Septembar 19, 2024, 07:16:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko vezbi posle povrede ramena  (Pročitano 3362 puta)

Van mreže mali gaga

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
  • i am the best
Pomoc oko vezbi posle povrede ramena
« poslato: Mart 01, 2010, 03:19:42 pre podne »
Treniram dve godine imam 78 kg ishrana nije losa sobzirom da ne stojim dobro finansiski ali se snalazim.
Povredio sam desno rame pre nekoliko nedelja.Pauzirao sam tri nedelje i rame mi je super nema da boli vise,za vreme pauze koristio sam zelenu konjsku mast  i glukosamin.
Sad bih krenuo u teretanu ponovo ali neznam kako da vezbam posto se nikad nisam povredjivao do sad.
Naravno da kad budem krenuo ponovo vezbacu sa malim tezinama neko vreme,i povecavao bih po malo tezine s vremenom.
Interesuje me dali da izbegavam vezbe kao sto su potisci sa sipkom ispred/iza glave za ramena kosi bench i koje jos vezbe trebam da izbegavam.
i mogli bi ste da mi date po koji savet u vezi treninga vezano za ponovni pocetak.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko vezbi posle povrede ramena
« Odgovor #1 poslato: Mart 01, 2010, 07:08:51 pre podne »
Citat
ezbacu sa malim tezinama neko vreme,

a zasto bi vezbao ramena sa velikim tezinima u opste???

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Pomoc oko vezbi posle povrede ramena
« Odgovor #2 poslato: Mart 01, 2010, 11:35:37 pre podne »
Kako god trenirao, izbegavaj potisak iza glave. To je poznata vezba za povredjivanje vezbaca...

Van mreže mali gaga

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
  • i am the best
Odg: Pomoc oko vezbi posle povrede ramena
« Odgovor #3 poslato: Mart 01, 2010, 12:48:48 posle podne »
Nisam msleo tako.misleo sam na moje tezine sa kojima vezbam inace,znam da se ramena ne vezbaju napr letenje sa 50kg bucicom ako mogu da dignem 2-3 puta.
Rame sam povredio prilikom vezbanja ptiska iza glave.
Zeleo sam da znam dali da izbegavam bencheve ili ne i da mi date neke savete posto je vecina od vas imala slicne povrede i zna kako treba da postupi prema tome

« Poslednja izmena: Mart 01, 2010, 12:52:38 posle podne mali gaga »

Van mreže Nebitan

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: Pomoc oko vezbi posle povrede ramena
« Odgovor #4 poslato: Mart 05, 2010, 10:39:02 posle podne »
А шта ти је било са раменом, тј. како си га повредио? Пошто си се после 3 недеље вратио у тренинг, претпостављам да га ниси ишчашио...

Ако немаш болове и покрети ти нису ограничени не видим разлог да избегаваш да радиш коси бенч и сличне вежбе, ако баш хоћеш крени са мало мањим тежинама па постепено повећавај до свог максимума и то ти је то...

Е сад, имам ја једно питање, не иде баш у тему, али да не отварам нову.... Писао сам у теми "раме, повреда" о мојим негативним искуствима, сад доста пазим како изводим вежбе и, веровали или не, чучњеве се не усуђујем да радим уопште због незгодног положаја рамена приликом те вежбе.. Интересује ме која је замена за ту вежбу, јел могу нпр. да ухватим две бућице и да са њима радим чучањ?

Извињавам се ако у некој теми  већ постоји одговор, ово је подфорум који сам најмање читао да будем искрен....

Van mreže mali gaga

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
  • i am the best
Odg: Pomoc oko vezbi posle povrede ramena
« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2010, 03:30:00 pre podne »
ma krenuo ja u teretanu dobro se zagrejem ali mi se desava da me rame zigne onako samo prodje bol i tako.vezbam sa malim tezinama ali pri duzem koriscenju kompjutera u sedecem stavu kad kucam na tastaturi rame mi trne neznam dali je neko imao iskustva sa time da mi objasni sta se desava