Septembar 09, 2024, 07:42:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Molio bi pokoji savjet  (Pročitano 1900 puta)

Van mreže Axo_Keki

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Molio bi pokoji savjet
« poslato: Mart 28, 2010, 12:02:55 posle podne »
Pozdrav svim
Posto sam nov na ovom forumu prvo cu se predstaviti
Moje ime je Dzem i dolazim iz BiH
İmam 19 godina  visok sam 178 a kilaza mi je 75-76 kg
U teretanu sam isao zadnji 6 mjeseci i mogu reci da sam zadovoljan s postignutim ali ne bas toliko
Jer uvijek se moze bolje zar ne??!!!
Moj najveci problem je to sto stanujem u internatu pa nemogu da sebi pripremam hranu
Trudim se da imam 5 obroka dnevno ,u internatu imam 3 obroka i ja sebi spremam jos dva, veciinom su to jaja (przena na maslinovom ulju ili kuhana)  i riba(tuna)
Sto se tice ova 3 obroka u internatu najvise ima tjestenine krompira pirinca ponekad i bjelog mesa
Od suplementacije koristim whey i glutamin!!!!
Sigurno se pitate sta je moj cilj, to sam se i ja dugo pitao nekad sam htio biti velik i krupan recimo da imam oko 85-90 kg ali vidim da je to tesko postici treba mnogo para i truda
Moj cilj je lijepo izgledati sto se tice kilaze do 80 kg ali lijep, rasporedjeni 80 kg
Odlucio sam se malo odmoriti od teretane neznam koliko je to pametno ali nakon 6 mj valjda nebi bilo lose odmoriti mjesec dana,ipak nebi potpuno odmarao ishrane bi se pridrzavao koliko mogu  trenirao bi doma!!!!
Sklekovi  i  zgibovi su tu na prvom mjestu!!
E ovdje nastaje moje pravo pitanje za vas sta mi savjetujete dali da svaki dan radim i sklekove i zgibove i na koji nacin??!!!!!


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Molio bi pokoji savjet
« Odgovor #1 poslato: Mart 28, 2010, 12:04:39 posle podne »
a sto bi prekidao da ides u teretanu a radio sklekove i zgibove?
spremas se da ides u vojsku jer to tamo treba?
ili prevedno
radis gresku

Van mreže Axo_Keki

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Molio bi pokoji savjet
« Odgovor #2 poslato: Mart 28, 2010, 12:10:02 posle podne »
pa nemislim bas prekinuti vec se malo odmoriti na to sam mislio
a u slucaju da nepravim prekid posto sedmicno 3 puta treniram dali bi mogao ubaciti zgibove kao 4 trening kod kuce???!!!
pon sre i pet sam u teretani radim klasicni split
prsa-triceps, ledja-biceps, ramena-noge
dali bi se moglo znaci ubaciti jos samo zgibovi kao trening br 4

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Molio bi pokoji savjet
« Odgovor #3 poslato: Mart 28, 2010, 10:46:18 posle podne »
pod br 1. program ti ne valja grudi-biceps,ledja-triceps i ako bas moras ramena i noge  u jednom danu radi ali je uvek bolje raditi noge zasebno.znaci imas 4 radna dana ukupno.dalje,isto se slazem sa pedjom ,sto bi pravio pauzu?? brze ces nabciti kilazu sa teretanom nego sa tim sklekovima i zgibovima i NE,nemoj da ubacujes zgibove kao cetvrti trening kod kuce nego ih radi u teretani kao jednu od vezbi. brate nemoj da zuris nigde i da se zaleces i radis sklekove po ceo dan tripujuci da ces da brze porastes ili NE DAJ BOZE opadnes  :o :o  ne!! to je greska i to vecina ljudi tripuje kad krene u teretanu. kad vezbas razbi se ,posle toga hrani se i odmaraj.
« Poslednja izmena: Mart 28, 2010, 10:50:21 posle podne cartell »
Jedi Master

Van mreže Axo_Keki

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Molio bi pokoji savjet
« Odgovor #4 poslato: Mart 29, 2010, 07:34:41 pre podne »
split mi je tako jer najvise mogu ici 3x sedmicno u teretanu
neznam kako bi drugacije vjezbao
ma moracu barem malo odmoriti oko 2 sedmice
Kako bi drugacije mogao napraviti split u 3 treninga==???

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Molio bi pokoji savjet
« Odgovor #5 poslato: Mart 29, 2010, 11:02:36 pre podne »
pa upravo ovako kao sto sam ti napisao gore.imas u prvoj recenici kako bi trebalo da se radi.pozz
Jedi Master

Van mreže Axo_Keki

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Molio bi pokoji savjet
« Odgovor #6 poslato: April 04, 2010, 06:41:16 posle podne »
pozdrav svima
Kada sam zapoceo ovu temu zapravo sam htio  da imam temu u kojoj cu pisati o sebi i o svom treningu i u kojoj cu pitati sve sto me zanima a nadam se da cete mi vi odgovarati (bar ponekad)
İmam jedno pitanje
Zbog cega mislici izgledaju kao da nisu dovoljno crsti tj fali im crstoce
citao sam cini mi se da je pedja govorio da je to moguce zbog slabog unosa ugljikohidrata!!!
Ja sam se uvijek brinuo za protein i na to koliko ccu njega unositi ali nikaad nisam mislio na UH cini mi se da je potrebno oko 4 gr/kg.
Nekako na dodir pogotovo biceps nije nekako cvrst kao da ima nesto ispod koze kao da koza nnije dovoljno zategnuta
Posto sam prije imao 90+ kilograma pa sam naglo oslabio spao na 69 kg da li je mogu ce da zbog toga imam nekakvog viska koze ili sta vec?!!
Smrsao sam tako sto jednostavno nisam nista jeo bio budala nisam znao nista!!Da mi ovo nije posljedica tog nezdravog mrsavljenja????!!!
Nadam se da ce mi neko pomoci

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.605
Odg: Molio bi pokoji savjet
« Odgovor #7 poslato: April 04, 2010, 11:22:45 posle podne »
bio si budala sad vise nisi ... a taj koji ti je rekao da nista ne jedes ili si procitao od nekog...taj je najveca budala :)
vishak koze  , o da , jos ako si naglo oslabio to je normalno...  a misici jbg sad kreni lepo od nule i ne brini se oko tih gluposti , tripujes bezveze ...

Van mreže Axo_Keki

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Molio bi pokoji savjet
« Odgovor #8 poslato: April 05, 2010, 07:36:44 pre podne »
ma ima dana kada tripujem i nisam zadovoljan sa sobom
ali ima isto tako dana kada sam zadovoljan sa sobom
mi ljudi smo cudna stvorenja

Van mreže dulius

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Molio bi pokoji savjet
« Odgovor #9 poslato: April 27, 2010, 07:09:56 posle podne »
nekako mi sve to kako pises ja bi rekao da ti ustvari nepostujes svoj trening koji ustvari i nije neki   i ja sam radio ramena i noge i nisam nista postigo tim razdvoji gornji i donji dio tijela to je moj savjet a za tvrdocu misica ja bi prije rekao  da je to zbog manjka proteina ili pak viska UH i normalno kako sam vec rekao NEPOSTIVANJE TRENINGA koji bi trebao promjeniti i ubaci bar jedan trening da ti bude kardio