Septembar 23, 2024, 07:20:59 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.971 članova - Poslednji član: JeremyTIX
X3MShop banner

Autor Tema: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???  (Pročitano 7926 puta)

Van mreže Hrvoje_26

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« poslato: Decembar 29, 2009, 01:15:40 pre podne »
Zanima me ako netko zna utječe li uzimanje antidepresiva na sporiji razzvoj mišične mase ošto nigdje ne mogu nači ništa konkretno o toj temi...
Hvala ;D

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2009, 01:33:24 pre podne »
na koje ljekove tacno mislis ?
antipishotici lose uticu - povecavaju nivoe prolaktina. za ostale grupe nisam siguran. znaci po defaultu manje depresije - manje bezvoljnosti tj vise volje za radom i treniranjem :)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Hrvoje_26

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2009, 01:39:08 pre podne »
uzimam tralin tablete tako se zove i koliko sam procitao spda u skupinu anidepresiva...tralin je antidepresiv iz skupine selektivnih inhibitoraponovne pohrane serotonina... :-\
Ne znam koliko ti ovo pomaže u zaključku utiče li ovaj lijek na usporeno dobivanje mišične mase ili otežano dobivanje mišične mase :'(?

Van mreže Shumadinac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 532
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2009, 09:22:34 pre podne »
Antidepresivi uticu na pad snage i libida, antipsihotici posebno!

Dok si na antidepresivima, ne mozes bas ocekivati rast snage i stalnu zelju za seksom, ali od coveka i vrste leka zavisi u kojoj meri. Neki u pocetku uzimanja mogu malo prodrmati stolicu, ali to je privremeno.

Eleven saintly shrouded men,
Silhouettes stand against the sky,
One in front with a cross held high,
Come to wash my sins away...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #4 poslato: Decembar 29, 2009, 11:13:06 pre podne »
Pominju se smanjivanje nivoa testa u koriscenju na duze periode (4-5 godina), ali u nekim studijama...nije totalno potvrdjeno. Neki koji su ih koristili, nisu imali problema sa misicnom masom...mada ti moze supresovati apetit, te na taj nacin ti posredno uticati i na misicnu masu i kvalitet treninga....Uz low sex drive-kao sto ti rece Shumadinac, bilo bi dobro da potrazis i prirodnije nacine da se izboris sa tim.

Van mreže ivanx3m

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #5 poslato: Decembar 29, 2009, 01:20:01 posle podne »
Hrvoje, odakle ti to da antidepresivi utiču na razvoj mišićne mase? Jesi li to pročitao negde ili tek onako pitaš?
Ako već imaš problem sa depresijom, bolje je da to lečiš nego da  razmišljaš o tome kako će to delovati na mišićnu masu. Nove generacije antidepresiva imaju mnogo manje sporedne efekte nego što su imali antidepresivi od pre 10 i 20 godina.
Verujem da ćeš sa više serotonina u mozgu moći bolje da treniraš jer ćeš se generalno osećati bolje.
Nadam se da si uzeo pravi lek i da je to na preporuku psihijatra.

Van mreže Shumadinac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 532
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #6 poslato: Decembar 29, 2009, 02:14:19 posle podne »
@ The_Bulldog

Da, u pravu si! Ja sam zaboravio reci da oni bas znaju supresovati apetit, cak se daju ljudima (vecinom zenama) koji imaju problem zavisnosti hranom, tako da i nisu dobar izbor u bulking fazi!
Nazalost, i pored veceg lucenja seratonina, neces se bas nauzivati trenirajuci i jeduci meso u periodu uzimanja antidepresiva! :-(


Kako ti i Ivan rece, prioritet je zdravlje, i ako imas problema, misicnu masu stavi po strani!
A definitno nije preporucljivo uzimati bilo koji lek bez strucne saglasnosti!
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2009, 02:30:24 posle podne Shumadinac »
Eleven saintly shrouded men,
Silhouettes stand against the sky,
One in front with a cross held high,
Come to wash my sins away...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #7 poslato: Decembar 29, 2009, 02:20:38 posle podne »
Recimo da sa ja imao malo problema sa depresivnoscu, a nestala je nakon 2 mjeseca od kad se bavim sportom, tj. odkad idem u gym. ;)

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #8 poslato: Decembar 29, 2009, 03:24:10 posle podne »
Recimo da sa ja imao malo problema sa depresivnoscu, a nestala je nakon 2 mjeseca od kad se bavim sportom, tj. odkad idem u gym. ;)
pa obicno ljudi prolupaju usled pretjeranog bavljenja bodibildingom :)
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže ivanx3m

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #9 poslato: Decembar 29, 2009, 03:39:28 posle podne »
@ The_Bulldog

Da, u pravu si! Ja sam zaboravio reci da oni bas znaju supresovati apetit, cak se daju ljudima (vecinom zenama) koji imaju problem zavisnosti hranom, tako da i nisu dobar izbor u bulking fazi!


Nisi u potpunosti u pravu. Antidepresivi koji su umanjivali apetit se sada više i ne koriste. Nove generacije ovih lekova čak potstiču apetit i vrlo često se dešava da se osoba ugoji tokom njihovog korišćenja, posebno ako nije fizički aktivna.

Van mreže Shumadinac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 532
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #10 poslato: Decembar 29, 2009, 03:57:20 posle podne »
@ Ivan

Meni apetita nikada ne fali  ;D, ali npr. mojoj majci Zoloft smanjuje ionako slab apetit.

Ako je u pitanju tezi oblik depresije, onda ce zasigurno biti i veci manjak apetita, seksualne zelje i volje i tesko da ce to neki lek u kratkom roku regulisati!
A mogao bi mi poslati nesto o tim novim antidepresivima da procitam, bas me zanima?

Verovatno znate da su glavni uzroci depresije: stres, manjak dnevnog svetla i fizicka neaktivnost, tako je psihijatar meni rekao, s tim sto bi ja dodao i otudjenost!
Eleven saintly shrouded men,
Silhouettes stand against the sky,
One in front with a cross held high,
Come to wash my sins away...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #11 poslato: Decembar 29, 2009, 04:39:59 posle podne »
Da li si siguran da se lek zove tralin? Ili je ipak sertralin (Zoloft) ?

Ivane, u pravu si za nove generacije antidepresiva...ali cesto se ralikuju praksa i teorija...teorijski nove generacije ne samo da poboljsavaju apetit, vec i povecavaju telesnu masu (na zalost to nije nova misicna masa)..ali u praksi ljudi su i mrsavili uz nove generacije antidepr. Pogotovo ako on daje druge side efekte...nije bas ljudima do jela ako imaju zapusen nos, glavobolje, proliv, brigu oko sex. disfunkcije, drhtavicu, suva usta, mucninu i sl. Naravano da smo svi razliciti i da ce lek razlicito delovati na svakog pojedinca, bar sto se tice side efekata. Vremenom i ti propratni efekti se smanjuju, ali se telo navikava da lek...te bih ja opet predlozio, da uz saradnju sa lekarom proba prirodne nacine borbe protiv depresije.

Ako je depresija u pitanju..jer Zoloft se moze koristiti i za lecenje nekih drugih stanja, ali necemo o tome ;D

Van mreže ivanx3m

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #12 poslato: Decembar 29, 2009, 04:48:35 posle podne »
@ Shumadinac

Tačno je to da svakom od tih lekova treba neko vreme da bi počeli da deluju i ne može se očekivati napredak u samo par dana, i sigurno je da postoje razlike u načinu na koji se terapija podnosi. Tačno je i to da mnogi od antidepresiva izazivaju i pad libida i zbog toga je potrebno usaglasiti sa lekarom pravu terapiju.
Za depresiju kažu da je tihi ubica i žao mi je svakog ko to preživljava, ali verujem da je to moguće popraviti, samo je potrebno naći pravi način, što ponekad zahteva i izvesno eksperimentisanje. I naravno, nakon što se uspostavi izvesna stabilnost sa lekovima, treba preispitati i stavove o mnogim stvarima jer je problem upravo u izvesnoj psihičkoj neravnoteži pojedinca.

@ The_Bulldog

Slažem se. Ipak većina tih propratnih efekata su prolazni i potrebno je izvesno strpljenje. Dešava se da osoba ode i u drugu krajnost pri lečenju i razvije izvesno manično ponašanje kog uglavnom nije svesna jer se sama osoba oseća fenomenalno, ali sa strane gledano, nije ni to odgovarajuće stanje.
Prirodni načini lečenja depresije su jako slabi ako je situacija malo ozbiljnija i retko koji lekar će sa lekova preći na čajeve i slično. Većina se najpre odlučuje za najjači antidepresiv koji im padne na pamet i treba zaista znati i otići kod dobrog lekara.
Takođe se slažem da Zoloft nije najbolje rešenje ako je samo depresija u pitanju. On se koristi za još mnoge druge stvari i njega ne treba olako prepisivati.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #13 poslato: Decembar 29, 2009, 05:01:36 posle podne »
Da, ti efekti su prolazni..ali kao sto rekoh, onda se telo navikava na antidepresiv, pa stanje generalno postaje jos opasnije. Naravno lekar je tu da oceni tok lecenja i da pravu terapiju i dozu. Kad spomenuh prirodne nacine, mislio sam i na razgovore sa psihologom/psihijatrom. terapijom svetloscu, pojacanu fizicku aktivnost, neke prirodne preparate...ali sve to jedino uz konsultaciju sa odabranim lekarom.

Pozz

Van mreže Hrvoje_26

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Utjecaj antidepresiva na razvoj mišične mase???
« Odgovor #14 poslato: Decembar 29, 2009, 06:31:58 posle podne »
je lijek se zove tralin da,nije da se radi o teškoj depresiji više je nekakva anksioznost koja se nažalost počela odražavati fizički sa nekim poprilično ružnim simptomima zbog kojih sam obavio sve moguče i nemoguče pretrage i zdrav sam potpuno...meni se osobno isto gadi to piti i najrađe nebi to uzimao ali moja doktorica mi je to prepisala i sada se dvoumim što da radim jer imam osječaj da me samo želi navuči na takva govna da jebena farmaceutska industrija zaradi novce....stara priča...imam ok apetit tu nema problema,što se tiče libido isto nemam problema sa potencijom samo ovako najiskrenije nije mi baš nekako do nekih stvari i vrlo mi rijetko padaju napamet :-\
Svjestan sam da se mogu navuči na to i da tu postoji opasnost upravo zbog toga pa zato i ne bih to sranje uzimao....ne znam...u principu kod mene se radi o nekakvim mojim strahovima koji su se počeli manifestirati fizički pa meni to vise nekako vuce na hiponodriju ili tak nesto,prema tome nikako mi nije jasno sto če meni antidepresivi jer nisam depresivan nego znam biti bezvoljan sto je sasvim normalna pojava i nema nikakve veze sa depresijom....
« Poslednja izmena: Decembar 29, 2009, 07:03:12 posle podne Hrvoje_26 »