Septembar 23, 2024, 03:30:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: Glupo pitanje!  (Pročitano 4901 puta)

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #15 poslato: Novembar 17, 2009, 10:24:12 posle podne »
Sada verovatno razumes da nije to nista ozbiljno :)

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #16 poslato: Novembar 18, 2009, 01:28:43 pre podne »
Citat
Kosarka a ne tegovi

jel to ona debilna teroija po kojoj tegovi te smanjeju a kosarka tera da rastes..?
dobor..ovo za kosarku cujem prvi put ali isto zvuci ako jos i ne vise debilno od one stare da tegovi sabijaju  ;D ;D ;D ;D

jbt..



ali zasto na sve i jednom forumu na ovom svetu kada se pojavi ovako ili slicno pitanje uvek se javi neko ko kaze.
NEMJ SLUCJANO TERATNU..OD TEGOVA NECES NARASTI...


Pa koliko si ti Peda  porastao od kada se bavis sa BB ne pokusavam da provociram vec me cisto interesuje?
Momak nije pitao za misicnu masu vec hoce da naraste 5 cm i ako mu sta mozé pomoci dok je u RAZVOJU  to je  da se bavim kosarkom.
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2009, 01:33:01 pre podne celox »

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Glupo pitanje!
« Odgovor #17 poslato: Novembar 18, 2009, 02:27:18 pre podne »
Evo meni nije jasno jedno.............. i molim objasnjenje od celoxa ................ kako skakanja pomaze u rastu?   

Sta se tu zapravo desava?  Istezes butne kosti i ruke ........ sta?
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #18 poslato: Novembar 18, 2009, 02:47:21 pre podne »
e to je vec filozofsko pitanje... :)

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #19 poslato: Novembar 18, 2009, 03:10:55 pre podne »
Pedja nije narastao ni 1 cm u visinu jer je bodybuildingom poceo da se bavi mnogo kasnije, tj kada mu je presto rast... Sto je jos veci respekt, sa obzirom sta je postigao, ali to je druga tema...

A tvoje pitanje-odgovor u smislu kosarka-teretana, stvarno ti nije na mestu...

Moje misljenje je da ce pre teretana da pomogne decu u razvoju tako sto ce intenzivni treninzi da nateraju telo da luci vise hormona, pa i hormona rasta, koji je do 25 godine kod muskarca zaduzen i za rast...

Mozda gresim, ali po meni ce pre teretana nego kosarka da natela telo da izraste koji cm, ali nikako preko svoje genetske predodredjenosti, kao sto je Sale rekao, vec samo da ubrza rast do svog prirodnog maximuma, to jest do upravo te genetske predodredjenosti...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #20 poslato: Novembar 18, 2009, 10:33:52 pre podne »
Moje misljenje je da ce pre teretana da pomogne decu u razvoju tako sto ce intenzivni treninzi da nateraju telo da luci vise hormona, pa i hormona rasta

X2

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #21 poslato: Novembar 18, 2009, 10:54:34 pre podne »
Hehe, skolski tim, imam odraz veliki :) zakucavam vec sad, ali samo kada mi je srecan dan, ali sa 185 bih mogao lakse, naravno sve je to sa jednom rukom :) ne verujem da cu ikad mocu sa dve da zakucam :)

KOliko su ti visoki roditelji?Ravnaj se prema tome...Ja te potpuno shvatam oko kosarke i zelje za rastom,jer sam igrao dosta dugo,ali ako sa 17 imas 185,ne racunaj da ces igrati centra ikad.

Mozes da budes dvojka,eventaulno trojka,ako izadjes na 200-205,ali cisto sumnjam...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #22 poslato: Novembar 18, 2009, 11:24:10 pre podne »
Oba roditelja sam presao, visi sam od njih za nekih 5-10 cm, i znam da centra necu nikada da igram ako odem u neki klub :) ovako mi nista ne fali :) ma da, vazno mi je da igram kosarku, pozicija i ne toliko :)

Van mreže celox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 441
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #23 poslato: Novembar 18, 2009, 11:45:32 pre podne »

  1.  Ja znam ko je Peda,sta je postigao i kada se poceo baviti sa BB.Cijenim Pedu injegove rezultate.
  2.  Momak je pitao "kako da naraste..."  kao i svi moj prijatelji a i ja smo dobili  malo na visini kada smo trenirali kosarku,e sad da li je to slucajnost ili  stvarnost to je nesto drugo.
To je bio moj savjet momku, a svi mi imamo pravo na svoje misljenje...ili ne? 
To sto vecina uzima k srcu da sam ja odbio momka od teretane nije tacno.
Moj odgovor je bio samo kratak jer je pitanje bilo kratko.Kako da narastem-tako ces da narastes.(moje misljen koje mu nemoze odmoci vec samo pomoci)
Ja sam na ovome forumu svaki dan iz jednog jedinog razloga,zato sto volim BB.
Ja nisam protiv teretane,idem u teretanu vec 12-13 godina, tri do cetiri dana u sedmici.
Tertanu,trening i tegove uvijek branim i podrzavam.     

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #24 poslato: Novembar 18, 2009, 01:39:35 posle podne »
sto se toce mog odgovara celoxu rekao je sve sasa dimitrijevic
a ja nisam misljenja nego sam siguran da PRAVLINA RAD U TERETATNI DECI MOGU DA IZVUKU I VISE OD PROSEKA..
ja cu ope tda ti dajem primer mog sina gde su mu treneri rekli da na zalost uz nejgo talent roditelji su mu niski rastom i od nejga nece biti nista..
ja sam pitao nejgovo trenera dali hoce da se kladi da cu ja da se posvetim mom detetu i da na sledecem sistematskom nece moci da veruje..rekao je da je to glupost ali na moje insisitranje da se kladi nije hteo..
porast od 7 cm za nepunih 9 meseci te za sada na vsinu od 177 a ja sam vsok 168 a moja supruga 166 je na sistemtaskm bilo sokantno za "vrhunskog"trenera koji zna zna i sve podredjuje GENETICI

genetica ima veoma vazan faktor u rastu detata ali je naucno dokazano da dete uzima samo 30% gena od roditelja...tj u vecini slucajeva...a ostalo je naravno od blize rodbine koja po pravilu ne odsutpa daleko..tako da rezulatat bude isti..ali nekada bude i veoam razlicti.
ja znam da se moze pomoci u pravilnom radu u tetratni detaetu i da mi sigrno nece smetai taj i takav rad na nejg rast tj da nema ama bas nikakvog utiacja oko toga....
tako da....mislim da je sve receno

Van mreže ivan.ipsc

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 183
  • :)
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #25 poslato: Novembar 18, 2009, 02:03:55 posle podne »
 :) :) :)

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #26 poslato: Novembar 18, 2009, 03:30:45 posle podne »
Visina je odredjena genetskim faktorom i uticajem spoljne sredine, te njihovom medjusobnom interakcijom. Ako gledas genetski, sve ti zavisi od roditelja, ako gledas spoljne faktore, zavisi mnogo od ishrane i aktivnosti kojima se bavis. Kad sve to pomesas dobices svoju visinu, koju ti niko ne moze proceniti unapred, jer postoje i takve genetske kombinacije u kojima je dete znatno viseg rasta od oba roditelja.
Ne treba nikako podceniti uticaj ishrane, zdravstvene nege i higijene. Tako smo danas dobili da su nacije koje su se nekada odlikovale nizim rastom, zbog boljih uslova zivota danas u proseku "porasle" za koji cm.

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #27 poslato: Novembar 18, 2009, 09:25:35 posle podne »
Vidim da sam pogresio sto sam pitao, vi se vise svadjate nego sto pomazete! xD

Van mreže THEROCK

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 620
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #28 poslato: Novembar 19, 2009, 12:19:30 pre podne »
ma gde to igras centra sa 180? ispred zgrade? za centra sve ispod 2m je nista a cak je i to malo. 210cm pa navise ti treba za uspesnog centra.

Van mreže Mali-Bata

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Glupo pitanje!
« Odgovor #29 poslato: Novembar 19, 2009, 01:14:20 pre podne »
U skoli brate, to se samo skolski timovi takmice a ja ne znam gde ces lika godiste '94 do' 91 da nadjes sa 210 cm visine, ako ti znas takvog hibrida coveka i dzina onda je on stvarno fenomen!