Septembar 18, 2024, 03:32:15 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?  (Pročitano 6084 puta)

Van mreže arseniK

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« poslato: Maj 06, 2010, 02:49:08 posle podne »
Pozdrav svima, već sam postavljao nekoliko pitanja ovde u vezi sa kardiom, sad me interesuje nešto u vezi sa suplementacijom i ishranom.
175cm/76kg, na definiciji već 3 meseca, rotiram UH, koristim onaj sistem 3+2+2 bez kardija itd...

Ovako za sad izgleda moj dan:

06:00 Prazan stomak 2xUnidyne
06:30 200g juneći biftek , easyCx1, takeOnex1, OmegaTrix2
09:00 150g biftek
12:30 150g biftek ili ćureće belo
16:00 OmegaTrix1, 300g biftek, salata/brokoli mix
18:30 Unydinex2
19:00 Trening (ranija sam pio u toku treninga Recoup od Dymatizea, sad mi je nestalo, a i rekoše mi u radnji da je đubre i da ne služi ničemu)
20:00 Merica whey izolata ili blenda, omegatrix2, kre-alkalynx2
21:00 200g bifteka sa nekih 100g pirinča sa salatom
23:00 zZzZzZzZZz

(UH variram od 50 do nekih 250-300 dnevno ukupno, 3 dana idem samo posle treninga, 2 dana dodam i ujutru ovsene, pa onda dva dana slažem do 250g u toku dana)
Pijem oko 5 litara vode dnevno, ovo sad s biftekom imam neke neplanirane zalihe, češće je u pitanju pileće/ćureće belo
Danas sam nabavio i BCAA od dymatizea pa sam mislio da ubacim jednu malu kašiku pre treninga sa Unidynom, i posle isto toilko da ga mixam sa wheyom. koliko sam skontao po raznim forumima tako se valja  :)
Jedno vreme sam izbacio ovaj kre-alkalyn, sad sam ga ponovo ubacio, pitam se da li bacam pare kad ga uzimam ovako kako ga uzimam?
Ako neko ima neki predlog šta bi valjalo dodati a šta izbaciti u ishrani -- bio bih zahvalan svima :)
Pozdrav svima!  

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2010, 04:05:02 posle podne »
Ne znam sto je to Unidyne, ali ujutro bi bilo najbolje pojesti zobene pahuljice sa wheyom ili nekim blendom, a junetinu prebaci tokom dana.
Sto ce ti kreatin ako si na dijeti, a inace kreatin se pije prije i poslije treninga.

Van mreže Gurke

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 613
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #2 poslato: Maj 06, 2010, 04:14:36 posle podne »
Ne znam sto je to Unidyne, ali ujutro bi bilo najbolje pojesti zobene pahuljice sa wheyom ili nekim blendom, a junetinu prebaci tokom dana.
Sto ce ti kreatin ako si na dijeti, a inace kreatin se pije prije i poslije treninga.

 Unidyne je sagorevac :)

Van mreže arseniK

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2010, 05:29:40 posle podne »
Prvo sam izbacio kre-alkalyn, jer sam mislio da nema smisla da ga uzimam dok sam na dijeti, pa sam ga sad ubacio samo posle treninga, jer mi rekose da nema veze sto sam definicija - da treba da pichim...
Ovsene izbacujem tri puta nedeljno kao sto sam napisao, ali onda ih 4 dana za redom jedem 50-70g ujutru... Obicno ih ujutru smuckam sa mericom wheya ili blenda.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2010, 11:04:21 posle podne »
a povrce?
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže arseniK

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #5 poslato: Maj 07, 2010, 07:56:49 pre podne »
a povrce?

Povrće: brokoli, karfiol, crni&beli look, prazilook, mrkva, paradajz, krastavac, kupus, zelena salata, patlidžan, tikvice... jedem sve što mi padne pod ruku, ne odjednom , već kako šta koji dan nađem u frižideru - to pobrstim, pa onda gledam kad idem na pijacu da malo promenim u odnosu na ono što sam jeo prethodni put i tako u krug. Ne spominjem gore povrće da ne bi post bio stokilometarski, a zeleniš svakako ne računam u konačan UH unos.
Pozdrav, juče se popričasmo na Spensu :) mogu ti reći da mi se sviđa onaj Flex  8) hvala na preporuci!

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #6 poslato: Maj 07, 2010, 08:55:25 pre podne »
Naturalni ti ides u Flex?

Ja idem tamo vec 2 god jel moguce da smo se sreli 100 puta a da te nisam prepoznao :P?

Izvinite za offtopic.

Van mreže arseniK

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #7 poslato: Maj 07, 2010, 09:07:00 pre podne »
Naturalni ti ides u Flex?

Ja idem tamo vec 2 god jel moguce da smo se sreli 100 puta a da te nisam prepoznao :P?

Izvinite za offtopic.
xD ne,ne, ne... mislio sam na izolat Flex, ne na teretanu :D :D :D kakobilo, mislim da naturalni nije u Flex teretani  ;)  :D

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #8 poslato: Maj 07, 2010, 12:47:30 posle podne »
Koji nesporazum xD...a jos pominjes da ste pricali na Spensu pa reko da si svratio u Flex da vidis kakav je posle renoviranja :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #9 poslato: Maj 07, 2010, 01:06:48 posle podne »
Citat
koristim onaj sistem 3+2+2 bez kardija

koji je to sistem?
koji je to sistem da gubis salo a da ne radis cardio ak si rekreativac?

i bacas pare na krea alk ako radis def i uzimas njega..
itd itd itd
ali prvo ovo da mi odgovris..bas me zanima

Van mreže Wroy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 90
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #10 poslato: Maj 07, 2010, 01:21:54 posle podne »
Citat
koji je to sistem da gubis salo a da ne radis cardio ak si rekreativac?

moguce je gubiti salo bez kardia?? moze malo razjasnjenje?
pretpostavljam da se onda radi o veoma malom gubitku sala (procentualno,posto onda pricamo o nekom ko se bavi time ozbiljnije) uz upotrebu odredjenih "sredstava" ili gresim?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #11 poslato: Maj 07, 2010, 01:29:18 posle podne »
naravno da je moguce ukoliko radis npr gigantske serije tj trening visokog inteziteta gde je je puls stalno u fat burning modu
neznam sta je tu toliko cudno i novo
ja sam o tome vec pisao na sirko u dguacko
ali s bozirom da je ovde rec o rekretivcu i sistemu treninga verovatno grudi\bicpes sa pazuma od po 90 sec naravno i logicki je da sam ga upitao koji je to sistem gde on kao rekretivac ne radi cardio i gubi salo tj ovaj njegov sistem dijete me zanima itd itd itd itd
a da je moguce gubiti salo bex cardia...oooooo i te kako...VERUJ MI....
ja sam zA ZADNJE PRIREPME CARDIO RADIO SAMO zadnjih 2 nedlje jer mi se cinilo da malo teze vodu pustam nego sto je to obicno
inace ga ne bi bio ni radio

Van mreže Wroy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 90
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #12 poslato: Maj 07, 2010, 01:40:00 posle podne »
hehehe..zadovoljicu se (za sada :) ) ovim odgovorom...
secam se tog posta gde si rekao da si radio kardio samo zadnje dve nedelje,to je za svako postovanje,i realno to ne mogu mnogi takmicari na sebi da primene..
slazem se da ce trening visokog intenziteta pomoci sagorevanju masti,ali,ima tu jos stosta... :)
neka ovo zasad ostane na tome :)

sto se tice 3+2+2.napisao je:
Citat
(UH variram od 50 do nekih 250-300 dnevno ukupno, 3 dana idem samo posle treninga, 2 dana dodam i ujutru ovsene, pa onda dva dana slažem do 250g u toku dana)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #13 poslato: Maj 07, 2010, 01:43:39 posle podne »
opet mi nista nije jasno oko tih UH...ali nadam se da ce on da mi pojasni
a sto se tice cardio treninga
da,naravno da tu ima i hemija ako si na to mislio
ali NIJE PRESUADN FAKTOR vec cini samo 10% posto od onoga o cemu je rec a to je FAT BURNING MODE koji se moze dositici sa treningo visokog intezieta a da nije rec o standardnom cardio treningu vec trenigu sa tegovima

Van mreže Wroy

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 90
Odg: Suplementacija/ishrana -- saveti šta i kako?
« Odgovor #14 poslato: Maj 07, 2010, 01:53:19 posle podne »
ma ni ja ovo nisam razumeo,quote sam ovaj deo jer sam mislio da si taj deo prevideo..nebitno, razjasnice vec  :)
naravno,mislio sam na hemiju.. ja verujem kad ti kazes da je to samo 10%, u mom slucaju i nije bas tako...
uskoro krecem na def pa cu pokusati da shvatim u cemu sam gresio..pre dve godine sam zadnji put radio def natural... valjda sam u medjuvremenu nesto i naucio :)
videcemo kako ce to sad da ide :)