Septembar 19, 2024, 06:37:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: treba mi mala pmoc,iskusnih.. ;)  (Pročitano 1410 puta)

Van mreže drasko13

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
treba mi mala pmoc,iskusnih.. ;)
« poslato: Januar 20, 2010, 09:37:31 posle podne »

"mozda i nije toliko zahvalno pitanje za ovaj sajt" ali,pokusacu..
da li ima neko iskustava sa narucivanjem suplemenata iz amerike,eventualno slanjem (ako nekog imate tamo,da vam posalje postom!)
kakva je situacija oko carine,da li se i kako tretiraju paketi,do koliko kg je kao pismo...itd,ma sve...
trazio sam temu,ali nisam nasao..ako neko nesto zna neka me uputi..

Van mreže TheDominick

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: treba mi mala pmoc,iskusnih.. ;)
« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2010, 10:26:08 posle podne »
Na cenu paketa ide carina 20% pa na to sve ide PDV 18%, na sve vrednosti paketa preko 20e se tako oporezuje!
Svaki paket se otvara na carini to moras da znas, kad vide prasak mogu misliti sta moze da im padne na pamet... analize provere i tako dalje, ne sumnjam da ces ti da platis taj trosak....
Ali opet u ovoj drzavi ne mora da zanci da ces tako da prodjes, mozda ces proci jos gore!
Ja se sa tim posiljkama ne bih igrao jer postoji i mogucnost da ih popiju postrska deca, malo karikiram, ali me nista ne cudi!
Ja sam svojevremeno narucio iPod iz USA koji je kostao 100$ i platio sam samo 150din postarinu, tada se nije oporezovala vrednost ispod 100e, kasnije zbog pohlepe drzave ta vrednost je smanjena na 20e i tako je i dan danas!

Veruj mi da je to tako jednostavno i jeftino ja bih odavno narucivao, e sad da ti neko donese to je druga prica, opet zbog "terorizma" unositi te pakete praskove i kapsule u avion, ne znam sta da ti kazem, mozda bi taj covek imao neko cimanje a mozda i ne.. zaista ne znam.

Van mreže drasko13

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 149
Odg: treba mi mala pmoc,iskusnih.. ;)
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2010, 10:41:50 posle podne »
sto se donosenja tice,nikakav problem nisu imale osobe koje su mi ranije donosile..i to tipa paket od 7,8kg (glutamin,kreatin..itd...)..niko ih nista nije pitao..
isao sam do poste i pitao,rekli su mi da posiljku do 2 kg,ne gledaju kao paket,vec kao pismo,i tu se nesto menja,i ima neke "privilegije",ali nisam bas skapirao sta.....ako je tako,to znaci da bi moglo da se salje u paketima do 2kg..
videcemo sta drugi kazi,mora da je neko nesto tako vec pokusao.. ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: treba mi mala pmoc,iskusnih.. ;)
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2010, 10:12:48 pre podne »
pokusao tj pokusali..i zasrali se
tema vec ima na forumu..
ti poruci i neka ti je sa srecom...
ako te zanimaju odgovri...kao sto rekoh.imas opciju search jer tema vec postoji.

LOCK