Septembar 20, 2024, 01:52:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: NO ili kazein  (Pročitano 4063 puta)

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
NO ili kazein
« poslato: April 06, 2010, 12:33:05 pre podne »
Aloha svima,

imam jednu nedoumicu.....vec imam kvalitetnu suplementaciju..ishrana odlicna itd itd.....da li da nastavim sa koriscenjem NO preparata ili da za te pare kupim kazein pro long 900 g i 500g kreatina .... znaci za dobar NO mi treba bar 3-4000 din...za te pare mogu uzeti i kazein i kreatin...

Kazein bih pio samo pred spavanje , tako da bi mi ovih 900g bilo mesec dana sto mi odgovara.

Znam svrhu i jednog  i drugog ali sta bi bila bolja varijanta za koriscenje generalno. Jedem pred spavanje ellu ali jednostavo nema sanse da je pojedem u tolikim kolicinama ...mozda pojedem oko 100g sto je na mojih 107kg  premalo .

mogu da nabavim od scietec-a pro long...da li je tacno kad kazu da je ok ili da bezim od njega...mada nije neka ponuda sto se tice kazeina..

Teoretski cak i kad bih mogao da jedem toliko ela sira..i da jedem bar 200g sto je oko 20-ak g belancevina ( koliko ima i jedna doza pro longa) ..mecesno bi me izaslo 1700 din za ellu a oko 2000 din za pro long...da li se isplati razlika sobzirom da ima i glutamina i bcaa itd u pro longu..

p.s. Pedja ako citas, imas li i koja je cena ovog kazeina kod tebe THE Casein 1250 g
hvala
« Poslednja izmena: April 06, 2010, 01:11:12 pre podne King_Leonidas »

Spartak

  • Gost
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2010, 02:21:49 pre podne »
kazein all the whey :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #2 poslato: April 06, 2010, 06:05:13 pre podne »
cassein u svakom slucaju
a od mene je cena MICCLEARONOG KAZEINA od 1250 gr 3300 din...a od 2 kg pakovanje 4500 din..
okusi vanila i cokolada

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #3 poslato: April 06, 2010, 09:33:05 pre podne »
Aloha svima,

imam jednu nedoumicu.....vec imam kvalitetnu suplementaciju..ishrana odlicna itd itd.....da li da nastavim sa koriscenjem NO preparata ili da za te pare kupim kazein pro long 900 g i 500g kreatina .... znaci za dobar NO mi treba bar 3-4000 din...za te pare mogu uzeti i kazein i kreatin...

Kazein bih pio samo pred spavanje , tako da bi mi ovih 900g bilo mesec dana sto mi odgovara.

Znam svrhu i jednog  i drugog ali sta bi bila bolja varijanta za koriscenje generalno. Jedem pred spavanje ellu ali jednostavo nema sanse da je pojedem u tolikim kolicinama ...mozda pojedem oko 100g sto je na mojih 107kg  premalo .

mogu da nabavim od scietec-a pro long...da li je tacno kad kazu da je ok ili da bezim od njega...mada nije neka ponuda sto se tice kazeina..

Teoretski cak i kad bih mogao da jedem toliko ela sira..i da jedem bar 200g sto je oko 20-ak g belancevina ( koliko ima i jedna doza pro longa) ..mecesno bi me izaslo 1700 din za ellu a oko 2000 din za pro long...da li se isplati razlika sobzirom da ima i glutamina i bcaa itd u pro longu..

p.s. Pedja ako citas, imas li i koja je cena ovog kazeina kod tebe THE Casein 1250 g
hvala
kazein,merica kazeina i 150g sira sa 3dl vode,mesaj i dobijes ukusni jogurt;)
ako finansije dozvoljavaju onda cepja dve merice cazeina ;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #4 poslato: April 06, 2010, 12:27:20 posle podne »
fala narode...onda cu rokam kazein...previse bi mi bilo, ovo sam 'merio' po jednu mericu i to pred spavanje samo tad mi je bitno...jer preko dana jedem ionako na 2 sata max. a ovo da traje od plate do plate :)


valja li cemu ovaj pro long ? Nemam toliko kesa za ovaj the , ostaje mi mesecno taman za pro long i neki kreatin od 500g

@ naturalac.hehe..pa bre bacio bi peglu pa pomesam ellu i cokoladni kazein::)


Jos jedno pitanje..znam kako se sta koristi ali je situacija specificna kod mene...trening mi je dosta kasno...da li je bolja da roknem ovaj kazein u pwm ( tu mi je malto +whey+bcaa+glut+kre ) dok mi je metabolizam ubrzan...ili da ga popijem samog jedno sat ipo posle treninga kad bas krenem na spavanje .

« Poslednja izmena: April 06, 2010, 12:44:34 posle podne King_Leonidas »

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #5 poslato: April 06, 2010, 01:44:47 posle podne »
To drugo kad bas krenes na spvanje ...
For me , life is continously being hungry.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #6 poslato: April 06, 2010, 01:51:14 posle podne »
fala narode...onda cu rokam kazein...previse bi mi bilo, ovo sam 'merio' po jednu mericu i to pred spavanje samo tad mi je bitno...jer preko dana jedem ionako na 2 sata max. a ovo da traje od plate do plate :)


valja li cemu ovaj pro long ? Nemam toliko kesa za ovaj the , ostaje mi mesecno taman za pro long i neki kreatin od 500g

@ naturalac.hehe..pa bre bacio bi peglu pa pomesam ellu i cokoladni kazein::)


Jos jedno pitanje..znam kako se sta koristi ali je situacija specificna kod mene...trening mi je dosta kasno...da li je bolja da roknem ovaj kazein u pwm ( tu mi je malto +whey+bcaa+glut+kre ) dok mi je metabolizam ubrzan...ili da ga popijem samog jedno sat ipo posle treninga kad bas krenem na spavanje .


a probao si ellu i kazein od cokolade???
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #7 poslato: April 06, 2010, 01:56:43 posle podne »
hehe...nemoj me zezati bre....mrzim te kombinacije...ili da je slano ili da je slatko..ne moze zajedno, fuj...

thanks weasel.....znaci narode sigurno jel bolje kad krenem na spavanje bolje nego odmah posle trendze ?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #8 poslato: April 06, 2010, 02:09:30 posle podne »
hehe...nemoj me zezati bre....mrzim te kombinacije...ili da je slano ili da je slatko..ne moze zajedno, fuj...

thanks weasel.....znaci narode sigurno jel bolje kad krenem na spavanje bolje nego odmah posle trendze ?
BATO,Ajde prvo probaj nesto pa onda komentarisi;)
ella sir nije ni slan ni sladak,zato je dobar za mesanje svega i svacega;)
probaj veceras pa javi
200g elle,30g kazeina,1dl vode mesaj dok se ne sjedini
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #9 poslato: April 06, 2010, 02:10:50 posle podne »
Ja sam ipak za neku malinu :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Spartak

  • Gost
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #10 poslato: April 06, 2010, 02:19:12 posle podne »
ja sam jednom probao pomjesat dukatov posni sir i neki cokoladni whey i doslo mi je da se izrigam,valjda jer je sir onako slankast i kiselkast. uglavom poptuno losa ideja ic odma posle treninga na spavanje,mora ici barem jedan cvrst obrok posle treninga

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #11 poslato: April 06, 2010, 02:29:12 posle podne »
ja sam jednom probao pomjesat dukatov posni sir i neki cokoladni whey i doslo mi je da se izrigam,valjda jer je sir onako slankast i kiselkast. uglavom poptuno losa ideja ic odma posle treninga na spavanje,mora ici barem jedan cvrst obrok posle treninga

ne idem odmah na spavanje ...posle treninga odmah idem kuci i pojedem uglavnom 99 % vremena cistog belog mesa, bez UH jer je dosta kasno(  a i preko PWM sam uneo oko 70g maltodextrina)  i malo ella sira...to je nekih do pola sata posle treninga (odmah po zavrsetku ide pwm ) ...a legnem nekih sat ipo od zavrsetka...tako bih i sad....pojeo bih belog mesa kad se vratim i popio kazein...samo jel mi bolje odmah posle treninga ili kad krenem na spavanje..


@naturalni....e jbg...rekoh da jedva i 100g pojedem, da jedem toliko ne bih o kazeinu pricao :)..+ ne mogu kupvati i jedno i drugo, previse mi je ....zato sam i pitao koliko je dobar pro long .. ( ako je tacno ima 20g proteina po dozi )
« Poslednja izmena: April 06, 2010, 02:34:55 posle podne King_Leonidas »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #12 poslato: April 06, 2010, 03:49:48 posle podne »
ja sam jednom probao pomjesat dukatov posni sir i neki cokoladni whey i doslo mi je da se izrigam,valjda jer je sir onako slankast i kiselkast. uglavom poptuno losa ideja ic odma posle treninga na spavanje,mora ici barem jedan cvrst obrok posle treninga
zato bato sto taj tvoj sir ima 3g uh i nesto masti
a ella ima 1g uh i 05.g masti i jako je suv i beukusan,pa mozes da mu radis sta hoces(so ili secer)nartavno bolje je da je neki vocni ukus ali moze da prodje i cokolada;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #13 poslato: April 06, 2010, 07:45:56 posle podne »
Popis pwm, nakon 20min pojedes neki cvrsti obrok, moze bijelo meso ili cak bolja opcija je riba ili bjelanjci posto se puno brze probavljuju i nakon 45-60min popijes kazein. ;)

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: NO ili kazein
« Odgovor #14 poslato: April 07, 2010, 12:23:24 pre podne »
Idi bre, ja na 200gr elle stavim 400gr vode i mericu whey-a pa mi je gusto.. sa jos mericom kazeina to bi bio suv gulas ne sejk ;)
Mora vise vode po meni. Ili kutlaca u ruke ;)
200g elle,30g kazeina,1dl vode mesaj dok se ne sjedini