Septembar 24, 2024, 05:28:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: Diskus Hernia  (Pročitano 18374 puta)

Van mreže milos23

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Diskus Hernia
« poslato: Januar 31, 2010, 10:53:06 posle podne »
Imam 24 godine prije nekih godinu dana dobio sam diskus herniu lumbalni dio L5 S1. Nemam pojma kako da se vratim u trening sa kojim vjezbama da jacam donji dio ledja. Ako neko ima dobar savjet ili zna adekvatnu web stranicu gdje bih mogao da se detaljnije informisem bilo bi od pomoci. Hvala

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2010, 11:08:04 posle podne »
Cekaj Pedju,on je imao strasnih problema sa tim,pa ce najbolje da ti objasni sta i kako...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2010, 12:06:55 pre podne »
Preporucio bih ti da skines knjigu odavde

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,11961.msg220782.html#msg220782


pomocice ti, sto je najbitnije, da shvatis kakva je to povreda u stvari, o cemu se tacno radi, i kako da se ponasas

ja imam diskus herniju od svoje 17. godine (od '93. godine) i to je bila prva knjiga koju sam procitao na nasem jeziku, koja obradjuje taj problem i dosta mi je znacila da shvatim neke stvari

napisana je prostim jezikom, tako da svako moze da razume




Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2010, 12:41:09 pre podne »
Preporucio bih ti da skines knjigu odavde

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,11961.msg220782.html#msg220782


pomocice ti, sto je najbitnije, da shvatis kakva je to povreda u stvari, o cemu se tacno radi, i kako da se ponasas

ja imam diskus herniju od svoje 17. godine (od '93. godine) i to je bila prva knjiga koju sam procitao na nasem jeziku, koja obradjuje taj problem i dosta mi je znacila da shvatim neke stvari

napisana je prostim jezikom, tako da svako moze da razume




kako si sjebao ledaj sa 17 god?
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #4 poslato: Februar 01, 2010, 07:30:37 pre podne »
tacno
ja sam vec pricao o tome mnogo puta sto ovako javno a sto su me ljudi pitali sigurno preko 100 puta na mail i privatno
i da se ne ponavljam

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,6625.0.html

Van mreže milos23

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #5 poslato: Februar 01, 2010, 03:09:46 posle podne »
Knijga je super. Hvala ti Kwon.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #6 poslato: Februar 01, 2010, 06:29:02 posle podne »
Knijga je super. Hvala ti Kwon.

samo ti pametno vezbaj a pusti knjige i te fore
dobro je znati neke stvari iz te knjige ali na zalost je relanost mnogo drugacija
ja da sam se drzao knjiga i slusao budale danas bi bio u kolicima
u ostalom,tako su mi i rekli PO KNJIGAMA

Van mreže milos23

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #7 poslato: Februar 01, 2010, 06:44:18 posle podne »
Trudim se da pametno vjezbam ali ja bih da krenem sa malo jacim treningom pa me uhvati strah da jos vise ne upropastim kicmu. Zato skupljam literaturu i naravno savjete i misljenja drugih ljudi koji znaju o tome.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #8 poslato: Februar 01, 2010, 06:48:38 posle podne »
Trudim se da pametno vjezbam ali ja bih da krenem sa malo jacim treningom pa me uhvati strah da jos vise ne upropastim kicmu. Zato skupljam literaturu i naravno savjete i misljenja drugih ljudi koji znaju o tome.

slazem se ja sa tobom da i trba da se edukujes
ali kao sto rekoh a i ako si u opste procitao ono sto sam dao u onom interwiewu gde sma objasnio neke stvari.
pametan pristup ovom problemu je jedino sto mozes da uradis
operacija je zadnja stvar na koju treba da pristanes
a na zalost u literatiru nigde neces naci ono sto treba da nadjes
stepen tvog ostecenja je verovatno drugaciji od mog,od perinog zikinog ili mikinog.
tako i treba da se postupa sa problemom INDIVIDUALNO a ne da nadjes neki modus i da pokusas da ga rpimenis samo iz razloga sto se tebi ucinio ok i da ne daj boze uradis jos vece sranje.
ti koji uce iz knjiga su meni rekli ono sta su rekali pa posle kada su culi da sam apsorlutni prvak balkana postao posle njihove dijagnoze...verovao ili ne...LJUTI SU BILIO NA MENE
jednostavno debilna sujeta je proradila jer sam dokazao nesto drugo

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #9 poslato: Februar 01, 2010, 08:59:32 posle podne »
@igor2806

na pripremama za EP... razgibavao sam se uz asistenciju druga...to je ona vezba kad sednes na zemlju, rasiris noge i radis zadrske na jednoj pa drugomj nozi i sredini. Tu je drug  trebao "lagano"  da mi gura trup ka napred (sredini) i da uradim zadrsku par sekundi (to mu dodje nesto kao forsirana ponavljanja u bb  :) ).. E, pa on je tu legao tj. cimnuo svom svojom tezinom na moja ledja i zalepio mi telo na zemlju. Glupa greska koja je dovela dokle je dovela ...


@Pedja

knjigu sam preporucio da bi se upoznao sa samom fiziologijojm povrede...da zna sta je diskus, a sta prsljen  i kakvu celunu oni cine. Mnogo ce mu lakse biti kada zna sta je to u stvari... jer cisto sumnjam da ce doktor da  mu to objasnjava.

Svaka povreda diskusa je povreda za sebe i ne moze se generalizovati... sve zavisi koliko je i kakvo ostecenje fibroznog omotaca...koliku kompresiju vrsi ... tu jednostavno sam moras da znas kako reagujes na neke stvari i dokle smes da ides, niko to umesto tebe ne moze da zna niti da ti kaze... a ni ti ne bi smeo da ides do tih krajnih granica, da ne bi napravio jos gore. Vremenom ces nauciti sta smes a sta ne.... i nauciti da zivis sa tim

inace, i meni je doktor rekao da predjem na sah  :)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #10 poslato: Februar 01, 2010, 10:29:48 posle podne »
Trudim se da pametno vjezbam ali ja bih da krenem sa malo jacim treningom pa me uhvati strah da jos vise ne upropastim kicmu.

Mislim da ce se Pedja i vise nego sloziti, ako ti preporucim da predjes na sistem vezbanja koje rade Sarcev, Pedja i sl...Manje tezine, gigantske serije...A rezultate takvog vezbanja imas u pomenutima...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #11 poslato: Februar 02, 2010, 11:39:37 pre podne »
Citat
a ni ti ne bi smeo da ides do tih krajnih granica, da ne bi napravio jos gore. Vremenom ces nauciti sta smes a sta ne.... i nauciti da zivis sa tim

cek jel ovo ti meni dajes prepruku kako da zivim sa trostukom diskus hernijom od koje su dva diskusa iscurela jedan 11mm a drugi 12mm i to kao nikome i DODIRUJU KICMENU MOZDINU a treci je 9mm i to mi je GRATIS????????

ako imas neki savet da me poducis o necemu sto imam vec evo 4+u godinu HVALA  ;D ;D ;D

ti ako hoces drage volje mozemo da proedimo tvoju DH sa mojom i kako je tvoja nastala te si zaboravio da kazes jednu malu sitnicu da ti MOZES DA RESIS PROBLEM SA OPERACIJOM i da posle toga mozes normlano da nastavis da zivis jer ti je OSTECENJE MINIMALNO..neznam ali pretpostvljam kada dajes meni savete ovog tipa,a ja mogu tj mogu da pokusam da ti stavim snimak sa svoje MR pa da vidis kako stvari stoje kod mene!!!!
meni je isuvise glupo da rasprvljam sa nekim o necemu kada je u pitanju bolest
ja prenosim ovde svoje na zalost U PRAKSI STECENO ISKUTVO a danas hodam i kativno se cak sto vise PROFESINALNO  se bavim sprotom ALI NE ZAHVALJUCI CITANJU DEBLNIH KNJIGA IZ KOJIH SE UCI vec uvazavajuci savete ljudi sa istim ili slicnim problemom koji nisu pristali na operaciju koja je kod lekara JEDINA OPCIJA ako te pre toga NE ODERU RAZNI NADRI FIZIOTERAPETU I FIZIJATRI i da shvatis da te novce koje si dao njima si mogao da potrosis na drugi nacin

a ti sada ako imas neki savet da mi das...HVALA  ;D ;D ;D

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #12 poslato: Februar 02, 2010, 03:05:54 posle podne »
Pedja, ovo sto si citirao se nije odnosilo na tebe....prvo sam odgovorio @igor2806 ....na tebe se odnosio samo  drugi pasus gde je stavljen tvoj nick, procitaj ponovo, pretpostavljam da si na brzinu citao i stekao takav utisak.... poslednji pasus je bio namenjen milosu23
 
nema potrebe da se nerviras...ok, ne pokusavam ja tebe nicemu da ucim i zato sam rekao da svako dozivljava bolest na svoj nacin... ja je imam kao sto rekoh vec 16 godina , i video sam dosta primera raznih oblika diskus hernije koji su morali da se operisu, a i onih koji su se neverovatno dobro oporavili bez operacije... pricam  o drugovima i nekim clanovima moje familije (tetka je 3 puta operisala, ujak je padao na zemlju od trodona i bensedina, ali se hvala Bogu oporavio, drug je letos operisao na VMA, dok pre toga vise od godinu dana nije mogao da stoji uspravno, i pio brdo lekova i svakodnevno smo bili u kontaktu jer nije nailazio razumevanje u porodici i dosta psihicki potonuo , a znas i sam kako sama povreda psihicki utice na coveka....znas kako se kaze..sit gladnom ne veruje), tako da sam bio upoznat sa svim njihovim fazama...i uporedjivao sam mojim..

glupo je raspravljati uopste cije je ostecenje vece ili manje,  najvise bih voleo da je nemam jer me je mnogo kostala i ne volim da neko komentarise da li mene boli ili ne, jer taj nije prosao to sto sam ja prosao i sto prolazim..niti se ja ikad usudjujem da to komentarisem za drugog jer ne osecam i ne prozivljavam sto on prozivljava... svakom je svoja muka najteza...

ti sam najbojle znas kroz sta si prolazio i ti i tovja porodica... ja verujem ono sto si rekao, i nikad nisam dovodio u pitanje

ova knjiga je dobra, ja sam citao i stucnije knjige, ali ova ima sazete osnovne stvari koje bi trebalo da zna o samoj bolesti. Sta njemu moze da znaci to sto mu je doktor rekao da ima dikus herniju? Nista. Pa i sam si verovatno cuo koliko ljudi lupaju gluposti o njoj iz neznanja, jer nemaju predsatavu sta je. Posebno se odnosi na savaete da ima neki deda ili baba koji vracaju diskus... pa to je mehanicko ostecenje, tu nesto pukne (nukleus fibrozus) i tu nema sta da taj "strucnajk" vrati... i to je razlog sto treba da nauci sta je ta povreda i sta moze da ocekuje od nje, da ga neki nadrilekar ne sjebe jos vise..

ja sam samo pokusao da prenesem svoje iskustvo sa ovom povredom... i ako je neprikladno bilo, ja se izvinjavam




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #13 poslato: Februar 02, 2010, 05:05:24 posle podne »
Citat
najvise bih voleo da je nemam jer me je mnogo kostala

jbg..i ja bi dao sve na svetu da je nemam  :-\ :-\ :-\

ok..soory ako sam krivo protumacio tvoj post
a da je pakao..jeste..i to VELIKI >:( >:( >:(

Van mreže milos23

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Diskus Hernia
« Odgovor #14 poslato: Februar 02, 2010, 06:59:55 posle podne »
Sto se tice alternativne medicine jedino gdje sam osjetio poboljsanje jeste kada sam odradio 7 dnevni tretman kod Dr Goše Vasileva u Skoplju. To bih preporucio svima da probaju pa onda da rasudjuju jer mislim da zaista pomaze.