Jun 27, 2024, 08:20:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.241 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: GMO - genetski modifikovana hrana  (Pročitano 4240 puta)


Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #1 poslato: April 05, 2010, 06:46:27 posle podne »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2010, 06:56:54 posle podne »
o ovome sam bas hteo da pisem ovih dana tj o GMF CERTIFIKATIMA itd itd itd itd
hehehheh

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #3 poslato: April 05, 2010, 07:03:26 posle podne »
Jednog dana cemo svi biti primorani da je jedemo,hteli to ili ne

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.584
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #4 poslato: April 05, 2010, 08:37:06 posle podne »
o ovome sam bas hteo da pisem ovih dana tj o GMF CERTIFIKATIMA itd itd itd itd
hehehheh
Iscekujemo Pedjos i tvoj tekst !

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.584
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #5 poslato: April 05, 2010, 08:55:45 posle podne »
@X3MG

ja koliko sam obavesten u USA ti imas organsku i neorgansku hranu kao ponudu i prodaju, tacno se u supermarketima stavljaju tiketi organic fooda (to moze neko da potvrdi ko zivi u USA) ... svakako da je organska skuplja i to dosta , e sad ne znam tacno sta  GMF sertifikati znace i ko ih izdaje i koja je tu politika i verodostojnost istih ,  to ce nam valjda Pedjos pojasniti pogotovo tu vezu sa suplementima i mene licno to zanima .

Inace imam neki utisak da ovaj cikica sto prica na HRT  i nije bas sasvim u pravu , hrane na planetarnom nivou da ima dovoljno ne bi bilo tolko gladnih ljudi u svetu , dnevno u svetu od gladi  umre 25 000 ljudi (podaci iz 2009 te) sto je vrlo nezgodna cifra ... Gledao sam emisiju slicnu na tu temu , gde je tematika nesto kao "borba protiv genetski modifikovane hrane", , psenice, kukuruza itd koji daju vishe prinosa sta vec ... pa dobro ok ali ta hrana moze da spase i prehrani mnogo gladnih ljudi na svetu , njima je svejedno daj im i travu oni ce da pasu samo da prezive ... svakako da je organska hrana zdravija od g.m.h. ali jbg kad vec ne postoji ta svest da neko tamo u Africi nije jeo ni pio nista nedeljama onda sto da ne , to moze biti izlaz ...

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #6 poslato: April 05, 2010, 10:47:03 posle podne »
@PIRATE

Da, ljudi umiru zaista, al i dalje ne znaci da na plenati NEMA dovoljno hrane, samo je preraspodela "losa".
I BTW Afrika je pre doseljavanja belaca imala TOTALNO drugaciju demografiju i stanovnistvo, tamo pre belaca niko nikad nije umirao od gladi, tek sa pojavom belaca su pocela sr****nja sa neuhranjenoscu....

Van mreže Micronized

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #7 poslato: April 06, 2010, 12:10:34 pre podne »
Na planeti zemlji ima hrane za sve cak i previse.
Kada bi i vazduh mogao da se prodaje, verovatno bi ovi u siromasnim zemljama umirali od gusenja usred nedostatka.
A onda bi neka kompanija izmislila neku foru da im uvaljuje "genetski" modifikovan izduvni gas, koji je slican vazduhu i time zgrnuli trilione americkih dolara.
E sad ne verujem da u USA postoje obicne krave pored ovih "turbo nabudzenih" krava koje stancuju mleko kao mutave i time ostvaruju 3 puta veci profit nego ove druge, jer njima je dolar na prvom mestu.
  

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #8 poslato: April 06, 2010, 08:49:45 pre podne »
Pogledajte samo film FOOD Inc. sa mog linka gore . Nekoliko kompanija kontrolise 99 % proizvodnje hrane u USA .Od semena do krajnjeg proizvoda  :'(

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.584
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #9 poslato: April 06, 2010, 01:02:40 posle podne »
@PIRATE

Da, ljudi umiru zaista, al i dalje ne znaci da na plenati NEMA dovoljno hrane, samo je preraspodela "losa".
I BTW Afrika je pre doseljavanja belaca imala TOTALNO drugaciju demografiju i stanovnistvo, tamo pre belaca niko nikad nije umirao od gladi, tek sa pojavom belaca su pocela sr****nja sa neuhranjenoscu....
Pa sve je to lepo sto si ti rekao ali da li ti shvatas jbt da DRUGOG RESENJA NEMA ZA TE ZEMLJE !!!!!!!! da se njima moze trenutno samo na taj nacin pomoci , ta preraspodela o cemu ti tako olako okazes "samo je to lose" e pa vidi SAMO to je mnogo komplikovanije nego sto izgleda , SAMO TO je nekad MNOGO i jako tesko sprovesti u delo ... tako da ako to ne shvatas onda jbg .. lako je nama da ovde seremo dok tamo negde u africi neko nije video sendvic ni za Bozic ... kapiras ? ako je GMH nacin da se tim ljudima pomogne onda sto da ne ako drugi nacini ne prolaze i ne mogu da se sprovedu u dela ... treba biti realan... treba gledati sta moze da se promeni i ucini a ne ono sto ne moze...

pozz

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #10 poslato: April 06, 2010, 01:07:01 posle podne »
, tamo pre belaca niko nikad nije umirao od gladi, tek sa pojavom belaca su pocela sr****nja sa neuhranjenoscu....

ovo me baš zanima, pa ako bi mogao da pojasniš.

Van mreže nickey

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #11 poslato: April 06, 2010, 02:24:26 posle podne »
@PIRATE

Da, ljudi umiru zaista, al i dalje ne znaci da na plenati NEMA dovoljno hrane, samo je preraspodela "losa".
I BTW Afrika je pre doseljavanja belaca imala TOTALNO drugaciju demografiju i stanovnistvo, tamo pre belaca niko nikad nije umirao od gladi, tek sa pojavom belaca su pocela sr****nja sa neuhranjenoscu....
Pa sve je to lepo sto si ti rekao ali da li ti shvatas jbt da DRUGOG RESENJA NEMA ZA TE ZEMLJE !!!!!!!! da se njima moze trenutno samo na taj nacin pomoci , ta preraspodela o cemu ti tako olako okazes "samo je to lose" e pa vidi SAMO to je mnogo komplikovanije nego sto izgleda , SAMO TO je nekad MNOGO i jako tesko sprovesti u delo ... tako da ako to ne shvatas onda jbg .. lako je nama da ovde seremo dok tamo negde u africi neko nije video sendvic ni za Bozic ... kapiras ? ako je GMH nacin da se tim ljudima pomogne onda sto da ne ako drugi nacini ne prolaze i ne mogu da se sprovedu u dela ... treba biti realan... treba gledati sta moze da se promeni i ucini a ne ono sto ne moze...

pozz

100% se slazem, to sam i ja pokusao da objasnim nekima iz nasih "ekoloskih" organizacija
sta njih briga sto se ne znaju dugorocne posledice kada im je zivotni vek i ovako ispod 30.

Van mreže PEJABG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 523
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #12 poslato: April 06, 2010, 02:26:13 posle podne »
ma na planeti ima mesta i hrane za jos ovoliko ljudi samo kad bi se sve posteno delilo i kada bi vladala sloga i mir.....

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #13 poslato: April 06, 2010, 02:28:25 posle podne »
Jbg kazu da koliko Ameri hrane dnevno bace u smece da bi to bilo dovoljno da se nahrane te trece zemlje...

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: GMO - genetski modifikovana hrana
« Odgovor #14 poslato: April 06, 2010, 09:35:17 posle podne »
, tamo pre belaca niko nikad nije umirao od gladi, tek sa pojavom belaca su pocela sr****nja sa neuhranjenoscu....

ovo me baš zanima, pa ako bi mogao da pojasniš.

Pre dolaska belaca, crnci su ziveli daleko od reka i jezera, ziveli su u usamljenim plemenima i mesali
se samo za svadbe ili kad su ratovali.
Udaljenost od vode ih je cuvala od malarije i slicnih bolestina, a vodu su uzimali iz zemlje, biljaka itd....na taj nacin su bili zasticeni od bolesti, a kako su ziveli i po 50-100km jedni od drugih, ako nema zaraza pogodi jedno pleme ostala su bila zasticena, kad su belci dosli prvo sto su uradili je da su sisli na reke, i tu je krenuo sava belaj, populacija crnaca se drasticno povecala, a afrika nema resurse da nahrani sve, sto zbog klime sto zbog privrede koja i ne postoji.
A da su bili itekako dobrog zdravlja i sa dovoljno hrane najbolje nam govore Masai, Zulu i Tutsi crnci, koji su se lemali sa Englezima.
Uopste Afrika nije bila pre toliko naseljena koliko danas.