Jul 05, 2024, 06:58:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin  (Pročitano 23342 puta)

Van mreže oktagon

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 781
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #30 poslato: Mart 25, 2010, 10:45:21 posle podne »
Mr. Poloms kao i uvijek vrlo drugarski nastrojen prema svima i maksimalno korektan, najbolji domacin foruma, ostani takav druze, svaka cast  ;)

Van mreže TheDominick

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #31 poslato: Mart 26, 2010, 01:33:28 pre podne »
Da ne otvaram novu temu napisacu ovde kod tebe Polomac pa posto si admin mozes i da obrises posle ovo.

Pedja je spomenuo na forumu da si ti pisao o LowCarb Dijeti i ja sam njuskao po forumu da nadjem ali nikako da iskopam tu temu pa sam hteo da te zamolim ako ti nije tesko da je ti pronadjes i da postavis link ili mi posalji na pp, sve jedno je, to me bas zanima da prostudiram posto sa tom dijetom nisam bas nacisto kao sa ketogenom ili onom 1,2,3 Trbusnjaci  ;D

Nasao sam nesto po internetu ali ja bas i ne verujem svakome, puno je "doktora" za te probleme ako me razumes ;)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #32 poslato: Mart 26, 2010, 03:11:03 posle podne »
Mr. Poloms kao i uvijek vrlo drugarski nastrojen prema svima i maksimalno korektan, najbolji domacin foruma, ostani takav druze, svaka cast  ;)
Hvala veliko Nikola..obavezno pijemo pice u Buda baru..  8)

Da ne otvaram novu temu napisacu ovde kod tebe Polomac pa posto si admin mozes i da obrises posle ovo.

Pedja je spomenuo na forumu da si ti pisao o LowCarb Dijeti i ja sam njuskao po forumu da nadjem ali nikako da iskopam tu temu pa sam hteo da te zamolim ako ti nije tesko da je ti pronadjes i da postavis link ili mi posalji na pp, sve jedno je, to me bas zanima da prostudiram posto sa tom dijetom nisam bas nacisto kao sa ketogenom ili onom 1,2,3 Trbusnjaci  ;D

Nasao sam nesto po internetu ali ja bas i ne verujem svakome, puno je "doktora" za te probleme ako me razumes ;)
Najbolje savete u vezi takve dijete mozes dobiti od Generala..a ja sam postavio povrsno o Palumbovoj dijeti.
Inace Dave sa svojim klijentima postize sjajne rezultate sa takvim nacinom ishrane.Pored inostranih takmicara medju njima je
i sjajni as sa nasih prostora Marijan Lipsinic...
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13062.msg174993.html#msg174993
« Poslednja izmena: Mart 26, 2010, 03:15:22 posle podne Polomac »

Van mreže TheDominick

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #33 poslato: Mart 26, 2010, 05:31:00 posle podne »
E vidis tu je "problem" ovu temu sam nasao ali zar ovo nije keto dijeta?
Tu sam malo zbunjen jer koliko vidim koriste se najcesce 3 dijete:
1. Rotacije ili Pedjina 1,2,3 trbusnjaci
2. Ketogena dijeta
3. Low Carb Dijeta

O njoj sam nesto samo nasao na internetu kao ide neko voce do 200gr ujutru jagode maline borovnica i tako 5 dana onda se louduju UH do 4g po tezini u zamenu za proteine i tad se ne trenira, jako je slicna kao ketogena ali nije ketogena!
Unos kalorija navodno treba da bude uvek isti tipa tezina vezbaca puta 33 i dobije se broj kalorija i onda se na osnovu toga radi!
Mada kad sam sve presabrao i izanalizirao ispade nije keto nego je ketogena ako me razumes.
Ili sam ja u totalnoj zabuni jer je ovo ista dijeta samo neko koristi ime ketogena neko low carb?

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #34 poslato: Mart 26, 2010, 06:05:08 posle podne »
E vidis tu je "problem" ovu temu sam nasao ali zar ovo nije keto dijeta?
Tu sam malo zbunjen jer koliko vidim koriste se najcesce 3 dijete:
1. Rotacije ili Pedjina 1,2,3 trbusnjaci
2. Ketogena dijeta
3. Low Carb Dijeta

O njoj sam nesto samo nasao na internetu kao ide neko voce do 200gr ujutru jagode maline borovnica i tako 5 dana onda se louduju UH do 4g po tezini u zamenu za proteine i tad se ne trenira, jako je slicna kao ketogena ali nije ketogena!
Unos kalorija navodno treba da bude uvek isti tipa tezina vezbaca puta 33 i dobije se broj kalorija i onda se na osnovu toga radi!
Mada kad sam sve presabrao i izanalizirao ispade nije keto nego je ketogena ako me razumes.
Ili sam ja u totalnoj zabuni jer je ovo ista dijeta samo neko koristi ime ketogena neko low carb?
Ovako..ukratko..
low carb-jednostavno pristup dijeti sa niskim unosom hidrata,sto i sam pojam govori..
pravi primer je naveo Pedja u svom textu 1,2,3.....
keto dijeta,jedan od primera je Palumbov plan za definisanje gde kao pristup koristi keto dijetu
i indirektnih do 40gr hidrata u dnevnom unosu.
Pojam keto,pa ponajbolje je opisan u Etkinsovom pristupu dijeti za mrsavljenje..
Etkinsova dijeta
U ovoj dijeti (Dr Etkinsova revolucija ishrane, Dr Etkinsova super-energetska ishrana) ne vodi se racuna o broju kalorija i
usredsreduje se na ogranicavanje ugljenih hidrata; medutim, za razliku od ostalih programa sa niskim sadrzajem ugljenih
hidrata. dr Etkins trazi njihovo potpuno izostavljanje (bar u toku prvih nedelju dana). Na taj naCin, organizam pociinje da
odbacuje ketone (sicusne delove ugljenika koji su nusproizvodi nepotpunog sagorevanja masnoca) u koliCinama koje su
dovoljne za znatno gubljenje tezine. Prema dr Etkinsu, posto su ugljeni hidrati osnovno gorivo koje organizam sagoreva
kako bi proizveo energiju, uko!iko njihovo unosenje izostane, organizam ce u tu svrhu posegnuti za natalozenim mastima i,
izlucivaiyem ketona, nestaju i kilogrami i samo osecanje gladi.
Kad je rec o ovoj dijeti, postoje mnogi razlozi za i protiv (posebno stoga sto dijeta takode ohrabruje konzumiranje vecih
kolicina masnoce, uprkos tome sto se njihova opasnost po zdravlje ne moze dovesti u pitanje).


Van mreže TheDominick

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #35 poslato: Mart 26, 2010, 06:33:24 posle podne »
Ok. HVALA Polomac ipak sam se ja malo zbunio u zameni naziva dijeta.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #36 poslato: Mart 30, 2010, 03:46:16 pre podne »
Extra upakovano i inspirativno, kao i uvek. Sta drugo ocekivati od coeveka koji je procitao tone literature i priredio nam more poucnih textova.

Nisam bas siguran da sam dobro razumeo trening, pa ako ti nije problem, reci mi koliko ukupno radnih serija radis, u proseku, za svaku misicnu partiju.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #37 poslato: Mart 30, 2010, 08:56:36 pre podne »
Extra upakovano i inspirativno, kao i uvek. Sta drugo ocekivati od coeveka koji je procitao tone literature i priredio nam more poucnih textova.

Nisam bas siguran da sam dobro razumeo trening, pa ako ti nije problem, reci mi koliko ukupno radnih serija radis, u proseku, za svaku misicnu partiju.
Boki,hvala druze moj.
Po treningu radim samo 4 radne serije za svaku misicnu grupu osim za noge,za njih idem 6radnih.
U te serije ulozim maximum napora i koncentracije kako bih iz svega toga uspeo da izvucem korist.

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #38 poslato: Mart 30, 2010, 09:26:30 pre podne »
svaka cast,ne mora mnogo da se radi,a rezultati su i vise nego odlicni! to je ono sto svakome treba,brain-muscle!
Beat the genetics!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #39 poslato: Mart 30, 2010, 09:53:16 pre podne »
svaka cast,ne mora mnogo da se radi,a rezultati su i vise nego odlicni! to je ono sto svakome treba,brain-muscle!
Tnx..svi smo razliciti,svi imamo drugacije potrebe,obaveze..shodno tome moramo se uklapati na nama najbolji nacin.
Evo sad bas jedan primer..
Vracam se sa voznje bajka,jutros sam ustao i spremio se za taj trening..evo nesto oko 10 sati u povratku srecem kolegu sa posla..
Kaze on--jbt covece,alal ti vera,i ti ces popodne na posao..pa ja sam jedva izasao za hleb..
Ko sta voli,a za to sto volis moras naci nekog vremena,a da niko i nista ne trpi.
« Poslednja izmena: Mart 30, 2010, 09:57:42 pre podne Polomac »

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #40 poslato: Mart 30, 2010, 11:35:26 pre podne »
Extra upakovano i inspirativno, kao i uvek. Sta drugo ocekivati od coeveka koji je procitao tone literature i priredio nam more poucnih textova.

Nisam bas siguran da sam dobro razumeo trening, pa ako ti nije problem, reci mi koliko ukupno radnih serija radis, u proseku, za svaku misicnu partiju.
Boki,hvala druze moj.
Po treningu radim samo 4 radne serije za svaku misicnu grupu osim za noge,za njih idem 6radnih.
U te serije ulozim maximum napora i koncentracije kako bih iz svega toga uspeo da izvucem korist.

Hvala druze, moracu ozbiljno da porazmislim o treningu.

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #41 poslato: Mart 31, 2010, 04:25:52 posle podne »
Koliko si imao godina na prvoj slici???
Beat the genetics!

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #42 poslato: Mart 31, 2010, 05:56:04 posle podne »
Koliko si imao godina na prvoj slici???
Dvadesetak...

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #43 poslato: Mart 31, 2010, 05:57:19 posle podne »
ZIV BIO! kakva transformacija vidi se da si uporan i sportista!
Beat the genetics!

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Misko Polomac-trening i ishrana na moj nacin
« Odgovor #44 poslato: Mart 31, 2010, 07:18:08 posle podne »
Chisti ektomorf??

Lici na mene na prvoj slici, ja sada onaj pojas do kraja zategnem kada ga stavljam dok radim mrtvo ili cucanj na smithu. :)