Jul 03, 2024, 05:48:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Ne govorim o svojim nedostacima FEDOR  (Pročitano 1467 puta)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Ne govorim o svojim nedostacima FEDOR
« poslato: Februar 15, 2010, 11:08:31 posle podne »
Najbolji svjetski MMA borac Fedor Emelianenko nedavno je dao intervju jednoj ukrajinskoj stranici, donosimo vam najzanimljiviji dio...

U intervjuu za ukrajinsku stranicu www.pl.com.ua Fedor Emelianenko je govorio o nekim stvarima o kojima ga još novinari nisu pitali. Spomenuo je i našega Mirka Filipovića. Dotaknuo se svojih korijena.


Q: Koje su tvoje slabosti?

Fedor: Ne govorim o svojim slabostima, nastojim ih ispraviti.


Q: Koje su vaše prednosti? Vaš ključ uspjeha?

Fedor: Pokušavam se poboljšati u svim smjerovima, trenirati u svim aspektima. A ključ uspjeha... dati ću vam jedan primjer: Mirko Cro Cop. On je uništavao svakoga sa svojom lijevom nogom. Udarao je tako da je mogao nokautirati ljude. Kada je počeo ulagati sve u svoj ključ uspjeha, počeo je gubiti. Mislim da svaki borac ima svoju omiljenu tehniku, ali se ne smije fokusirati samo na jednu, trebao bi uvijek ići naprijed.

Q: Kakvi su tvoji osjećaji prema protivnicima?

Fedor: Poštujem ih.


Q: Živiš u Stary Oskolu još od djetinstva. Mnogi svjetski borci pokušaju živjeti u Njemačkoj ili SAD-u gdje treniraju bolje i više zarađuju?

Fedor: Trening nije bolji niti u Njemačkoj niti u SAD-u. A plaća ne igra ulogu, plaćanje je predodređeno i gdje ja treniram ne utječe niti na koji način.
Q: Zašto onda odlaze iz domovine?

Fedor: Zato jer zaboravljaju odakle su, koje su njihove zastave.


Q: Očito da ne zaboravljaš koje su zastave tvoje. Kakvo je tvoje mišljenje o Ukrajini?

Fedor: Uvijek ću se sjećati da sam rođen u Ukrajini. Moj djed, baka i rođaci su u Ukrajini. Rođen sam u bivšem SSSR-u, gdje države nisu bile odvojene. Danas živimo u različitim zemljama, ali za mene to nije razlika. Smatram se prvo Rusom. Cijelo sam djetinstvo proveo u Stary Oskolu, posjećivao sam djeda i baku tijekom ljeta, ne razdvajam države, nisam političar, za mene to nije važno.
Q: Ali često nosiš majicu sa dvoglavim orlom?

Fedor: Naravno, predstavljam svoju zemlju. Ponosan sam što sam Rus.


Q: Zašto si napustio službeni ruski sport i otišao u M-1?

Fedor: Natjecao sam se u Sambu i Judu, i imao sam problema sa suđenjem. Nedostatak objektivnosti me živcira i zato sam otišao u MMA. Plus u amaterskom sportu u Stary Oskolu nisam imao prihoda. Nisam mogao uzdržavati svoju obitelj. Očito je bio težak izbor, već sam bio u službenom ruskom timu za Judo i Sambo, i tako napustiti i otići u novi sport i početi od ničega... Hvala Bogu da je sve uspjelo.
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže markosmarko

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: Ne govorim o svojim nedostacima FEDOR
« Odgovor #1 poslato: Februar 16, 2010, 01:25:49 posle podne »
Који је цар овај краљ,тако је скроман а тако силан!