Septembar 18, 2024, 03:27:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?  (Pročitano 6083 puta)

Van mreže arseniK

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #15 poslato: Maj 07, 2010, 02:08:30 posle podne »
Aj da pojasnim malo...

3+2+2 znači sledeće:

3 dana sam na 50g UH isključivo posle treninga koji uključuje i kardio, 2 dana sam na nekih 100g UH u toku dana + 50g UH posle treninga koji takođe uključuje kardio i KONAČNO 2 dana idem na 300g UH BEZ kardija, nekad radim tegove nekad samo odmor, zavisi kako mi se kad poklopi, ali uglavnom se trudim da odmaram. Kako pojačavam UH u toku nedelje, tako pomalo smanjujem protein koji je u prva tri dana oko 1,1.2kg mesa... i to je to.

Uostalom o ovom programu je raspravljano na 70+ strana ovde, samo sam ga ja prekrstio na 3+2+2, žao mi je što sam zbunio sve... 
Trening mi je dosta jak, pauza između ponavljanja između 15sek i 1 min maximalno. Raspored dana je: 1. Leđa 2. Triceps 3. Ramena PAUZA 4. Grudi 5. Biceps PAUZA 6. Noge PAUZA...

Kre alkalyn definitivno izbacujem dok sam na ovom režimu, ponekad su saveti ljudi sa raznih  strana zbunjujući...


 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #16 poslato: Maj 07, 2010, 04:01:03 posle podne »
aha
izivni nisam citao ovu temu od pocetka pa nisam znao da je to taj sistem ali da predjem konrketno na stvar jer kako vidim da se ti ne salis
elem..
meni u opste nije jasno sta ti radis covece?
uzimas 300 gr UH KADA NE RADIS CARDIO a kada povecavas UH smanjujes B
meni odista nije jasno dali JA pisem nerazumljivo ili ljudi jednostavno nece da citaju ono sta ja pisem?
ne bih rekao da je ovo prvo jer hiljade ljudi me shvata i vise nego dobro sto znaci da TI nisi citao niti HOCES da citas vec radis ono sta se tebi cini lepim i dobrim
dakle..
UKOLIKO TI JE CILJ SKIDANJE kg OVO STO TI RADIS JE TOLIKO POGRESNO da je to strasno
od samog nacina ishrane pa cak i preko treninga...ali ajd..to i nije nesto psoebno bitno osim cardio treinga naravno ali to bi bilo to

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #17 poslato: Maj 07, 2010, 04:03:52 posle podne »
ne valja ti trening nikako na ovom rezimu ishrane ... ti kad radis masu mozes da izdvojis da ocepis jedan dan jednu grupu misica ali kad si na definiciji  to uopste nije pametno ... sta vise ovo da jedan dan radis biceps ili ceo trening da ti bude triceps i tako svake nedelje ne valja uopste (postoje naravno programi i fore da se jedan dan odradi samo biceps kako bi se shokirao misic itd ali to je neka druga prica i to se ne radi stalno ) , spoj to lepo u jedan dan kad ces odraditi ruke biceps i triceps zajedno kao antagonisticki trening...dalje  dan koji time budes dobio ili cepi kardio ili odmori ...  
p.s evo i Pedja ti rekao .. poslusaj...

Van mreže arseniK

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #18 poslato: Maj 07, 2010, 06:09:54 posle podne »
@Pedja

Prva stvar: čemu ironija? čemu takav ton?
Druga stvar: način na koji se sada hranim, treniram i živim je OGROOOOMAAAN napredak u odnosu na pre nekih pola godine.
Iz dana u dan saznajem nove stvari, iščitavam ovih trimilionbilion tema i diskusija ovde, trudim se da nađem vremena da treniram i da ukopim trening onako KAKO MENI ODGOVARA i KAKO MOGU DA STIGNEM pošto imam izuzetno zahtevan posao i malu bebu kod kuće. Tražio sam SAVET, a ne odgovor: "OVO NIŠTA NE VALJA i tačka."
Treća stvar je ovaj QUOTE odakle sam pokupio taj sistem sa UH.
Probajte..ovo..hehehhehehheheh
Ponedeljak ,utorak,sreda
Unos belancevina 2 gr po kg telesne tezine
Kardio trening 20-30 minuta umerenog inteziteta

Vazno!!!
U ova tri danda unos UH drzati na drasticno niskom nivou.Svi uneti UH treba da budu uneseni  POSLE TRENINGA!!...
...U ova prva tri dana,akcenat se moze slobodno staviti na KARDIO TRENINGU NISKOG INTEZITETA koji ce zbog restriktivog unosa UH doveseti do toga d ace telo da posegne za mastima kao primarinim izvorom energije...

CETVRTAK I PETAK.
UNOS UH POVECAJTE NA 100-150 gr na dan !!
UNOS BELANCEVINA 1.5 gr po kg telesne tezine…--ZNACI..0.5 gr MANJE!!
U ovim danima raditi HIT  kardio trening u trajanju od 40 min dnevno

SUBOTA I NEDELJA
Unos UH 3- gr  PO KG TELESNE TEZINE !!!!!!!!
Unos belancevina 0.75-1gr PO kg TELESNE TEZINE..
OBAVEZNO---KARDIO U OVA DVA DANA NIJE POTREBAN!!!!!!!


Kada se vratite sa faze br 3 na fazu br 1..ssta se dogadja…vase telo bukvlano ulazi u tzv fat burning mode..ili postaje MASINERIJA ZA SAGOREVANJE MASNOCA…


Dakle, ne znam šta sam to ja napisao u vezi sa unosom UH što se ne poklapa sa ovim gore navedenim?
Zar nije poenta kalorijski deficit za skidanje kilograma?  Kako ti možeš da tvrdiš DA JE OVO ŠTO JA RADIM POGREŠNO, ako ne znaš kako izgleda moj trening, niti koliko trošim kalorija na treningu, kada treniram itd...

Ma nebitno je sve. Samo pristup me nervira, jer si me iznapušavao kao početnika, ne znaš ni ko sam, ni šta sam, niti u kakvim uslovima živim, treniram itd itdi itd nego se kačiš za nešto što si sam napisao kao recept za skidanje masti... bzvz

hvala na savetu pirat, napraviću da spojim b. i t.

POzdrav!






Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #19 poslato: Maj 07, 2010, 06:43:33 posle podne »
prva stvar
nije ironija vec sam MRTAV OZBILJAN i sa kakvim tonom ja rpicam to ti nemozes da znas jer ja KUCKAM a ne rpicam tj nisam sa tobom u jezicnoj konverzacji
dalje
druga stvar...odlicno i good for you ali sta ja imam sa tim kako si ti ziveo i sta si radio?
ti si napisao sta sada radis a ja ti kazem da sada gresis a to sto si radio me zabole patka.
dalje
treca stvar
i treba da ucis i to je dobro aliu isto tako kada ucis i citas onda to treba da radis sa razumevanjam A NE DA IZVLACIS NESTO IZ KONTEXTA

dakle...

"u ovoj fazi tj ova dva dana nemojte da ocekujte d ace telo da topi masti tj crpi energiju iz masnih depoa,vec bukvlano ucimo telo da prepoznaje zadatu situaciju odnosno da ubrozamo metabizlam do te mere da kada u pon krenete na 50 gr UH telo omdah posegne za mastima kao primarnim izvrom energije."

neznam iz kog razloga si ovo preskocio da razlozis u svojoj glavi..
ili..ovo

"Morate da upamtitte da na nisko UH diejtma koje su usko povezane sa nisko kalorisjkim diejtama povecavate nivo LEPTINA tj hormona koji regulise metabizlam I apetit.
Sto god ste duze na takvim dijetma nivo leptina raste I rezluatat se cini prilicno logican onda..zar ne?
I razmislsite…"

dakle...
ja kada sma ovo pisao nisam razmisljao da ce se desiti recenice tipa..
e moj pedja znas ti kakvim sam ja zivotom ziveo i ovo sto sada radim je veliki napredak...
ponavljam
MENE ZABOLE PATKA ZA TO
meni je bitno ono sto me ludi pitaju i na cega sam duzan da dajem konrketn i tacn odgovr
dakle..
za tebe je konretan odgvor to da NE RADIS DOBRO JER SI TEK KRENUO U OVU PRICU i da ti se trening treba kocnpirati mnogo drugacije a ja neamm vremena da svakom od vas to pisem jer dnevno ovakih stvari dobijam na pm i mail preko 60ak....i bilo bi ludost da to svima psebno pisem IZ RALOGA JER SAM TO VEC JEDNOM NAPISAO NA OVOM FORUMU I ZBOG TOGA OVAJ FORUM I POSTIJI..
DAKLE..
TRENING KOJI TEBI TREBA POSTOJI
i ja ne vidim u cemu je rpoblem da ti se kaze DA NE RADIS DOBRO kada NE RADIS..a ti ako hoces uradi tj andji ono sta treba ako ne...JBG..STA DA TI RADIM...ja ti ga pisati necu..mogu korigovati ono sto napises ali da ti pisem necu jer nemam za to vremena...stvar je vrlo jednsotavna..
isto tako i za ovo..
neznam u cemu je rpoblem kada ti akzem DA GRESIS KADA NE RADIS CARDIO KADA ZDERES UH.
to moze da radi neko drugi i sa nekog drugog stanovista ali ti ne
ne iz razloga sto neces imati reuzlatete sa tom dijetom...naprotiv...
vec iz razloga kada ti se vec moram pravdati..sta ces onda dalje da radis kada iskoristis sve sto mozes sada?

dakle..kakot i kazes
ja ne moram da tebe ppoznajem a da znam koliko je tebi potrebno cega i kako ti vezbas I TO MI SLOBODNO MOZES VEROVATI JER SAM SE US VOM ZIVOTU NAGLEDAO TOLIKO LJUDI I TOLIKO PUTA GOVRIO NEKE STVARI DA MI JE OVO STVAR MEHANIKE I RUTINE..
dakle..
mene ti ne zanimas kao osoba sa indetiteto niti me je briga za tebe kao takvu osobu
ti si ovde gost koji je trazio pomoc i ja cu ti je veoma rado pruziti ma kako da se zoves,izlgedas,koje si veroispovesti bla blab lab la.da sada ne idem u sirinu
ja sam ti dao dobrnameran savet da GRESIS a ti ako neces da slusas e to je vec tvoj problem a meni uveliko olaksava stvar
dakle...DA JA PEDJA TVRDIM DA GRESIS IJAKO TE NE POZNAJEM a to ces sam sebi dokazati jer meni ne moras niti me zanima..ovo je iskreno...

a ja tebe nisam iznapusvao niti malo jer to mnogo gore izlgeda kada ja radim a ti jesi pocetnik jbg....ako ne za nekog drugog za mene jesi i to sigurno...

ziv ti meni bio i mnogo kg skinuo i dobro trenirao....

Pedja


Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #20 poslato: Maj 07, 2010, 07:04:02 posle podne »
Arsenik prijatelju nemoj da te zavara "ton" po kojem citas Pedjine postove...iako ti djeluje tako vjeruj da te ne napusava, radi ovo iz najbolje namjere, a to je da tebi pomogne... ;)

Van mreže arseniK

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #21 poslato: Maj 07, 2010, 08:23:59 posle podne »
kako god. nemam nameru da se nastavljam. imao sam najbolje namere.

sve najbolje i tebi.

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #22 poslato: Maj 07, 2010, 11:15:14 posle podne »
Pedja, niti meni nije jasno zbog cega takav redoslijed UH i proteina koji si napisao u temi "123 trbusnjaci za ljeto su tu"  nije dobar?
Arsenik je vjerojatno samo pratio one tvoje upute ili bolje receno smjernice(123 trbusnjaci za ljeto su tu), a na kraju ispada da je to greska?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #23 poslato: Maj 08, 2010, 01:40:15 posle podne »
pa jel sam ja rekao da je greska to sto sam napisao jbt??
ja kazem DA JE ZA NJEGA GRESKa
ja kada sam to pisao nisam smatrao da ce da izazove kontra efekte te da ce neki smatrati da se riba cisti od glave.
naravno da NIJE GRESKA ali ti si isto pcoeo da preskasec ono sta ja pisem jer sam njemu objasnio ZASTO a da si bolje citao onda bi i video sta sam napisao
nemoj delimcino da citas ono sta napisem pa nece dolaziti do zabune

Van mreže bjach

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #24 poslato: Maj 08, 2010, 06:40:00 posle podne »
Covek je na definiciji! Mora imati kardio... (ja nisam pa sam opet picio kardio  :D)
9 - 12.30 - 16 - 19:00 - 22:00

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #25 poslato: Maj 09, 2010, 09:36:15 pre podne »
pa jel sam ja rekao da je greska to sto sam napisao jbt??
ja kazem DA JE ZA NJEGA GRESKa
ja kada sam to pisao nisam smatrao da ce da izazove kontra efekte te da ce neki smatrati da se riba cisti od glave.
naravno da NIJE GRESKA ali ti si isto pcoeo da preskasec ono sta ja pisem jer sam njemu objasnio ZASTO a da si bolje citao onda bi i video sta sam napisao
nemoj delimcino da citas ono sta napisem pa nece dolaziti do zabune

Sve 5. ;) :)