Jul 01, 2024, 08:32:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Jadran Damjanović: Najteži sam i svima ću sjediti za vratom  (Pročitano 3980 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Jadran Damjanović: Najteži sam i svima ću sjediti za vratom
« poslato: Maj 08, 2010, 12:38:22 pre podne »
Nakon što je prvotno najavljeno da će se ovogodišnji Scitec Nutrition Muscle Fest održati 6. lipnja u Splitu, organizatori u naknadno objavili informaciju o promjeni mjesta održavanja natjecanja. Knin će ove godine ugostiti natjecatelje u bodybuildingu, ali i one koji će se boriti za titulu Scitec Nutrition Strongman.

Posebnost ovoga natjecanja je i, za bodybuilding standarde na ovim prostorima, visok fond novčanih nagrada koji će biti podijeljen među pet prvoplasiranih.

Strongman natjecanje koje počinje u 15.00 sati, a Bodybuilding i Body Fitness natjecanje počinje u 18.00 sati. Prijave i vaganje u kategoriji bodybuilding i body fitness počinju u 16.00 sati.

Ovim povodom, održali smo i kratki intervju s domaćim kninskim natjecateljem, Jadranom Damjanovićem.

PFS: Koje bi dosadašnje uspjehe istakao u svojoj bodybuilding karijeri?
JD: "Ne volim govoriti o svojim najvećim uspjesima ne stoga jer smatram da sam zakinut nego da nisam ili dao svoj puni potencijal ili da jednostavno nisam dobar natjecatelj već da sam puno bolji builder (Ameri imaju izraz gym body, a ja stalno ne želim vjerovati da sam samo to, nego da bih se mogao profilirati bolje na natjecanjima). Uglavnom: 2005. i 2007. sam bio drugi na državnom prvenstvu. Scitec Noć 2007 sam bio finalist (5. mjesto). Najveće razočarenje je bilo 3. mjesto na prvenstvu Hrvatske 2008., a 2009. sam u jakoj konkurenciji bio 4. na Noći šampiona i u isto jakoj konkurenciji bio 3. na prvenstvu Hrvatske. Mislim da me se može razumjeti kada kažem da ne volim govoriti o najvećim uspjesima jer mi se čini da ih nemam (bar ne onoliko koliko mi je ambicija velika). Možda je to neskromno, ali tako je; najbitnije je da nikoga ne krivim za svoje plasmane te da me oni i dalje motiviraju za napredak i borbu.

PFS: Kako teku ovogodišnje pripreme?
JD: Ove godine sam imao ogroman pomak u napretku koji je bio otežan ogromnom rupturom lista desne noge (medijalni dio gastrocnemiusa je pukao dužinom 13 cm i otvorio se 10 cm, a ozljedu je otežavalo napuknuće arterijske žile koja je "obnavljala" izljev u samu rupturu i hematom oko nje). Ipak sam odlučio nastaviti s pripremama i uskoro ćemo vidjeti rezultate.

PFS: S obzirom na ozljedu, kakva su očekivanja od ovogodišnje sezone i na koja ćeš sve natjecanja izaći?
JD: Na nemam pretencioznosti u sebi za pobjedom ne bih se natjecao. Istovremeno, sanacija lista ne samo zdravstveno, nego i estetski, ali i cijele desne natkoljenice koja je atrofirala u periodu ozljede te proces organizacije tkiva (koji još traje) će uvjetovati moje izlaske na natjecanja, ali nadam se da ću do državnog biti saniran onoliko koliko mislim čime bih mogao konkurirati i kao najteži svima sjediti za vratom.

PFS: Koga bi izdvojio kao najvećeg konkurenta?
JD: Konkurencija?? Nemam pojma o kome pričate! :)

Razgovarala: Zorana Jagodić
Foto: Facebook
Video: YouTube
www.profightstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Jadran Damjanović: Najteži sam i svima ću sjediti za vratom
« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2010, 08:27:18 pre podne »
Nadam se da ce Jadro sanirati povredu te izaci u zeljenoj formi!