Septembar 20, 2024, 12:20:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Lekcija o suplementima danas kod doktora!  (Pročitano 14388 puta)

Van mreže IlijaGM

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #45 poslato: Decembar 02, 2009, 10:21:25 pre podne »
Pa josh gore je shto su oni sve to ispircali josh mojim roditeljima,a oni naravno veruju u to,jer im je to "lekar" rakao,tako da kada se pomenu,suplementi stalno vodim bitku sa njima ko je u pravu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #46 poslato: Decembar 02, 2009, 10:25:07 pre podne »
Pa josh gore je shto su oni sve to ispircali josh mojim roditeljima,a oni naravno veruju u to,jer im je to "lekar" rakao,tako da kada se pomenu,suplementi stalno vodim bitku sa njima ko je u pravu.

pa problem i jeste u tome..
sto kada jedan roditelj prica svom detetu budlastine a pri tom je zavrsio "visoke",skole,sta onda mogu da misle 'OBICNI' roditelji koji se bore za opstanak ?

razmisli malo...
bez cilja da ti slucjano vredjan roditelje ili tako nesto jer i ja nisam bogatas vec sam iz radnicke porodcie sa cim se ponosim,ali razmisli sta tvoji roditelji mogu da misle kada im jedan takav 'vrstan strucnjak' kaze...i jos to potkrepi sa onim cega se narod najvise boji....RAK,JETRA,BUBREZI....gde ces vise.......

neznanje je cudo..jer je dokazano da se covek uvek bolji necega sto mu je nepoznato..
tako i tvoji roditelji...boje se toga jer im je neko rekao nesto a pojma nemaju o toj matreiji...nepoznata im je..

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #47 poslato: Decembar 02, 2009, 11:03:09 pre podne »
Pa josh gore je shto su oni sve to ispircali josh mojim roditeljima,a oni naravno veruju u to,jer im je to "lekar" rakao,tako da kada se pomenu,suplementi stalno vodim bitku sa njima ko je u pravu.

cini mi se da si u startu napravio gresku (u ovoj zemlji to je greska)
trebalo je da kazes da pijes surutku, i nije trebalo da  spominjes whey, suplemente, dodatke ishrani itd.
na pitanje sto je ne kupujes u zdravoj hrani, kazes da je ta surutka puna UH i masti (a i mogu da se dobiju zahebani vetrovi :) )i da je ova ociscena od toga

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #48 poslato: Decembar 02, 2009, 05:50:10 posle podne »
Citajuci ovu temu ,slushajuci vas i doktorre ne znam vishe u shta da verujem.Sve ono moje znajenje,koje sam stekao od kad sam poceo da idem u tretanu,koje sam dobio od svog intruktora,koje sma procitao ovde na forumu,i na drugim forumima,poljuljalo je mishljenje jednog poznatog lekara u GM-u(necu da imenujem kog),kada mi je rakao da protein i kreatin unoce neke smetnje u organizmu,da se deshavaju srcane aritmije,otkazuju bibrezi i sl.Kada sam otihsao kod jednog drugog lekara,pitao sam ga da li mogu da uzimam suplemente(konkretno,protein i kreatin),odgovorio mi je da meni sad ne treba kreatin(,nije mi rekao da ne valja,niti da je shtetan samo mi je rekao da mi to sada ne treba(iako sam posle saznao da on kupuje suplemente za fudbalere).Kasnije sam sreo jednog diplomiranog hemicara koji mi je rekako da ta sredstva,izazuvaju rak,ne odmash nego posle pitaj racq koliko godina,i da su krajnje shtetna.Najgorer od svega shto je to sve doselo da mojih roditelja,po mi ono sad ne daju da koristim bilo shta od suplemenata.Pomozite jednom krajnje zbunjenom clanu

Znate li tek da u whey protein trpaju stocno brasno, i da je kreatin krajnje opasna stvar otrov. :D :D :D

Mada naisao sam na jednog malo normalnijeg doktora koji je rekao da od kreatina strada jetra, ali je se izvuko time sto je reko da je glutamin ok za koriscenje. ;D ;D ;D ;D ;D
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #49 poslato: Decembar 02, 2009, 08:34:16 posle podne »
danas, tj malopre dok sam se vracao sa faxa, cuo sam izjavu jos jednog genija za doticnu oblast...moj kolega je objasnjavao drugom kolegi zasto nisu dobri dodaci ishrani, citiram "posto je srce misic kao i svi ostali, ako se koriste dodaci ishrani, i srce pocinje da raste...e tu vec nastaju komplikacije"
naravno morao sam da se ubacim i tu se vodila rasprava nekih 15-20 min, u kojoj sam saznao da kolega toliko nema pojma da mi je poceo objasnjavati kako proteini ajd jos i nisu toliko stetni al zato aminokiseline jesu! e tu sam ga poklopio i onda je saznao da su proteini gradjeni od aminokiselina i malo se smirio heheheh!


sine pa gde bre skupljas te pacijente? ;)
SRCE RASTE?!
Od proteina?
I ta je sutra da uzme u ruke stetoskop?

kukuleleboske........

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #50 poslato: Decembar 02, 2009, 08:45:29 posle podne »
 Ja sam imao slicnu situaciju, davanje krvi kolegi koji je ranjen, elem pita nas doktorica jeli ko pio alkohol i da neko ne uzima neke lijekove, da ne boluje ko shta bla, bla....  Kazem konzumiram kreatin monohidrat, a ona ce ladno na to "to shto se vi drogirate kuci, neka tamo i ostane" Shta reci osim nishta... Tuga...

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #51 poslato: Decembar 15, 2009, 02:08:16 posle podne »
"proteini nisu stetni ali zato aminokiseline jesu" AUUUUU i jos mnogo MEGA gluposti procitah u ovoj temi pored ove !@!@!@  Sta je bre sa tim ljudima zar je moguce da su toliki idioti ??? proteini se sastoje iz aminokiselina,i to je OSNOVNI GRADIVNI SASTOJAK svih tkiva u telu ! Bez proteina normalno funkcionisanje celija NIJE MOGUCE ! WHEY dokazano najkvalitetniji protein za koji je opet DOKAZANO da utice dobro na imunoloski sistem,usporava celije raka,cak i sprecava los holesterol itd... To je sve jer ima najbolji odnos esencijalnih aminokiselina koji najbolje uticu na misicni rast ! Whey protein se cak daje i onim ultra-debelim ljudima koji treba da smrsaju ,daje se bolesnicima za brzi oporavak i zarastanje rana itd. itd. I STA SE ONDA DESAVA ? ONDA DODJE NEKI RETARDIRANI "DOKTOR" KOJI PROSPE TAKVE GLUPOSTI DA COVEKU DODJE DA SE ISPOVRACA,I KOJI NIJE UPDATE-OVAO SVOJE ZNANJE VEC 30 GODINA ,ILI SE JAVI NEKI MORON KOJI KAZE DA UZIMA PROTEINE IZ VOCA !?!?!? I TO SU PROFESORI I DOKTORI ??? Eto nekada se mislilo da se sve panete i zvezde okrecu oko zemlje,pa kad je neko izvalio da to nema veze sa istinom,ubili su ga ! Sujeta je cudo sta reci...
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2009, 02:14:21 posle podne Trogdor »

Van mreže miodrag11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 371
  • Sporting life
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #52 poslato: Decembar 15, 2009, 02:15:20 posle podne »
"proteini nisu stetni ali zato aminokiseline jesu" AUUUUU i jos mnogo MEGA gluposti procitah u ovoj temi pored ove !@!@!@  Sta je bre sa tim ljudima zar je moguce da su toliki idioti ??? proteini se sastoje iz aminokiselina,i to je OSNOVNI GRADIVNI SASTOJAK svih tkiva u telu ! Bez proteina normalno funkcionisanje celija NIJE MOGUCE ! WHEY dokazano najkvalitetniji protein za koji je opet DOKAZANO da utice dobro na imunoloski sistem,usporava celije raka,cak i sprecava los holesterol itd... To je sve jer ima najbolji odnos esencijalnih aminokiselina koji najbolje uticu na misicni rast ! Whey protein se cak daje i onim ultra-debelim ljudima koji treba da smrsaju ,daje se bolesnicima za brzi oporavak i zarastanje rana itd. itd. I STA SE ONDA DESAVA ? ONDA DODJE NEKI RETARDIRANI "DOKTOR" KOJI PROSPE TAKVE GLUPOSTI DA COVEKU DODJE DA SE ISPOVRACA,I KOJI NIJE UPDATE-OVAO SVOJE ZNANJE VEC 30 GODINA ,ILI SE JAVI NEKI MORON KOJI KAZE DA UZIMA PROTEINE IZ VOCA !?!?!? I TO SU PROFESORI I DOKTORI ??? Eto nekada se mislilo da se sve panete i zvezde okrecu ko zemlje,pa kad je neko izvalio da to nema veze sa istinom,ubili su ga ! Sujeta je cudo sta reci...
;D ;D ;D
Oooo hvala ti prosvetititelju  ;D ;D ;D
Ti sto bakljom znanja put utires!!! ;D ;D ;D
He,heh salim se malo nisam mogao da ne prokomentarisem ovaj nicim izazvan
edukativni momenat ;) ;) ;)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #53 poslato: Decembar 15, 2009, 02:23:56 posle podne »
Oooo hvala ti prosvetititelju  ;D ;D ;D
Ti sto bakljom znanja put utires!!! ;D ;D ;D
He,heh salim se malo nisam mogao da ne prokomentarisem ovaj nicim izazvan
edukativni momenat ;) ;) ;)

 :D :D :D

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #54 poslato: Decembar 15, 2009, 02:25:27 posle podne »
Hehe :) evo jos nesto sa sajta jednog naseg casopisa koji se bavi MODERNOM NAUKOM I TEHNOLOGIJOM  da zauek otklonimo nedoumice izazvane misljenjima nekih "doktora i strucnjaka" :

Proteini surutke odlikuju se visokim sadržajem esencijalnih aminokiselina, velikom hranljivošću i dobrom svarljivošću, pa su uz proteine jaja i najvredniji proteini za ljudsku ishranu. Oni su u velikoj prednosti u odnosu na proteine jaja zbog praktičnog odsustva holesterola u surutki. Pored visoke hranljivosti, ispitivanja su ukazala i na niz lekovitih svojstava proteina surutke koji preventivno deluju na razvoj raka dojke i debelog creva, a zbog imuno-modulatornog dejstva koriste se u ishrani obolelih od AIDS-a i kod pacijenata pod radio i hemoterapijom, snižavaju nivo holesterola, zaustavljaju dejstvo zubnog plaka, regulišu krvni pritisak, smanjuju rizik od kardiovaskularnih oboljenja, koriste se u ishrani sportista i odojčadi. Proteini surutke imaju i niz osobina korisnih u raznim tehnološkim procesima što ih čini veoma poželjnim dodacima u prehrambenoj industriji.

Van mreže Bare

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 385
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #55 poslato: Decembar 27, 2009, 11:19:06 pre podne »
"proteini nisu stetni ali zato aminokiseline jesu" AUUUUU i jos mnogo MEGA gluposti procitah u ovoj temi pored ove !@!@!@  Sta je bre sa tim ljudima zar je moguce da su toliki idioti ??? proteini se sastoje iz aminokiselina,i to je OSNOVNI GRADIVNI SASTOJAK svih tkiva u telu ! Bez proteina normalno funkcionisanje celija NIJE MOGUCE ! WHEY dokazano najkvalitetniji protein za koji je opet DOKAZANO da utice dobro na imunoloski sistem,usporava celije raka,cak i sprecava los holesterol itd... To je sve jer ima najbolji odnos esencijalnih aminokiselina koji najbolje uticu na misicni rast ! Whey protein se cak daje i onim ultra-debelim ljudima koji treba da smrsaju ,daje se bolesnicima za brzi oporavak i zarastanje rana itd. itd. I STA SE ONDA DESAVA ? ONDA DODJE NEKI RETARDIRANI "DOKTOR" KOJI PROSPE TAKVE GLUPOSTI DA COVEKU DODJE DA SE ISPOVRACA,I KOJI NIJE UPDATE-OVAO SVOJE ZNANJE VEC 30 GODINA ,ILI SE JAVI NEKI MORON KOJI KAZE DA UZIMA PROTEINE IZ VOCA !?!?!? I TO SU PROFESORI I DOKTORI ??? Eto nekada se mislilo da se sve panete i zvezde okrecu ko zemlje,pa kad je neko izvalio da to nema veze sa istinom,ubili su ga ! Sujeta je cudo sta reci...
;D ;D ;D
Oooo hvala ti prosvetititelju  ;D ;D ;D
Ti sto bakljom znanja put utires!!! ;D ;D ;D
He,heh salim se malo nisam mogao da ne prokomentarisem ovaj nicim izazvan
edukativni momenat ;) ;) ;)

;)
Da te nema trebalo bi te izmisliti, vecito nasmijan, dobre volje i oran za shegu! :)
"Ti sto bakljom znanja put utires...." :)

Van mreže Trogdor

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 86
Odg: Lekcija o suplementima danas kod doktora!
« Odgovor #56 poslato: Decembar 28, 2009, 02:08:23 posle podne »
Dobar je mora da se prizna hehe :)