Septembar 27, 2024, 04:24:04 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Nađi Higl zlato na Svetskom kupu!  (Pročitano 4874 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Nađi Higl zlato na Svetskom kupu!
« Odgovor #15 poslato: Novembar 13, 2009, 10:52:14 posle podne »
Higl: Iznenađena sam rezultatom u Švedskoj



Nižu se pobede reprezentativke Srbije u plivanju Nađe Higl, a najnoviji uspeh stiže iz Švedske, gde je svetska šampionka iz Rima osvojila zlato i u Svetskom kupu u malim bazenima. Nađa je pri tom isplivala novi državni rekord na 200 metara prsno - 2:18, 54.

Higlova je tako posle pobede na Svetskom kupu u Durbanu, u Južnoj Africi prošlog meseca, u Pančevo donela još jednu zlatnu medalju, a sve to u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u malim bazenima, koje će se održati od 10. do 13. decembra u Instanbulu.

Skromna, kao i uvek, naša najbolja plivačica nije bila preterano euforična posle pobede. A iza sebe je ostavila evropsku rekorderku Dankinju Moler-Rike Pedersen, Japanku Rie Kaneto, kao i još nekoliko takmičarki kojima je bio prognoziran najviši plasman.
- Zadovoljna sam rezultatom, moram da naglasim da je sve bilo sjajno. Plivala sam najbolje kako umem, u svom stilu, što je kasnije, ispostavilo se, bilo dovoljno za trijumf. Iskreno, uoči starta trke nisam verovala da mogu da uđem ni u prve tri jer su protivnice bile za svaki respekt - priznaje Higlova.
Malo je nedostajalo da Pančevka obori i evropski rekord, svega dve stotinke. Pobedu je ispratio i Nađin brat i trener Sebastijan.
- Razgovarala sam sa bratom kako ću da plivam, sve sam odradila kao što smo se dogovorili, ali mi se čini da je i on bio na kraju malo iznenađen rezultatom. Sad idemo dalje, okrećem se Evropskom prvenstvu u Istanbulu - poručila je svetska šampionka, koja je, evidentno, tempirala formu u idealno vreme pred start kontinentalnog šampionata.
Inače, nagrada za prvo mesto na stazi u Stokholmu vredi 1.500 dolara, ali i 1.008 FINA bodova.