Septembar 24, 2024, 07:19:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)  (Pročitano 19460 puta)

Van mreže malibuilder

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
  • hebem
    • Moja lična galerija
malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« poslato: Novembar 06, 2009, 09:27:03 pre podne »
Činjenica da je ovaj forum najposećeniji od strane takmičara u našoj zemlji, pomisao je da će diskusija koju ću da započnem biti smislena i eventualno izroditi nekim logičnim rešenjem dilema koje su mi se nametnule u poslednje vreme.

Naime, neki od vas su već upoznati sa činjenicom da treniram od '93 godine, što u suštini spominjem iz prostog razloga da odmah na početku izuzmem iz ove rasprave ljude koji se rekreativno bave ovim sportom ili treniraju manje od par godina, jer smatram da i ne mogu da imaju nešto konkretno da kažu na temu koju ću da započnem.

Kao i vrećina smrtnika na ovom svetu i moje telo ima slabih tačaka, a moje slabe tačke su se svele na grudi i eventualno ramena. Rramena su malo slabija zato što sam ih neko vreme zapostavljao i sada je neophodno samo potrošiti to vremena da se izgrade, ali ono što me brine su grudi koje ozbiljno zaostaju, a u poslednjih 16 godina nisam propustio da odradim ni jedan trening grudi, a ni da isprobam gomilu sistema i šema treninga grudi, a opet se dešava da zaostaju.

Dakle neke moje statistike što se tiče grudi su obim preko 130cm, izbačaj sa ravne klupe je maximalno bio 200kg itd itd...e sad dok je tačno da sam uvek forsirao snagu radio sam i godinama treninge sa vecim brojem ponavljanja, sa super serijama, treninge samo sa bućicama, trenige u kojima potisak sa ravne klupe nisam radio i po godinu dana...generalno dosta toga sam probao i grudi i dalje zaostaju.

Pošto grudi nisu očajne, samo zaostaju sa razvitkom počeo sam malo da kopam i da čitam i da se tripujem na razne varijante, a poslednja na koju se tripujem je mogućnost pretreniranosti grudi i eventualno izgradnja, e sad jebem li ga "scar tissue" da sad ne prevodim sa engleskog, pošto sam na temu samo i čitao na engleskom. Glavni razlog zašto smatram da imam ovaj problem je neverovatna podložnost mojih pectoralisa na upalu i ono što je interesantno je da za 16 godina nije bilo treninga posle kog nije bilo extremno jake upale. Dakle nebitno dali je rađen trening sa velikom kilažom ili sa velikim brojem ponavljanja, upala je uvek extremno jaka, naravno osim ako trening nije baš loš. Recimo jedan primer je trening od utorka na kome sam uradio samo potisak sa ravne klupe, i to dve serije zagrevanja recimo 60kg 20 ponavljanja, pa 80 kg 15 ponavljanja i na kraju 100kg 8 ponavljanja. Dakle ovo ne bi trebalo da bude mnogo, ali evo sad je petak, a upala jos nije prošla. Samo da razjasnim, da ostale misićne grupe imaju normalno vreme oporavke, gde biceps i ramena praktično mogu raditi i po tri puta nedeljno pošto nije potrebno vise od 30 sati da upala prođe (naravno svestan sam i drugih parametara oporavka). Ovo navodim da razjasnim da ostale mišićne grupe napreduju sasvim normalno i nema problema sa te strane. Dakle ta extremna upala grudnog mišića me najviše buni, jer da mi ramena i triceps preuzimaju veći deo opterećenja to bi značilo da bi grudi manje radile i automatski dobijale manju upalu, a to nije slučaj, bar ja to tako posmatram sa moje tačke gledišta. Drugo, pumpanje krvi u grudni mišić je fantastično i sa te strane nema problema, ali iz nekog razloga izostaje napredak...

Trenutno se razmišljam o jednoj drugoj opciji treniranja grudi. Nakon što sam pokušao da radim grudi na većem vremenskom intervalu, dakle sa pauzom od 9 dana između svakog treninga grudi, što za 6 meseci nije donelo drastičnu promenu, sada planiram da smanjim intenzitet treninga za grudi i da povećam frekvenciju treninga, na 2x nedeljno, pa da vidim kakve bi ovo rezultate moglo doneti.

Moja dilema je naravno koliko sve ovo što ja tripujem ima smisla i dali postoji nešto što jednostavno mašim, ali dali je moguće da sam baš toliko slep pored očiju. Interesuje me mišljenje iskusnijih vežbača, ukoliko postoji neko sa sličnim problemom ili eventualno postoji iskustvo u treniranju sa osobama koje su se sretale sa sličnim problemima.

Da nadopunim priču sa nekim treninzima koje sam isprobao tokom godina, kako bih pokrenuo grudi sa mrtve tačke:

Moj prvi trening ikad je bio od school sistem Grudi/Ledja, gde sam ya grudi radio 8 serija ravnog potiska šipkom od kojih su 4 serije bile zagrevanje sa postepenim povećanjem kilaže do maximuma koji je bio 5 i 6 serija i onda spustanje kilaže na 7 i 8 seriji gde se povećavao broj ponavljanja, dakle piramidalni sistem doziranja opterećenja. Maximum se svodio na 3 do 5 ponavljanja u 5 seriji i na 1 do 3 ponavljanja u 6, sa forsiranim ponavljanjima i redovnim povecavanjem kilaža sistemom mikrodoziranja. Potom 5 serija potiska sa kose klupe gde su 3 serije zagrevanja postepenim povećavanjem kilaže pa dve serije max 6 do 8 ponavljanja. Potom propadanja na razboju 3 serije 10 do 15 ponavljanja i na kraju razvlačenje 3 serije 10 do 15 ponavljanja.

Potom sam isprobavao razne varijante na ovu temu, smanjivao broj vežbi, broj serija, ponavljanja, i obrnuto.

Potom sam isprobao HIT sistem, Dog Crap sistem, Greman Volume sistem, Charles Poliquinove sheme i na svaki ovaj sistem sam potrosio bar 3 do 6 meseci i dalje nisam previše zadovoljan napretkom...

Unapred hvala na svim vašim komentarima i mišljenjima.
...sve stvari čuvaj za starost, samo \"onu\" troši u mladosti...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2009, 10:48:30 pre podne »
odgovr na tvoje pitanje je vrlo jednostavan...

Citat
a u poslednjih 16 godina nisam propustio da odradim ni jedan trening grudi

i jos

Citat
e sad dok je tačno da sam uvek forsirao snagu

bencheri i nemaju grudi poput nekog bildera ali dizu i za 40% vise od njih..zar ne??
dakle..jednsotavno si sjebao sistem treninga na samom pocetku i gurdi kao svaki drugi misic koji bi  isto reagovao se desilo to
pokusaj da 10 nedlja forisras da dignes u biceps pregibu vise za 30 ili 40 kg nego sada i veoma tesko ces kasnije naterati ruke na rast...
logicno zar ne??
ili prevedno...
niko ne forisra snagu u rukama npr vec su svi opsednuti sa tim da sto vise gurnu u benchu..
pa tako i ti sada plcas grehove iz mladosti...
 da ti dalje ne kvotam jer mi je sve prilicno jasno...
zato je tu cika peki da resimo te sitne problemicie... ;) ;)

OVO MI JE NAJBITNIJA STVAR!!

Citat
pumpanje krvi u grudni mišić je fantastično

TEBI JE POTREBNO GORIVO U TOKU TRENINGA i to FULL PULL DA BI SE RESILA STVAR
pod jedan..
ja ti preldazem tj siguran sam da ti je najpametnija opcija da svake druge nedlje grudi radis 2 puta nedljeno tj ako radis grudi a ja ti preldazem da tako raids npr u pon onda ih radi u u subotu....sledecu trening grudi neka bude u sredu tj ttu nedlelju ces grudi raditi jednom nedljeno...pa onda sl nedlje opet u krug toj pon-subota..
elem..
moja preporuka da krenes sa trenigom slicnim ovome..

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,16417.0.html

i ono sto je najvaznije sada....PRED TRENIG I POSEBNO U TOKU TRENINGA OGROMNE KOLICINE ANTIKATABOLIKA...

pred trening ti je moj savet da uzimas BCAA I GLM i CREATIN u doazma...30-30-5..ili neki dobar PRELOAD koji u sebi ima sve ANTIKATABILICE zastupltjene sa ne samo gomile sranja da ti izazviaju bolji protok krvi...
dalje..
u toku trengina sto je NAJVAZNIJE...

TECNE AMINO KISLINE,BETA ALANIN 2-3 gr GLUTAMIN 20 gr.....
tecnih amino nikada dosta i ovo onda ostavljam tebi da shodno svom dzepu to odradis..
a s obzirom da si zadolvjan napredkom ostatka tela JA TI PRELDAZEM A ONDA CE BITI I FULL OPCIJA da ove stvari u toku trneinga koristis SAMO KADA RADIS GRUDI!!!!!!!!!!!!!
pa iz tog razloga mislim da ti nece biti preveliko optrecnje za budzet da uzimas po cak 4 amp AMINO LIQ u toku trneinga kao i taj glm i beta alanin

ako ovo ispistujes javi se za 4 nedlje i CIKA PEKINJO TI GARATNUJE USPEH

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2009, 11:14:15 pre podne »
BENCH PRESS
Progresivno smo povecavali opterecenje dok nismo uradili 3 seta sa 6+forsirana ponavljanja
Zadnji set je super teski negativni (gdje je jedini napor na ekcentricnom dijelu pokreta)

KOSI PRESS
Progresivno smo povecavali opterecenje dok nismo uradili 2 seta od 8+forsirana ponavljanja
Jedan set sa pauzom na dnu u trajanju od dvije sekunde prije nego li ga stisnemo-kontrahujemo prema gore (squeezing on the way up) radje nego li ga gurati prema gore.
Jedan teski set sa uskim hvatom
Jedan set sa uskim hvatom sa manjom tezinom sa pauzom na dnu i stiskanje-kontrahovanjem u dijelu potiskivanja tega prema gore
Jedan set super teskih negativnih (sa naporom na ekcentricnom dijelu)

LETENJE BUCICAMA
Tri seta - sporo i sa kontrakcijom misica

CROSSOVER CABLOM
Tri seta - sporo i sa kontrakcijom misica

Tri-set:
HAMMER KOSI POTISAK + HAMMER BENCH PRESS + PROPADANJA NA MASINI
Trideset ponavljanja u svakoj vjezbi, koje su izvodjene jedna nakon druge bez odmora izmedju njih.
Ponavljanja se izvode brzo koristeci princip stalne misicne tenzije
Uradili smo dva takva seta i time zavrsili trening.



Ja ti ovaj trening za grudi toplo preporučujem.Uz njega sam stvarno osetio pravi pomak ali moram reći da nisam radio poslednje dve vežbe jer u  mojoj teretani  ne postoje te sprave!Želim ti puno uspeha ,pozdrav od Mrkija ;)
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2009, 11:27:07 pre podne »
Citat
a ti ovaj trening za grudi toplo preporučujem.Uz njega sam stvarno osetio pravi pomak a

priatlju
ti si pomak osetio iz razlloga sto si do tada verovatno radio kaliscan trening kao i svi sto smo radili.
ravni benc,kosi,razvlacanje ili propadanje i sve korz 6 ili 8 pona kroz 10ak serija
tebi je bilo kakva promena donela napredak
ali
nisi procitao ceo text malobidlera gde je on rekao da je PROBAO SVE MOGUCE TEHNIKE i kod njega je problem onaj koji sam rekao na pcoetku a ne TRENING TEHNIKA ILI NEKI SISTEM i sto je najvaznije on ovo sto ti si napiao i da uradi ama bas nista ne bi osetio iz razloga koje sam vec naveo..

Van mreže mrki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2009, 12:17:22 posle podne »
Pročitao ja sve nego da...malibilder je dobio svoj recept i nadam se da će uspeti! A ovaj trening što sam ja prekopirao je Miškov načina da Hide-u  zabiberi dan i od kad sam ga prvi put pročitao  i sproveo u delo uz malo premixa ..mogu samo reći da je odličan
Ja kombinujem non stop ..jednu nedelju rotacije,sledeću ovaj trening i tako...
PAMETAN ČOVEK UČI I ZABORAVLJA,INTELIGENTAN SE PODSEĆA A GLUP ZNA SVE...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #5 poslato: Novembar 06, 2009, 12:19:10 posle podne »
Pročitao ja sve nego da...malibilder je dobio svoj recept i nadam se da će uspeti! A ovaj trening što sam ja prekopirao je Miškov načina da Hide-u  zabiberi dan i od kad sam ga prvi put pročitao  i sproveo u delo uz malo premixa ..mogu samo reći da je odličan
Ja kombinujem non stop ..jednu nedelju rotacije,sledeću ovaj trening i tako...

znam ja ta to miskov trening,al kao sto ti rekoh
mali je probao sve i svasta i ovo mu ne bi regovalo..
tebi jeste i reagovati ce ti jos dosta dugo jer na tome se i zansiva prinicp ovih i ovakvih trneinga da stalno kreses misicna vlakna u zdrav mozak da ne mogu da se snajdju
heheheheh

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #6 poslato: Novembar 06, 2009, 01:21:29 posle podne »
haha alene naziv teme je vrh ;)
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže malibuilder

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
  • hebem
    • Moja lična galerija
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2009, 02:51:36 posle podne »
Citat
bencheri i nemaju grudi poput nekog bildera ali dizu i za 40% vise od njih..zar ne??

apsolutno se slažem, pretpostavljam da imam dosta potencijala za snagu i vremenom sam zaglavio u taj trip da moram biti što jači i prva stvar na kojoj ću definitivno morati da poradim je da izmenim svoj "mind-set" LOL

Citat
ja ti preldazem tj siguran sam da ti je najpametnija opcija da svake druge nedlje grudi radis 2 puta nedljeno

Sad se setih da dok sam radio po DC sistemu koji je stvarno dao dosta rezultata, takaj je raspored bio da se svake nedelje jedna misicna particija rotirala dva puta nedeljno, ali onda su rotacije bile na 4 nedelje, tako da bi se recimo grudi i triceps na svake 4 nedelje radile dva puta...ali upravo vrsim neke kalkulacije u glavi i kontam da dvo nedeljne rotacije imaju mnogo vise smisla ukoliko planiram da isforsiram grudi...

E sad jedno pitanje, posto je cilj forsirati grudi, svestan sam da moram ugnjeciti triceps i ramena kako ne bi odvukli na sebe dosta toga, pa kontam dali je dobra ideja raditi pred zamor tricepsa i prednjeg dela ramena pa onda odraditi grudi ili da grudi odradjujem same na treningu, a da ostatak splita prilagodim grudima i da se citava specijalizacija pektoralisa fokusira na grudi i da yanemarim neko veliko forsiranje ostatka tela, osim eventualno bicepsa, ledja i nogu.

Dakle koja mi je ovde logika... Uzmemo npr. grudi u ponedeljak i ako ih radim solo, onda uzimam sledeci dan pauzu i onda radim recimo ledja i biceps sto ima logike jer dodatno dajem vremena da mi triceps i ramena iskuliraju od ponedeljka, onda u sredu triceps i ramena, pa dan pauze pa petak su noge i subota opet grudi, onda ponedeljak ledja i biceps, utorak triceps i ramena, pauza grudi, pauza, noge, dva dana pauze, pa ponedeljak opet grudi...kontam da ovo donekle i ima smisla i onda je to dve nedelje puna rotacija i ponedeljak ponovo grudi. Ispravi me ako ovde negde gresim molim te.


OK, procitao sam ja ovu temu gde si trenirao body-ja jos onomad, i ako sam dobro shvatio ovo su gigantske serije, Sharcheva fora ako se ne varam. Nekoliko pitanja vezano za sam trening.

Koliko primećujem u rasporedu vežbi šeta se položaj tela iza ravnog na kosi pa na kontra kosi, tako da kontam dali ima više logike krenuti sa vežbama koje su više za gornji deo grudi, pa ići na srednji i na kraju na donji? Svestan sam da je ova podela vise virtuelna, ali recimo da ju primenjujemo u ovom slućaju kao važeću, pošto mislim da shvataš šta želim da te pitam. Pošto, ako mi je gornji deo grudi najviše zaostao logično mi je da počnem rotaciju vežbi u gigantskoj sa vežbama za gornji deo grudi, pa bi recimo rotacija izgledala ovako:

Potisak bućicama sa kose klupe
Crossower sa kose klupe ili stojeći crossower sa donjih kotura
Razvlačenje na ravnoj klupi bućicama
Peck deck
Propadanje na razboju
Kontra kosi na smitu

Ispravi me gde grešim u ovoj rotaciji? Isto tako ako se ne varam radi se 5 ovakvih rotacija, kilaže se pretpostavljam prilagođavaju sa svakom rotacijom, pošto samo zamišljajući da radim ovo lagano trnem :)


Citat
pred trening ti je moj savet da uzimas BCAA I GLM i CREATIN u doazma...30-30-5..ili neki dobar PRELOAD koji u sebi ima sve ANTIKATABILICE zastupltjene sa ne samo gomile sranja da ti izazviaju bolji protok krvi...
dalje..
u toku trengina sto je NAJVAZNIJE...

TECNE AMINO KISLINE,BETA ALANIN 2-3 gr GLUTAMIN 20 gr.....

Ovo mi uliva dodatno poverenje u tvoj savet Pedja, pošto sam o konzumiranju aminokiselina tokom treninga čuo samo najbolje i nakon nešto čitanja sam shvatio da je ovo vrlo logična stvar. Reci mi molim te koja je prednost tečnih u odnosu na amino u tabletama, pretpostavljam da je u pitanju vreme varenja. Posto ako sam ja shvatio i amino u tabletama su već peptidi koji su odvojeni iz lanca i proces varenja je minimalan, ispravi me ako ovde grešim?

Što se tiče ove suplementacije, pa jbg moraću da nadjem i treći posao da se jos malo nabildujem LOL

U svakom slučaju neverovatno sam zahvalan i zadovoljan datim odgovorm ;)
...sve stvari čuvaj za starost, samo \"onu\" troši u mladosti...

Van mreže malibuilder

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
  • hebem
    • Moja lična galerija
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #8 poslato: Novembar 06, 2009, 02:52:37 posle podne »
haha alene naziv teme je vrh ;)

;) znas mene Vendi LOL
...sve stvari čuvaj za starost, samo \"onu\" troši u mladosti...

Van mreže Вучко

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 480
  • Reci 8
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #9 poslato: Novembar 07, 2009, 06:18:31 posle podne »
И ако може чика Пеки да нам каже које  фирме су те амино у ампулама , ја само неке по "кило" виђао ?  То згодно за понети а не у сред тренинга јуриш кашику ....    ;D :D

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #10 poslato: Novembar 08, 2009, 08:44:13 pre podne »
И ако може чика Пеки да нам каже које  фирме су те амино у ампулама , ја само неке по "кило" виђао ?  То згодно за понети а не у сред тренинга јуриш кашику ....    ;D :D

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12491.msg169391.html#msg169391

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #11 poslato: Novembar 08, 2009, 02:55:36 posle podne »
Citat
Dakle koja mi je ovde logika... Uzmemo npr. grudi u ponedeljak i ako ih radim solo, onda uzimam sledeci dan pauzu i onda radim recimo ledja i biceps sto ima logike jer dodatno dajem vremena da mi triceps i ramena iskuliraju od ponedeljka, onda u sredu triceps i ramena, pa dan pauze pa petak su noge i subota opet grudi, onda ponedeljak ledja i biceps, utorak triceps i ramena, pauza grudi, pauza, noge, dva dana pauze, pa ponedeljak opet grudi...kontam da ovo donekle i ima smisla i onda je to dve nedelje puna rotacija i ponedeljak ponovo grudi. Ispravi me ako ovde negde gresim molim te.

ne moras da se opterecivas sa ovim
na zalost i pored mog texta tebi je u glavi i dalje trip o snazi i opterecivanju tricpesa
ove tehnike treninga nemaju veze sa tim i ti ukoliko radis pravilnom tehinkom izvodjenja vezbi i sa kilaziama koje mozes da guras najmanje 10 puta onda jednostavno nema smisla i logike da ce opteretiti neki drugi misic u tolikoj meri kao sto je to slucaj kod 4-6 pon jer i sam znas koja je to metoda logike da pri tom i takvim pokretima naravno telo je PRISILJENO da koristi sve moguce misice da bi se izborilo sa tom i takvom tezinom koja nije primeirna
zar nije logicno ha?

Citat
Koliko primećujem u rasporedu vežbi šeta se položaj tela iza ravnog na kosi pa na kontra kosi,

TACNO
a pravila nema vec svaki tj an svakom trenigu rotiraj i vrti vezbe jer sto god vise zbunjejejes pectoralise to ce bolji rezulatati da budu

Citat
Posto ako sam ja shvatio i amino u tabletama su već peptidi koji su odvojeni iz lanca i proces varenja je minimalan, ispravi me ako ovde grešim?

vreme varenja je OSNOVNI PROBLEM
nisu one spore,ali je to koliko mu treba dosta sporo za razliku od npr PURE LIQ AK koje imaju 32 ak u lancu i putem krve plazme bivaju prenesne do vezbanog misica INSTANT dok za razliku od tableta ili kapleta i sam znas koji je proces..zeludac-jetraa-krv....A I U RAZOGOVRU SA NEKIM LJUDIMA ;) doslo je do zakcljcuka da se cak do 30% matreije izgubi u tim proceisima dok ne dodje do primarnog cilja..jbg./.


Van mreže malibuilder

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
  • hebem
    • Moja lična galerija
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #12 poslato: Novembar 08, 2009, 07:49:33 posle podne »
Citat
ne moras da se opterecivas sa ovim
na zalost i pored mog texta tebi je u glavi i dalje trip o snazi i opterecivanju tricpesa
ove tehnike treninga nemaju veze sa tim i ti ukoliko radis pravilnom tehinkom izvodjenja vezbi i sa kilaziama koje mozes da guras najmanje 10 puta onda jednostavno nema smisla i logike da ce opteretiti neki drugi misic u tolikoj meri kao sto je to slucaj kod 4-6 pon jer i sam znas koja je to metoda logike da pri tom i takvim pokretima naravno telo je PRISILJENO da koristi sve moguce misice da bi se izborilo sa tom i takvom tezinom koja nije primeirna
zar nije logicno ha?

Verovatno si u pravi, prvo ta promena u glavi, ali posle ovoliko godina treninga ja znam koju kilazu mogu da podignem 10, a koju 11 puta, tako da kad mi kazes 10 ponavljanja ja guram 10 i biram kilazu za koju sam siguran da necu moci vise...u svakom slucaju shvatio sam sta se htelo reci ovim i idemo ovako ;)

« Poslednja izmena: Novembar 08, 2009, 07:54:32 posle podne malibuilder »
...sve stvari čuvaj za starost, samo \"onu\" troši u mladosti...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #13 poslato: Novembar 09, 2009, 07:28:35 pre podne »
samo nemoj da imas noge jake kao gurke pa da ih ne radis..
hahhahahahhahah

Van mreže malibuilder

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
  • hebem
    • Moja lična galerija
Odg: malibuilder ima male pektoralise, da ne kažem sisiće :)
« Odgovor #14 poslato: Novembar 09, 2009, 07:37:36 pre podne »
;) imam dve leve za fudbal, tako da me ta muka nece spopasti...
...sve stvari čuvaj za starost, samo \"onu\" troši u mladosti...