Jul 02, 2024, 09:56:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)  (Pročitano 16348 puta)

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #45 poslato: Februar 08, 2010, 04:47:43 posle podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html
Ovaj Pedjin primer sam video. Tamo pise do 50gr posle treninga. Ja sam u pwm shejku uneo ~30gr dextroze, pa sad kad odem da jedem mozda da pojedem jos 30gr pirinca ili ne? :) Uglavnom sutra ne treniram pa ce unos UH biti 0. Pa u sredu opet kao danas. Cetvrtak i petak trebaju da budu oko ~100UH a ja cetvrtkom ne treniram, tako da cu ici sa UH samo u drugom obroku a u petak treniram tako da ce mi UH biti ~70gr u obroku pre treninga i ~30gr dextroze posle treninga jer tamo pise da se tim danima unosi UH pre i posle treninga. I subota i nedelja unos UH 3gr po kilogramu sto u mom slucaju iznosi 240gr UH (ujutru ovsene i jogurt uz jaja) i 2x uz meso po 100gr pirinca sto je ~240 :)

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #46 poslato: Februar 08, 2010, 04:49:04 posle podne »
Pa pretpostavljam da misli na onu pedjinu "1,2,3 trbushnjaci za ljeto su tu"...onda se uzima 50 gr UH posle treninga... ;D

Edit:
Eto... :)

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #47 poslato: Februar 08, 2010, 04:59:24 posle podne »
Pa pretpostavljam da misli na onu pedjinu "1,2,3 trbushnjaci za ljeto su tu"...onda se uzima 50 gr UH posle treninga... ;D

Edit:
Eto... :)
Da na tu :) Jeste da je leto daleko ali meni se ne svidja ni trenutno sto sam masan :) Jednostavno mi smeta to sto imam stomak, totalno me demoralise, ne samo stomak, nego i butine na kojima takodje imam viska e pa kad onda to stesem onda udaram na kvalitetnu masu :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #48 poslato: Februar 08, 2010, 05:27:49 posle podne »
Miki, da si citao malo detaljnije....nasao bi odgovor na tvoje pitanja   ;) ;) :) :)

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.msg166386.html#msg166386

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #49 poslato: Februar 08, 2010, 05:31:02 posle podne »
bulldog znaci 50g dexa kad si na rotacijama stavis u PWM i to je to? tako sam i radio dok sam bio na rotacijama...
Beat the genetics!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #50 poslato: Februar 08, 2010, 05:33:45 posle podne »
bulldog znaci 50g dexa kad si na rotacijama stavis u PWM i to je to? tako sam i radio dok sam bio na rotacijama...

Pa, kao sto rekoh..ima raznih varijacija...ali ova koju je Pedja predstavio...odgovor na ovo vam je dao sam cika Peki...

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #51 poslato: Februar 08, 2010, 05:41:25 posle podne »
@The Bulldog hvala :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #52 poslato: Februar 08, 2010, 06:22:04 posle podne »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #53 poslato: Februar 08, 2010, 08:23:41 posle podne »
Naturalni...dex zbog svog visokog GI jako iritira pankreas koji luci insulin..tu se slazemo zar ne?

A kad vec upotrebljavas rec transport..onda ga upotrebi za insulin..jer je insulin storage hormon, a ne glikogen...a kada dex iziritira lucenje insulina...ajmo plasticno...insulin kao autobus..pokupi glikogen, AK i masti koje nadje u krvotoku i ubacuje ih u celije...to je proces...Naravno da ne pokupi sve...vec to zavisi od doze insulina koja je sekretovana u krvotok. Zato su igre sa vestackim unosom insulina opasne, tj. treba pazljivo to raditi..jer ako ubacis previse insa...pokupice sav glikogen koji nadje u krvotoku, a ako njega nema dovoljno, to ce dovesto do naglog pada secera-tj, hipoglikemije koja moze i hoce da izazove smrt, ako se na vreme ne reaguje.

Dex kada udje u krvotok ne moze nikako da transportuje AK ili masti ili kreatin..jednostavno nema tu funkciju-mogucnost..to radi insulin.

To je kao kad bi rekao da je gorivo transport, a ne autobus ili kamion koji ide na to gorivo i NOSI sa sobom namirnice...ne znam da li se razumemo.

E, sad..tih 30-ak grama dex sigurno nece popuniti glikogen...jer ajde da racunamo da potrosimo oko 400-600 kalorija tokom treninga...tako da taj dex nece to popuniti, ali ce svakako biti iskoriscen...kao i proteini, creatin i sl,,sta vec uzimamo u post work sejku..jer ce izluceni insulin to da "ubaci" tamo gde je najpotrebnije, a to je upravo regija koju smo trenirali...

Jbt..samo da ne pricamo istu stvar...ali svako iz svog ugla... ;D
onda se definitvno slazemo,samo sto ja drugacije to tumacim,ali sustina je bitna;)
ovo volim ZDRAVA KOMUNIKACIJA;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #54 poslato: Februar 08, 2010, 08:48:36 posle podne »
Hvala svima na savetima, hvala na dijeti koju ste mi preporucili danas sam krenuo pa tamo za 6 nedelja postavicu nove slicice da vidite kako je sve to proslo :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #55 poslato: Februar 08, 2010, 10:26:21 posle podne »
onda se definitvno slazemo,samo sto ja drugacije to tumacim,ali sustina je bitna;)
ovo volim ZDRAVA KOMUNIKACIJA;)

 8) 8) 8)


Hvala svima na savetima, hvala na dijeti koju ste mi preporucili danas sam krenuo pa tamo za 6 nedelja postavicu nove slicice da vidite kako je sve to proslo :)

Bice nam drago da vidimo rezultate...

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #56 poslato: Februar 09, 2010, 03:21:52 posle podne »
Ja ne bih isao sa 50gr dexa u pwm jer mislim da je to glupost, vec ako se ide sa 50gr. UH posle treninga, 20gr. secera, a 30gr. kompleksnih UH u sledecem obroku sa mesom...

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #57 poslato: Februar 09, 2010, 03:36:01 posle podne »
Ja ne bih isao sa 50gr dexa u pwm jer mislim da je to glupost, vec ako se ide sa 50gr. UH posle treninga, 20gr. secera, a 30gr. kompleksnih UH u sledecem obroku sa mesom...
Hvala :) Ja sam isao za ~30gr secera i 20gr kompleksnih UH :)

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #58 poslato: Februar 09, 2010, 03:43:55 posle podne »
Bolje idi 20gr. secera jer je i ta kolicina dovoljna da iziritira pankreas, a ovo ostalo idi sa kompleksnim hidratima. Ti ni na masi nemas nikakve potrebe da ides sa vise od 30gr. secera ;)

Van mreže Miki90Bg

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Pozz svima :) Jos jedan novajlija :)
« Odgovor #59 poslato: Februar 09, 2010, 03:58:32 posle podne »
Bolje idi 20gr. secera jer je i ta kolicina dovoljna da iziritira pankreas, a ovo ostalo idi sa kompleksnim hidratima. Ti ni na masi nemas nikakve potrebe da ides sa vise od 30gr. secera ;)
Okej, hvala puno :) Utorkom ne treniram tako da cu taman sutra da uradim tako :)