Jun 26, 2024, 05:41:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Ponavljanja  (Pročitano 1367 puta)

Van mreže narancicb

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Ponavljanja
« poslato: Januar 15, 2010, 03:59:40 posle podne »
Evo ovako...cesto sam i sam radio recimo serije benca sa povecavanjem kilze,i na kraju kad dodjem do recimo nekog mog max uradim samo 2-3 ponavljanja.Zatim sam procitao da je to pogresno i da od toga nema nista..Pa ako ima vremena da malo pojasni ovaj problem..hvala

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Ponavljanja
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2010, 04:28:20 posle podne »
ne vidim zasto bi to bio problem, - klasicni piramidalni sistem...ako tebi odgovara tako..ako imas napretka nastavi raditi tako.
Ali valja i pomalo eksperimentisati, mozda ces pronaci neki drugi nacin ili pristup treningu oji ce ti vise odgovarati.
Nema tu nikakva univerzalna formula...ovaj je sport dosta inividualna stvar.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže narancicb

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Ponavljanja
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2010, 04:34:49 posle podne »
da naravno,ali procitao sam da od toga 1 ponavljanja nema bas koristi pa me zanima zasto...a to da svako ima razlicite rezultate i napretke,tu si potpuno u pravu...tako da me zanima i dalje ovo sto sam pitao na pocetku,tj da li je zaista tako:)poz

Van mreže S.Z.

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Ponavljanja
« Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2010, 04:37:28 posle podne »
ne znam...ja sam ubedjen da to nije bas tako i da treba da se odradi bar 8 pravilnih ponavljanja...znam da je Pedja negde pricao o tome, pa bi on bio najmerodavniji da kaze...

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: Ponavljanja
« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2010, 04:37:47 posle podne »
pa vidi, generalno tako nizak broj ponavljanja je idealan kod povecanja snage.
Sad, sta je tebi cilj. Za hipertrofiju nema potrebe padati tako nisko s brojem ponavljanja.
To je testiranje svog maksimuma...a pregledaj samo malo koliko ljudi ovde radi sa daleko manjim kilazama od maksimuma.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Ponavljanja
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2010, 04:43:42 posle podne »
U odeljku clanci ces naci sve sto ti treba o hiperjrofiji hiperplaziji i svemu sto prati ta dva. Istrazi forum i otvori svoj um.

Van mreže narancicb

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Ponavljanja
« Odgovor #6 poslato: Januar 15, 2010, 04:46:57 posle podne »
ok,hvala svima na odgovorima...