Septembar 24, 2024, 05:26:38 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: Definicija na trbusnjacima....  (Pročitano 18815 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #15 poslato: Jul 22, 2006, 08:24:19 posle podne »
jbg,bez tegova ne ide,bar ne meni...znaci treba opterecenje,ali neko normalno-ja konkretno tadim sa 20-30kg po 25-30 ponavljanja.I ne treba raditi sa potpuno pravim ledjima jer u tom slucaju pocinje da boli lumbalni deo zbog prevelikog opterecenja,znaci blago povijeno :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #16 poslato: Jul 23, 2006, 06:56:24 posle podne »
Ja radim stomak svaki dan u zadnje vreme. Oko 10 serija, tri vrste  ili cetiri po 20-30 ponavljanja sa malim pauzama. Ne znam sto se stomaka tice koliko mu treba davati odmora ???

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #17 poslato: Jul 23, 2006, 07:45:06 posle podne »
jbg,mislim da ne treba preterivati-dosta je 3 puta nedeljno
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #18 poslato: Jul 23, 2006, 08:07:58 posle podne »
A valjda si  u pravu, ali oni su nekako specificna grupa misica. Ljudi ih rade na svako treningu. Sta znam...

Van mreže LateNite

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Re: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #19 poslato: Jul 24, 2006, 02:22:09 pre podne »
meni je ona fitness ball zakon za trbusnjake. uradim 3x20 3xnedeljno i sasvim sam zadovoljan.
"ja jedem 4kg meda i pijem 4l mleka dnevno"

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Re: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #20 poslato: Jul 25, 2006, 02:39:13 posle podne »
trbusnjaci..da bi skinuo malo sala, samo kardio i adekvatna ishrana..
sto se tice oblika i velicine i iscrtanosti, tu se vec mora vezbati..sto bi milos rekao, nije bitno nabijati velike trbusnjake vec da budu useceni9, sto se postize maksimalnim istezanjem istih, pa jakom kontrakcijom..
tipa na vratilu podizanje nogu, ili na klupici tako sto ih istegnes do kraja(laktovi iznad glave) i kontrakcija tako da brada ide ka karlici..
probaj tako nesto, meni za sada super ide
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #21 poslato: Maj 11, 2009, 08:12:32 posle podne »
jbg,mislim da ne treba preterivati-dosta je 3 puta nedeljno

Stara tema, al da utvrdimo gradivo...interesuje me, koliko puta nedeljno radite trbushnjake u proseku?
Neki verovatno od 5-6 puta a neki mozda i samo jednom, u smislu kao biceps radim jednom pa cu i trbusnjake jednom.
Meni je 3x optimum, al voleo bi da cujem jos neko misljenje.
« Poslednja izmena: Maj 11, 2009, 08:14:57 posle podne Bare »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #22 poslato: Maj 11, 2009, 08:21:09 posle podne »
pa zavisi ako su ti trbusnjaci prioritet radices cak i poseban trening za trbusni zid...   mada oni najbolje reaguju akose konstantno treniraju , znaci posle svakog treninga...

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #23 poslato: Maj 11, 2009, 08:24:43 posle podne »
^
E hvala puno, prioritet mi nije toliko da imam plocice (ako se ikad pojave, a mislim da nece) vec opsti tonus tela, drzanje i to, otprilike kao u karateu/ kick boxu sto je bitno.
Ako najbolje reaguju ako se konstantno treniraju, onda cu 3x sedmicno, puna kapa...

Van mreže onel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
  • Train hard, or go Home !
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #24 poslato: Maj 12, 2009, 02:09:00 posle podne »
Meni su trbusnjaci dobra strana , radim ih 2x sedmicno , cardio imam na faxu 2 sedmicno , pazim koliko toliko na ishranu , mislim da kljuc uspjeha lezi u pravilnom odabiru vjezbi , da se rade trbusnjaci max 3x sedmicno , po 2 vjebe , 4 serije , 1 vjezb za donji dio (podiazanje nogu na razboju , na vratilu , na ravnoj klupi) i 1 vjezba za gornji dio , (obicni trbusnjaci noge pod 90stepeni i udri , ili noge blago povijene legnes na pod i lagane kontrakcije da su misci aktivni tokom cijelog pokreta bez trzanja i neka klupica za trbusne) i bit je da svaki trening radite 2 razlicite vjezbe , jednu za donji dio , jednu za gornji i to je sve  .. Opterecenje nikakvo kicma strada , donja ledja trpe , moze se bruh fasovati i tako to...

Poozdrav
GO HARD , OR GO HOME !!!

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #25 poslato: Maj 12, 2009, 04:28:52 posle podne »
Kad vec pricamo na tu temu, jel radite ona izvijanja (ko kad snimaju fudbalere na treningu) za bokove?
Inace ako me neko pita,a ne pita, mislim da su trbusnjaci misici No. 1 u nasem telu, povezuju nas u celinu i drze celo fakticki uz kicmu naravno.
+Jel radite vezbe za donja ledja? Ono kao legnes na stomak i podizes se ko glista uvijaca?

Van mreže onel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
  • Train hard, or go Home !
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #26 poslato: Maj 12, 2009, 09:48:51 posle podne »
Naravno donja ledja su stub tijela po meni , njih pogotovo moras jacati uz trbusne misicce , jer nikako nevalja ako ojacas trbuh , a donja ledja ne , krivi se tijelo prema naprijed .....
GO HARD , OR GO HOME !!!

Van mreže davor013

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #27 poslato: Jun 14, 2009, 11:22:07 posle podne »
Svaki misic je podjednako vazan :)
A sto se trbusnjaka tice ja ih radim jednom nedeljno 5 serija po 40...Znam da nije to neki optimalan program, ali zadovoljan sam i samo odrzavam :)
Ishrana+cardio je 80% uspeha bar kod trbusnjaka :)

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #28 poslato: Jun 14, 2009, 11:49:33 posle podne »
Svaki misic je podjednako vazan :)
A sto se trbusnjaka tice ja ih radim jednom nedeljno 5 serija po 40...Znam da nije to neki optimalan program, ali zadovoljan sam i samo odrzavam :)
Ishrana+cardio je 80% uspeha bar kod trbusnjaka :)
smem da potpisem da se ubijas od trbusnjaka :D

Van mreže davor013

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Definicija na trbusnjacima....
« Odgovor #29 poslato: Jun 15, 2009, 03:29:13 pre podne »
Svaki misic je podjednako vazan :)
A sto se trbusnjaka tice ja ih radim jednom nedeljno 5 serija po 40...Znam da nije to neki optimalan program, ali zadovoljan sam i samo odrzavam :)
Ishrana+cardio je 80% uspeha bar kod trbusnjaka :)
smem da potpisem da se ubijas od trbusnjaka :D

Pa kao "mali" sam bio jako debeo, pa sam mislio da cu smrsati ako budem radio trbusnjake..pa sam radio 300-400 dnevno 3-4 godine :) ali to ih je samo ojacalo, trcanjem sam skinuo stomak pa se sada vide, sada ih radim jednom nedeljno, najcesce kad radim i ramena.. A kad sam ih radio svakodnevno, radio sam ove standarde, legnes na pod i radis i one kad podignes noge na zid pa radis..