Oktobar 05, 2024, 04:17:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.330 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: mvzInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik  (Pročitano 5447 puta)

Van mreže DejanPD

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Pocetnik
« poslato: Januar 11, 2010, 05:07:01 posle podne »
Pozdrav svim clanovima ovog super foruma....

Pocetnik sam.....imam 19 godina,185cm visina i 86 kg...mucim se sa salom na donjem delu stomaka...kako se resiti toga ? ?

Sto se tice ishrane pazim sta jedem,jedem 3-4 puta dneveno,naj cesca ishrana su mi jaja(belanca),bjelo meso,riza,tunjevina i to rotiram ....
otprilike ovako Ponedeljak ; 10h dorucak 4-5 belanjaka....10:30 trening...13;00 rucak 200g belog mesa + salata,16:00 100g belog mesa + salata,18;00 tunjevina...i tako otprilike svaki dan nesto izmjenjujem ubacujem,nije 100% svaki dan,mjenjam stalno unos proteina i uh...trenutno sam na pedjinoj djeti sa rotacijom...ocekujem rezultate.....
Da li je dobro sto doruckujem prije treninga ?


Pitanje....Surutka(domaca) koristiti ili ne,i u koje vreme (prije ili poslije treninga) ?
Preporucili su mi za pocetnike .....omega 3,dextroza,centravit tablete ( svi vitamini u jednoj tableti ),vitamin c u prahu neki i laneno ulje...sad pitanje je sta od ovog koristiti a sta je nepotrebno.....skupio sam nesto para pa bi sebi jos nesto kupio sto bi bilo korisno,proteina,kreatina ili sta vi preporucujete a da nije skupo ? Inace idem u teretanu zadnja 3 mjeseca...

Svaka pomoc i savjet je dobro dosao...a losha kritika...

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2010, 07:39:59 posle podne »
Surutka - NEEEEE  90% djubra 10% proteina 
umesto toga whey

Omega 3 obavezno
Dextroza sa wheyom samo posle treninga
Vitamini da
Laneno ulje isto
For me , life is continously being hungry.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2010, 08:22:13 posle podne »
Pozdrav svim clanovima ovog super foruma....

Pocetnik sam.....imam 19 godina,185cm visina i 86 kg...mucim se sa salom na donjem delu stomaka...kako se resiti toga ? ?

Sto se tice ishrane pazim sta jedem,jedem 3-4 puta dneveno,naj cesca ishrana su mi jaja(belanca),bjelo meso,riza,tunjevina i to rotiram ....
otprilike ovako Ponedeljak ; 10h dorucak 4-5 belanjaka....10:30 trening...13;00 rucak 200g belog mesa + salata,16:00 100g belog mesa + salata,18;00 tunjevina...i tako otprilike svaki dan nesto izmjenjujem ubacujem,nije 100% svaki dan,mjenjam stalno unos proteina i uh...trenutno sam na pedjinoj djeti sa rotacijom...ocekujem rezultate.....
Da li je dobro sto doruckujem prije treninga ?


Pitanje....Surutka(domaca) koristiti ili ne,i u koje vreme (prije ili poslije treninga) ?
Preporucili su mi za pocetnike .....omega 3,dextroza,centravit tablete ( svi vitamini u jednoj tableti ),vitamin c u prahu neki i laneno ulje...sad pitanje je sta od ovog koristiti a sta je nepotrebno.....skupio sam nesto para pa bi sebi jos nesto kupio sto bi bilo korisno,proteina,kreatina ili sta vi preporucujete a da nije skupo ? Inace idem u teretanu zadnja 3 mjeseca...

Svaka pomoc i savjet je dobro dosao...a losha kritika...
ne valja nista!!!
prvo 3 do 4 puta dnevno jedes,moras 5 do 6 puta dnevno(najbolje 7 puta na dan)
druga stvar
pojedes 5 belanaca SAMO 5 bez icega i ides na treninga GRESKA,moras 5 belanaca,2 jajeta i jedno 80g ovasa pa posle 2 sata trening a ti ides posle 30min ili idi na prazan stomak ali nemoj da radis tegove nego samo kardio pa predvece idi uradi tegove;)
dalje
kakva je ovo rotacija a nemas UH sta ti rotiras???masti zdrave gde su???
dalje
imas 86kg i 185cm i ides na defku??? tripujes se verovatno zobg malo sala;)treba tebi masa a ne defka.......
ne znam lose je ovo,sacekaj da ti jos neko nesto kaze,ali verujem da ce podrzati ovo sto sam napisao...citaj malo forum i te rotacije procitaj ponovo;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Januar 11, 2010, 08:55:27 posle podne »
Dobro ti je napisao Naturalni,jer od rotacije ovdje nema ni slovo R.....

Van mreže DejanPD

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Januar 11, 2010, 11:50:32 posle podne »
Ok slazem se i ja da ima jako dosta gresaka,mozda zato sto sam zurio dok sam pisao :P sorry na tome...

Dobro je Naturalni rekao,vjerovatno se tripujem zbog sala na stomaku,neznam sto :P znaci samo na masi da radim,mozda jos 4-5 kila ...neznam bas nerazumijem se,niko nije rodjen da sve zna,zato i pitam a i citam forum...

Kako to salo na stomaku i malo(skroz malo) na sisama pretvoriti u misice ? mozda glupo pitanje

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Pocetnik
« Odgovor #5 poslato: Januar 12, 2010, 08:24:17 pre podne »
Salo se ne moze pretvoriti u misice, nego je to salo potrebno skinuti sa nekom dobrom dijetom, a nakon dijete se bacas na masu.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Pocetnik
« Odgovor #6 poslato: Januar 12, 2010, 12:01:49 posle podne »
Salo se ne moze pretvoriti u misice, nego je to salo potrebno skinuti sa nekom dobrom dijetom, a nakon dijete se bacas na masu.
ma ja nisam ni za to
pre sam za kvalitetnu klopu,tj neku polu masa pola defka(sad sam lupio ako nadam se da me razumes)
3g proteina,3g UH,0.5g masti na kg tvoje tezine....
tipa da se kojis 1kg za dva meseca e to je posao,ali opet treba da pratis sebe,krojacki metar i ogledalo je prava stvar za tebe;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže DejanPD

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Pocetnik
« Odgovor #7 poslato: Januar 12, 2010, 02:56:14 posle podne »
Da li ici na neku dijetu da se skine ovo sala na stomaku pa onda masu ili kako ? ?

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Pocetnik
« Odgovor #8 poslato: Januar 12, 2010, 03:12:00 posle podne »
Dejane ti si recimo moje visine i mogu pretpostaviti koliko misica imas na sebi. Ne znam tacno sta ti je cilj ali ako pravno jedes kao sto rece naturalni salo ce da se topi. Jedi pravilno i vezbaj. Ako imas para glutamin i bcaa oko treninga bilo kardia bilo sa tegovima.
Vidim da ti sveznalice u teretani preporucili surutku kao i pretpostavljam pivski kvasac. Ostavi se corava posla i sa puno volje treniraj i hrani se pravilno.

Van mreže DejanPD

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Pocetnik
« Odgovor #9 poslato: Januar 12, 2010, 03:25:10 posle podne »
Ok hvala na savjetu...

Ovako otprilike pomjerio sam trening poslije podne tj u 4h posto prije nemogu stici nikako sad....

Dorucak mi je oko 11h a to pretezno bude ; 4-5 belanjaka i 2 cela jajeta, ili konzerva tunjevine ali retko to jedem za dorucak.
Onda oko 13 ;00 jedem oko 150g belog mesa +neka salata
Onda u 15;00 pojedem ; zgnjecim banane+kasika meda+musli ( sad da li je to dobro ili ne ? )
Sledi 16;00-17;15 trening
KAd se vratim oko 17;30 pojedem 150g belog mesa i ako bude neka salata ;)
I oko 19;00 pojedem konzervu tunjevine
Trudim se da nejedem poslije 20:00 ...jedino neko voce...banana,mandarina,jabuka...
I naravno jedem i rizu,krompir itd....uglavnom mjenjam jelovnik..

Surutku cu onda izbaciti,jednom sam je popio na prazan stomak(neznam odkud mi ta ideja ) i muka mi je bila citav dan

Poslije treninga pijem trenutno samo dextrozu dok neskupim para da kupim sebi nesto vise
U toku dana ubacim u sebe omega 3,vitamin c u prahu i centravit tablete(sa vitaminima i mineralima )

Da li ja to radim ispravno? Sve primedbe i pohvale su dobrodosle ;)

Pozdrav

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Pocetnik
« Odgovor #10 poslato: Januar 12, 2010, 03:50:31 posle podne »
Tacno sam znao da si slusao likove iz teretane ali nema veze, da se ispraviti. :)
Ujutru mada ti prvi put jedes u podne ali dobro trebas jesti "brze" proteine tj. belanac i koji zumanac , to je individualno i uh pirinac ili ovsene. Pokusaj daubacis posle tog nazovimo dorucka u roku od sat vremena meso sa uh tipa riba ili pilece. Sto se tice banane meda i muslija dupla nula. Bolje u duploj nuli da zavrsi no u tebi. To dakle izbaci. Sto se tice obroka posle treninga jedi meso pa pola sata zatim pirinac. Posle treninga suvo voce pa kuci cvrst obrok. Ne znam koliko si od teretane daleko ali suvo grozdje bolje no dex koji verujem saspes u grlo od dva puta. Sto se tice obroka sa vocem izbaci. Uvece ella sir ili koji god drugi sa minimumom mlecne masti negde oko 200 250gr.
Ti poslednji put jedes u 20h a sledeci put u 11h. To moras promeniti. Dugo bez hrane tj. nutritijenata!

Van mreže weasel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 495
  • o_O
Odg: Pocetnik
« Odgovor #11 poslato: Januar 12, 2010, 04:12:26 posle podne »
nemoj samo dex piti posle treninga

ako ne pijes whey nemoj ni dex.. nema nikakve potrebe
For me , life is continously being hungry.

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Pocetnik
« Odgovor #12 poslato: Januar 13, 2010, 09:12:18 pre podne »
Salo se ne moze pretvoriti u misice, nego je to salo potrebno skinuti sa nekom dobrom dijetom, a nakon dijete se bacas na masu.
ma ja nisam ni za to
pre sam za kvalitetnu klopu,tj neku polu masa pola defka(sad sam lupio ako nadam se da me razumes)
3g proteina,3g UH,0.5g masti na kg tvoje tezine....
tipa da se kojis 1kg za dva meseca e to je posao,ali opet treba da pratis sebe,krojacki metar i ogledalo je prava stvar za tebe;)

Razumijem te ja sto si htio reci, bolje je tako onda raditi, pogotovo ako je neko totalni pocetnik i nikada nije bio ni u teretani, niti se pravilo hranio.

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Pocetnik
« Odgovor #13 poslato: Januar 13, 2010, 09:13:24 pre podne »
Salo se ne moze pretvoriti u misice, nego je to salo potrebno skinuti sa nekom dobrom dijetom, a nakon dijete se bacas na masu.
ma ja nisam ni za to
pre sam za kvalitetnu klopu,tj neku polu masa pola defka(sad sam lupio ako nadam se da me razumes)
3g proteina,3g UH,0.5g masti na kg tvoje tezine....
tipa da se kojis 1kg za dva meseca e to je posao,ali opet treba da pratis sebe,krojacki metar i ogledalo je prava stvar za tebe;)

Razumijem te ja sto si htio reci, bolje je tako onda raditi, pogotovo ako je neko totalni pocetnik i nikada nije bio ni u teretani, niti se pravilno hranio.

Van mreže DejanPD

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Pocetnik
« Odgovor #14 poslato: Januar 13, 2010, 05:12:11 posle podne »
Da,totalni sam pocetnik znaci,ali hocu ako sam vec krenuo i imam neki cilj da to radim pravilno a ne da radim a da nema rezultata...Hvala na savjetima,forum je extra skoro sve sam procitao ;)