Septembar 20, 2024, 04:40:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kardio i trening za masu bez suplemenata  (Pročitano 14131 puta)

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #15 poslato: Decembar 04, 2009, 11:31:10 pre podne »

11:00 Taj sendvic s tunjevinom koji kupim pored skole



ne bi bilo lose da sam pravis ovaj sendvic, obzirom da bi onda i stvarno znao sta dobijas u njemu

Pokusao sam ali tunjevina uzasno smrdi tako mi se cela tasna usmrdi, iovako stalno nosim zvake i mandarine zbog toga xD

A sto ce tice masti...pa da ne jedem ih kao "posbno" nego idem logikom valjda sve od toga sto jedem sadrzi malo masti pa se skupi do kraja xD, cak i tu tunjevinu iscedim maksimalno...procunjacu malo po Nutrition forumu da se podsetim najboljih izvora zdravih masti.

Tebi kao nekom ko ima 17 godina...ko jos uvek raste..a znamo da kakvi se sve hormonski procesi odvijaju tokom rasta, a i na celijskom nivou..su svakodnevno obavezne masti. Naravno u normalnim kolicinama i sto zdravije-to bolje. A i sporedna njihova uloga kao energetskog izvora nije zanemarljiva. Tako da slobodno procitaj ove clanke...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,230.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13042.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12617.0.html
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12268.0.html


Hvala, procitao sam sve, ali i nije bas istina da nemam masti, ima ih i u zumancu i tuni :P Ali svejedno jos pogledati malo posto nisam bas skontao koje konkretno namirnice imaju to biljno ulje. A to ulje iz tune se ubraja u ribne masti tj one zdrave jel tako?

samo nemoj da ti neko prepruci da u cilju skidanja masnoca radis cardio 2 sata dnevno i sa 60% od pulsa...

toliko

Naravno da nece, nisam toliko naivan :D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #16 poslato: Decembar 04, 2009, 12:39:17 posle podne »
To sto imas u 3-4 zumanca i ocedjene tunjevine nije dovoljno za tvoj uzrast...to nije dovoljno ni za nekoga ko skida masne naslage, a kamoli u periodu puberteta..

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #17 poslato: Decembar 12, 2009, 04:36:11 posle podne »
Ok poslusao sam sta mi je Bulldog rekao i kupio sam sir sa biljnim uljem, orahe, lesnike i bademe. Za ovaj sir nisam siguran da li je prava stvar. Izgleda isto kao trapist, samo sto na njemu pise da je od biljnog ulja ali nema ona tabela sa sastojcima pa ne znam tacno. Orahe, lesnike i bademe jedem zajedno s musli. Da li je ovo u redu i da li je dovoljno masti za moj uzrast? Takodje, da li smem ponekad da jedem med, posto mi mama rekla da je i to biljna mast. :P


Imam jos 2 pitanjca i onda mislim da sam nasao odgovore za sva pitanja. Prvo, da li moze da dodje do pretreniranosti na jednom jedinom treningu, bez obzira koliko dana odmora ima pre i posle treninga? Na primer, meni su ruke najslabija grupa (tacnije triceps) i hteo bi nesto da uradim po tom pitanju. Radim ruke jednom nedeljno, da li na tom treningu mogu maksimalno da odvalim triceps tako da ne mogu ruke da spustim (ne bas bukvalno :D ali ono BAS da nemam vise ni trunke snage)? Inace radim 4 vezbe po 3-4 serije, podesio sam tako da su mi grudi i triceps razdvojeni sa sto vise dana, a na ramenima ne radim potiske.

A drugo je, da li mogu nesto da uradim na taj dan kad radim ruke sto inace ne radim svaki dan tako da mi to pomogne? Recimo da jedem musli dvaput dnevno ili vise taj jedan put, da jedem neku posebnu hranu taj dan? Takodje cu mozda uskoro opet da kupujem Whey, pa da li bi pomoglo da na dan treninga za ruke recimo pijem 3 merice posle treninga i 3 merice pre spavanja ili bilo sta VISE nego sto radim inace, a sto mozda ne bi bilo dobro da radim svaki dan?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #18 poslato: Decembar 12, 2009, 05:27:41 posle podne »
baci taj sir!!!!!!!
velike grupe od 12 do 15 serija
male grupe od 6 do 10 serija
uffffffff moras da citas forum!!!ne znam koji odgovor da ti dam posto bi morao od pocetka sve da ti govorim
greska je jesti musli i bademe zajedno,i to jos bez jaja.....
3 merice proteina je puno za tebe(mada ne znamo koliko imas kg)svi piju oko 2merice
a za ruke menjaj trening
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #19 poslato: Decembar 12, 2009, 07:09:02 posle podne »
Citao sam dosta forum ne vidim gde sam tolko pogresio. Vec sam ranije pio 3 merice posle treninga a 2 uvece, imam oko 82 kg.  I zasto da menjam trening za ruke kad ga nisam ni napisao? Samo sam napisao da radim 4 vezbe sto je mozda malo puno posto inace treba 3 za male grupe ali ne vidim gde sam tolko pogresio. I ovo sto sam napisao 4 serije to je prva zagrevanje a ako se dobro zagrejem u prvoj onda radim 3 sve ostale.

I dobro bacicu sir a ovo priznajem da ne znam sto se tice badema i musli. Zbog cega ne sme da se jede zajedno? Kad onda treba da se jede?

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #20 poslato: Decembar 12, 2009, 07:25:47 posle podne »
nisi citao FORUM cim ovo pises;)
rekao sam ti da menjas trening zato sto se zalis da ti ne napreduju ruke;)
pijes 3 merice wheya posle treninga a PEDJA NE PIJE toliko;)
onda pijes whey pre spavanja GRESKA
jedes musli i bademe same GRESKA
eto puno gresaka,opet kazem citaj forum....ja kad sam dosao na ovaj forum nisam jedno 2 do 3 meseca postovao samo sam citao svaki dan po par sati;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Igor92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 102
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #21 poslato: Decembar 12, 2009, 09:22:28 posle podne »
Trening za ruke sam menjao jedno 4 puta...izgleda da utice malo genetika jer ne bi imalo poente da mi samo to ne napreduje...a i mama mi uvek govori kako je i ona imala slabe ruke -.-

Sto se tice 3 merice Wheya...ne znam dal mislimo na isto stvar, ja pod merica mislim ona jedna "kasika" sto ima unutra. A svejedno ga ne pijem sad, kad kupim onda cu videti.
Ne znam, 2 trenera u teretani su mi rekla da pijem Whey posle treninga i uvece, pod uslovom da to nije preblizu (recimo trening u 19h)
Isao sam na search za bademe i nema bas puno o njima, uglavnom ih ljudi pominju u svojim ishranama, a onaj topic o kostunjavom vocu sam procitao, i tamo nista ne pise o tome da se ne jede s musli.

A ako ne treba s musli, kad onda da ga jedem, meni je svejedno? Ili ne treba UOPSTE da ih jedem dok jedem musli?

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #22 poslato: Decembar 12, 2009, 10:28:19 posle podne »
Trening za ruke sam menjao jedno 4 puta...izgleda da utice malo genetika jer ne bi imalo poente da mi samo to ne napreduje...a i mama mi uvek govori kako je i ona imala slabe ruke -.-

Sto se tice 3 merice Wheya...ne znam dal mislimo na isto stvar, ja pod merica mislim ona jedna "kasika" sto ima unutra. A svejedno ga ne pijem sad, kad kupim onda cu videti.
Ne znam, 2 trenera u teretani su mi rekla da pijem Whey posle treninga i uvece, pod uslovom da to nije preblizu (recimo trening u 19h)
Isao sam na search za bademe i nema bas puno o njima, uglavnom ih ljudi pominju u svojim ishranama, a onaj topic o kostunjavom vocu sam procitao, i tamo nista ne pise o tome da se ne jede s musli.

A ako ne treba s musli, kad onda da ga jedem, meni je svejedno? Ili ne treba UOPSTE da ih jedem dok jedem musli?
Nemozesh samo na osnovu maminih ruku da znash svoju nasledjenu genetiku, morash dalje da idesh do maminog tate, djeda, itd:)))

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #23 poslato: Decembar 12, 2009, 10:49:23 posle podne »
Trening za ruke sam menjao jedno 4 puta...izgleda da utice malo genetika jer ne bi imalo poente da mi samo to ne napreduje...a i mama mi uvek govori kako je i ona imala slabe ruke -.-

Sto se tice 3 merice Wheya...ne znam dal mislimo na isto stvar, ja pod merica mislim ona jedna "kasika" sto ima unutra. A svejedno ga ne pijem sad, kad kupim onda cu videti.
Ne znam, 2 trenera u teretani su mi rekla da pijem Whey posle treninga i uvece, pod uslovom da to nije preblizu (recimo trening u 19h)
Isao sam na search za bademe i nema bas puno o njima, uglavnom ih ljudi pominju u svojim ishranama, a onaj topic o kostunjavom vocu sam procitao, i tamo nista ne pise o tome da se ne jede s musli.

A ako ne treba s musli, kad onda da ga jedem, meni je svejedno? Ili ne treba UOPSTE da ih jedem dok jedem musli?

Whey se ne pije navecer jer je on brzoopustajuci protein, pa se zato navecer pije kazein koji je sporoopustajuci protein.

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #24 poslato: Decembar 13, 2009, 10:57:33 pre podne »
ali tako mu je rekao trener u teretani:D
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #25 poslato: Decembar 13, 2009, 11:27:19 pre podne »
ali tako mu je rekao trener u teretani:D

A danas su svi vec treneri i veliki znalci o prehrani, suplementaciji,treningu... :-[

Van mreže bbART

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 53
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #26 poslato: Decembar 26, 2009, 02:27:20 pre podne »
e jel moze da se radi kardio kada se uzima kreatin?i jel dovoljno da ga radim samo odmah posle treninga posto ne mogu nikako drugacije zbog faksa i tih stvari?
...untile you puke...

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #27 poslato: Decembar 26, 2009, 08:35:00 pre podne »
e jel moze da se radi kardio kada se uzima kreatin?i jel dovoljno da ga radim samo odmah posle treninga posto ne mogu nikako drugacije zbog faksa i tih stvari?


Ako si na masi, kardio poslije treninga sa utezima je uvijek dobro dosao. ;)

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #28 poslato: Decembar 26, 2009, 11:44:26 pre podne »
Ako si na masi, kardio poslije treninga sa utezima je uvijek dobro dosao. ;)

???

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,17841.msg222519.html#msg222519

malo vise citanja nije na odmet...

Van mreže Donovan

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.185
Odg: Kardio i trening za masu bez suplemenata
« Odgovor #29 poslato: Decembar 26, 2009, 11:54:18 pre podne »
Ako si na masi, kardio poslije treninga sa utezima je uvijek dobro dosao. ;)

???

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,17841.msg222519.html#msg222519

malo vise citanja nije na odmet...

Zbog cega si stavio da procitam link o temi "pumpa misica", kad je pitanje kardio i trening za masu.
Ja koliko znam da 3 puta nedeljno imati clasic kardio u trajanju od 15-20min poslije treninga sa utezima, na masi, nemoze nikako stetiti razvoju misicne mase, nego mu moze donjeti jos bolje,a to je da se tokom mase na zamasti previse.
Evo samo sam to napisao, a i ja takoder tako radim dok sam na masi. :)