Septembar 20, 2024, 12:33:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Whey protein i djeca  (Pročitano 25291 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #15 poslato: Novembar 11, 2009, 02:22:30 posle podne »
naravno da je bolje za njega da jede meso ali ako nece,onda mora neki drugi izvor

X2

Van mreže legendArni

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
Re: Whey protein i djeca
« Odgovor #16 poslato: Novembar 11, 2009, 02:55:35 posle podne »
zasto mu ne bi pravila musli,whey,mleko???
cujes da mali nece meso,sta sad treba da mu gura na silu da pojede!!!
naravno da je bolje za njega da jede meso ali ako nece,onda mora neki drugi izvor u ovom slucaju whey,a ja verujem ako pomesa cokolacu(whey),musli,mleko da ce mali biti sretan;)

ma glupost... komplikacije bezveze jer ne voli meso...

Ko da meni neko sad pokusava da dovede profesora sa fakulteta da mi drzi predavanje kod mene u sobi, jer ja NE VOLIM ustajanje rano ujutru  i odlazak tamo. Ne treba razmazitii decu toliko... Malo po malo i sve se moze. cak i meso jesti ;D

Ono sto hocu da kazem, je da ovom detetu sigurno nisu potrebni dodaci ishrani, jer moze sa ishranom normalnom da zadovolji sve svoje potrebe. Kad pocne da trenira nesto sto trazi nesto vise hranljivih materija, onda ce mu koristiti to sto je poceo da jede meso na vreme, i uzimati whey tek onda po potrebi, ali ovako ja stvarno ne vidim smisla da sad pocne sa wheyom...

Van mreže legendArni

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
Re: Whey protein i djeca
« Odgovor #17 poslato: Novembar 11, 2009, 03:20:46 posle podne »
i zasto ja sad pokusavam da ustedim tudje pare?    ??? Ima se moze se  ;)
Citat
ali me interesuje da li djeca smiju bez ikakvih stetnih  posljedica piti proteinske sejkove

Da odgovorim na konkretno pitanje (jer je pitanje drugacije od naziva teme)

whey nije stetan(osim za bolesne ljude koji trebaju savet od lekara prvo), i moze slobodno da ga uzima ko hoce, cak i moja baba koja je volela ukusne napitke.

« Poslednja izmena: Novembar 11, 2009, 03:23:36 posle podne legendArni »

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #18 poslato: Novembar 11, 2009, 04:12:43 posle podne »




Vidi ,o ovome sto si ti sad napisao moglo bi se filozofirati danima i opet da ne dodjemo do zajednickog zakljucka .Prvenstveno nije zahvalno komentarisati necije propuste ili sl posebno ako se radi o relaciji roditelj -dijete (ovo je ono kao majcinski savjet ) . Druga stvar  ,svi znamo da dijete treba jesti meso ,a ti mi objasni KAKO da ga ubijedim ? Budi uvjeren da sam ja licno pokusala sve moguce i nemoguce metode ,ali njemu se meso gadi ,ne moze da ga zadrzi u zelucu ,povrati . Psiholoski problem ili ne ,lose prehrambene navike ili ne , on ne jede meso i to je to .
Osim toga ja mu dajem omegu 3 i multivitamine ,uzima jako mnogo mlijecnih proizvoda i mogu da kazem da na sirevima zivi ,dakle ima nekav izvor proteina . Medjutim da ja ne bi zachatavala , pitanje sam postavila,odgovor sam dobila . Samo jos cekam odgovor na ovo moje KAKO  i  mene sto se tice tema moze da se zakljuca .Svima mnogo  hvala na odgovorima ,pozzz M.
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2009, 04:19:47 posle podne Mia »

Van mreže miodrag11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 371
  • Sporting life
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #19 poslato: Novembar 11, 2009, 04:18:05 posle podne »



 Samo jos cekam odgovor na ovo moje KAKO

Stvar je prosta 8) :D
Radi sve kao i do sada,
trudi se da ga naucis polako,
dotle nek klopa whey,
proci ce ga ta faza i pocece da jede meso,
nigde ne gresis,osloni se na majcinski instikt...
sto bi rekli:  ;D nista ja tu ne bi dirao  ;D
Srdacan pozdrav!
« Poslednja izmena: Novembar 11, 2009, 04:22:01 posle podne miodrag11 »

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #20 poslato: Novembar 11, 2009, 04:39:53 posle podne »
sve je ok
dobro je dok djeca ne tuku svoje roditelje
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #21 poslato: Novembar 11, 2009, 04:53:19 posle podne »
Mia, ne znam da li jede jaja...ali to ti je isto odlican izvor proteina...ne znam da li i ribu ne podnosi, a ako moze nju - ona je takodje dobar izvor proteina.

Mozda da ga probas prevariti i sa sojom...

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #22 poslato: Novembar 11, 2009, 05:47:10 posle podne »
Jaja da  ,ali soja i riba  ni pod razno hehehe .Ma izaci cu ja na kraj s njim ,nije to toliki problem kao sto izgleda. Mislila sam cisto ono pravim sebi sejk , pa da dam i njemu u fazonu da ga malo pojacam .Nikakva komplikacija na nivou naucne fantastike,psiho analize i sl  nije potrebno. Malo sam razmisljala na glas i potrazila odgovor . Cista ljudska znatizelja.Hvala za odgovore,na meni je da i dalje pokusavam  ;) 

Spartak

  • Gost
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #23 poslato: Novembar 11, 2009, 05:59:54 posle podne »
posni sir ? tunjevina ?

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #24 poslato: Novembar 11, 2009, 06:06:01 posle podne »
Jaja da  ,ali soja i riba  ni pod razno hehehe .Ma izaci cu ja na kraj s njim ,nije to toliki problem kao sto izgleda. Mislila sam cisto ono pravim sebi sejk , pa da dam i njemu u fazonu da ga malo pojacam .Nikakva komplikacija na nivou naucne fantastike,psiho analize i sl  nije potrebno. Malo sam razmisljala na glas i potrazila odgovor . Cista ljudska znatizelja.Hvala za odgovore,na meni je da i dalje pokusavam  ;) 

Znam o cemu pricas...imam neku blazu varijantu u svom starijem detetu...i moje misljenje je slobodno neka mu whey bude dopuna ishrani.

Van mreže _zemunac_

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #25 poslato: Novembar 11, 2009, 08:13:21 posle podne »
Mia,

Moja cerkica od 4 godine obozava dorucak kada joj napravim zobenu kasu sa mlekom i dodam malo whey-a.
Sto kaze naturalac-belanac, ima da polize tanjir.

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #26 poslato: Novembar 11, 2009, 10:08:31 posle podne »
 Mislim da dijete u svakom slucaju mora imati bar dva cvrsta obroka sa za njega dovoljnim izvorom ne samo proteina vec i ostalih makro i mikronutritienata, whey blend moze kao dopuna obroka ili kao zamjenski obrok...  Nastojati dijetetu prvenstveno naci fizicku aktivnost bilo kakav sport vise puta sedmicno, a sa tim imace vece kalorijske potrebe gdje ces ti uletiti sa sto kvalitetnijom hranom i sa vise obroka postepeno i naravno sa varanjem tako sto ces mu ubacivati i meso... Nemoj samo da mu cinis "medvedju uslugu" da mu dajes whey samo iz razloga sto "nece da jede"... Mozda poceti sa nekim obecanjima(bajs, comp i sl) ima da jede vise od tebe:)))

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #27 poslato: Novembar 12, 2009, 06:48:14 pre podne »
Naravno da on ima bar dva cvrsta obroka ,ima ih i vise dnevno ,ali oni ne ukljucuju meso,ribu,soju i sl . Dakle hrani se skoro pa vegetarijanski ,jede jaja, jede sireve ,mlijeko i sve mlijecne proizvode , voce ,povrce ...dakle nije u pitanju gladno dijete ,neuhranjeno ,zapusteno ili sta sve vec ne vidim u pojedinim odgovorima. Normalnog je rasta i tezine . Kao sto sam rekla dajem mu omegu 3 ,multivitamine ,sve ono sto se djeci daje da bi zdravo rasla i zivjela. On nema nikakvih zdravstvenih problema,nije bolesljiv,ne pada na prvi virus gripa i sl . Dijete kao i svako drugo .Bicikl,kompjuter ili bilo kakvav oblik podmicivanja i uslovljavanja kod njega ne dolazi u obzir jer on vise nije malo dijete ,nego decko pred pubertetom.  Ima svoju glavu,ne mozes ga prevariti ,a oni koji su prosli kroz ovaj uzrast  svojom djecom ,znaju o cemu pricam .  Jos cu se jednom zahvaliti za sve konstruktivne odgovore . Necu vise odgovarati na ovu temu ,dobila sam odgovore koje sam trazila. Puno pozdrava svima ,M .


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #28 poslato: Novembar 12, 2009, 06:54:26 pre podne »
koliko filozofije oko upotrebe nekog DODATKA PREHARNI..
znaci UZAS...

arni

Citat
ali ovako ja stvarno ne vidim smisla da sad pocne sa wheyom.

a sta,jel to ima POCETAK i KRAJ uzimanja whey proteina kao dodtaka ishrani?

Citat
osim za bolesne ljude koji trebaju savet od lekara prvo

jelbi mogao da mi navedes samo jednu kategoriju ljudi koji ne bi smeli da uzimaju whey protein i zbog cega?

meni stvanro ovde nije jasno da je u opste moguce da se o temi rasrpvlja sa STANVOISTA BALKANSKE ZATUPLJENOSTI!!!!!

Van mreže legendArni

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
Re: Whey protein i djeca
« Odgovor #29 poslato: Novembar 12, 2009, 12:04:53 posle podne »
Citat
a sta,jel to ima POCETAK i KRAJ uzimanja whey proteina kao dodtaka ishrani?

Nema, ali je logicno da pocnes da ga uzimas, kad ne mozes iz ishrane da izvuces dovoljnu kolicinu pro, pa uzmes dodatak kao recimo whey. A ne na kraju da se svodi na obrnuto.

Citat
jelbi mogao da mi navedes samo jednu kategoriju ljudi koji ne bi smeli da uzimaju whey protein i zbog cega?

Proveravas moje znanje/ neznanje?  :D

Koliko sam ja procitao sa foruma, znaci nisam se bavio specijaliziranjem tog pitanja, znam da bubrezni bolesnici trebaju male kolicine proteina da uzimaju, posto velike kolicine, opterecuju bubrege. Znaci manja kolicina proteina moze da ubrza oporavak bubrega ili veca da uspori.

Citat
meni stvanro ovde nije jasno da je u opste moguce da se o temi rasrpvlja sa STANVOISTA BALKANSKE ZATUPLJENOSTI!!!!!

Pa ja zivim na balkanu pa je logicno da gledam sa tog stanovnistva... Mislim ne samo sto sam sa balkana, vec sam i student koji jedva krpi neke osnovne namirnice da bi uradio nesto. Mada eto nisam imao u vidu da ste vecina vas ljudi  sa porodicom, poslom i td. (vecim finansijskim sredstvima) Pa imate wheya na raspolaganju.

Ja npr. bih pre sebi ruku odsekao nego dao moj skrpljeni whey nekom detetu, zato sto mu je lep ukus, i nece da jede meso.  :S 

SAMO ja tebe  da pitam KOJA JE POENTA da dete uzima whey. KOJA? Zena ova kaze da mu pojaca ishranu. ZASTO da mu se pojacava ishrana? Nije stetno sigurno, ali KOJA JE KORIST, koji je cilj?