Septembar 20, 2024, 12:36:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc :)  (Pročitano 6811 puta)

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
pomoc :)
« poslato: Februar 04, 2010, 06:14:16 posle podne »
pa prvo da vas sve pozz ovo mi je prvi post ovde :)
procitao sam veci deo tema i vidim da ste aktivni :) i da pomognete kolko mozete
nadam se da sam pogodio mesto za temu....

da pocnem
visok sam 172 cm i tezak sam 70 okruglo :) kg  imam 16 god....
nije neka visina al sta cu
e sad poceo sam da radim ovaj program pre 2 nedelje  cilj mi je definicija i da skinem malo sala sa stomaka da otkrijem plocice kolko tolko ako ne to barem da
zategnem stomak malo i sise :)

ovo je program koji sada radim
4x15 sklekova    ---> 2x15 uskih (ruke u sirini ramena,laktovi uz telo brzo radim)  2x15 sirokih
4x30 trbusnjaka ---> 1. obicni noge savijene u kolenima  2. na levo 3. na desno 4.noge podizem da dodju na 90 stepeni u kukovima....valjda sam lepo objasnio  stim sto ovih uradim 15,16 posto ne mogu vise na 14 ubija stomak i ovaj 16 izvucem ono sa dusom u nosu al povecavacu...)
jedan mi lik reko da te najteze vezbe stavim na pocetak npr da te trbusnjake gde podizem noge stavim prve da bi "odmoran" prvo to uradio sto vise
onda uradim 2,3x100 ponavaljanja izdizem se na prste kao da cupkam :D to sam procitao da je za listove posto ne bi da gore budem nesto ok a dole bzvz....pa bar malo .... i posle ovih vezbi bole listovi pa msm da ima efekta vezba
i na kraju 3x3 zgiba...ruke okrenute ka meni....drzim se u sirini ramena (one siroke jos ne mogu al pokusavam pa cu i njih da ubacim malo kasnije ako po vama ima potrebe ? ) i pauza izmedju svih ovih serija po 30 sec,1 min....

i njega ^ sam poceo pre 3 dana a pre toga do sad sam radio
4x15 uskih
4x20 obicnih trbusnjaka
3x3 zgiba
pa sam malo izmenio...

e sad ishrana je cini mi se ne zdrava al msm da ne mogu da uradim puno povodom toga :S
znaci skola itd kuci ne mogu posebno jelo da pravim samo za mene :D i tako
i plus recimo odem ujutru u skolu oko 7 i dodjem kuci uvece u 8....ne svaki dan al uglavnom 4 dana u nedelji mi je da dodjem oko 5 il posle...
i onda tu ide uzina u pekari :( brza hrana sendvich :S itd nadam se da se pored bzvz hrane moze skinuti salo uz vezbe....?
sad sam hteo da uvedem trcanje ono po kraju dzoging (15-20 min ?)....negde sam citao pricaju svasta te puls preko ovolko te ovo te ono meni to komplikovano :S !
e sad jel moze da se trcanje obavi u bilo kojem delu dana ono kad stignem a vezbe uvece kako radim :S (jel lose sto je uvece ? i onda legnem oko 1,2 ne mogu pre i ujutru ustanem npr u 6 u sk i nije puno sna jel to problem ? ) il mora da idu vezbe pa odma iza trcanje ?
i da jel moze umesto trcanja da se vozi bicikla ? to mi je mnogo zanimljivije :) i ako moze koliko vremenski ?

eto to je to :) pozz hvala unapred na odgovorima
izvinjavam se sto sam se ovoliko nakucao :D al nadam se da sam sve naveo :)
pitajte dajte savete pomagajte

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: pomoc :)
« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2010, 06:36:56 posle podne »
Prvo trening nije dobar, previse se opterecujes sa trbusnjacima, od njih sigurno neces dobiti plocice, plocice se dobivaju sredenom ishranom i kardio treningom.Zbog cega ne treniras prsa,noge,ledja,ramena...?
Skola nije nikakav problem dok je ishrana u pitanju, poneses u skolu bijelo meso sa orasima,ljesnjacima, eventualno neki sendvic sa pilecim prsima i integralnim kruhom.... Moras imati barem 5-6 kvalitetnih obroka u danu, i to piletine,ribu,rizu,krumpir,posni sir,jaja.....
I poslije treninga obavezno whey i dex.
A sto se tice kardia, mozes za pocetak 15-20min na biciklu, classic kardio.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: pomoc :)
« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2010, 06:43:50 posle podne »
nadam se da se pored bzvz hrane moze skinuti salo uz vezbe....?

Nazalost....ne moze...

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: pomoc :)
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2010, 07:15:13 posle podne »
pa necu dobiti da se vide al cu da ih ojacam to zelim +....i onda i ako otkrijem da ima sta da se vidi
jel sta da otkrijem ako nema izvezbanih izdefinisanih misica tako ja msm...?

aj daj primer za treniranje nogu,prsa,ledja,ramena..?
da znas tegove necu i necu taj whey i dex znaci nista od tih cuda da pijem....
a ne znam veruj mi kako da izvedem 5-6 kvalitetnih obroka :S
belo meso sa orasima ? kako sa orasima,lesnicima ?
a stani jel mogu da nekako napravim ono kako bi sta jeo (aj ti daj primer i vreme kad sta da jedem cisto da vidim kako bi to moglo )
i to da picim bez menanja ? videcu sta mogu povodom toga potrudicu se
znaci moze 15-20 min bicikla ok a jel ima neke veze koja brzina i to ?
jel trebam ne znam u 6-toj brzini tako ja to zovem :D
znaci kod pedala 2 zupcanik onaj u sredini i pozadi 3-ci...
i onda samo picim ili ? jel treba brzo da vozim ? uzbrdice ? jel ima nekih pravila

bulldog bas mi krivo :(
potrudicu se imam volje da ovo lepo radim i da postignem cilj

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: pomoc :)
« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2010, 07:26:47 posle podne »
Pa mozes ti da svaki dan pumpas trbusnjake, ali je upitno da li ce ti se vidjeti, znaci ako imas sala, mozes napraviti i 1000 trbusnjaka svaki dan, a neces imati koristi od toga.Ali to opet ne znaci da moras prestati trenirati trbusne misice.
A sto nisi malo procitao forum o treninzima, pa ne mogu ti ja sada ovako napisati koje vjezbe da radis za neku misicnu grupu, mogu ti samo dati primjer redoslijeda kako da treniras misicne grupe po danu npr:
pon.prsa
uto:ledja
sri:odmor
cet:noge
pet:ramena
subora:ruke

Imas pod temom moj nacin prehrane, sve napisano kako bi trebao izgledati jedan dan sa 5-6 obroka.
A bicikl radis umjerenim intezitetom,znaci130-140 otkucaja.....

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: pomoc :)
« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2010, 08:08:47 posle podne »
ma razumem dzaba da ja imam tenkove od trbusnjaka ako ima sala i ne vide se al ih radim zbog snage
i opet moras "imate" trbusnjake da bi mogli da se vide kad se skine salo ^^
e sad ovo sto si nabrojao po danima mi recimo jedan lik rekao da se to na taj nacin radi ako se radi sa tegovima....
pa se izmedju dana odredjenje grupe misica odmaraju....tako sam ja shvatio
jel ti nije samo problem da mi kazes u kom delu imaju koje su vezbe :) ? sacu da potrazim al ako ne nadjem....izmenicu kad nadjem

a jos nesto po meni veci deo vezbi  npr za ruke ramena pogadjaju misice ledja opet dodje na isto ? ko kad radim ovaj "kruzni" trening?
jel se slazes ? i veci deo tema koje sam video su sa tegovima :S ?
 
i sacu da pogledam to moj nacin prehrane

a opet otkucaji kazem ti to mi nije jasno i ne nameravam da merim puls onim spravama i to da gledam....
al uglavnom umjeren intenzitet ok onda mi je bolje bicikla od trcanja vise volim lepse je....
a procitao sam da je trcanje bolje ? pokrece drugacije misice ne znam sta jos al kako sam shvatio mnogo
je bolje ?
« Poslednja izmena: Februar 04, 2010, 08:13:55 posle podne demo0007 »

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: pomoc :)
« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2010, 08:15:53 posle podne »
E da sad idem nabrajat vjezbe za svaku misicnu grupu.... imas ovdje na forumu osnovne vjezbe za svaku misicnu grupu, pa kada to malo procitas, onda slozi neki trening, napisi ga ovdje i onda cemo vidjeti gdje grijesis.
A moze i trcanje, samo umjerenim intezitetom.

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: pomoc :)
« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2010, 11:23:24 posle podne »
ishrana   Jel treba da izbacim slatko,hleb(beli ... sava )npr eurokrem i hleb,kokice ? :D  skroz ?

6:00  2 jaja (jel sme so ?) / korniflex sa jogurtom ? ; 10:20  (veliki odmor :) ) integralna kifla uz jogurt ? il da nosim neko voce ?,integralna kifla sa belim mesom (jel ide majonez unutra il neki puter bilo sta ?) ; 15:00 sam kuci iz sk pa ono rucak kuci npr boranija, jel idu przeni krompirici ?,snicla ?, pasulj ?,kuvani krompir uz ribu onu iz konzerve sardina il kako se vec zove :D....pire krompir ? (ne znam ovde sam nabrojao svasta sta mi palo na pamet sta mislite o ovome ? )  ; stvarno mi ne pada na pamet sta vise to ceo dan  da jedem xD
18:00 voce samo ?
19:00,ili 8  nesto lagano za veceru      jel ovo dovoljno ?

stim sto ce malo biti pomerano vreme npr ovo mogu samo ponedeljkom i sredom
utorkom tesko da cu moci ovoliko potrudicu se al od 8 - 20 sam van kuce u skoli....
cetvrtak bi moglo isto ovako stim sto bi ovo u 15:00 bilo pomereno a verovatno srazmerno tome i ovo ostalo po malo
petak  sam kuci u 17:30  i tu je pomereno :S

znaci ne moze da bude striktno a verovatno ovo smeta sto organizam ne moze da navikne ?
drugacije ne mogu a smene u sk menjam na mesec dana kad krenem popodne bice jos gore
moracu glavu da slomim da izracunam kako cu sta cu
i tu sam utorak petak slobodan msm od 14-20h  pon 8-21  sreda 12-21  cetvrtak 8-15....izmesano sve :S
eto potrudio sam se da ovo sklopim gore nadam se a ce moci da prodje stim sto se pomera tokom cele nedelje :S (naravno vikend moze sve )


vezbe  u 00:00 uvece :S ili pola 12....recite jel ovo mnogo smeta da pomerim pre nego malo naviknem organizam da vezbam uvece....posle cu se opet muciti (mozda je i dobro)

ponedeljak grudi
4 serija  ne verujem da cu ovoliko moci msm mozda al necu moci puno ponavljanja :S
1. uski   2. siroki  3. dijamant   4. http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/pectorals/hindu-press-up/  ovo msm da je ok vezba

utorak ledja
zgibovi   ne znam kako cu serije moracu da vidim kolko cega mogu
znaci ruke okrenute ka napred ne ka licu (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/lats/chin-up/)

ovo nisam siguran kako se radi ne vidim gde drzi gore ruke dal je jedna reko puta druge ja nemam takvo vratilo jedino da prekrstam ruke ili jedna ispred jedna iza pa ne pogadja simetricno misice....? (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/lats/row-grip-chin-up/)

saka okrenuta ka licu malo uzi hvat nego sto ja radim  (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/lats/close-grip-chin-up/)

siroki saka ka napred (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/lats/wide-grip-chin-up/)

i ledjnjaci
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/erector/back-extension/
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/erector/back-extension-assisted/
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/erector/back-extension-superman/
jel ovo obavezno ? dajte primer za broj ponavaljanja (isto cu da vidim kolko mogu al msm da mogu 20 sigurno)

sreda odmor

cetvrtak noge
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/calves/donkey-raise/
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/calves/calf-raise/
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/calves/single-calf-raise/
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/glutes/thigh-abduction/
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/glutes/squat-2/
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/glutes/lunge/
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/glutes/single-lunge/
http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/inner-thigh/lying-leg-adduction/

petak ramena
za ramena nema nijedna posebna vezba kako sam video na ovom sajtu barem
jer imaju druge vezbe koje pogadjaju tako da
petak moze stomak - kao sto radim sad isto...

subota ledja (zgibovi )

nedelja
odmor ? jel treba 2x nedeljno ?


eto ispisao sam se sad jedino sto na ovde nisam dao br ponavljanja al to ne mogu da nap nisam siguran kolko bi mogao moracu da probam
i mislio sam jos 1 nedelju da radim ovo sto sad radim(jos malo kondicije da steknem)....il preporucujete da krenem ovo ?

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: pomoc :)
« Odgovor #8 poslato: Februar 05, 2010, 01:27:12 posle podne »
Pa ti si skroz krivo shvatio princip treninga, u BB se trenira sa utezima, a sa ovim vjezbama koje si naveo tesko da ces nekakav rezultat napraviti. A ishrana ti je dosta losa, imas premalo proteina, ajd pogledaj ovako:
1.zobene pahuljice sa wheyom
2.3 bjelanca i 2 cijela jaja  sa krumpirom
3.Bijelo pilece meso sa rizom
4.Riba,bedemi,ljesnjaci,orasi, neko povrce
5.Posni sir, bademi, povrce

I samo voce se ne ubraja kao obrok, a bijeli kruh,cokolade, i razni seceri treba izbjegavati.

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: pomoc :)
« Odgovor #9 poslato: Februar 05, 2010, 02:01:09 posle podne »
bolje prvi obrok 4 belanca a umesto junk kornflexa uzmi ovsene pahulju(koje su inace jeftinije)
drugi obrok uzmi u skolu neku sardinu i kupi veliki jogurt(ali samo ella ili neki drugi sa malo masti)a to malo je do 1% razumes?
treci obrok ako bas moras kupi u tom fast food pilece belo i probaj da ne pojedes celu lepinju
kad dodjes kuci terba ti dosta proteina(neka riba,pilece belo,riba itd...)t5o je pretpostavljam oko 15 i UH(pirinac najbolje integralni i krompir) voce ni slucajno.......
posle treninga whey dextroza,itd(jer bez tih **cuda**kako si ih nazvao rezultati pogotovu uz tvoju ishranu ravnu nuli............
i nakon nekih sat vremena posle treninga opet proteini i povrce.....
a pred spavanja kupi ella sir.....

ili ovako ili nekako slicno ovome ili nastavi da zivis u nadi da ces nesto postici a u stvari ces lagati samog sebe,tako da razmisli.......

This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže markosmarko

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: pomoc :)
« Odgovor #10 poslato: Februar 05, 2010, 02:33:36 posle podne »

ili ovako ili nekako slicno ovome ili nastavi da zivis u nadi da ces nesto postici a u stvari ces lagati samog sebe,tako da razmisli.......



А добро,дечко хоће мало дефиниције,није рекао да планира да буде професионални бодибилдер.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: pomoc :)
« Odgovor #11 poslato: Februar 05, 2010, 02:36:05 posle podne »
U svakom sluchaju mora ozbiljno pristupiti, sitne stvari i detalji i jesu najbitniji tokom definicije (koliko puta sam cuo "mogu li samo jednu bombonicu pojesti").. ;D

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: pomoc :)
« Odgovor #12 poslato: Februar 05, 2010, 02:48:57 posle podne »

ili ovako ili nekako slicno ovome ili nastavi da zivis u nadi da ces nesto postici a u stvari ces lagati samog sebe,tako da razmisli.......



А добро,дечко хоће мало дефиниције,није рекао да планира да буде професионални бодибилдер.

pa ko je ovde rekao da ce ovako postati profi,ja jedem 5x bolje od ovoga a vecinu zivota treniram borilacke sportove au teretanu idem tek 2 god.vidi ako hoce da smrsa i da ostane takav treba mu zdrava ishrana,ja sam od 15 godina poceo sa ishranom od 5 obroka dnevno,u pocetku nije sve bilo savrseno ali vremenom sam menjao svasta i danas mi je sredena ishrana i najbolje napredujem nego ikada u zivotu...a ako je njemu tesko da primeni ovo sto sam mu ja predlozio onda bolje da batali sve ovo.....
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže demo0007

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: pomoc :)
« Odgovor #13 poslato: Februar 05, 2010, 04:38:46 posle podne »
ma ne moguce da ne moze bez tih cuda whey i kako se vec zove da se nesto postigne :S
i vlada ns je lepo shvatio voleo bi samo malo definicije ne zelim da se bavim bb....nego samo malo snage i def ?
mozda sam pogresio forum i mesto gde sam postovo temu :( :S ?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: pomoc :)
« Odgovor #14 poslato: Februar 05, 2010, 05:00:52 posle podne »
Ne znam jesi li pogrijeshio, ali ovdje su uglavnom ozbiljni kad je rijec o izgradnji tijela...