Septembar 20, 2024, 01:55:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Sta od suplemnata?  (Pročitano 2152 puta)

Van mreže kickb

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Sta od suplemnata?
« poslato: Maj 02, 2010, 11:47:28 posle podne »
Pozdrav za sve prijatelje sportiste.

Sportom se bavim skoro ceo zivot, zadnje 3 godine se aktivno takmicarski bavim kikboksom.
Nikada nisam bas bio ljubitelj vezbanja u teretani, uvek sam vise voleo trcanje i rad sa sopstvenom tezinom..
No da ne bih skretao sa teme, u zadnjih godinu dana sam izmedju treninga ubacio i teretanu par puta nedeljno.
Posto kikboks treniram 5 puta nedeljno dodatno ubacivanje teretane mi je dodatno opteretilo vec dosta izmorene misice i cesto su krenule da mi se javljaju povrede tipa istegnuce misica i ligamenata.
Da napomenem da se (naravno) redovno istezem pre i posle svakog treninga.Dobro se zagrevam pre svakog treninga tako da povrede nisu uzrok toga.
Prosto osecam da su mi misici prenapeti i izmoreni i bojim se da normalnom ishranom (minimum 3-4 obroka dnevno) nemogu da nahranim misice dovoljno da bi se oporavili za sledeci trening.
Stoga bih vas molio da mi preporucite neke suplemente koji bi mi pomogli da brze oporavim misice i ucinim ih izdrzljivijim. - predpostavljam da iz ove recenice shvatate da nikada nisam koristio nikakve suplemente takoreci za mene su to spanska sela  ;D .
Naravno pre pisanja ovoga sam satima citao forum i gomilu postova vezanih za suplemente ali bojim se da se da laik kao ja nikako nemoze shvatiti sve iz par sati citanja postova.Naprotiv shvatio sam da je ovo sve nauka(nikad nisam bio dobar u hemiji u skoli  :) ) i da je potrebno bas dobro poznavanje ljudskog tela i raznih procesa u ljudskom telu da bi neko mogao da se bavi pricom o suplemetima.
No da se vratim na temu , procitao sam gomilu postova i iz njih sam shvatio da mi treba glutamin i whey protein.E sad da na red dolaze pitanja ,,koja su vama verovatno dosadna s obzirom da dobro poznajete materiju, ali nadam se da cete imate razumevanja za jednog stvarno laika kao sto sam ja.   ;D
Da li se slazete da mi treba whey i glutamin ili sam totalno omasio , iz nekih postova sam video da je kazein mozdai bolji od wheya???
Zaboravih da napomenem da meni nikako netreba dobijanje na kilazi posto bih onda za takmicenja morao da skidam kilazu sto i nije bas lep proces a i iscrpljuje veoma potrebnu energiju iz tela koja je itekako potrebna za dan takmicenja.
Ako vam ne bi bio problem da mi napisete kako kad i koliko bih trebao da pijem tih suplemnata s obzirom da bodibilding nije isti kao kikboks i zahteva, kolko sam ja shvatio drugaciju vrstu ishrane + suplemntacije.
Znaci moj cilj je samo brzi oporavak i jacanje misica(da nedolazi do pucanja itd..) dobijanje na kilazi NIKAKO.
Nadam se da vas nisam ugusio ovako dugackim postom i unapred vam se puno zahvajujem.





Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta od suplemnata?
« Odgovor #1 poslato: Maj 03, 2010, 05:48:51 pre podne »
pozdrav
pa do nekuda si shvatio dobro
ali posto tebi ne treba kilaza onda ti je odgovr veoma jednostaavn
sto se tice opravka tetiva i ligamenta treba ti neki komplexan preprat za to...
ELAST JOINT,ANIMAL FLEX ili JOINT REPAIR ce zavrsiti posao sto se tice tog dela
sto se tice oporavka misica
pred svaki trening ti je potrebna mesavina glutamina i bcaa I mozda neki preparat za izdzljvost koji u sebi ima male doze nekog novijeg oblika creatina i malo taurina
po ovim mislim BUKVALNO PRED SVAKI TRENING
a posto uzmem u obizer i preptosvljam da kikbox trneiras svaki dan a teretanu idess kao sto kazes 3 puta nedljeno onda bi se to svelo na oko 8 uzimnja u toku nedlje obavenzo emsavina glutamina i bcaa PRED TRENING...
psole treninga bi bilo dobro da uzmes protein ali posto se on obicno uzima u kombinaciji sa protm secerom ne vredi d se rizkuje povecanje tel tezine jer pretposvljam da ti ishrana nije kao kod nekoga ko se bavi samo sa body b...pa bi tako ti preprucio i mesavinu bcaa+glm I POSLE TRENINGA ...
najidelanije bi bilo kada b u toku trneinga bilo kog mogao da si priustis konuzmirati tecne amino kisline u nesto manjim doazma od onih koje su potrebne nama..

to bi bilo to

Van mreže kickb

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Sta od suplemnata?
« Odgovor #2 poslato: Maj 03, 2010, 03:42:19 posle podne »
Kao prvo hvala na brzom odgovoru.
Dobro si shvatio pedja, treniram 5 puta nedeljno kikboks a 2-3 puta ubacujem teretanu u toku nedelje.
Znaci mislis da bi mi bilo bolje da umesto whey-a uzimam bcaa u mesavini sa glutaminom.Barem sam pogodio da treba glutamin  :)
Da li postoji neki proizvod koji sadrzi i glutamin i bcaa ili moram da kupim odvojeno?
Sta biste mi vi preporucili, koji proizvod, a da je naravno najbolji odnos cena kvalitet s obzirom da meni netreba maksimalan kvalitet posto se nebavim bodibildingom, i koliko bi dnevni unos tj unos per servingu trebao da bude s obzirom da nezelim da dobijem na tezini?
Unapred zahvalan.

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Sta od suplemnata?
« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2010, 03:59:14 posle podne »
Imas super proizvod bas za tebe od THE-a koji se zove The Surge koji je zapravo glutamin + BCAA u odnosu 1:1. Po meni je to super ideja pogotovo za nekog kao ti koji ne mora da unosi velike kolicine tako da ce ti ta jedna kanta trajati dosta.

Mozes ga naruciti od Pedje preko PMa.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta od suplemnata?
« Odgovor #4 poslato: Maj 03, 2010, 04:00:38 posle podne »
dobiti na tezini neces sigruno ako uzimas ono sto sam ti rekao
a ja ti garnatujem extra oprvak misica u to budi siguran
imam ja direktnu mesavinu BCAA\GLM sa okusom tresnje i preprat se zove SURGE i kosta 45 eu za 1 kg...
moja prepruka je da jednu merivu a to je oko 30ak gr a mozda i vise uzimas PRED SVAKI TRENING...
isto tako i posle
znam da mozda izlgeda ti mnogo ali to je jedini nacin da ti se misicni oprvak desava u kratkom roku...
i jos
obavezno muliti vit \min komplex da uzimas kao i qoenzim Q10..
moja prepruka za ovo..

Van mreže kickb

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Sta od suplemnata?
« Odgovor #5 poslato: Maj 03, 2010, 04:16:27 posle podne »
Znaci 30g x 2 x 5 trening kikboks + 30g x 2 x 3 teretane = 480g nedeljno  :o kilo za 2 nedelje?
Zar je moguce da toliko treba?Jel moze to da se razvuce na mesec dana barem?
Finansijski to nemogu da izvucem nikako 45e na 2 nedelje .Na mesec dana bih i mogao da se skrpim.Ali stoji pitanje da li ce imati efekta ako rezvucem na mesec dana?
Da li mi uopste treba glutamin i bcaa u odnosu 1:1 jer ako ne mozda bih mogao tu nekako da ustedim ako uzmem pojedinacno?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta od suplemnata?
« Odgovor #6 poslato: Maj 03, 2010, 04:27:04 posle podne »
NE NE NE
mislio sam jedno uzimanje pred trening sa tegovima i jedno uzimanje pred trening kik box

Van mreže kickb

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Sta od suplemnata?
« Odgovor #7 poslato: Maj 03, 2010, 04:33:05 posle podne »
"moja prepruka je da jednu merivu a to je oko 30ak gr a mozda i vise uzimas PRED SVAKI TRENING...
isto tako i posle" - ovo me zbunilo.
Sad mi je laknulo  ;D ;D ;D
Aj da probam tako.
Saljem ti PM

Hvala na pomoci!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Sta od suplemnata?
« Odgovor #8 poslato: Maj 04, 2010, 06:08:16 pre podne »
nemoj da zaboraivs multi-vit komplex...OBAVEZNO..