Septembar 19, 2024, 07:27:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko treninga i ishrane!!!  (Pročitano 1682 puta)

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Pomoc oko treninga i ishrane!!!
« poslato: Mart 04, 2010, 09:18:34 posle podne »
Imam 15 godina, visok sam 185cm i imam 75kg. Treniram plivanje oko pola godine i imam 3 treninga nedeljno. Sad me zanima da li da radim kruzni trening snage sa po jednom osnovnom vezbom za svaku misicnu grupu jer meni trenutno ne treba masa zato sto bi me to jos vise usporilo u plivanju. I ne znam kakvu ishranu da praktikujem ako uzmem u obzir da na treningu prosecno preplivam oko 3500m. Trening bi mozda mogao da izgleda ovako:
BENCH PRES
ISKORAK(cucanj ne mogu zbog problema sa kolenima)
LAT
TRBUSNJACI
POTISAK SA RAMENA
LEDJNA EKSTENZIJA
DVORUCNI BICEPS PREGIB
PODIZANJE NA PRSTE(listovi)
FRANCUSKI POTISAK( ili kako se vec zove)
Za svaku vezbu radim 1 seriju zagrevanja sa po 20 ponavaljanja a onda 3 radne serije sa po 12-8 ponavljanja
Sad za ishranu nisam siguran koju kolicinu hrane da unosim zbog vece potrosnje kalorija na treningu plivanja... Ispravke i predlozi su dobrodosli!

« Poslednja izmena: Mart 04, 2010, 09:20:09 posle podne Dule123 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko treninga i ishrane!!!
« Odgovor #1 poslato: Mart 05, 2010, 06:37:39 pre podne »
trening bi trebalo da bude ok ZA POCETAK ali ce kasnije da ti ipak trebju neki drugi sistemi i neke druge stvari da bi postigao tvoj cilj
a ishrana...
pa ti nama moras reci sta planiras da jedes
onda na osovu toga mozemo da korgijumeo jelovnik
jel ovako
ja ti sada napisem i ti kazes..ma gde bre da jedem tunu ili bilo sta slicno...
znaci.
dao si nam paramtere tj rekao si da plivas dnveno 3500 m sto je velika kalorisjka potrosnja
trening sa tegovima i nije toliko ali se ipak smatra i deo toga....

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Odg: Pomoc oko treninga i ishrane!!!
« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2010, 01:13:04 posle podne »
U vezi sa treningom ja vec imam neko malo iskustvo u imrovizovanoj teretani sa 2 tega od 5kg, jednim od 7,5kg i jednim dvorucnim tegom od oko 25-30kg. Isao bi ja u teretanu ali mi je keva veliki protivnik bodybuildinga, cak i kad joj trazim nesto za ishranu ona kaze ti sto gledas te bildere na ineternetu imaju po 25 i vise god i nemoj tako da se hranis nije zdravo... Znaci ja sam ovakav program vec radio jedno 3-4 meseca a onda standardni trening sa misicnom podelom sto je trajalo neka 2 meseca i onda sam prestao da radim... Proslo je skoro godinu dana od toga... Sad sam ja u nedoumici da li da radim ovaj standardni trening jer imam danima imvremena utorkom,cetvrtkom,subotom i nedeljom... Ostalim am trening i tu izgubim dobra 4 sata, gde sat i po ode na put...
A sto se ishrane tice planirao sam nesto ovako (kao ranije):
Dorucak: Od pon -pet sam u skoli pa ne znam sta tu da jedem. A vikendom ovsene sa mlekom( ili kako se ve pripremaju) i 3 belanaca( ovde bih uzeo whey ali ne mogu zbog vec napomenutog razloga)  :(
Medjuobrok: 1 tuna, sa 1 casom jogurta( ovde ne znam da li da uzmem razeni hleb)
Rucak: Sta ima ( ali u 90% slucajeva ima mesa, a ponekad riba i pirinac)
Medjuobrok: ne znam ovde sta
Vecera: Sendvic sa belim mesom
Obrok pred spavanje: 250g ella sira i casa jogurta
Znam da ishrana nije ni blizu savrsenoj, ali sta je tu je...

Van mreže goran13

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Pomoc oko treninga i ishrane!!!
« Odgovor #3 poslato: Mart 05, 2010, 04:28:35 posle podne »
pa ako ko ima zdravu i kvalitetnu ishranu  ishranu to su bodybuilderi,jbg imao sam i ja problema sa nekim majkama u klubu sto uopste nagovaram decu da uzimaju te nezdrave prskove ;D
kad im spremaju pizze hamburgere i svakakv junk food to je super zd ravo ;D kad im whey spomenes haos

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko treninga i ishrane!!!
« Odgovor #4 poslato: Mart 06, 2010, 07:47:52 pre podne »
pa vidi
trening sa podeliom misicnih grupa za tebe da bude SPECIFICAN i to bi tvoj trneer treabalo da zna
raditi kaliscacn bb trening je za tebe samubistov
tvoje vezebe treba da budu vezbe za razvoj bazne snage kao i explozivnosti jer ipak povecanje neke vece misicne mase kod tebe moze da donese smao lose a pgotovo povecanje % telsnih masnoca
ishrana ti je dosta losa
a jos veci porlbem stvara to sto ne mozes da koristis dodtake prehrani..
to sto si u skoli ne znaci da ne moras da jedes..cak sta vise.
za ove i ovakve treninge tebi je potrebno brdo kalorija koje iz toga sta ti jedes ne mozes da dobijes
dorucak ti uvek pred skolu treba da bude ili ovsene ili sport musli u jogurtu ili mleku a o whey prteinu i da ne pominjem ali jbg..

uzina neka ti bude neki sendwich sa tunjeivinom..to uvek mozes da nadjes postoje alternativa kroz praskove..ali pet.jbg..
rucak mora da ti bude sastavljoen od B i UH i to u velikim kolicinima..meso+prinicac ili krompir +gomile salate
uz uzinu uvek mozes da nabodes neki lesnik,orah ili badem kao snack umesto GRICKALICA..mnogo ce ti korsnije to biti
uzina bi opet trebalo da ti bude ili neka MRP ili npr 3do 5 celih jaja sa nekim UH..tipa krompir najblje

vecera bi trebalo da ti se sastoji od ribe,posnog sira,pirinca,integrlanog hleba ili slicno....

jos jednaobrok psole toga bi ti dobro dosao i tu je najidenalniji npr neki opet Mrp..ALI JEBGF.

sve u svemu,veoma je tesko da ti se kaze bilo sta kada ti roditelji nemaju razumenjvanja sa suplemntaciju a kako vidim ni za ishranu jer kako mogu da zaklucim oni to sto ti jedes sada jos NEKAKO I TRPE ali da krenes nekako zahtevenije da jedes tj i npr ovako kako sam ti anpisao,verovatno bi popzideli i rekli da i=ni to ne mozes..

uffff
« Poslednja izmena: Mart 06, 2010, 07:49:52 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Odg: Pomoc oko treninga i ishrane!!!
« Odgovor #5 poslato: Mart 06, 2010, 03:07:42 posle podne »
Od ishrane koju si preporucio sve mogu da ispostujem sem rucka... Sad ja mozda caleta mogu da ubedim nekako za whey ali sve u svoje vreme... E jos kad bi mogao da mi das neki trening bilo bi sve savreseno :) Nekako si ti najsigurniji ali ne znam kako se snalazis na tom polju, bez uvrede...

Van mreže Dule123

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
  • BB IS LIFE!!!
Odg: Pomoc oko treninga i ishrane!!!
« Odgovor #6 poslato: Mart 06, 2010, 10:09:09 posle podne »
Pa zar niko ne zna neki trening u ovom slucaju? ???