Jul 01, 2024, 07:21:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: pucanje misica na nozi  (Pročitano 18409 puta)

Van mreže milosr93

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
pucanje misica na nozi
« poslato: Decembar 22, 2009, 01:19:02 pre podne »
kolko traje oporavak pucanja misica..pao sam sa motora i motor mi je pao na nogu i pukao mi je misic..kolko traje oporavak i poshto wolim skojanje da li bih imao shansi owe godine da skijam..pukao mi je misic na nozi list..ne mogu ni da se oslonim na nogu?? hvala

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: pucanje misica na nozi
« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2009, 09:43:12 pre podne »
Poprilicno dugo, skijati ove godine neces.
Imam drugara kome je pucao list 2 puta. Momak je inace u bas dobroj formi, redovno trenira, ishrana... e prvi put mu je pukao misic kad skakao u vodu, nista posebno, samo lagani odraz i paf!
Oporavljao se par mjeseci, pa lagani treninzi,p a malo pojacavao i u trenutku kad je mislio da je sve proslost, opet mu pukne list.
Sve ti ovo pisem da shvatis koliko je to ozbiljna povreda, neznam jesi li isao kod doktora, jesi li snimao i radio ultrazvuk, ako nisi, idi.
Meni je inace pukao lijevi grudni misic, prije skoro 2 godine i jos se nije oporavio kako treba, tj nikad ni nece.

Van mreže legendArni

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
Re: pucanje misica na nozi
« Odgovor #2 poslato: Decembar 22, 2009, 04:19:02 posle podne »

Meni je inace pukao lijevi grudni misic, prije skoro 2 godine i jos se nije oporavio kako treba, tj nikad ni nece.

od cega je pukao?

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: pucanje misica na nozi
« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2009, 04:35:05 posle podne »
Od napora ;)
Salim se malo, ali u sustini tako i dodje. Pukao mi je na benchu, u zadnjoj seriji, kada sam radio tzv, "pumpanje". Imao sam bol nekih 2-3 mjeseca, ali nisam imao pojma sta je. "Gurui" iz teretane su mi preporucivali biofreez, hepatrombin, diklofen gel, kombinaciju svega navedenog, i sto je najgore pomagalo je. Posto sam mislio da je samo malo istegnuce ili nesto slicno, i tako sve do jednom, a onda katastrofa. Zabrana bavljenja bilo cime 3 mjeseca, lagani sport poslije 6 mjeseci i ponovo tegovi poslije ravno godinu dana. Sve mi je to rekao dr sa ortopedije ( neznam mu ime, ali svaka mu cast, bar sto se tice prognoze ).
Cisto da kazem, da mi posao zahtjeva kosulju i kravatu, a ja nisam bio u mogucnosti kosulju da obucem u opste.
Posto je to bilo u aprilu, ja u junu otisao na more i kao malo cu da plivam, 3 zamaha i blokada ( prsno, da napomenem )
Poslije 6 mjeseci usao u teretanu i podigao olimpijsku sipku, jedva 8 puta, prije povrede gurao sam 190kg iz bencha, bez majce sa zadrskom na grudima
Tek poslije godinu dana, sam poceo nekako da treniram, bogu hvala iskustvo, zdrav razum i ono sto sam ovdje na forumu naucio, omogucilo mi je da se ponovo vratim u solidnu formu, samo da napomenem da i dalje nisam u mogucnosti sve vjezbe da izvodim, imam neprijatan bol.

Van mreže Stojke11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 394
  • UBI CONCORDIA IBI VICTORIA
Odg: pucanje misica na nozi
« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2009, 07:38:06 posle podne »
Znaci osetio si kako se cepa krpa...Mom matorom je pukao takodje levi gruni misic a kidao je i biceps, kaze da je osecaj gadan i neopisiv... oporavak mu je bio oko god dana ali mu je ostala vidljiva rupa u pektoralisu! Milosr93  sto se tice lista da se oporavi za ovu sezonu skijanja pisi propalo, za sledecu mozda...
Želeo je da načini "vrhunskog antiterorističkog psa" sposobnog da izađe na kraj sa najsurovijim teroristima!Ukrštao je Vukove, Bosanske tornjake, Mastife, Američke staford terijere i Rotvajlere i konačno sve njihove najbolje osobine slio u svog SOP

Van mreže VeljaP

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.332
Odg: pucanje misica na nozi
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2009, 07:56:52 posle podne »
Znaci osetio si kako se cepa krpa...
Bravo, tacno taj osjecaj, mislim, na zalost.
I ja imam rupu, a sto se tice osjecaja, bol, neopisiv, nestvaran, mucnina, ledeni znoj i drhtanje nogu