Jun 27, 2024, 09:51:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.241 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Trening Nogu  (Pročitano 18211 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Trening Nogu
« Odgovor #30 poslato: Septembar 12, 2006, 02:29:41 posle podne »
Pa, mrtvo za ledja i mrtvo za zadnju lozu se razlikuju u tome da li savijas noge ili ne, ja mislim.

Van mreže badgirl

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 7
Re: Trening Nogu
« Odgovor #31 poslato: Septembar 13, 2006, 08:12:43 posle podne »
"mrtvo" sa ispruženim nogama dosta pogadja i zadnju ložu

Van mreže Boki4

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Re: Trening Nogu
« Odgovor #32 poslato: Septembar 13, 2006, 08:22:51 posle podne »
Ja ih savijam,pa me opet nenormalno dobro pogodi,upala traje 3-4 dana.Dobijem i finu upalu kompletnih ledja,donjeg dijela itd,ali i zadnje loze.

Van mreže badgirl

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 7
Re: Trening Nogu
« Odgovor #33 poslato: Septembar 13, 2006, 08:33:34 posle podne »
"Ja ih savijam,pa me opet nenormalno dobro pogodi,upala traje 3-4 dana.Dobijem i finu upalu kompletnih ledja,donjeg dijela itd,ali i zadnje loze."

ne kažem da ne pogadja zadnju ložu ako saviješ noge, odnosno dodješ u polučučanj
ako nisi probao, probaj sa ispruženim nogama, pa uporedi

btw...problem sa quote-ovanjem

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Trening Nogu
« Odgovor #34 poslato: Septembar 13, 2006, 08:58:34 posle podne »
Mrtvo dizanje sa cvrstim nogama je izvanredna vjezba za masu zadnje loze, ali i za dobro istezanje noga, bokova i gluteusa kao i donjeg dijela ledja. Ova vjezba se zove mrtvo dizanje sa cvrstim nogama a ne mrtvo dizanje sa ispravljenim koljenima. Drzite svoja koljena cvrsto i u istom polozaju ali ne zakljucana na svom vrhu, jer inace moze da dodje istegnuca ili povrede donjeg dijela ledja ili zadnje loze...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže badgirl

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 7
Re: Trening Nogu
« Odgovor #35 poslato: Septembar 13, 2006, 09:15:48 posle podne »
ja je znam kao straight leg deadlift
mož da je zovemo kako hoćeš
kolena nigde ne pomenuh ali dobro što si napomenuo da su noge u stvari opuštene u kolenima a ne "zaključane" ;)

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Trening Nogu
« Odgovor #36 poslato: Septembar 13, 2006, 11:16:30 posle podne »
mislis stiff legged deadlift ;)

Van mreže badgirl

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 7
Re: Trening Nogu
« Odgovor #37 poslato: Septembar 13, 2006, 11:37:01 posle podne »
jok bre
mislim na to sto mislim...na mrtvo sa ispravljenim nogama...to tvoje nije isto jer se noge savijaju u kolenima i ide se malko u cucanj...to sto kolena nisu ukrucena, odnosno sto su opustena, ne znaci da se prilikom izvodjenja pokreta savijas u istim ;)
uh, valjda je jasno

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trening Nogu
« Odgovor #38 poslato: Septembar 14, 2006, 03:37:01 pre podne »
evo dai ja nesto nacuim......

ja mrtvo dizanje nikada u zivtu nisam radio..u stvari jesam i video da to nema veze sa nicim osim sa dobro povredom i to j eto..

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Trening Nogu
« Odgovor #39 poslato: Septembar 14, 2006, 08:03:46 pre podne »
Citat: Pedja_Petrovic
evo dai ja nesto nacuim......

ja mrtvo dizanje nikada u zivtu nisam radio..u stvari jesam i video da to nema veze sa nicim osim sa dobro povredom i to j eto..


Nisi radio mrtvo? Stvarno?

Van mreže Boki4

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Re: Trening Nogu
« Odgovor #40 poslato: Septembar 14, 2006, 10:09:25 pre podne »
Citat: BoRa_TS


Ok nije lose ali po meni malo preterano ;)
pazi u prvoj seriji radis cucanj 18x
pa druga serija radis cucanj 12x i onda odma bez pauze ako sam dobro shvatio radis noznu ekstenziju 12x auuuuu
i onda tako radis i
II
III
IV
V
i u sestoj jos povecavas broj ponavljanja
sta dalje reci ,kazem ti da je previse , po meni ovakav trening sa najboljim suplementima i dobrom hemijom bi bio naporan , ubedjen sam da bi dobio jos bolju masu da radis sve to ali manje ;)
to je moje misljenje nemoj ga usvojiti neka kaze jos neko misljenje pa onda saberi ;)
pozzz

Ovo mi je trening sada na definiciji i njega primjenjujem da bih sto bolje uradio separacije na nogama.Neka mi neko strucniji kaze ako grijesim.Sve su to relativno male tezine i kada radim cucanj ne idem ispod paralele posto sam primjetio da me koljena bole kada idem "ass to the grass".Ovakav nacin primjenjujem tek dvije sedmice(2 treninga nogu),pa cemo da vidimo.Za sada mi se cini kao da ide na bolje,ali vrijeme ce reci sve.Takodje i kao kardio radim samo steper posto sam procitao da je Pedja napisao da je od njega dobio dublje separacije na nogama.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trening Nogu
« Odgovor #41 poslato: Septembar 14, 2006, 10:35:39 pre podne »
Citat: remetik
Citat: Pedja_Petrovic
evo dai ja nesto nacuim......

ja mrtvo dizanje nikada u zivtu nisam radio..u stvari jesam i video da to nema veze sa nicim osim sa dobro povredom i to j eto..


Nisi radio mrtvo? Stvarno?
..NIKADA...NITI CU DA GA RADIM..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Trening Nogu
« Odgovor #42 poslato: Septembar 14, 2006, 10:36:12 pre podne »
KAKO IDE BOKI??...NE JAVLJAS NISTA??

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Re: Trening Nogu
« Odgovor #43 poslato: Septembar 14, 2006, 10:38:11 pre podne »
Onda ga ni ja necu raditi!  :P

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Re: Trening Nogu
« Odgovor #44 poslato: Septembar 14, 2006, 10:59:44 pre podne »
Pedja je ocito primjer gdje se dobre noge mogu izgraditi bez mrtvog dizanja... negdje sam ranije ustvrdio da ne postoji vjezba koja se mora raditi, pa ni mrtvo dizanje...

Mislim da je stvar u tome da svako dobro promisli i vidi sta mu odgovara, a ne da po defaultu radi nesto sto je vidio u casopisima ili zato sto tako vjezba neki takmicar koji mu se dopada, a generalno i medju njima ih ima i sto ga rade, ali i onih sto ga zaobilaze...

Jedna druga stvar koju sam spoznao krstareci ovim forumom je sigurno ta da se vjezbe mogu raditi kao sto sam i ranije znao sa velikim opterecenjem, ALI vrlo vazno i to da se iste vjezbe mogu raditi sa mnooogo manjom tezinom i da efekat bude cak i bolji a da se ne rizikuje nikakva povreda...

Mrtvo dizanje je vjezba gdje sam pokrecao najvece tezine, naravno necu lagati pa reci da mi nije prijalo kada su me ljudi u klubovima gdje sam vjezbao sa divljenjem gledali prilikom izvodjenja iste, ali sad kad razmislim o tome vidim da sam vjerovatno imao i dosta srece da se nikada nisam povrijedio, pa posto me neko odozgo "pogledao" u svoj toj mojoj gluposti, vec duze vrijeme istu ne izvodim...

Ako se vec izvodi valja je izvoditi kako treba, pa zato i moj raniji komentar i naglasak na to da se pazite povrede...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me