Septembar 28, 2024, 09:27:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.306 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Pumpa misica  (Pročitano 15954 puta)

Van mreže markoni22

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Pumpa misica
« poslato: Decembar 18, 2009, 02:52:15 pre podne »
Pozdrav.
Da li neko moze da mi pomogne... Imam jedan problem, a to je da slabo osecam "pump" misica na treningu. Nekada mi se desi da mi misici na treningu budu bas napumpani i posle kada izadjem iz teretane osecam snagu i dalje i nisam umoran, bolje sam raspolozen...i tako mi posle bude ceo dan. Medjutim cesto kada odem da odradim trening ne osetim takav pump misica i nemam snage za trening, lose se osecam itd. Znaci kao da mi sve zavisi od toga tj. kada su mi misici na treningu nabreknuti  tada imam bas dosta snage za vezbanje, a kada ne osetim takvu prokrvljenost i pump kao da sam bezveze dosao na trening. Pa da li neko moze da mi pomogne u vezi ovoga u cemu je ovde problem, od cega zavisi pump misica, tj. znam da je to zbog prokrvljenosti misica dok vezbamo, ali kako da mi stalno bude tako?
Hvala puno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2009, 06:35:48 pre podne »
neki dobar NO reaktor koji nije bacanje para tj koji ce da tu krv koju dovede u misic i iskorsiti na nacin da ce u misic da ugradjuje amino kiseline koje bi trebalo da ima u svom sastavu
sama pumpa misica je bez veze i mozes je imati i od voca da se nazdres pred trening ali to nije produktivno i od toga nema nista

Van mreže markoni22

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #2 poslato: Decembar 18, 2009, 02:16:41 posle podne »
Ok, citao sam o tome i planiram da ga uzmem, x3m preload...nego jel onda stalno moram da ga pijem??
Od cega zavisi prokrvljenost i el ima nesto iz ishrane sto je poboljsava?
Hvala vam puno

Van mreže CABAHA

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 239
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #3 poslato: Decembar 19, 2009, 12:16:14 pre podne »
Probaj da trening particije koju vezbas tog dana zapocnes sa nekom izolacionom vezbom, to ce ti najpre dovesti do zeljene pumpe. Ali kao sto pedja rece od same pumpe neces nista imati, krv udje u misic, izadje, i nisi nista uradio...

Van mreže markoni22

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #4 poslato: Decembar 19, 2009, 03:42:58 pre podne »
Pijem ja amino u toku i whey posle treninga, ali kad ne osetim dobru prokrvljenost kao da nisam ni radio nista niti imam snage da lepo odradim trening

Van mreže markoni22

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #5 poslato: Decembar 19, 2009, 08:00:59 posle podne »
Jel moze neko da mi kaze od cega to zavisi?

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #6 poslato: Decembar 19, 2009, 10:07:23 posle podne »
Menjaj vezbe za sve misicne grupe tj nemoj da stalno radis iste vezbe istim tezinama menjaj ih svakih mesec dana, ponekad napravi pauzu od treniranja jer ume da smori malo.  :lol:
« Poslednja izmena: Decembar 19, 2009, 10:09:15 posle podne duh »
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže markoni22

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #7 poslato: Decembar 20, 2009, 03:18:29 posle podne »
Menjam stalno nije to problem, nego sto nemam snage i ne osecam se lepo posle treninga

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #8 poslato: Decembar 20, 2009, 03:53:37 posle podne »
Onda si se pretrenirao previse ponavljanja itd.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #9 poslato: Decembar 20, 2009, 05:01:37 posle podne »
Pojacana pumpa krvi u misic treba da zavisi od treninga. Pumpa krvi u misic se moze poboljsati no reaktorom ali osnova je trening. Sva ostala doping sredstva su samo pomocna sredstva.
Tako da u ovom slucaju treba da se promeni koncepcija treninga.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #10 poslato: Decembar 21, 2009, 06:19:55 pre podne »
Pojacana pumpa krvi u misic treba da zavisi od treninga. Pumpa krvi u misic se moze poboljsati no reaktorom ali osnova je trening. Sva ostala doping sredstva su samo pomocna sredstva.
Tako da u ovom slucaju treba da se promeni koncepcija treninga.

a o kakvim doping sredstvima je rec?
tj ko je spomenuo doping sredstva?
i trening jeste vazan faktor u ovoj prici ali nije JEDAN I PRESUDAN

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #11 poslato: Decembar 21, 2009, 11:15:56 pre podne »
Kada sam rekao doping mislio na no reaktore. Od bolje pumpe nema nista ako se rade 4 serije 12x 10x 8x 8x ponavljaja sa po minut dva pauze izmedju serija. O tome je bilo reci. Malo grubo se izrazio za doping. Moje izvinjenje.

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #12 poslato: Decembar 21, 2009, 11:47:08 pre podne »
Kao sto rece Pedja...trening nije jedini faktor za dobru pumpu, kao sto ti ovde to provlacis...Krvni sudovi u vezbanim misicima se tokom treninga otvaraju do nekih 70%...a preko toga samo dobar suplement moze pomoci...a sto vise protoka ima u vezbanom misicu, svi znamo da je bolje, zar ne?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #13 poslato: Decembar 21, 2009, 11:48:21 pre podne »
Kao sto rece Pedja...trening nije jedini faktor za dobru pumpu, kao sto ti ovde to provlacis...Krvni sudovi u vezbanim misicima se tokom treninga otvaraju do nekih 70%...a preko toga samo dobar suplement moze pomoci...a sto vise protoka ima u vezbanom misicu, svi znamo da je bolje, zar ne?

x 2
a i napumpati se mozes i od 2 milka cokolade pred trening sa treningom niskog intezietta ali PITANJE JE-CEMU PUMPA bez posledicne veze

Van mreže Слободан®

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 168
Odg: Pumpa misica
« Odgovor #14 poslato: Decembar 21, 2009, 04:29:31 posle podne »
Slazem se sa vama. Momak ima problem jer nema nikakvu pumpu (daleko je od tih 70%. iz price mi tako deluje) Pumpa misica bez nutrinijenasa u krvi je uzaludna ali nije o tome rec. Mora filozofiju treninga da promeni. Ne znam koliko vezba ali neka cita o hipertrofiji i hiperplaziji. Ima nesto o tome na forumu. Neka pogleda Vase treninge Pedja i njihovu koncepciju pa neka se zapita zasto tako trenirate i sta izazivate. Mislim da je sve vec receno.