Septembar 24, 2024, 07:18:14 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: Definicija na trbusnjacima....  (Pročitano 18819 puta)

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #30 poslato: Jun 20, 2009, 10:15:09 posle podne »
tri puta sedmicno je dovoljno,ja npr. radim tri vezbe po cetiri serije,sa minimalno odmora,skoro nista,kardio trening nedeljom i pravilnom ishranom uz dodatke ishrani i zadovoljan sam na izgled,ali najbitnije od svega je intezitet,ne samo za trbusnjake vec za sve..

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #31 poslato: Jun 21, 2009, 03:23:46 posle podne »
Nezaboravite da su trbusnjaci kao i svi drugi misici.Ako ih da pretrenirate onda je rezultat 0.

Van mreže Uros B70

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #32 poslato: Avgust 22, 2009, 06:27:23 posle podne »
Dovoljno je 1-2x nedeljno da se odrade "muski" uz kvalitetnu ishranu i kvalit. kardio...

Van mreže Sumzer

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #33 poslato: Septembar 15, 2009, 09:41:54 posle podne »
I ja mislim da su kardio i ishrana kljuc... Ali treba se pobrinuti i za njihovu hipertrofisanost (masu)
Trudim se da ih sto redovnije radim... Primecujem da nije stvar u broju serija i ponavljanja ako su "suplja" tj. ako ne umemo da
ih pogodimo (tj. klatimo se na spravama,bacamo telo...)...znacajno je  npr. zadrzati ih na kraju pokreta u kontrakciji kao i napraviti relativno negativno ponavljanje kako bi produzili tenziju... Takav trening mi je uvek ostavio
upalu sto verovatno zanaci da misici reaguju...  ;) probajte
Zs

Van mreže milansd

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #34 poslato: Avgust 29, 2010, 11:32:22 posle podne »
Ja sam navikao da radim 1000 dnevno u 10 serije po 100... Ali samo za donji trbusni zid, posto sam gornjim zadovoljan, dakle radim podizanje nogu 30-40 cm od zemlje... Kardio program sam skoro poceo... Zanima me da li ce to prozivesti neki efekat??
Pozdrav

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #35 poslato: Avgust 29, 2010, 11:35:58 posle podne »
KONTRA EFEKAT SAMO
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Sumzer

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #36 poslato: Avgust 30, 2010, 09:44:43 pre podne »
To ti moze dati efekta ako si pocetnik (po sistemu bolje ista nego nista), ali morao bi napraviti vezbu malo tezom (spustiti broj ponavljanja do max 20) (ubaci opterecenje,naglasi negativni deo ponavljanja, zadrzi se u kontrakciji, ili kao Kai iseckaj ponavljane pri spustanju nogu nadole), kako bi napravio dovoljnu tenziju da ih izbacis iz misicnog opsega i proizvedes hipertrofiju (jeeea). ;)
A i potrudi se da ti serije budu valjane (poslednje nek ti budu cak do otkaza sa zarenjem u stomaku). Brojke 1000 nemoraju nista da znace, posebno kad ih ti tako lako izgovoris. Recimo  serije koje radim do otkaza ni ne brojim...
I ja bas nebi totalno zapostavio gornji deo stomaka a posebno ne kose trbusne, uredu je da stavis neki dela kao primaran ali ne da zapostavis totalno drugi zbog toga. Pocni na vreme da ih radis, jel vreme donosi rezultate...
Zs

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #37 poslato: Avgust 30, 2010, 01:22:53 posle podne »
kod trbusnjaka jako je bitno da se radi sto vise raznolikih vezbi , razni uglovi ,razne vrste trbusnjaka ... ja mislim da kod njih niko od nas ne bi trebao da ubacuje opterecenja i negativna ponavljanja ... , konstanta tenzija da, menjanje tempa da  , ali ovo drugo zajebi ...kicma strada samo tako pogotovo ako nemas dovoljno mase da podrzi to opterecenje ... bolje i da dodas par ponavljanja u seriji  sa pravilnom formom i dobrim fokusom misica u seriji nego ovo drugo(i disanje naravno,udah izdah da se cuje) , licno sam se vise puta tako zajebao u pocetnickim danima u teretani sledeci slepo necije primere , takodje sam primetio  jednog zenskog takmicara  posle svake serije radi istezanje onaj yoga pokret ... sad koliko je to dobro to ne znam , ja sam skapirao da mi istezanje godi ali ili ako ga radim posle kardia ili neke aktivnosti tog tipa kosarka, fudbal ili ako ga radim skroz odvojeno sa blagim zagrevanjem ... ono posle svake serije sto su me ucili prvi put kad sam usao u teretanu mi osetno smanjuje snagu a i ne prija mi da istezem misic dok je pod pumpom ... sad ne znam za to sa trbusnjacima , ne bih smeo da kazem da sam u pravu jer zena je bas bas super gradjena i ima trbusnjake stvarno zvako bi joj svako pozavideo...

Van mreže milansd

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #38 poslato: Septembar 04, 2010, 02:46:52 posle podne »
E hvala na pomoci, ukapirao sam fizionomiju trbusnjaka :D
Inace nasao sam na youtubu abs workout, tako da nece biti problema :))

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #39 poslato: Septembar 04, 2010, 04:05:03 posle podne »
E hvala na pomoci, ukapirao sam fizionomiju trbusnjaka :D
Inace nasao sam na youtubu abs workout, tako da nece biti problema :))

jos ako je na youtube ona Susana tj Zuzana :) onda je pravi pogodak ! :)
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #40 poslato: Jul 13, 2011, 01:47:53 pre podne »
da li je dobro da radim exstenziju donjih ledja u paru sa trbusnjacima ??? kapiram da imaju istu ulogu pa sam ih spojio da budu tim :)
ja radim 2puta nedeljno posle treninga nogu(jer ext. ukljucuje i guzove :P ) i ramena--- neizmenicno do otkaza trbusnjke + ext. ....

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #41 poslato: Jul 13, 2011, 11:31:03 posle podne »
?

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #42 poslato: Jul 14, 2011, 01:44:47 pre podne »
Trbusnjaci izgledaju kao veoma naivna, ali su ustvari veoma opasna vezba.. po meni najrizicnija u teretani narucito sa opterecenjem....

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #43 poslato: Jul 15, 2011, 12:35:52 pre podne »
pa i meni deluju...mnogo slobodnog kretanja,trzaja,oscilacija,nepravilnog izvodjenja uvek po malo bude...i to u tom zeznutom delu..izsto to i za donja ledja

zato i pitam,a niko mi ne odgovara ?
Citat
da li je dobro da radim exstenziju donjih ledja u paru sa trbusnjacima  kapiram da imaju istu ulogu pa sam ih spojio da budu tim

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #44 poslato: Jul 15, 2011, 08:55:07 pre podne »
..e d  q..a