Septembar 27, 2024, 08:08:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna pomoc...  (Pročitano 2753 puta)

Van mreže Domino

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Potrebna pomoc...
« poslato: Avgust 10, 2010, 10:01:32 posle podne »
Pozdrav,


Imam 19 godina, visok sam 192cm i tezine sam 105kg, kontam i sam da imam previse tezite, ali sta got radio nemogu da je spustim ispod 105kg.
Nekom se mozda cini da ovo i nije previse tezine za moju visini, ali ja nezelim da se bildujem preterano, tako da mi meni ovo smeta.
Pucao sam 5 meseci teretane, koja je 20km udaljena od moje kuce, cisto zbog daljine, isao sam biciklom ili pak trcao zavisno od raspolozenja, nista se nije desilo osim jacanja mojih listova na nogama.
Trbusnjake radiim dosta skoro 1000 dnevno, ali nisam primetio nikakve rezultate, kontao sam da nece moci odmah da se pojave plocice i sve, ali sam racunao na to da ce mi stomak bar malo ocvrsnuti, ali se nista od toga nije desilo, cak sam za vreme teretane spustao ishranu skoro na jedan obrok dnevno, a nekad i nijedan, ne jer sam hteo, nego jer nisam osecao potrebu da jedem, ali ni to nije pomoglo.

Molio bih za neki savet, program vezbi, bilo sta sto bi mi moglo pomoci.
I molio bih ako moze u detaljima.

Hvala.

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Potrebna pomoc...
« Odgovor #1 poslato: Avgust 10, 2010, 11:59:04 posle podne »
Kakva ti je isharana,problem je u ishrani napisi sta dnevno pojedes i koliko i nace se neko resenje!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Domino

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Potrebna pomoc...
« Odgovor #2 poslato: Avgust 11, 2010, 01:12:03 pre podne »
Pa pretezno se hranim u studentskoj menzi, pa ono sta nahvatam tamo, kontao sam da je i to problem, pa sam kao sto rekoh pokusao sa smanjenjem jela, ali obroci su bukvalno prvo sto mi dodje pod ruku nazalost.

Ali sam otvoren da probam sve.

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Potrebna pomoc...
« Odgovor #3 poslato: Avgust 11, 2010, 01:19:18 pre podne »
Pa napisi u obrocima koliko sta dnevno pojedes? U ishrani je problem,kad ishranu sredis i kasnije ubacis neku dijetu pa ubaci kardio pa trenig sa tegovima na pametan naci kg ce otici same a ti ces biti zadovoljan ,budi najpametniji u teretani a ne najaci,a to sto si jeo jedanput dnevno je enormna glupost da nema vece samo si usporijo metabolizam i stetio sam sebi treba da imas 5-6 obroka na svakih dva ,dva ipo sata sa cca 30 g proteina a uh u prva 4 obroka zadnja dva i nemoras uh videces i sam ...
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže Domino

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Potrebna pomoc...
« Odgovor #4 poslato: Avgust 11, 2010, 01:26:55 pre podne »
Pa dorucak je vecinom neka brza klopa, nesto iz pekare, burek, ili neka kifla nesto.
Rucak vecinom je nesto kuvano, neka boranija, grasak etc...
Za veceru bas nesto i ne jedem, drzi me rucak jos, ali uzmem neki cips ili nesto cisto da se kaze da sam pojeo nesto.

Nemogu bas da kazem jedem toliko toga i toga, jer iskreno bas nisam vodio racuna o ishrani, a i ne razumem se bas u to sta treba da unosim u organizam, koliko i koje jelo sadrzi to...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc...
« Odgovor #5 poslato: Avgust 11, 2010, 06:08:54 pre podne »
domino
ishrana ti je uzas
a da si procitao bar jedan post na bilo kojoj temi o ishrani video bi da je osnovna gradvna materija BELANCEVINA tj protein i gde ga najvise ima..
energetska materija UH i gde ga ima
kao i sto su zdrave masnoce..

Van mreže Domino

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Potrebna pomoc...
« Odgovor #6 poslato: Avgust 11, 2010, 01:04:24 posle podne »
Citao sam dosta clanaka, ali sam primetio dosta totalno razlicitih razmisljanja o tome, sta treba i koliko...
Stvarno neznam sta bi bilo odgovarajuce za mene...jer kako je neko jednom rekao ja sam jedan od onih koji neznamo da 1 jaje sadrzi 3g proteina, i nazalost upravu je kad kaze da je zalosno... :(

Kontam da si vise tema procitao i da cu bolji savet o ishrani i treninzima (bilo sa tegovima ili kardio) cuti od vas, nego ja sam da muvam i izvodim nesto...
Takodje zanima me da li je dobro ili da preformulisem, da li ima smisla uzimati neka energetska pica pre treninga bilo sa tegovima ili kardio.

Isto tako citao sam dosta o "sagorevacima masti" ,  posto nikad nisam imao prilike da se upoznam sa time, molio bih za neki savet, da li bi bilo pametno da ja to koristim sada, ili da se drzim standardnog treniranja.
I ako je odgovor da na prethodno pitanje, gde se to kupuje, jel se moze naci u apotekama, sta, kako, etc .....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc...
« Odgovor #7 poslato: Avgust 11, 2010, 01:24:26 posle podne »
vidi
nije problem u razlicitim razmilsjnima vec u ISTIM ODGOVORIMA
imas razmislja razlicitih i to si u pravu
evo npr ti
dosao si sa potopuno krivim razmisljanjem i to je ok posto i sam kazes da se ne razumes.
ali ja ti govrim o PRAVIM ODGOVRIMA a ne RAZLICITIM RAZMISLJANJMA
jer ovde kod nas ovaj forum uredjuju momci koji znaju sta pricaju i jako retko tj nikakko ces naci neka razmimoilzanjea kada su ODGOVORI u pitanju
dakle
ponaljvam
ti i ne treba da znas dali jaje sadrzi 3 ili 5 gr B
vec ti treba da znas da na bureku.cipsu i sarmi NE MOZES DOBRO DA IZLGEDAS
srediti ihsranu znaci procitati osnovne clanke na temi ISHRANA a nadam se da ti to nije tesko
energetksa pica itd bi trebalo da ti budu u drugom planu tj razmisljanje o njima jer ne ides u teretanu jos a ti vec razmisljas o energetskim picima...jbg...
sagorevaci masti....
prijatelju
nije problem u tome GDE da ih kupis vec je stvar u tome da sagorevac se samo tako zove
masti se najbolje sagorevaju u kuhinji
dakle
ne postoji na ovom svetu cudesna tableta koju ces da proguttas,malo se setkas ili trckaras,jedes kako ti npr jedes i gubis kilograme.
TO TAKO NE RADI....
jednsotavno to su stvari koje POMAZU ;prilikom sagorevanja masnoca ali prvo i osnovno je SREIDTI ISHRANU,PRAVLINO TRENIRATI ILI RADITI CARDIO TRENINGE pa tek onda razmisljati o sagorevacima

Van mreže BBBbbb

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 438
Odg: Potrebna pomoc...
« Odgovor #8 poslato: Avgust 12, 2010, 11:13:30 pre podne »
Nije tebi menza problem nego ti.
Ne znam koji grad je u pitanju, ali ako je BG znam da ako ne variras UH, low carb ili keto, menza je dobar izbor. Pirinca ili barenog povrca uvek ima, uzimas dve salate, ne jedes supu i desert, pa ni voce posle rucka, moze pre. Meso je tanja opcija, batali becke i uzimaj sto cistije meso. Obavezno na veceru, verovali ili ne to sto ne jedes uvece te sprecava da smrsas.

Dorucak ovsene, brza, bolja i jeftinija varijanta od pekare. E sad vidi gde je veliki razmak pa ubaci jos koji obrok. Pojacaj unos proteina, npr. ella sir uvece, jaja i gricke tipa badem, lesnik i kikiriki i sl.

Nisi ti citao razlicita misljenja nego ista samo nisi dovoljno pazio, sva ona se svode na proteine, dobre UH i masti pravilno rasporedjene u toku dana.

Ovim bi dosta sredio ishranu i bio bi veliki napredak, mada moze to i bolje ;D.

P.S. Batali sokove i naravno slatkise i citaj jos