Septembar 19, 2024, 06:46:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Whey protein i djeca  (Pročitano 25268 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #30 poslato: Novembar 12, 2009, 12:16:05 posle podne »
Nema, ali je logicno da pocnes da ga uzimas, kad ne mozes iz ishrane da izvuces dovoljnu kolicinu pro

Pa, ona je upravo to i pitala..uvidela je da ne unosi dovoljno proteina u ishrani i pitala se da li je OK da whey koristi kao DODATAK ishrani..

Proveravas moje znanje/ neznanje?  :D
Znaci manja kolicina proteina moze da ubrza oporavak bubrega ili veca da uspori.




Ja npr. bih pre sebi ruku odsekao nego dao moj skrpljeni whey nekom detetu

Pa, naravno...kad pola vas koji ste odgovarali ovde NISTE roditelji, a ni u materiju oko proteina se NE RAZUMETE

ali KOJA JE KORIST, koji je cilj?

Hmmmmm...npr....BOLJE ZDRAVLJE DETETA

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #31 poslato: Novembar 12, 2009, 12:28:18 posle podne »
Citat
A ne na kraju da se svodi na obrnuto.

opet pokusavas da dokazes nelogicno?
A STA JE KRAJ A STA POCETAK
jel to na kraju bi neki deda trebalo samo da zivi na whey proteini jer ima tvrdu stolicu od mesine ??
covece..shvati sta pricas...tj probaj sam sebe da razumes...
kako ne shvatas da je ovo nesto sto je izolovano NAJFINIJIM MIKROFILTARCIJMA i da je OD MLEKA bukvalno receno IZVECENO NAJBOLJE..pod 1

Citat
Proveravas moje znanje/ neznanje?

nemam razloga za to..nit me zanima..

Citat
znam da bubrezni bolesnici trebaju male kolicine proteina da uzimaju, posto velike kolicine, opterecuju bubrege. Znaci manja kolicina proteina moze da ubrza oporavak bubrega ili veca da uspori.

bilo bi dobro da si ipak malo vise citao jbg a onda bi bolje i razmeo
BUBREZNI bolesnici treba da uzimaju MANJE KOLICINE SVEGA jer su BUBREZI FILTER pa tako kao i sto ga opterecava BELANCIVNA tako ga opterciva i UH pa ga tako optereciva i TECNOST na zalost ali je tako..
iz ovog razloga biubrezni bolesnici BI TREBALI da uzmaju WHEY protein za tvoje divno cudo npr jer je to nesto sto je dovedeno do savrsenstva te nema..sviega onoga sto smeta bubreznim bolesnicima HVALA BOGU i da ne ulazim u daljnju tematiku sa tobom jer ne razumes pa onda i gubi smisao
prevedno...
BALKASKI mentatlite nalaze da sve ono sto je u obliku tableta ili praska je STETNO..zasto...ZAR JE BITNO....ja znam da je stetno,. >:( >:( >:( >:(

Citat
Mislim ne samo sto sam sa balkana, vec sam i student koji jedva krpi neke osnovne namirnice da bi uradio nesto

meni je zao zbog ovoga i sto ej to tako al OVO NIJE RAZLOG DA TI KAZES DA JE WHEY STETAN ZA BILO KOGA A POGTOVO ZA DECU....o tome se radi

Citat
SAMO ja tebe  da pitam KOJA JE POENTA da dete uzima whey. KOJA? Zena ova kaze da mu pojaca ishranu. ZASTO da mu se pojacava ishrana? Nije stetno sigurno, ali KOJA JE KORIST, koji je cilj?

vidi
ja ne mogu tebi da sada krecem od kulina bana od cega sa npr sastoji neki KONCNETRAT SURTUKE npr...jer nemam vremena i trebalo bi mi mngogo..
a i takdojer nemam vremena npr da ti objsnvjam od cega se sastoje nasa misicna vlakna,koja je osnova metabolickih procesa,fizionomiju naseg tela o mnogo drugog sto bi ti trbealo da znas a sve u svrhu da znas da ako je detetu [otrebno SINTETSKO UNPOSENJE VITAMINA C,B,A ili Ca ili Mg...da je ist tako potrebno da dete unosi NE VESTACKE AMINO KISLINE vec AK koe su izolovane iz prorodnih izovra a ne koje su dobijene negom genteskom igrajrijom ili da ti kazem i prevedno sigiurno je bolje MIKROFILITRANA mlenca surtuka nego neko meso iz argentine koje je da kazem "nastalo" sopanje sa gentski modifikovanim sojinom sacmom!!!

ovde ne tvrdim da je whey bolji od naseg npr pilcieg belog..
samo ti govrim jedan od razloga zasto ne bi trebalo da se dete tera da se shopa beosmucno sa nekim stvarima koje bas i nisu prikladne...

i na kraju....
KORIST OD UPOTREBE whey- proteina kod deteta je MNOGOSTRUKA KAO IZ RAZLOGA KOJE SAM GORE NABORJAO pa da ne idem u detalje kao sto je razvoj kostiju,kose,koze i svih ostalih organa kojima pogodouje KONCEPCIJA AK koje su zastupljene kod takvog jednog prozvoda..

nadam se da ti je jasno sada mnogo sve.

NOVAC NIJE MERILO NECEGA DALI JE DOBRO ILI NE..!!!!

Van mreže legendArni

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
Re: Whey protein i djeca
« Odgovor #32 poslato: Novembar 12, 2009, 01:05:27 posle podne »
Stvarno me mrzi da citiram vise. Da svedem na sustinu...

PITBUL

1 - Trazi dodatak ishrani, a ishrane NEMA. PA je valjda normalno da je savetujete da to popravi na prvom mestu, a ne odmah super ti je ta ideja, zameni slobodno meso wheyom super si se setila.  ILI da STe rekli da moze whey pod uslovom da kasnije jede meso, i tu bi nekako cutao.  NE svi ste se odusevili idejom da uzima WHEY prokleti

 
2 - Da vraticu se da citam, i o tome ima vremena na svu srecu.  mogao sam guglati pa naci sve detaljno, pa napisati iipasti kao pametan, (ali nisam naravno jer me zabole sta vi svi  mislite o meni.) Zato sam rekao da se obrati lekaru koji valjda zna nesto vise o tome. ZNACI MOJ SAVET NIJE POGRESAN BIO
PEDJA
3 - NIGDE nisam rekao da je jebeni WHey stetan, NIGDE

4 - PO tvojoj prici ljudi bi trebalo ziveti na suplementima. Sta ce im hrana uoopste?




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #33 poslato: Novembar 12, 2009, 01:21:09 posle podne »
pa verovatno iz razloga sto te mrzi da citas ovako i pises...
ali sve je jasno ovde,tako a nema smisla gubiti vreme..
asmo jos ovo..

Citat
4 - PO tvojoj prici ljudi bi trebalo ziveti na suplementima. Sta ce im hrana uoopste?
nadji mi jedno mesto gde sam ja rekao da su suplemetni bitniji od hrane...
MI OVDE A TI TO NA ZALOST NE SHVATAS PRICAMO O WHEY PROTEINU KAO DODATKU ISHRANI....i tu se sva prica zavrsava.kod reci DODATAK...

ps..
ja imam dva sina
jednog od 11 i drugi od 15  8) 8)

obadva uzimaju whey sa tim da ovaj stariji uzima i glm,zma,beta alanin,c vitamin,Ca,Mg
igra za pion repreznatijcu srbije,visok je sada 177cm sto je 7 cm od predvidanja "strucnjka" i na njhovu konstatciju da je to nesto cudno se desilo ja im kazem da im se serem na diplome i sve sto znaju o bilo cemu kao trereri..
ai bdw..cudno im je to jel sam ja 168 cm i moja zena 166 pa im nije jasno od cega je on tako naarasto...
i da....
mali oprasi 600 gr mesa dnevno...litar mleka..litar jogurta..jaja..sireve...itd itd itd itd....i povrsh sveta toga ima PRAVLINU SUPLEMETACIJU tj DODATKE ISHRANI KOJI SU REZLUATIRALI SA TIM da je fizicki superioroniji od 80% dece njegve generaije...

mrzi te da citas... ;) ;)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #34 poslato: Novembar 12, 2009, 01:32:00 posle podne »
PITBUL

1 - Trazi dodatak ishrani, a ishrane NEMA. PA je valjda normalno da je savetujete da to popravi na prvom mestu, a ne odmah super ti je ta ideja, zameni slobodno meso wheyom super si se setila.  ILI da STe rekli da moze whey pod uslovom da kasnije jede meso, i tu bi nekako cutao.  NE svi ste se odusevili idejom da uzima WHEY prokleti

 
2 - Da vraticu se da citam, i o tome ima vremena na svu srecu.  mogao sam guglati pa naci sve detaljno, pa napisati iipasti kao pametan, (ali nisam naravno jer me zabole sta vi svi  mislite o meni.) Zato sam rekao da se obrati lekaru koji valjda zna nesto vise o tome. ZNACI MOJ SAVET NIJE POGRESAN BIO

Kao prvo vidi se da povrsno gledas stvari...a samo jedan mali detalj je i taj sto ne umes ni nick nekoga kome se obracas ispravno da prepises...

Pod dva...KO to kaze da ishrane nema?? TI? Napisala je da nece da jede meso...a sve ostalo je OK...i ? Znaci meso=ISHRANA...nije tacno...i dalje pricas pogresno. Ti kao neko ko nema dete, NE MOZES nekome ko ima dete da pricas sta radi. Ona nije jedna od nemarnih...navela je sve sta klinac uzima...probala je sve..i sad trazi resenje..I DA...WHEY KAO DODATAK ishrani u slucaju njenog sina je ODLICNA ideja...a to sto ti to ne znas..jbg...tvoj problem. A i ovo da bi ti cutao da smo mi nesto rekli...iskreno...bas me briga da pricam nesto sto ce se nekom dopasti...pricam cinjenicno i KRAJ...I NE...nismo se odusevili...nego smo joj rekli da je OK ideja da dopuni unos proteina svom adolescentu iz whey-a (tj. surutke mleka-a koliko znam mleko je OSNOVNA hrana coveka od njegovih PRVIH dana po dolasku na svet)

Pod tri...to sta tebe zabole...treba lekara da zanima, a ne nas i ne znam sto uopste o tome pises ovde..Sta ces ti onda na ovom forumu ako za pitanja oko wheya nju prebacujes KOD LEKARA  ::) ::)

Pod cetiri...DA TVOJ SAVET JE POGRESAN BIO...jer, momce, sta ima lekar sa nutricionizmom?  :D :D

Posto je zena dobila misnjenja...i to razlicita..onih sto nemaju decu i treniraju godinu dana..do onih sto imaju decu i treniraju ceo zivot...a neki su i profesionalno u ovom sportu..siguran sam da ce znati sta da radi. A i posto je i sama rekla da je ono sto je zanimalo saznala...i da NE ZELI da raspravlja sa klincima...te da mozemo da stavimo lock na temu....
« Poslednja izmena: Novembar 12, 2009, 01:33:40 posle podne The_Bulldog »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #35 poslato: Novembar 12, 2009, 01:39:02 posle podne »
jbt ja nisam ni skotnao do sada..
znaci od danas THE BULDOG je PITT BULL....

 :D :D :D

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #36 poslato: Novembar 12, 2009, 01:42:41 posle podne »
jbt ja nisam ni skotnao do sada..
znaci od danas THE BULDOG je PITT BULL....
 :D :D :D

Po ovakvima bi verovatno bio najbolji kad bi bio PUDLICA...ali nesto tesko  ;D ;D 8) 8)