuni depoe :)

Negativo senjor
Govorili smo o tome kako na secere posle treninga treba gledati samo insulin okidace,punice glikogen al to je mizerija

na pocetku teme kada je decko pitao mi smo govorili:



Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #109 poslato: Mart 30, 2010, 10:12:24 posle podne »
Jel mozete da mi pomognete oko ovoga bio bih vam mnogo zahvalan, a to je ujedno i razlog zasto sam pitao za maltodekstrin. Ja imam dobru misicnu masu i nizak procenat masti tako da nemam potrebe da nabacujem masu ili skidam salo, ovako mi skroz odgovara. Medjutim ono sto me vec dugo otkad treniram muci, to je da nekako ne mogu da odrzim lepu cvrstocu i punocu misica. Desava mi se da nekoliko dana bude super (kad stegnem misic kao kamen, vene mi dodju do izrazaja, i misici izgledaju bas puni), medjutim posle toga dodje mi nekoliko dana da kad stegnem misic on bude kao sundjer, kao da sve izadje iz njega i to je bas mnogo osetne razlika i jako mi smeta. I to se tako stalno ponavlja, bude par dana lose, pa par dana super i tako u krug. Pokusavao sam da promenim dosta stvari u treningu i ishrani da vidim sta utice na to, pa sam pravio  i duge odmore od treninga i opet isto. Pa bih voleo ako bi neko ko zna kako resiti i objasniti ovaj problem mogao da mi pomogne jer to je jedini koji trenutno imam. Da li se to desava zbog glikogenskih rezervi, nivo azota u krvi, hormoni ili...??
Hvala

prazan gligogen verovatno
Jel mozete da mi pomognete oko ovoga bio bih vam mnogo zahvalan, a to je ujedno i razlog zasto sam pitao za maltodekstrin. Ja imam dobru misicnu masu i nizak procenat masti tako da nemam potrebe da nabacujem masu ili skidam salo, ovako mi skroz odgovara. Medjutim ono sto me vec dugo otkad treniram muci, to je da nekako ne mogu da odrzim lepu cvrstocu i punocu misica. Desava mi se da nekoliko dana bude super (kad stegnem misic kao kamen, vene mi dodju do izrazaja, i misici izgledaju bas puni), medjutim posle toga dodje mi nekoliko dana da kad stegnem misic on bude kao sundjer, kao da sve izadje iz njega i to je bas mnogo osetne razlika i jako mi smeta. I to se tako stalno ponavlja, bude par dana lose, pa par dana super i tako u krug. Pokusavao sam da promenim dosta stvari u treningu i ishrani da vidim sta utice na to, pa sam pravio  i duge odmore od treninga i opet isto. Pa bih voleo ako bi neko ko zna kako resiti i objasniti ovaj problem mogao da mi pomogne jer to je jedini koji trenutno imam. Da li se to desava zbog glikogenskih rezervi, nivo azota u krvi, hormoni ili...??
Hvala


Jel radiš varijacije UH? Jel ti taj dan kad se osećaš ispunpano ne uzimaš u toku dana složene UH? Ako je to, to ti je jedino istrošeni glikogen (Naturalni ti je već rekao). Znači taj dan kad si ispunpan ne unosiš kompleksne UH pa si prazan.
Da li mislite da samo to moze biti razlog ?

Spartak

  • Gost
Odg: maltodextrin
« Odgovor #110 poslato: Mart 30, 2010, 10:54:01 posle podne »
@ Slobodan

Druze, ne trebas da shvacas sve bukvalno,  to je bila sugestija ovome momku da se ne bazira na proste secere kao punjace glikogena, vec na complex carbs.Jer 30gr je mizerija za glikogen kao sto rekoh. Ne trebas postavljat slike i dokaze na forum ja pratim dovoljno .

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: maltodextrin
« Odgovor #111 poslato: Mart 30, 2010, 10:55:27 posle podne »
Pogledaj temu gre je pedja objasnio kako i kada treba da se jede veca kolicina UH a kada se uopste ne jede. Kada se pravi pauza sa treninzima kada se kako trenira uopste. Ako radis identicno kako tamo pise i ako ti i dalje bude misic sundjerast onda problem da trazis na drugom mestu jer glikogen nije problem.
Mada moje misljenje ovako na slepo je da recimo noge radis u cetvrtak a u utorak ili sredu imas losu ishranu tj nemas UH i mozda tu trazis problem. Vidi da razmotris sta je i kako iz teme 1.2.3 trbusnjaci za leto su tu. Na prvih par strana imas sve sto trebas da znas. Na dalje nemoj citati jer se ponavlja. Toliko mogu da ti pomognem.

@Spartak
Samo zelim da kazem sta je bila tema razgovora jer se momak bunio sta je malto. No nema potrebe da se polemise vise o tome ;)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: maltodextrin
« Odgovor #112 poslato: Mart 31, 2010, 08:18:30 pre podne »
Da li mislite da samo to moze biti razlog ?

Pa šta ćeš više od toga, naravno da je moguće samo od toga ali moguće je da ti se nadovezalo još koji faktor...premor, pretreniranost, stres, dexidriranost, nedostatak minerala...
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #113 poslato: April 01, 2010, 02:51:36 pre podne »

Van mreže dzoniE

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 151
Odg: maltodextrin
« Odgovor #114 poslato: April 01, 2010, 02:53:58 pre podne »
Pogledaj temu gre je pedja objasnio kako i kada treba da se jede veca kolicina UH a kada se uopste ne jede. Kada se pravi pauza sa treninzima kada se kako trenira uopste. Ako radis identicno kako tamo pise i ako ti i dalje bude misic sundjerast onda problem da trazis na drugom mestu jer glikogen nije problem.
Mada moje misljenje ovako na slepo je da recimo noge radis u cetvrtak a u utorak ili sredu imas losu ishranu tj nemas UH i mozda tu trazis problem. Vidi da razmotris sta je i kako iz teme 1.2.3 trbusnjaci za leto su tu. Na prvih par strana imas sve sto trebas da znas. Na dalje nemoj citati jer se ponavlja. Toliko mogu da ti pomognem.

@Spartak
Samo zelim da kazem sta je bila tema razgovora jer se momak bunio sta je malto. No nema potrebe da se polemise vise o tome ;)
A u kojoj temi je Pedja objasnio o unosu uh ?

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: maltodextrin
« Odgovor #115 poslato: April 01, 2010, 05:57:23 posle podne »
i moj stav je ne krcati, sta vise ja vitargo koristim samo kada  bip....,ovako ne koristim secer u pwm
medju prvima sam rekao da se smanji doza secera..
rekao sam da sluzi I za popunu, ali onda je nastala rasprava :)
e ondaK ok:D

To ti je naturalni lazic rekao a ti da ga udavis kako moze 30 grama da I popuni depoe :)

Negativo senjor
Govorili smo o tome kako na secere posle treninga treba gledati samo insulin okidace,punice glikogen al to je mi
i moj stav je ne krcati, sta vise ja vitargo koristim samo kada  bip....,ovako ne koristim secer u pwm
medju prvima sam rekao da se smanji doza secera..
rekao sam da sluzi I za popunu, ali onda je nastala rasprava :)

Amen to that
zerija

Nadam se cu dok su praznici naci slobodno vreme,pa cu fino i lepo da obrazlozim svoj stav u neku novu temu.
Znacenje secera u PWM nije samo insulin spajk (to uopste nije ni priblizno tako).

Van mreže Micronized

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: maltodextrin
« Odgovor #116 poslato: Maj 21, 2010, 08:28:38 posle podne »
Da li malto moze da izazove recimo neku alergijsku reakciju? Tipa svrab po kozi

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: maltodextrin
« Odgovor #117 poslato: Maj 21, 2010, 09:11:52 posle podne »
Bukvalno sve moze da izazove alergijsku reakciju ako je neko na isto alergican :)
For me , life is continously being hungry.