Oktobar 23, 2024, 02:30:40 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.320 poruka u 18.763 tema - 20.969 članova - Poslednji član: ubita
X3MShop banner

Autor Tema: PRIEST BACK IN IFBB?!!!  (Pročitano 2808 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.548
    • https://www.proteini.si/me/
PRIEST BACK IN IFBB?!!!
« poslato: Oktobar 17, 2006, 01:23:20 pre podne »
Napisao: Dave Palumbo
Ponedjeljak, 16 Oktobar 2006

U zadnjem minutu je stigla ponuda od International Federation of Bodybuilders (IFBB) koja bi mogla rezultirati povratkom buntovnika i profesionalnog bodybuildera Lee Priesta u njihove redove. S obzirom na ozbiljnost prekrsaja koji je Lee napravio - takmicenje u konkurentskoj federaciji cini se da je IFBB bio izdasno velikodusan nudeci mu drugu sansu.

Uslovi:

IFBB je odustao od oficijalnog saslusanje u Montrealu, Kanada na Priestov zahtijev, i umjesto toga u utorak ujutro (17.oktobar) Lee ce dobiti ponudjeni "dogovor" na pismeno. Nasi izvori tvrde da ce se od Priesta ocekivati da potpise pismo u kojem ce obecati da se vise nikada nece takmiciti u nekoj konkurentskoj federaciji i da ce postovati IFBB pravilnik - dvije stavke koje moraju postovati svi IFBB takmicari. Uz to Lee ce biti kaznjen sa 9-mjesecnom suspenzijom (bez novcane kazne) zbog svog ucestvovanja 16. septembra na P.D.I. Night of Champions. Ako Priest prihvati uslove svog povratka pod IFBB, njegova suspenzija ce se zavrsiti 17.jula, i bice mu omoguceno da ucestvuje na takmicenjima krajem ljeta kao sto su IFBB Europa Super Show, IFBB Montreal Pro i IFBB Atlantic City Pro Show.

Spekulacije:

Pitanje ostaje da li ce buntovni Prist prihvatiti suspenziju i odustati od pojavljivanja na P.D.I. British Night of Champions 22.oktobra gdje ocekuje da zaradi prilicno novca? Znajuci za Leevu kontroverznu proslost sve je moguce. Ipak, ako se ipak bude takmicio na British N.O.C. IFBB-jeva ponuda ce se sigurno povuci i mogucnost dozivotne suspenzije ce biti vrlo moguca.

Analiza:

Pitam se da li ce Lee Priest odustati od mogucnosti da se vrati IFBB u ovom trenutku, pogotovo u danima kada je izgubio svoj sestocifreni ugovor sa TvinLabom. Takodje treba uzeti u obzir da ga IFBB ne kaznjava novcano za prekrsen pravilnik. Takodje mu se i dozvoljava da zadrzi 20.000$ koje je dobio u tom nedozvoljenom takmicenju. Avaj, logika nikada nije bilo ono sto je vodilo Priestove odluke u proslosti pa nebi bilo mudro sada ocekivati od njega nesto drugacije.
Samo Lee Priest zna sta buducnost cuva za covjeka koji za sebe misli da je SUPERMEN. Mi se samo nadamo da njegova buntovnicka priroda nece ispasti kryptonite koji ce ukrasti njegovu sudbinu.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.548
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: PRIEST BACK IN IFBB?!!!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 17, 2006, 01:24:45 pre podne »
Sve mi se cini da ce njegov odgovor biti slijedeci...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Boj@n.R

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
Odg: PRIEST BACK IN IFBB?!!!
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 17, 2006, 09:41:10 pre podne »
Kakav kralj, ma neka ih j... ako moze:) sad il nikad :?

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: PRIEST BACK IN IFBB?!!!
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 17, 2006, 09:46:40 pre podne »
Joj kolko je lud ovaj Lee...jadna mu majka...

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: PRIEST BACK IN IFBB?!!!
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 17, 2006, 11:39:49 pre podne »
Nije mu trebao taj tribal na faci...
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.548
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: PRIEST BACK IN IFBB?!!!
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 17, 2006, 11:44:54 posle podne »
Pismo koje je Dave Palumbo najavio je stiglo i Lee ga je objavio... prenosim ga u originalu, radi dopune ovoj informaciji....


On September 16, 2006, you violated Article 1.7 of the IFBB Professional Rules by competing in a non-IFBB Professional League competition in New York City. On September 20, 2006, you were provisionally suspended pending a hearing scheduled for October 17, 2006, at the IFBB Head Office in Montreal, Canada.
Additionally, you were notified that, should you fail to participate in the hearing for whatever reason, you may be suspended without a hearing. On October 6, 2006, you confirmed that you would not attend the hearing.
Your decision to deliberately violate IFBB Professional Rules, despite being fully aware of the consequences, leaves the IFBB Professional Committee no alternative but to take disciplinary action against you.
Therefore, it is the decision of the Committee that you are hereby suspended for a period of one year, effective this date. However, given your longtime membership within the IFBB and based upon your verbal agreement to provide the IFBB with a signed letter of apology indicating you will from this date forward abide by the IFBB Professional Rules, the Committee is prepared to reduce the suspension to nine months, from October 17, 2006 to July 17, 2007.
You are advised that, while under suspension, you remain a Member of the IFBB Professional League and that any further violation of the IFBB Professional Rules may result in your expulsion.
Pursuant to Article 10 of the IFBB Professional Rules, you have the right of appeal.
Sincerely yours,
Tony Blinn
Secretary
IFBB Professional League
cc. Ben Weider, CM, CQ, CStJ, PhD
Jim Manion
Stephen R. Stern
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.548
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: PRIEST BACK IN IFBB?!!!
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 19, 2006, 03:20:57 posle podne »
Nakon nekoliko nedjelja spekulacija Lee Priest je svoju odluku javno iznio: "Idem u Englesku i takmicicu se za PDI. IFBB moze da uzme svoje pismo i da tutne tamo gdje misle da sunce sija."

Lee je znaci odbio pokusaj IFBB-a da ga pomiluje i umjesto toga se pridruzio svojoj novoj kuci u Pro Division Inc Wayna DeMilie.

Priest je insistirao da IFBB-ova ponuda u vidu devetomjesecne stipendije ga onemogucava da zaradi ikakav novac u narednih godinu dana, dok pobjeda na PDI English Night of Champions bi mu donijela 15.000$. A povrh toga, Lee je ustvrdio da je u Engleskoj vec zakazano 8 seminara kao i dodatnih 3 u Barseloni, sto bi sve ukupno moglo da mu omoguci da se u SAD vrati sa znacajnom kolicinom novca.

Da li on napusta IFBB zbog novca?

Lee je prva osoba koja ce ustvrditi da novac igra ulogu u nekom kratkorocnom periodu, ali ultimativno novac nije odlucujuci faktor. Sa gubitkom ugovora sa TvinLab-om u iznosu od 110.000$ - i bez novih slicnih ponuda na horizontu - Priest ce po svoj prilici zaraditi znacajno manje novca u 2007. godini. Zbog cega je to uradio? Zasto napustiti IFBB, organizaciju koja mu je bila dom poslijednjih 10 godina? Priest insistira na tome da zeli da bude instrument koji ce dovesti do promjena. Zeli da stvori nove mogucnosti za buduce generacije bodybuildera. Zeli da otvori vrata koja su trenutno zatvorena za vecinu profesionalnih bidybuildera.

Thomas Jefferson je bio ubjedjen da: "Svakoj generaciji je potrebna nova revolucija," ipak pitanje ostaje da li Lee Priest ima dovoljno jasnu viziju da izazove promjene ili je to samo jos jedan buntovni anarhista koji se hrani kontroverzama. Nemoguce je predvidjeti sta ce biti ishod svega....
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me