Septembar 30, 2024, 01:25:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Pao šengenski zid !!!  (Pročitano 8105 puta)

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #30 poslato: Decembar 03, 2009, 02:09:54 posle podne »
Kola i uzivaj :wink:

JBG ja i Vuksa smo klošari :)
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže ivanx3m

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #31 poslato: Decembar 03, 2009, 03:51:53 posle podne »
Da li i kako mogu da attachujem pdf fajl uz post?

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.499
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #32 poslato: Decembar 03, 2009, 04:13:32 posle podne »
jeste dobro ici kolima...ali ko nema kola :D icice kako moze...najjeftinija varijanta je uvek voz
ne znam za ostale..ali ako se skupi dobro drustvo brzo prodje vreme u vozu...bar meni :)
al se nekad dobro jelo

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #33 poslato: Decembar 03, 2009, 04:23:15 posle podne »
Voz je meni bolje od kola - niko ne mora da se koncentrise gde da idemo :D A onako svi su odjednom navigatori ;)
Ali to onda nema za vikend, ode ceo vikend samo za put :D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #34 poslato: Decembar 03, 2009, 05:00:35 posle podne »
Za vece drustvo nema bolje stvari za putovanje nego vozom...Hrane i alkohola i miiiliiiinaaaa ;D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže ivanx3m

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #35 poslato: Decembar 03, 2009, 05:14:24 posle podne »
Vidim da ste se svi već spakovali i još samo 19-ti čekate pa da navalite u Evropu :-)) "Ko poslednji napusti Srbiju, neka ugasi svetlo!" :-))
Kada su Rumuniji i Bugarskoj ukinuli vize, masa njihovih građana je bila vraćana sa granica jer retko ko od njih je imao zaista konkratan razlog za svoje putovanje, a ni materijalne uslove (po standardima EU) da borave u šengenskom prostoru.
Da bi nesmetano mogli da putujete morate imati novac, osiguranje, vaučer hotela ili tačnu adresu na kojoj ćete biti. Ne mora se desiti svakome, ali carinici šengenske zone će imati pravo da vam traže bilo šta od ove dokumentacije i da vas vrate ako procene da ne ispunjavate standarde. Za prelazak granica pojedinih evropskih zemalja će vam biti potrebno da imate bar 60 EUR po danu planiranog boravka ili garantno pismo državljana te zemlje.
Pa sad... Srećan nam put!

Van mreže MarK3

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 790
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #36 poslato: Decembar 03, 2009, 07:51:32 posle podne »
Svi su se primili na to sto cemo da budemo na beloj sengen listi bla bla... I svi nesto pricaju idemo vo no... A u stvari nemaju pare da odu do Batocine :D Surova realnost... Ne kazem za vas ili nekog pojedinca ali tako je...

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #37 poslato: Decembar 03, 2009, 08:46:28 posle podne »
Svi su se primili na to sto cemo da budemo na beloj sengen listi bla bla... I svi nesto pricaju idemo vo no... A u stvari nemaju pare da odu do Batocine :D Surova realnost... Ne kazem za vas ili nekog pojedinca ali tako je...

Ti samo upregneš svog Šarca ata i eto te za 10minuta u Batočini.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #38 poslato: Decembar 04, 2009, 06:51:38 pre podne »
Citat
Za prelazak granica pojedinih evropskih zemalja će vam biti potrebno da imate bar 60 EUR po danu planiranog boravka ili garantno pismo državljana te zemlje.
Pa sad... Srećan nam put!

ja sam za 3 god prosao pola evrope sa HR pasosem koji ce sada vredeti kao i RS pasos.
ovo sto ti pricas ama bas nigde nisam doziveo vec je samo pitanje na granici KOLIKO PARA NOSIS SA SOBOM..
a ovo oko garantog pisma...pobogu covece...pa ti mozes da ides na utakmicu i ko ce da ti salje pismo....nemanja vidic??

nije to bas tako kako si ti rekao..tj nije ni u jednom tacno..
a druga je stvar sto ce oni da kresu nase ljude po granicima i na to imaju pravu ali da ti neko zabrani da ides u spaniju sada i da nosis 500 eu NEMA PRAVO NITI MOZE to iko da ti uradi....

Van mreže ivanx3m

  • Član
  • *
  • Poruke: 48
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #39 poslato: Decembar 04, 2009, 11:46:27 pre podne »
Citat
Za prelazak granica pojedinih evropskih zemalja će vam biti potrebno da imate bar 60 EUR po danu planiranog boravka ili garantno pismo državljana te zemlje.
Pa sad... Srećan nam put!

ja sam za 3 god prosao pola evrope sa HR pasosem koji ce sada vredeti kao i RS pasos.
ovo sto ti pricas ama bas nigde nisam doziveo vec je samo pitanje na granici KOLIKO PARA NOSIS SA SOBOM..
a ovo oko garantog pisma...pobogu covece...pa ti mozes da ides na utakmicu i ko ce da ti salje pismo....nemanja vidic??

nije to bas tako kako si ti rekao..tj nije ni u jednom tacno..
a druga je stvar sto ce oni da kresu nase ljude po granicima i na to imaju pravu ali da ti neko zabrani da ides u spaniju sada i da nosis 500 eu NEMA PRAVO NITI MOZE to iko da ti uradi....

Ono što sam naveo nije izašlo iz moje glave već je deo analize novinara Večernjih novosti u jednoj brošuri koja je juče izašla. Ima zanimljivih stvari tu, počev od najbitnijih saobraćajnih pravila i kazni za prekršaje, hotelskog smeštaja i cena, pa do iskustva Rumuna i Bugara. Već sam pitao da li mogu da okačim pdf fajl ovde ali mi niko nije odgovorio. Zanimljivih stvari tu ima.
Naravno da neće baš svi proći kroz rigorozne provere na granicama, ali carinik ima diskreciono pravo, da onda kada mu nešto deluje sumnjivo, izvrši naknadne provere i traži od putnika neka od ranije navedenih dokumenata, kao i da ga vrati ako ih taj neko nema. A šta je nekom sumnjivo je subjektivna kategorija
Verovatno su se tebe plašili jer je očigledno da si uvek spreman za fajt, pa nisu hteli da se kače s tobom ;-))

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #40 poslato: Decembar 04, 2009, 02:13:53 posle podne »
aman pobogu covece...
da kacis text iz novina koje grnanice sa zutom stampom jbt??

kao sto ti rekoh...ti kada dolazis na granicu tovja PRAVA SU OGRANICINA i to zna svako dete iz osnovne skole
i danas kada dobijes vizu TVOJA PRAVA NA GRANICI SU OGRANICENA TADA I NA TOM MESTU...
ja ti rekoh..
to je plasenje naroda jer su im gospoda iz eu lepo rekla da ce sve srbe koji samo i rpobaju da borave u instorastvu duze od 3 meseca da lete dozivotno i trjano...

narod ce da ploudi i da nahrli preko misleci da je to oecanja zemlja
oni se TOGA BOJE a oni ce to da rese tako sto ce poceti lov na osobe sa srpsikim paososem..
dokaz za ovo ti je stvar da su hr pasos falsikivilai mnogi,a mnogi su ga vadili samo iz razloga da mogu da putuje bez obizira sto se ne slazu sa neznam cim.ALI SLOBODNO PUTVANJE JE SLOBODNO PUTOVANJE i tu nema nikakvih pravila covece..

ja ti kazem lepo PRIMER IZ ZIVOTA a ti meni iz novina...
oni mogu da rade pojacane kontrole na grnaicima zbog vozila iz praistorije sa kojim ce se verovatni neki zaputiti na put i takve ce da vracaju i to je logicno
a kada se pojavis sa boljim kolima onda ce biti ODAKLE TI LOVA frjaeru...
i tako u krug
ali ti ako si OK i ssve na svom mestu NI JEDAN JEDINI RAZLOG NEMA DA TE VRATI NAZAD NITI DA TI DAJE BILO KAKVU POTREBNU POPRATNU DOKUMENTACIJU NITI DA TI JE TRAZI....

pa covece jel ti kazem..bas zobg toga KAKO IZLGEDAM nema granice i terminaila u eu gde me nisu istresli iz gaca...
i jel ti mislis da se oni oduseve kada mene vide??ne mene kao pedju petrovica
vec mene kao pojavu i meni slicne?
PA NABILI BI ME NA KOLAC NAJRDIJE jer smo mi i ovakvi olicenje svega onoga cega e oni boje i gade
ali kurca bajice...

thank you very much mr petrovic and welcome to.........

tako se svaki put zavrasva...

kao sto rekoh....nema potrebe da kacis bilo sta jer ovi kolcem plase medveda...

nula bodova i nsita od toga...

i ovo oko kontaola sumnjivh..
ama covece...pa mene pitaju GDE IDETE ja kazem..TU I TU..
njihovo je da naknadno to provere ili odmah ukoliko za to potreba nalzae
pa covece za prinudno zadrzvanje bez razloga vise od propisanog vremena TI IMAS PRAVO TUZBE a to nije srbija nego bi mogao sa tim da zivis jako lepo tj od odstete...
pa ne moze on traziti covece od tebe da mu dostavis garnatno pismo..od cega..od koga....jbt..
jedino sto moze i ima pravo da te kara je ako imas KARTU U JEDNOM PRAVCU....ali ti ako imas provtanu kartu,sopsteveni prreovz,ti ispravan,ne sme nist aosim da te pita gde ides..
idem u posetu kod rodajka sa tim i tim imenom i tom i tom adresom i tu se svaka prica zavrsava..
ako ides na odmor onda valjda ide snegde u pm...neces sesti u kola i dobar dan ja doso!!!!

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #41 poslato: Decembar 04, 2009, 02:33:14 posle podne »
Aviokompanije poslednjih dana bombarduju građane pozivima sa bilborda da za 19 evra lete u neku od evropskih metropola. Međutim, od bilborda do šaltera, dodavanjem aerodromskih i drugih taksi, cena avionske karte sa početnih 19 zna da poraste i do 250 evra.

U agencijama koje prodaju i „lou kost” karte kažu da je u Evropi zabranjeno reklamiranje aviokarata bez takse, jer se tako kupci dovode u zabludu.

„Mi smo prepoznali problem i već godinu dana ne prodajemo i ne reklamiramo karte bez takse, što znači da nema zablude kod kupaca i nema kasnije izraženih naknadnih troškova”, kaže Igor Vranješević iz „Jumbo travela”.

„U Evropskoj uniji postoji i zakon koji to reguliše, koji je nedavno usvojen u Evropskom parlamentu i važi za sve avioprevoznike”, rekao je Vranješević.

Koliko cena koja se reklamira može da prevari pokazuje i struktura jedne karte. Ukoliko, na primer, putujete iz Beograda za Amsterdam, preko Ciriha, povratna karta sa taksama koštaće vas 202 evra.

Aviokompaniji kojom letite ostaje 107 evra, što je zbir karte i takse za gorivo. Aerodom Beograd dobija 21 evro, onaj u Cirihu 30, a aerodrom u Amsterdamu čak 44,5 evra. Međutim, u to je uračunata i taksa za prelet.

Marek Kuhta iz „Lufthanze” smatra da taksa beogradskog aerodroma i nije tako velika i iznosi 21 evro, dok na primer ima aerodroma u Evropi, poput Hitroa u Londonu, gde je taksa i do 38 evra.

„Mi slećemo na sve aerodome u Evropi i ne možemo da utičemo na takse, ali, na primer, ako letimo direktno iz Beograda za Minhen taksa je mala, pa tako možemo da damo cenu od 99 evra za povratan let sa taksom”, objašnjava Kuhta.

„Jat ervejz” ima promotivnu kampanju gde je karta 19 evra, ali se plaćaju takse za koje u toj kompaniji tvrde da su niže od konkurencije.

Mirjana Dragović iz „Jat ervejza” smatra da je prednost te kompanije što u ovoj kampanji ima direktne letove koji nisu obuhvaćeni tranzitnim taksama.

Pre kupovine karte građani bi trebalo da se dobro raspitaju koja kompanija i na kojoj destinaciji ima najpovoljniju tarifu. Ono što je fiksno, to su takse, a cena karte može varirati iz sata u sat, u zavisnosti od popunjenosti aviona. (RTS)

MAJKU IM HOŠTAPLERSKU !  :D
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #42 poslato: Decembar 04, 2009, 04:49:17 posle podne »
Lazu.. i lazu opet.
Ja sam iz Londona za Seul leteo za manje nego Beograd-London. Kakve crne niske takse BG aerodroma...

Van mreže Urlacher

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 146
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #43 poslato: Decembar 04, 2009, 05:44:31 posle podne »
voz je majka!  ;D jos kad u razvijenijim zemljama presednes u one njihove... leleeee  ;D
Stood strong troughout the years

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Pao šengenski zid !!!
« Odgovor #44 poslato: Decembar 08, 2009, 12:03:05 pre podne »
OT:
Jeste voz keva, al ako ti ovi iz 1. MAJA iz LAPOVA ne blokaraju prugu.