Septembar 20, 2024, 01:30:03 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Suplimenti pocetak?  (Pročitano 17736 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #30 poslato: Januar 06, 2010, 01:00:33 pre podne »
A koja je to merica od 40g svega ti?

Merica je najcesce 25-30g,znaci 20-24g cistog proteina.2 merice=40-45g proteina posle treninga

Omegu mozes uz jelo

ne ne nisi me razumeo , merica proteina je 25g ali proteina a ako se sa mericom od proteina sipa dex onda je to 40g dexa... tako sam ovde na forumu procitao... :-)


i imam jos jednu dilemu, da li je zaista potrebno punjenje , posto telo moze da potrosi samo 5g kreatina tako da nisam siguran da li mi treba punjenje ili mogu samo ujutru i posle treninga uz ostalo?

Nisam tebi odgovorio nego Slobodanu :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže belgrado

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #31 poslato: Januar 06, 2010, 03:46:01 pre podne »
A koja je to merica od 40g svega ti?

Merica je najcesce 25-30g,znaci 20-24g cistog proteina.2 merice=40-45g proteina posle treninga

Omegu mozes uz jelo

ne ne nisi me razumeo , merica proteina je 25g ali proteina a ako se sa mericom od proteina sipa dex onda je to 40g dexa... tako sam ovde na forumu procitao... :-)


i imam jos jednu dilemu, da li je zaista potrebno punjenje , posto telo moze da potrosi samo 5g kreatina tako da nisam siguran da li mi treba punjenje ili mogu samo ujutru i posle treninga uz ostalo?

Nisam tebi odgovorio nego Slobodanu :wink:

okok.. :-)

Van mreže belgrado

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #32 poslato: Januar 06, 2010, 03:51:49 pre podne »
Nego ajde da vas smaram jos malo sad sam bio na temi kod igora2806 ali nisam skontao da li tamo da pisem ili ne pa ajde ovde cu da postavim jos par pitanja pa ako vas ne mrzi da mi kazete..

Posto sam tek juce poceo da treniram opet, a s'obzirom da sam bio na dugackoj dugackoj pauzi.. trenutno radim kruzno tj. radim sve po malo da upalu skinem sa vrata pa cu sledece nedelje ili one tamo krenuti ozbiljnije malo..

Zanima me sad neko da mi kaze neki dobar program sta i kako... Ja bih sad masu malo nabacio a imam veliki problem sa hranom tj. lose se hranim katastrofa, ali to se menja sad lagano od juce sam krenuo u sustini kako treba i ova dva dana sam jedva popeo broj obroka na 3 :-))

tako dajte neki program za trening i sta jesti.. Icicu 5 puta nedeljno u teretanu... tako da mi treba program neki dobar...

Ajde hvala ako nekoga ne mrzi da ispise nesto dobro i pametno, a ako vas mrzi onda iskulirajte temu ne saljite me da citam tamo negde :-))

a od sups imam   Ultimate Nutrition |WHEY, UN Krea, UN Omegu 3 i dex normalno....


HVALA

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #33 poslato: Januar 06, 2010, 04:05:09 pre podne »
Ja cu ti reci sta znam,tj masa i defka se resava u kuhinji tj. ishranom.Evo ti kako bi se mogao hraniti,tj ako hoces masu moras sve pojacati ,
obrok 1.jaja+ovas
obrok 2.pre treninga pirinac(ili neki drugi izvor uh krompir,testenina)+ pileca prsa
obrok 3.pirinac (krompir,testenina)+ pileca prsa+salata
obrok 4.,tunjevnina+salata (mozda i ovde mozes malo krompira)+salata
obrok 5.ella sir (ili bilo koji posni sir sa malo mlecne masti,dukat sir,sabac sir)+ bademi,orasi,lesnik
A sada ne znam kolke su tvoje dnevne potrebe pa ti ces to videti i odrediti velicinu obroka!
Ne razumem ovo neki program za trening,sta te interesuje ,split misicnih partija,vezbe???
Npr.split 5x sedmicno
grudi
ledja
noge
ramena
ruke
vikend odmor
ili ako hoces jedan dan odmora u sedmici onda
Noge
Grudi
Ledja
Odmor
Ramena
Ruke
Odmor
Ishranu znaci max srediti da dobijas masu,i sto bolja i kvalitetna ishrana dobijaces i kvalitetnu masu misic a ne salo...
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže belgrado

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #34 poslato: Januar 06, 2010, 04:11:43 pre podne »
ma hrana mi je bas problem katastrofa em kasnije ustajem tako da mogu pred trening samo jedan obrok da imam npr. jutros sam pojeo 5 jaja belanaca i popio pola litre jogurta(mleko ne pijem) i omegu 3, posle treninga sam popio PWM , pa posle sat i po sam pojeo dve konzerve tunjevine sa kuvanim kukuruzom i jos pola litre jogurta... i pre 2-3 sata sam pojeo salatu sa tunjevinom...  pokusacu to da sredim znam da mi dzaba i proteini i kreatini i sve bez hrane ali sredice se to...

a za treninge mislis da je najbolje 1 dan jedna grupa?

ja sam uvek vezbao npr. ponedeljak grudi , biceps  utorak  ledja, triceps   sreda odmor, cetvrtak rame  petak noge pa subota opet ono od ponedeljka a nedelja odmor...

nista probacu sad jednu grupu dnevno i to je to...

Hvala

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #35 poslato: Januar 06, 2010, 04:22:06 pre podne »
ma hrana mi je bas problem katastrofa em kasnije ustajem tako da mogu pred trening samo jedan obrok da imam npr. jutros sam pojeo 5 jaja belanaca i popio pola litre jogurta(mleko ne pijem) i omegu 3, posle treninga sam popio PWM , pa posle sat i po sam pojeo dve konzerve tunjevine sa kuvanim kukuruzom i jos pola litre jogurta... i pre 2-3 sata sam pojeo salatu sa tunjevinom...  pokusacu to da sredim znam da mi dzaba i proteini i kreatini i sve bez hrane ali sredice se to...

a za treninge mislis da je najbolje 1 dan jedna grupa?

ja sam uvek vezbao npr. ponedeljak grudi , biceps  utorak  ledja, triceps   sreda odmor, cetvrtak rame  petak noge pa subota opet ono od ponedeljka a nedelja odmor...

nista probacu sad jednu grupu dnevno i to je to...

Hvala
da si imalo citao forum shvatio bi da nevalja jednu misicnu grupu raditi 2x sedmicno kao sto ti radis prsa biceps...ja sto se tice splita od 4x sedmicno mi je dobro
grudi biceps
noge
odmor
rame triceps
ledja
vikend odmor
a kod tebe
grudi biceps
ledja triceps
odmor
rame
noge
kad radis ledja trpi ti u velikoj meri i biceps a ti ga uradio prethodni dan sa grudima i onda se on dovoljno ne odmori...
ista stvar sa tricepsom ,prethodni dan si radi grudi uveliko radi i triceps kod svih potisaka a onda ga sledec dan radis sa ledjima i on nema dovoljno odmora...
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže belgrado

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #36 poslato: Januar 06, 2010, 04:24:14 pre podne »
ok

onda cu ovako da radim

Noge
Grudi
Ledja
Odmor
Ramena
Ruke
Odmor

hvala :-)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #37 poslato: Januar 06, 2010, 04:28:33 pre podne »
ok

onda cu ovako da radim

Noge
Grudi
Ledja
Odmor
Ramena
Ruke
Odmor

hvala :-)
napisi koje ces vezbe raditi pa malo i to da modifikujemo ako ne valja!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže belgrado

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #38 poslato: Januar 06, 2010, 04:40:41 pre podne »
kad bih ja sad mogao da ti kazem tacno to bi bilo super ajde ispisi ako te ne mrzi...

ne bih bas znao strucno da se izrazim koje vezbe radim

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #39 poslato: Januar 06, 2010, 04:44:14 pre podne »
kad bih ja sad mogao da ti kazem tacno to bi bilo super ajde ispisi ako te ne mrzi...

ne bih bas znao strucno da se izrazim koje vezbe radim
kako ne znas brate ,??napisi,grudi ,koliko vezbi,broj ponavljanja broj serija,i naziv vezbe???i tako za svaku grupu
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže belgrado

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #40 poslato: Januar 06, 2010, 01:33:24 posle podne »
kad bih ja sad mogao da ti kazem tacno to bi bilo super ajde ispisi ako te ne mrzi...

ne bih bas znao strucno da se izrazim koje vezbe radim
kako ne znas brate ,??napisi,grudi ,koliko vezbi,broj ponavljanja broj serija,i naziv vezbe???i tako za svaku grupu

biceps.. pregib sa ez sipkom, pregib bucicama i koncentraciju..  i sve to kao i uvek po 3-4 serije a ponavljanja recimo 10,8,6,4 uvek dodajem tezine kolko mogu..

triceps.. potisak sa cela, pa onda na lat masini potisak, i na kraju iza glave sa buckama ako me razumes :)  isto 3-4 serije po 10,8,6,4

grudi... ravni benzd, kosi bendz, razvlacenje, potisak buckama  isto kao i uvek serije

ledja... veslanje, lat, veslanje

rame...  potisak buckama, letenje,potisak iza glave

noge.. cucanj, sutiranje, leg press

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #41 poslato: Januar 06, 2010, 03:01:55 posle podne »
pre nego ti ista napisem ,objasni mi sta imas od tih 4,6 ponavljanja!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže belgrado

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #42 poslato: Januar 06, 2010, 03:22:55 posle podne »
pre nego ti ista napisem ,objasni mi sta imas od tih 4,6 ponavljanja!

nemam pojma samo dodajem kilazu i onda toliko mogu puta da ponovim i to pred otkaz sve :)

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #43 poslato: Januar 06, 2010, 03:47:38 posle podne »
pre nego ti ista napisem ,objasni mi sta imas od tih 4,6 ponavljanja!

nemam pojma samo dodajem kilazu i onda toliko mogu puta da ponovim i to pred otkaz sve :)
kakva ti je forma izvodjenja vezbe,i tempo,nemoj raditi ispod 8 ponavljanja ,npr 8-12 ...
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Suplimenti pocetak?
« Odgovor #44 poslato: Januar 06, 2010, 03:59:57 posle podne »
prsa
BUCICE
-razvlacenje ravna klupa (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/pectorals/dumbell-fly/)
 -razvlacenje kosa klupa (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/pectorals/incline-dumbell-fly/)
-razvlacenje kontra-kosa klupa (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/pectorals/chest-decline-fly/)
-potisak na ravnoj klupi (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/pectorals/dumbell-bench-press/)
-potisak na kosoj klupi (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/pectorals/incline-dumbell-bench-press/)
-potisak na kontra-kosoj klupi (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/pectorals/decline-dumbbell-press/)
-pullover (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/pectorals/dumbell-pullover/)

ledja,veslanje na latu menjaj hvatove,jednorucnoi veslanje,veslanje sa t sipkom,veslaanje sa raavnom sipkom,lat napred nazad,lat usko,zgibovi][
rame military pres sa sipkom napred ili nazad,potisak bucicama iznad glave ,dizanje sipke ili dizanje bucice napred,jednu od ove tri vezbe za prednje rame,pa onda za srednje rame,odrucenje sa bucicama ili odrucenje na crossu sa kablovima
i za zadnje rame sjedece letenje,letenje u pretklonu 
i ako radis trapez sa ramenima a mozes ga raditi i sa ledjima ubacis za njega dizanje sipke na bradu ili sleganje sa ramenima sa bucicama
none,ubaci prednji cucanj,iskorak (bucice,sipka),ako imas neku spravu za ekstenziju zadnje loze,i covece uopste ne radis listove,ubaci za njih vezbu dizanje na prste sedeci ili stojeci,listove mozes 2x sedmicno odradit po jednu vezbu za njihj,npr kad radis none,i kad radis ruke ili ramenea.]
triceps ,uski bench obavezno,-potisak bucice iza vrata sa dve ruke (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/triceps/dumbell-tricep-extension/
-kick back (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/triceps/kick-back/
-ez sipka sa vrata sjedeci (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/triceps/seated-ez-extension/
-triceps ekstenija sa jednom rukom dlan dole (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/triceps/single-arm-push-down/)
-triceps ekstenija sa jednom rukom dlan gore (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/triceps/single-arm-push-down-palm-up/)
biceps stojeci dvorucni pregib sa ravnom sipkom ,ez usko pregib dvorucni na scot klupi,i uvek radi prvu izolacionu vezbu na treningu bicepsa tipa kontrakcioni pregib ili jednorucno na scotu,-dvorucni pregib na kosoj klupi (http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/biceps/incline-curl/

nemoj sad sve ove vezbe raditi odjednom ,kombinuj sebi,za prsa nemoj radiit vise od jednog bencha ,radi bench i ono potiske i razvlacenja
grudi,ledja,noge, u 4 vezbe,po 3-4 serije 8-12 ponavljanja
bic,tric,rame 3 vezbe 3-4 serije 8-12 ponavljanja
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates