Jul 05, 2024, 04:44:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: pocetnik... pomocccc  (Pročitano 4315 puta)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: pocetnik... pomocccc
« Odgovor #15 poslato: Februar 04, 2011, 12:46:04 pre podne »
Krenuo sam da pisem, ali cu ipak poslusati ovo sto je rekao ile, nema svrhe pisati (ponavljati) istu stvar milion puta.
Forum sluzi da se pomogne, naravno...ali ne moze se pomoci nekome ako to on sam ne zeli, tj. zeli ali da dobije sve na gotovo.
Mnogi su ovde vec godinama, i zbog njih je ovaj forum tamo gde jeste i onda dodje neko ko je citao forum 3 sata i kaze da zna sve o ishrani. Najmanji je problem pomoci nekome jer niko od nas se nije rodio naucen, ali su zato mnogi prvo citali i sami shvatili sustinu, sastavili jelovnik i plan treninga i tek onda poceli da pisu i da traze od iskusnijih savete sta treba da promene.

Zamisli da svako dodje i otvori temu ako ga nesto zanima, a da pre toga nije potrazio da li to vec ima na forumu, na sta bi onda licilo sve ovo?
Zato se i desava da svaki dan dolazi neko i otvara temu u kojoj pita koliko UH ima u pola kg bureka, kako se pije kreatin, sta da uzme od hemije jer vec trenira pola godine u teretani...itd, itd.

Forum je mesto kao i svako drugo, treba imati postovanja prema "domacinima". Sve ono sto pise ovde neko bi  mogao debelo da naplati van foruma, zato treba da postuju sto dobijaju znanje i iskustvo na jednom mestu i to besplatno!!!

Da me neko mozda ne shvati pogresno, ja cu ovom decku RADO da pomognem, kao sto sam to i do sada radio koliko sam znao, ali ipak mora prvo neka sustina da se procita.....Raspisao sam se, iako sam rekao da necu, ali bilo je jace od mene.
Izvinjavam se svima sto sam otisao u off sa ovom temom .

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: pocetnik... pomocccc
« Odgovor #16 poslato: Februar 04, 2011, 12:55:27 pre podne »

jednostavno KATASTROFA!!!

Bravo matori sad si mu pomogao....ako ne mozes ili neces da mu pomognes, bolje cuti.....jbt ko god nov da dodje vi ga iznapusavate umesto lepo coveku da se kaze uradi to i to....
[/quote]


Pa sta da mu pomaze kad mu je forum obiman, cita ga vec 3 sata. Tri sata, zamisli! Mislim da tema treba da se zatvori, jer je ovo jos jedan koji ocekuje sve servirano. Naravno, ko hoce, nek mu pomaze.

Opet, to je sve na adminima foruma, koje izuzetno cenim, i ovo je nepostovanje najvise prema njima!

Evo jedan primer, takvih ima svakog dana!

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,22563.0/topicseen.html
 
Nikad mi nece biti jasno kako se neko ko dodje na forum se ODMAH registruje i otvara temu, a nije nista ni procitao ni trazio.
« Poslednja izmena: Februar 04, 2011, 01:00:23 pre podne Francuz »

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: pocetnik... pomocccc
« Odgovor #17 poslato: Februar 04, 2011, 01:03:16 pre podne »
Video sam....znam sve...ali onako ne treba da se obraca prema decku....njegov komentar "Katastrofa" je suvisan.
Ovako mozemo citavu noc....ja odoh na kunt, a vi kako hocete....:D
Pozdrav

Van mreže Pocetnik993

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • Teretana Druga MAMA :)
Odg: pocetnik... pomocccc
« Odgovor #18 poslato: Februar 04, 2011, 01:11:12 pre podne »
pa bilo bi pametno kad bi svi oni prvo procitali forum i napravili topic i pitali jel ovo ok

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: pocetnik... pomocccc
« Odgovor #19 poslato: Februar 04, 2011, 10:53:40 posle podne »
sastavi 5 obroka koje ti mozes da priustis, pa cemo da prokomentarisemo.... moze ?

Van mreže nemac987

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: pocetnik... pomocccc
« Odgovor #20 poslato: Februar 24, 2011, 12:24:14 posle podne »
poz svima.. evo mene opet. Prvo da se izvinim momcima kojima je smetalo sto sam se zaleteo i odmah otvorio temu.. Citao sam dosta forum i sada u ovom trenutku mi ne bi sigurno palo na pamet da odmah postavim tako nesto... Sredjujem polako ishranu, pa da prokomentarisemo i mojih jucerasnjih 5 obroka ....

1. 4 belanca i 1-2 zumanca, i ovsene pahuljice (ja ne znam brate koko mozete toliko da ih cepate, jer one sve imaju samo ukus nemaju)
2. piletina i pirinac ili krompir
Trening
3. piletina i pirinac ili krompir
4 . tunjevina i krmpir ili neka salata
5. posan sir pred spavanje

nekad umesto pilitine ubacm teletinu itd...
e sad, znam za onu foru da treba unositi 2g pr. po kg i 2-3 Uh ali jos uvek ne mogu da se organizujem da merim, nego  odokativno... da li tu gresim? I kupio bi neki whey jer mislim da bi mi on pomogao u napredku, ali ne znam koji bi nabolji bio za mene s'obzirom da sam pocetnik ?????

Sto se treninga tice, treniram 4-5 puta nedeljno. Dva dana za redom treniram pa 1 dan pauza... i moj program izgleda ovako
1. dan  Noge
2. dan Ledja-Triceps
3. npr. pauza
4. dan Grudi- Biceps
5. ramena

e sad posto sam pocetnik, volio bi da znam koja je fora i sta mi je mnogo bitno da znam i da se pridrzavam toga, da ne postignem tako zvani Kontra efekat ili kako se vec kaze... tj da slabije napredujem??

poz :))))

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pocetnik... pomocccc
« Odgovor #21 poslato: Februar 24, 2011, 01:02:20 posle podne »
pa vidi ovako
jedan si od RETKIH koji je priznao da je pogresio,bacio se na citanje i EFEKAT JE TU
realano,imu tu dosta toga da se koriguje ali s obzirom da si pocetnik MOJ TI JE SAVET DA NE MENJAS NISTA jer ces od ovoga ako ovako radis sigurno imati fanaststcine reuzlate iz gore navedrnog razloga
jedino taj whey bi odista mogao da ubacis 1 ili 1+1/2 merice posle treninga a u dane kada ne vezbas da ih kako ti kazes cepnes sa tim ovesnim i ima da cvetas kao ruzadok sve ovo radis mozda bi polako trebalo da se organizujes oko toga da znas u gr koliko cega unosis (da ucis) pa i jer ce ti kasnije biti mnogo lakse da to sredis kada ti dodje da odista moras da unosis 2 gr po kg telense tezine B i da se ne gubis u toj materiji
dakle sada nije strasno ali kreni polako
sta se tice whey-a

nemoj mnogo da filozofiras vec nesto iz ovog arsenala za pocetak

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=152

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: pocetnik... pomocccc
« Odgovor #22 poslato: Februar 24, 2011, 10:04:57 posle podne »
pohvale za trud....
kreni das se hranis tako i probaj da nadjes neki nacin za merenje namirnica

npr, jedna renka (solja za caj)...kad je napunis tako da do vrha ostane prazna za debljinu prsta ima 200 gr pirinca.... neka ti to bude neki orijentir za pirinac......7-8 prepunih kasika (ili 10 normalno punih) supenih kasika ovsenih ima oko 100gr

Van mreže nemac987

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: pocetnik... pomocccc
« Odgovor #23 poslato: Mart 11, 2011, 04:23:08 posle podne »
OK hvala lepo na savetima. uzeo sam whey i koristim ga kao dopunu za kolicinu proteina koju bi ja po mojoj klazi trebao da unesem. pijem ga posle treniga sa dekstrozom, i uvece sa posnim sirom ili ujutru uz ovsene kad mi se malo smuce jaja tj belanca... i to sam koliko toliko provalio... Napredka ima, ali je minimalan i vrlo sporo ide.. ali je bitno da ga ima :) dobio sam koliko toliko neku vecu misicnu masu i povecavam polako tezine na spravama.... jbg ja znam i svestan sam da posle toliko godina nepravilne ishrane i nediscipline ne moze sve preko noci doci, i znam da mora da prodje odredjeno vreme....  E sad, opet je preko tih misica ostala odredjena kolicina sala najvise na stomaku i na grudima, koje bih voleo da sagorim...

Otprilike sada trenutno moj Cilj je da sagorim to salo, a da sacuvam, i da i dalje postepeno povecavam misicnu masu... jbg takodje sam i svestan toga da je to najteze... ali bih voleo da cujem neki strucni komentar(posteno ovo se najvise odnosi na gospodina Pedju ;) i ostale legende foruma) i da dobijem neke instrukcije kojih cu se pridrzavati, ili da dobijem neki savet od nekoga ko je bio slicnoj situaciji, i  ima iskustva sa tim...
Ja razmisljam o tome da pojcam malo kardio treninge npr na 4 ili 5 puta nedeljno... pa me interesuje posto nemam iskustva sa tim kako je nabolje da radim kardio da ne dodje do katabolizma itd. i da izgubim i ovo malo misica sto sam nabacio... da li je najbolje da ga radim ujutru na prazan stomak, ili npr posle treninga sa tegovima ili kako vec... ? ? DA LI da pazarim Glutamin ili neke amino kiseline??  da li da radim hiit ili obican kardio itd... Ovaj whey sto sam uzeo kao sadrzi 6 g BCAA u jednoj dozi....

pozzzz :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pocetnik... pomocccc
« Odgovor #24 poslato: Mart 13, 2011, 09:42:23 pre podne »
pozdrav
ovo sve ovisi kakva ti je ishrana
jednostanvo moras da shvatis da ne mozes da radis i masu i defku u isto vreme
ali
ocuvanje misica naravno da je priamrno pirlikom skidanja viska kg tj masnoca
pa tako da radis cardio je sigurno najbolji nacin da ga radis U JUTRANJIM CASPVIMA NA PRAZAN STOMAK i da pre toga ukoliko si u mogucnosti da uzimas bcaa i glm
cardio trening treba da prilagodis vrsti dijete na kojoj si trenutno..
dakle..
pretposvaljam da nisi na nekom specijlanom rezimu dijete tipa cettonic ili slicno  pa s stoga raditi cardio ujutro na prazan stomak i krenuvis od 20 min sa pulsom negde izmedju 128-132 bi bilo za tebe
svaki drugi dan da podizes cardio program za 5 min dok ne dodjes do cifre od 55-60 min low intesy cardio trneinga i onda da pratis razvoj situacije u narednih 3-4 ned

dakle..nadam se da je stvar jasna