Jun 30, 2024, 12:31:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Opsta i eksplozivna snaga.Svaki komentar dobro dosao.Hvala u napred!  (Pročitano 3347 puta)

Van mreže S27M

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Opsta i eksplozivna snaga.Svaki komentar dobro dosao.Hvala u napred!
« poslato: Decembar 25, 2009, 09:18:37 posle podne »
Cao momci,pre svega zelim da se zahvalim svima sto dele veoma korisne informacije,koje su mi do sada puno znacile,pogotovo sto se tice ishrane i suplementacije.Ja treniram fudbal,i golman sam.Trenutno mi je pauza,pa radim u teretani na razvoju opste i eksplozivne snage,i na radu nogu.Zanima me vase misljenje o mom nacinu treniranja,svaki komentar bi mi dobro dosao.Ovaj sistem rada primenjujem od prosle zimske pauze kada sam radio individualno sa jednim trenerom,znaci oko godinu dana,sa tim sto kada sam u fazi takmicenja trudim se da odrzavam dostignuti nivo.Od prilike sam imao oko 3-4 meseca rada,ostalo je bilo odrzavanje po dva puta nedeljno.Po mom misljenju zaista sam dosta napredovao,ali mislim da jos dosta imam prostora.Imam 19 godina,visok sam 194 cm i imam 83 kg.Koristim Glutamin,BCAA,Whey,Dextrozu,Super-multi i Animal cut.Napisacu vam tezine iz poslednje nedelje,sa tim sto stomak radim svaki dan.U pauzi to ovako izgleda:

Ponedeljak
skokovi+rad nogu
Cucanj (20kgx5,30x5,40x5,60x5,80x3,90x3,100x3 x3)
Rumunsko mrtvo (40x5,50x5,70x5,80x3 x3)
Iskorak (20x5 svaka noga,30x5,50x5 x3)
Pul tru (20x12 x3)
Trzaj (50x6 x3)
Nabacaj-izbacaj (50x6 x3)
+ lagani kardio na kraju treninga ili uvece

Utorak
Benc (30x5,40x5,50x5,60x3,70x2,80x1,70x3,80x2,90x1 x3)
Svung (20x5,30x5,40x5,50x5 x3)
Veslanje u pretklonu (40x5,50x5,60x5 x3)
Zgib (5 serija po 5-6 sirokih)
1 noga extenzija(za donji deo ledja,samo sto se 1 nogom drzim na spravi) (20x12 x3)
+ sprintevi 30x5,20x5,10x5 uvece

Sreda
Kardio

Cetvrtak
skokovi+rad nogu
Mrtvo dizanje (40x5,60x5,80x3,100x3 x3)
Bugarski cucanj (20x5,30x5,50x5 x3)
1 noga ext (20x12 x3)
Prednji cucanj (20x5,30x5,40x5,50x5 x3)
Trzaj (30x8 x3)
Nabacaj-izbacaj (30x8 x3)
+ kardio uvece

Petak
Zgib (5x7-8 uzih)
Sklek (sa 20 kg 12 pon. x3)
Zadnji potisak (20x5,30x5,40x6 x3)
Veslanje donji kotur (30x12,40x10,50x8,60x6)
Benc (20x5,30x5,40x5,50x max x3)
+ sprintevi

Subota
Kardio

Nedelja
Odmor

Hvala svima u napred!
Milos

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Opsta i eksplozivna snaga.Svaki komentar dobro dosao.Hvala u napred!
« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2009, 10:07:46 pre podne »
program ti izlgeda saxsvim OK
jedino sto mi nije jasno je taj ANIMAL CUTS...mislim da ti on ne treba tj ne mislim VEC ZNAM i to su bacene pare\
a se u svemu...extra

Van mreže S27M

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Opsta i eksplozivna snaga.Svaki komentar dobro dosao.Hvala u napred!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2009, 10:21:55 pre podne »
Hvala Pedja,citao sam tvoje postove na forumu i zaista sam odusevljen.Ok,za Animal cuts,nisam znao.Razmisljam da sad u ponedeljak ubacim tvoj trening za noge sa onim gigantskim serijama,sto sam nasao ovde,cisto malo da razbijem monotoniju,ali naravno sa manjim tezinama,pa da vidimo kako ce to da izgleda.Imam jedno pitanje jos,sta mislis da li treba da povecavam kilaze na trazaju,nabacaju,izbacaju ili da povecavam ponavljanja sa ovim kilazama?Mislim da mi je tehnika pokreta dobra,3-4 instruktora su gledala i nemaju primedbe.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Opsta i eksplozivna snaga.Svaki komentar dobro dosao.Hvala u napred!
« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2009, 10:25:38 pre podne »
pa vidi ovako
NEMOJ DA RADIS trening koji ili koje ja radim JEL TO ZA TEBE NIJE PRODUKTIVNO i moze da ima samo strahovite posledice po tebe..
ali da te ne gnjavim sa pojedinsotima...JEDNSOTAVNO...NEMOJ..
a sto se tice tvog pitanja....
pa problem je u tome sto ja NE VIDIM ili NE ZNAM tehniku pokreta sa kojm radis..
pa iz tog razloga ne mogu ni da ti dam savet DALI DA POVECAS TEZINU ili NE...
malo je problem da da se ovako preko neta daju saveti konkretnog tog tipa jer kao sto rekoh ja ne mogu to t vidim
ali u svakom slucaju ti program izlgeda skroz ok i treba da se drzis njega u nameri da ostvaris ciljeve koje ti hoces

Van mreže santi

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: Opsta i eksplozivna snaga.Svaki komentar dobro dosao.Hvala u napred!
« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2009, 10:43:19 pre podne »
power movments uvek prvi  , ne poslednji , znaci power clean , snatch , snatch from hang  , jump squat , uvek prva vezba ,  i dosta ti je jedan power  movment
posle ide mozes npr 2 vezbe strength , npr benc i  veslanje , stim da gledaj da ti eccentric phase bude sporija a conecentric phase ekspozivna kako bi aktiviroa vise motor units
i mozes jos dve neke lakse  ,  dok je pauza radio bi istezanja nekih drugih misicnih grupa , koje ne radis taj trening  , druga opcija ti je da za strength ubacis super set , ove posle power , npr bench  , romanian dl ,    ili  front squat  pull ups  , jedan dan radi jedno drugi dan drugo  

posto si visok i ne znam da li imas nekih problema sto se tice drzanja , zglobova itd ,  mada prednji cucanj ako imas tehniku ne bi trebalo probleme da ti daje , ako imas problema sa low back  probaj single leg split squat , ili bulgarian ,  takodje ako kod rumunskog imas problema , onda probaj  one leg dl  , sada ako hoces hips flexors da radis onda savi koleno , ako hoces zadnju onda gledaj da bude pravo

power movments ne vise od 3 ponavljanja ,   jer umore se stabilizatori a ti si jos visok , pa moze to problem da ti bude , mada ne znam koje tezine koristi , RM
kod strength , gledaj da bude do 6 ponavljanja ,   utvrdi sve parametre , trneninga , napisi na papir


sto se tice trcanja , pa golmani , aktivnost je najvise anaerobic alactic ,  tebi je sve power , nemas ti mnogo da trcis , mozda ako izletis , pa da kazes anaerobic alactic i anaerobic lactic mada ovo drugo tesko ,  a kako je aerobni trening smrt za power  , onda gledaj da jednom nedeljno  radis aerobni , nemoj svaki dan , gledaj vise sprinteve ili golmanske vezbe  , jer ti nemas neku aktivnost za vreme utakmice da traje par minuta

sto se tice suplemenata , ubaci kreatin , u anaerobic lactic koristi se CP , da ne razglabam , pa ce ti on pomoci malo .
animal cuts izbaci , uzmi neke amino , bcaa npr .
  

Van mreže S27M

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Opsta i eksplozivna snaga.Svaki komentar dobro dosao.Hvala u napred!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2009, 01:55:38 posle podne »
Razumem Pedja,i hvala ti puno,mislio sam samo da probam i malo da mi bude zanimljivije,ali ako tako kazes,onda necu.

Santi,hvala i tebi puno na odgovoru.Inace,znate kako to vec ide po nasim klubovima,i koje kakvi strucnjaci rade,ali ja sam imao srece da radim sa pravim covekom par meseci.Trenutno iz vise razloga ne mogu,pa moram sam,mislim da nemam problema sa tehnikama,jer sam u prvih mesec dana radio samo na pravilnoj tehnici.Nemam problema sa zglobovima.Trudim se da bar 3-4 puta nedeljno odradim sprinteve.