Septembar 22, 2024, 01:09:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: ug. hid. i stimulatori  (Pročitano 2651 puta)

Van mreže markoni22

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
ug. hid. i stimulatori
« poslato: Februar 11, 2010, 01:39:18 pre podne »
Da li neko moze da mi kaze koja je razlika u dobijanju energije od ugljenih hidrata i od stimulatora (NO, kreatin, kofein...). Ne mogu to da povezem jer i jedni i drugi daju energiju, a razlicit je unos...na primer - ako NO oxide daje enrgiju onda nije potrebno uzimati ugljene hidrate - sto naravno nije ispravno, ali to me nesto buni.
Nadam se da me razumete :) :)

Spartak

  • Gost
Odg: ug. hid. i stimulatori
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2010, 02:10:56 pre podne »
Druze, ti si se debelo zapleo u cijeloj ovoj prici, aj nadji na forumu clanak o kreatinu, beta alaninu,argininu, njihov efekat na tijelo, pa posle toga pogledaj dejstvo kofeina na organizam :)

Spartak

  • Gost
Odg: ug. hid. i stimulatori
« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2010, 02:16:22 pre podne »

Van mreže markoni22

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: ug. hid. i stimulatori
« Odgovor #3 poslato: Februar 14, 2010, 01:05:17 posle podne »
ok, ali ne mogu nekako da nadjem razliku izmedju davanje energije ug.h. i ovih stimulatora

Van mreže Gjoroski

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.910
Odg: ug. hid. i stimulatori
« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2010, 01:54:15 posle podne »
Procitaj sve za te stimulatore kako rade i docices do odgvor na pitanje koje te muci, kako "daju energiju".

Van mreže markoni22

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: ug. hid. i stimulatori
« Odgovor #5 poslato: Februar 15, 2010, 12:52:26 pre podne »
nesto sam zakljucio da svi stimulansi koriste masti kao izvor energije...??

Spartak

  • Gost
Odg: ug. hid. i stimulatori
« Odgovor #6 poslato: Februar 15, 2010, 03:48:28 pre podne »
nesto sam zakljucio da svi stimulansi koriste masti kao izvor energije...??

pogresno si zakljucio, stimulansi kao npr kofein uticu na CNS( centralni nervni sistem) laicki receno poboljsavaju mentalni fokus,da ne ulazim sad u hemijski proces jer neces razumjeti. OVo sto si ti zakljucio si vjerovatno procitao na nekom fat burneru, fat burneri ne uticu direktno na topljenje masti,vec rade na principu termogeneze,blagog podizanja temperature tijela, neki imaju u sebi i neke biljne extracte za ubrzavanje metabolizma,izbacivanja viska vode itd...
Ta "energija" sto daje kofein je u sustini samo mali mentalni boost. Ugljeni hidrati popunjavaju glikogenske rezerve u misicima, gdje tijelo tokom treninga crpi glukozu iz njih i koristi je kao gorivo.