Septembar 20, 2024, 12:11:18 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Whey protein i djeca  (Pročitano 25282 puta)

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Whey protein i djeca
« poslato: Novembar 11, 2009, 08:45:43 pre podne »
Moj sin ima 11 g i vec godinama ne jede meso ,ne iz "uvjerenja" nego ne voli   .Trudim se da unese ,koliko toliko ,proteina iz drugih izvora ,ali me interesuje da li djeca smiju bez ikakvih stetnih  posljedica piti proteinske sejkove ? On se ne bavi pretjerano fizickom aktivnoscu ,jednom sedmicno ide na plivanje,ponekad tenis. Ja trenutno koristim International Protein Superior Whey pa sam mislila da li bi mozda i njemu nekada mogla dati neki sejk jer smatram da ne uzima dovoljno proteina iz hrane? Kako da za njegov uzrast racunam kolicinu proteina koje bi unio  na ovaj nacin ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #1 poslato: Novembar 11, 2009, 09:30:29 pre podne »
Moj sin ima 11 g i vec godinama ne jede meso ,ne iz "uvjerenja" nego ne voli   .Trudim se da unese ,koliko toliko ,proteina iz drugih izvora ,ali me interesuje da li djeca smiju bez ikakvih stetnih  posljedica piti proteinske sejkove ? On se ne bavi pretjerano fizickom aktivnoscu ,jednom sedmicno ide na plivanje,ponekad tenis. Ja trenutno koristim International Protein Superior Whey pa sam mislila da li bi mozda i njemu nekada mogla dati neki sejk jer smatram da ne uzima dovoljno proteina iz hrane? Kako da za njegov uzrast racunam kolicinu proteina koje bi unio  na ovaj nacin ?

bravo!!
odlican zakljucak a pogtovo iz razloga jer ti dete ne unosi dovoljno B
znaci
bez ikakvih stetnih posledica niti bilo cega slobodno mozes da detetu dajes shakvoe jer to su DODATCI ISHRANI a ne nikakva hemija kako je dasanji lekari vole da krste

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2009, 10:04:01 pre podne »
ja imam rodjenu sestru koja je mladja od mene 11godina ima 14 godina,pije moje proteina kad hoce i koliko hoce;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2009, 10:07:35 pre podne »
Ma genijalno ,mnogo hvala za odgovore ! Njemu je fora da to pije ,a meni pao kamen sa srca !   ;D ;D

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #4 poslato: Novembar 11, 2009, 10:13:04 pre podne »
Ma genijalno ,mnogo hvala za odgovore ! Njemu je fora da to pije ,a meni pao kamen sa srca !   ;D ;D
naravno ne sada 100g praska,njemu je dovoljno jedna merica dnevno,mozes mu napraviti ovako
musli,pola merice wheya i 1dl meleka i izmesaj mu sve to ima da polize tanjir:):)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #5 poslato: Novembar 11, 2009, 10:27:50 pre podne »
pola merice wheya i 1dl meleka

Nadam se da nece imati stomacnih problema zbog ove kombinacije, obzirom da je to za mene no no :)   (sa vodom nemam problema)

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #6 poslato: Novembar 11, 2009, 10:36:03 pre podne »
pola merice wheya i 1dl meleka

Nadam se da nece imati stomacnih problema zbog ove kombinacije, obzirom da je to za mene no no :)   (sa vodom nemam problema)
kakve stomacne tegobe???
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže aleksandar84

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 313
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2009, 10:49:59 pre podne »
dijareja

Van mreže Mia

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 68
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #8 poslato: Novembar 11, 2009, 11:18:23 pre podne »
Ja isto pijem whey pomijesan sa mlijekom jer mi je odvratan sa vodom . Nemam nikakvih problema . Pa nista ,probacu pa cemo vidjeti .

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #9 poslato: Novembar 11, 2009, 11:23:17 pre podne »
Evo i ja da dam podrsku ideji...Moj sin (13g) pije proteine i naravno da mogu samo da mu donesu dobro. Mada poneki put zna da ima dijareju zbog laktoze u proteinu, tako da ako i to bude slucaj sa tvojim malim...mozes da mu smanjis kolicine, pa 2-3 puta u toku dana da uzima...ili bar svaki drugi/treci dan...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #10 poslato: Novembar 11, 2009, 11:50:59 pre podne »
A ako razmisljas da u neko vreme klinac pocne i trenirati...evo jedan clanak koji postavih ranije

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13099.0.html

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #11 poslato: Novembar 11, 2009, 12:46:00 posle podne »

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #12 poslato: Novembar 11, 2009, 12:52:07 posle podne »
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže legendArni

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
Re: Whey protein i djeca
« Odgovor #13 poslato: Novembar 11, 2009, 01:07:11 posle podne »
Moj sin ima 11 g i vec godinama ne jede meso ,ne iz "uvjerenja" nego ne voli   .Trudim se da unese ,koliko toliko ,proteina iz drugih izvora ,ali me interesuje da li djeca smiju bez ikakvih stetnih  posljedica piti proteinske sejkove ? On se ne bavi pretjerano fizickom aktivnoscu ,jednom sedmicno ide na plivanje,ponekad tenis. Ja trenutno koristim International Protein Superior Whey pa sam mislila da li bi mozda i njemu nekada mogla dati neki sejk jer smatram da ne uzima dovoljno proteina iz hrane? Kako da za njegov uzrast racunam kolicinu proteina koje bi unio  na ovaj nacin ?


Licno ja ne vidim svrhu uzimanja wheya u ovom slucaju...


 decu treba nauciti zdravom ishranom, i bogatu proteinima, sto je u ovom slucaju meso. A ne davati laznu nadu da ce uzimanjem carobnog napitka nadoknaditi taj veliki minus koji se stvara oduzimanjem mesa, jer naprosto dete to ne voli :S

Znaci najvazniej je da pocne da jede meso jer je ono glavni izvor proteina... Ima jos vremena jos je mali, za whey koji inace nije stetan, ali ne vidim bas ni neku korist u ovom slucaju.  I ako vec mu vec sad treba dodatak ishrani, to znaci da je njegova ishrana jako losa tj. siromasna...

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Whey protein i djeca
« Odgovor #14 poslato: Novembar 11, 2009, 02:11:34 posle podne »
zasto mu ne bi pravila musli,whey,mleko???
cujes da mali nece meso,sta sad treba da mu gura na silu da pojede!!!
naravno da je bolje za njega da jede meso ali ako nece,onda mora neki drugi izvor u ovom slucaju whey,a ja verujem ako pomesa cokolacu(whey),musli,mleko da ce mali biti sretan;)
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!