Septembar 30, 2024, 01:17:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Pao šengenski zid !!!  (Pročitano 8100 puta)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Pao šengenski zid !!!
« poslato: Novembar 30, 2009, 03:48:35 posle podne »
Savet ministara Evropske unije usvojio je odluku kojom se građanima Srbije, Crne Gore i Makedonije od 19. decembra ukidaju vize za putovanja u zemlje EU.

Ministri unutrašnjih poslova i pravosuđa EU usvojili su dopunu Regulative 539/2001 kojom se državljani te tri zemlje stavljaju na „pozitivan šengenski spisak” što, znači da će biti „izuzeti od obaveze vađenja viza” za zemlje EU, osim Velike Britanije i Irske.

Odluka se odnosi na građane Srbije, osim žitelja s prebivalištem na Kosovu, kao i Crne Gore i Makedonije, odnosno one koji imaju biometrijske pasoše. Oni će u turističke ili slične svrhe moći bez viza da borave u zemljama EU najduže tri meseca, tokom svakih pola godine.

Za Albaniju i Bosnu i Hercegovinu ministri su načelno iskazali podršku u tom pravcu, ali su ukazali da te dve zemlje moraju ispuniti svoje obaveze.

Građanima će biti omogućeno putovanje u skoro sve zemlje EU, osim velike Britanije i Irske, koje nisu članice Šengena, ali će, sa druge strane, biti omogućeno putovanje u Švajcarsku i Norvešku koje nisu deo Unije, ali su članice Šengenskog ugovora.

Predsednik Srbije Boris Tadić, ministar policije Ivica Dačić i ministarka pravde Snežana Malović borave u Briselu. Predsednik Tadić imaće niz sastanaka sa evropskim zvaničnicima o drugim temama vezanim za evrointegracije.

U Vladi Srbije grubo su izračunali da se od uvođenja viznog režima, početkom devedesetih godina, do danas, na vize potrošilo pola milijarde evra.

„Procenjuje se da će ove godine naši građani i naši privrednici izvaditi 350 hiljada šengenskih viza i za to ukupno platiti 20 miliona evra, kad uračunamo i cenu vize i troškove dokumenata koje treba izvaditi i vreme koje se provodi. To je i biće jedna ogromna ušteda za naše građane i našu privredu”, istakao je potpredsednik Vlade Božidar Đelić. (RTS)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2009, 05:39:36 posle podne »
braco eo prilike, bjezhmo  :D
Stood strong troughout the years

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #2 poslato: Novembar 30, 2009, 05:40:48 posle podne »
Sad mi nesto vishe nije interesantno da putujem tamo, odo na Sejsale ;)
Samo ocekujem kolone na granicama i aerodromu 19. od najezde putnika - cisto jer mozemo ^^

Van mreže bojansilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #3 poslato: Novembar 30, 2009, 10:48:46 posle podne »
...jos samo da se ima para za putovanja  ;D
"...crush your enemies,see them driven before u,and hear the lamentation of their women"

Van mreže Radomir

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.160
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #4 poslato: Novembar 30, 2009, 11:53:39 posle podne »
Ko poslednji izadje iz Srbije neka ugasi svetlo.  ;D ;D ;D

Zelim svima srecan put, da se lepo provedu, ali da se obavezno vrate. Potrebni smo Srbiji.

Van mreže Stojke11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 394
  • UBI CONCORDIA IBI VICTORIA
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #5 poslato: Decembar 01, 2009, 01:01:17 pre podne »
Bice kao i sa Bugarskom veliki deo stanovnistva brzi bolje ce da pojuri da pobegne a 70% njih ce da se vrati bez dinara a zapadu ce ostaviti svu ustedjevinu!
Želeo je da načini "vrhunskog antiterorističkog psa" sposobnog da izađe na kraj sa najsurovijim teroristima!Ukrštao je Vukove, Bosanske tornjake, Mastife, Američke staford terijere i Rotvajlere i konačno sve njihove najbolje osobine slio u svog SOP

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #6 poslato: Decembar 01, 2009, 06:41:46 pre podne »
Bice kao i sa Bugarskom veliki deo stanovnistva brzi bolje ce da pojuri da pobegne a 70% njih ce da se vrati bez dinara a zapadu ce ostaviti svu ustedjevinu!

x2

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #7 poslato: Decembar 01, 2009, 09:58:46 pre podne »
...jos samo da se ima para za putovanja  ;D

Imaćemo 19eura :) , JAT spustio cene od 19.12.2009 do 12.01.2010 za sve evropske destinacije (potpisnice Šengenskog sporazuma) cena avionske karte 19 jura, ma majku mu bar ćemo otići da vidimo dalje od svog dvorišta.
Digne ti se patka i odeš za vikend do Pariza, Beča, Berlina... samo malo da procunjaš i ubiješ monotoniju ;) . Grčka-more bez jbenih viza i čekanja.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #8 poslato: Decembar 01, 2009, 10:00:13 pre podne »
Citat
Imaćemo 19eura Smeško , JAT spustio cene od 19.12.2009 do 12.01.2010 za sve evropske destinacije (potpisnice Šengenskog sporazuma)

jel ima negde tacniji info  o ovome ako moze..?
thnx

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #9 poslato: Decembar 01, 2009, 10:09:19 pre podne »
Citat
Imaćemo 19eura Smeško , JAT spustio cene od 19.12.2009 do 12.01.2010 za sve evropske destinacije (potpisnice Šengenskog sporazuma)

jel ima negde tacniji info  o ovome ako moze..?
thnx

Nemam Peđa, gledao RTS jutros i to je jedna od vesti. Oćemo li to da krstarimo po evropskim takmičenjima za 19 jura ?  :) , makar i kao penzioner ;)

Ako, ako da se i ti malo "ogrebeš" o evropske integracije :) :) :)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #10 poslato: Decembar 01, 2009, 10:17:02 pre podne »
Ima kod mene - ma to je lagarija i marketing najgore vrste samo tako.
Jat je i ranije imao karte za 1 EUR za neke destinacije, ali dzabe sto je karta 1EUR kad su aerodromske takse za BGD j***no velike! 1EUR karta 125EUR taksa... mislim! J***na javna preduzeca.... Heathrow je najveci aerodrom na svetu pa nema tolike takse.
Evo vidi i sam...
http://www.jat.com/system/sr-latin/home/newsplus/viewsingle/_params/newsplus_news_id/33252.html

Evo i primera karte:
Beograd-Berlin 14500din. Karta 19e, takse... izracunaj sam :(
Bezobrazluk...
Jedino ne kapiram kako nekada germanwings ima karte (sa taksama) za 80e povratne do Kelna... ali to je retkost.

(OK ovo je jeftinije nego ici busom naravno, ali je ipak bezobrazno da aerodrom ima veci profit od aviona...)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #11 poslato: Decembar 01, 2009, 10:25:25 pre podne »
Ima kod mene - ma to je lagarija i marketing najgore vrste samo tako.
Jat je i ranije imao karte za 1 EUR za neke destinacije, ali dzabe sto je karta 1EUR kad su aerodromske takse za BGD j***no velike! 1EUR karta 125EUR taksa... mislim! J***na javna preduzeca.... Heathrow je najveci aerodrom na svetu pa nema tolike takse.
Evo vidi i sam...
http://www.jat.com/system/sr-latin/home/newsplus/viewsingle/_params/newsplus_news_id/33252.html

Evo i primera karte:
Beograd-Berlin 14500din. Karta 19e, takse... izracunaj sam :(
Bezobrazluk...
Jedino ne kapiram kako nekada germanwings ima karte (sa taksama) za 80e povratne do Kelna... ali to je retkost.

(OK ovo je jeftinije nego ici busom naravno, ali je ipak bezobrazno da aerodrom ima veci profit od aviona...)

Dejo

Znam za tu foru, ali sam mislio da ulaskom u bezvizni režim JAT kao preduslov treba i te takse da smanji, ako nisu onda jedva čekam dan kad će niskobudžetne avio kompanije da "uguše" JAT svojom ponudom.
Te takse su najveći bezobrazluk...neka, neka, neće još dugo tako moći.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #12 poslato: Decembar 01, 2009, 10:52:52 pre podne »
JAT nema veze sa tim.. Aerodrom je zasebno preduzece ako se ne varam.
Da nije, JAT ne bi bio u gubicima...
Ako dodju niskobudzetne JAT ce izgubiti mozda - ali kad ljudi vide da su finalne cene iste ili mozda i jeftinije kod JAT-a, a da u stvari aerodrom dere.. jbg.
To je bezobrazluk, kao i mnoge stvair u ovoj zemlji :(

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #13 poslato: Decembar 01, 2009, 11:07:56 pre podne »
Citat
Ako, ako da se i ti malo "ogrebeš" o evropske integracije
nisam ja ni do sada imao problema sa vizima jer ima  dvojno drzavljanstvo tj HR pa sam putvao sve ove godine sa tim pasosem gde sam hteo tako da mi to problem nikada nije bio hvala bogu a i obislo se dosta toga  :D :D :D

nego su me vise zanimale cene karata jer znam za sistem npr RYAN AIR kojeg npr iz splita imas za london sa sve taxama izadje oko 50ak ojra...
pa sam se ponadao da ce i to kod nas da bude i zbog toga mi je i zvucalo to kao sto deja objasni previse utopisjki jer ipak je ovo srbija i gledaj da mlatenes po dzepu gde mozes a ne jos da daju popuste...hehehheheeh
iz tog razloga....
a i ne samo zbog takmicenja i obilaska istih jer kao sto rekoh nije mi to bio problem ni do sada vec zbog npr toga da mozes da sednes na AMINJON pa da se sutnes npr do austije sada kada bude evropsko u rokometu na obican vikedn,ili da se skoci malo do grcke na vikedn..i tako...te lagane fore... ;D ;D ;D

ida ne zaboravim..da editutjem post..

serem se ja na te euro integracije....
veruj mi na rec ono cega sam se nagledao obilazeci eu svih ovih godina to ne bih pozelo ni najvecem dusmanu...
a pogtovo mi i nas karkater...JEBALI SMO CVORKA U KLJUN...veruj mi burazere...
prvo na delo stupa sada 10 dec kada krene eu zakon o saobracaju...pa ces da vidis sta ce da nam rade.... :'( :'( :'(
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2009, 11:10:55 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #14 poslato: Decembar 01, 2009, 12:34:54 posle podne »
Ma i ja se nadam tim povoljnim avionskim kartama pa da vikendima bar obilazim neke gradiće ;)
Biće Peđa bolje, ne se sekiraj.
Evo još jedna vest, pozitivno u ovoj drugoj je boldirano i podvučeno, valjda ćemo se pokrenuti sa mrtve tačke.

Srpski avioprevoznik „Jat ervejz” najavio je da će od 1. decembra do 12. januara po promotivnoj ceni od 19 evra prodavati karte za letove za šengenske destinacije u jednom pravcu.

Po toj ceni karte će se prodavati za Amsterdam, Atinu, Berlin, Brisel, Kopenhagen, Dizeldorf, Frankfurt, Ljubljanu, Milano, Pariz, Rim, Solun, Stokholm, Štutgart, Trst, Beč i Cirih.

U cenu avio karata nije uračunata aerodromska taksa.

Mirjana Dragović iz JAT-a navodeći primer rekla je RTS-u da je cena povratne karte, na primer, do Frankfurta 38 evra, a aerodromska taksa 113 evra.

Odluka o viznoj liberalizaciji oborila je cene i „Lufthansinim” kartama, pa će putovanje avionima te kompanije do Rima, Venecije i Firence koštati 16 evra, do Minhena 21, Ciriha 28, Londona 51, a do Pariza 60 evra.

Proslavljeni vozač Formule 1 Niki Lauda, najavio je da će njegova kompanija „Flaj Niki”, koja od 1. februara počinje letove Beograd Beč, za tu relaciju naplaćivati 29 evra.

EU juče je odlučila da od 19. decembra budu ukinute vize građanima Srbije, Crne Gore i Makedonije. (Srna)
Pain is temporary, Pride is forever