Septembar 17, 2024, 04:21:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko treninga  (Pročitano 1437 puta)

Van mreže superme

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Pomoc oko treninga
« poslato: Mart 13, 2010, 03:45:03 posle podne »
Imam 16 godina ,visina 184 , tezina oko 70kg , treniram taekwondo 4 mjeseca , pa ako mozete da mi preporucite dobar trening za jacinu tjela tj jacinu ruka , noga i ostalog. Uskoro cu kupit dzak pa cu malo na tome vjezbat , osim dzaka ako mozete da napisete neke treninge koji su dobri za ovo. Citao sam ove neke treninge , al nezz sta bi mi pomoglo od toga.

Van mreže davor013

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: Pomoc oko treninga
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2010, 10:22:38 posle podne »
Tema sa istim imenom kao tvoja "Pomoc oko treninga" pa pogledaj kako treba da izgleda pitanje:

Treba mi vase misljenje oko mog treninga,da li je u redu i sta bi izmenili.U teretanu idem tek 4 meseca-jad od pocetnika  Smeško,pa da znam sta da menjam.

1.Prsa-bench press,kosi bench press,propadanje,potisak na ravnoj klupi,pullover sve radim po 4 serije,od 8-12 ponavljanja

2.Ledja-zgibovi sa sirokim hvatom,veslanje u pretklonu,veslanje sa bucicom radim 4 serije od 8-12 ponavljanja,i na kraju hiperextenzija 4 serije po 20 ponavljanja

3.Ruke-biceps 3 vezbe (menjam ih) po 4 serije,i triceps 4 vezbe po 4 serije.

4.Za ramena i noge takodje radim po 4 vezbe (koje nemam pojma kako se zovu),4 serije 8-12 ponavljanja.

Hranim se 5-7 obroka,koristim whey,creatin i dex.
Zanima me da li je ovo previse i premalo vezbi,sta menjati?


I da ja dodam. Ako ne zelis da ides u teretanu, mozes da radis sklekove zgibove i slicno, dobices na snazi sigurno. A ako se odlucis za teretanu, ovde ces sigurno naci sve sto te zanima. Za pocetak prelistaj malo forum i razjasni sam sebi neke stvari, pa onda ako ti nesto ne bude jasno, ili ti bude trebao savet postavi pitanje.
« Poslednja izmena: Mart 18, 2010, 10:25:40 posle podne davor013 »