Septembar 17, 2024, 04:39:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kad i kako?  (Pročitano 2474 puta)

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Kad i kako?
« poslato: Novembar 26, 2009, 10:16:55 posle podne »
Moj trening program je:

pon-grudi,biceps
sre-ledja
cet-ramena,triceps
sub-noge

e sad,zanima me da li bi mogao da ubacim trbusnjake posle svakog treninga...ili mi je mnogo da radim 3 misicne grupe....i kad bih radio koje vezbe bi mi bile najbolje..?

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2009, 10:40:34 posle podne »
Meni se ovaj trening ni malo ne svidja..bolje da ga nisi ni napisao...vec samo da si pitao za trbusnjake :-))

Nema potrebe da se trbusnjaci rade cetiri puta nedeljno...i oni se sastoje od istih misicnih vlakana kao i ostale partije, te im treba odmora...

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2009, 10:51:12 posle podne »
xexe nzm sto ti se bas toliko ne svidja ...meni je dobar jer ni jedan misis ne pogadjam 2 dana za redom pa ima vremena da se odmori...

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #3 poslato: Novembar 26, 2009, 11:43:26 posle podne »
pa zato sto ima mnogo boljih nacina za podjelu misicnih grupa nego ova tvoja podela!
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže miodrag11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 371
  • Sporting life
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #4 poslato: Novembar 27, 2009, 12:40:01 pre podne »
xexe nzm sto ti se bas toliko ne svidja ...meni je dobar jer ni jedan misis ne pogadjam 2 dana za redom pa ima vremena da se odmori...
Ovo me podseti  na onaj oglas:"Imam 2 kuce na moru 3 automobila, veliki bazen i motor od 1300cm3
nista ne prodajem od toga samo da se pohvalim... :D :D :D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #5 poslato: Novembar 27, 2009, 02:57:19 pre podne »
xexe nzm sto ti se bas toliko ne svidja ...meni je dobar jer ni jedan misis ne pogadjam 2 dana za redom pa ima vremena da se odmori...

Uhhh..pa ovo ti bas i nije tacno...ledja nakon bicepsa...ok uz dan pauze...ali ako razijas biceps ponedeljkom on se nece oporaviti do srede...i onda ce trening ledja trpeti...pa nakon ledja radis ramena...ne znam sta i kako treniras, ali zadnja glava ramena ti moze biti u problemu...a i na svakom potisku ramena ti uglavnom radi i triceps...tako da ces i njega slabije uraditi...

A da ne spomenem sto radis dve misicne partije u istom treningu...jeste mozda prakticnije, ali ipak jedna partija po treningu je bolje...naravno ako nisi na nekim "bombonama"...a i tada treba pazljivo osmisliti trening..

Sve u svemu...ako vec treniras jednom nedeljno svaku misicnu partiju...ima i boljih varijanti. E, sad...ako ne mozes zbog skole ili ko zna cega..onda jbg...bolje i ovako, nego da se odustane :-))

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #6 poslato: Novembar 27, 2009, 09:15:48 pre podne »
@bulldog

imaš neki link gde je ok podela na 4 treninga nedeljno?
ja imam sad isti problem, ne mogu više 5x...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #7 poslato: Novembar 27, 2009, 11:42:51 pre podne »
@bulldog

imaš neki link gde je ok podela na 4 treninga nedeljno?
ja imam sad isti problem, ne mogu više 5x...

Ne secam se da na forumu ima takve teme ili post...otvori novu temu sa ovim pitanjem, pa cemo naci povoljan raspored...jbg...zavisi koju misicnu partiju juris...da li radis noge..kojim danima mozes da treniras...i sl. Jedna od mogucnosti bi bila push/pull sistem...
« Poslednja izmena: Novembar 27, 2009, 11:47:48 pre podne The_Bulldog »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #8 poslato: Novembar 27, 2009, 12:01:48 posle podne »
I meni bi odgovarao 4x sa naglaskom na nogama posto su mi izuzetno slaba misicna particija. :(

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #9 poslato: Novembar 27, 2009, 12:04:03 posle podne »
evo sta kaze Vladar na temu cetiri treninga
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13462.msg179297.html#msg179297

Citat
Hm... da bi ti neko prokomentarisao trening program nebi lose bilo da zna vise o tebi od ove cetiri 0...

Da bas zelim da vjezbam cetiri dana nedjeljno i da pri tom sve odradim tacno jednom, ledja i noge bih radio odvojeno, a recimo spakovao grudi sa bicepsom, a ramena sa tricepsom, listove bih trenirao kad ne vjezbam noge - 2 puta u toku nedjelje, a trbusnjake uz slican protokol od 2 treninga za stomak nedjeljno - u supersetovima na pocetku treninga (kao i listove)... Vidim ti planiras raditi stomak svakg radnog dana - ne znam zbog cega, i to je misic kojem je potreban oporavak, to sto mogu da se vjezbaju cesce nego drugi ne znaci da mogu da se vjezbaju svakog dana...

Naravno nadam se da ne pokusavas da "otkrijes" svoj six pack sa njima jer to ne ide tako, vjerovao ili ne.

Takodje ne vidim razloga zbog cega nemas jednu od najmocnijih vjezbi u arsenalu svakog bodybuildera - cucanj, mozes da radis jedne nedjelje prednji, naredne zadnji, da mjenjas pozicije stopala etc etc.... Takodje u zavisnosti kakva ti je zadnja loza - vidim ne rijetko se ljudi zale da im kasni - pa mozda nebi bilo lose i nju da odvojis od kvadsa - ovo provjereno daje napredak u tom dijelu.

Nego evo isto nesto, sto ti moze biti zanimljivo...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,11908.0.html

Vrlo informativbih clanaka u tom istom podforumu ima na pretek pa malo baci pogled kada budes imao vremena i volje.

Van mreže alexandar77

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
    • alexandar77 - slike
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #10 poslato: Novembar 27, 2009, 12:04:29 posle podne »

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Kad i kako?
« Odgovor #11 poslato: Novembar 27, 2009, 12:21:12 posle podne »