Septembar 20, 2024, 05:31:41 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kalorije,UH  (Pročitano 2209 puta)

Van mreže SonyX

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Kalorije,UH
« poslato: Oktobar 31, 2009, 10:06:12 posle podne »
Ljudi izvinite sto orvaram novu temu,znam da se smorite kada procitate ovo po ko zna koji put,ali ne mogu vise da lutam,ceo dan citam forum,zanima me koliko bi dnevno trebao da unesem kalorija,skinuo sam one tabelice ali tamo nema UH,sta su kalorije a sta uh,koliko treba dnevno da se unese,prosecno....pojasnite mi to malo  :-\ :-\ :-\

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Kalorije,UH
« Odgovor #1 poslato: Novembar 01, 2009, 07:08:21 posle podne »
koliko si visok,tezak,godina,koliko treninga imas dnevno,procenat masti,kad ustajes,kad lezes.............
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže SonyX

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Kalorije,UH
« Odgovor #2 poslato: Novembar 01, 2009, 08:40:24 posle podne »
imam 15god,175cm,63kg, meni nije cilj da bude bb samo hocu da se malo ugojim,nabacim masu pa me zanima koliko bi trebao da jedem,i pokusavam da jedem sto kvalitetniju hranu,treniram jednom dnevno nesto malo,nikad ne legnem i ustanem u isto vreme osim kad sam prva smena,tad legnem oko 10-11-12 a ustajem u 5:40, vikendom legnem oko 12 a budim se oko 9....ne idem u teretanu ali planiram ako uspem da se ugojim,ovako ne vredi,kuci imam dve bucice pa malo s njima treniram,obicno su to bicepsi  :-\ :-\

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: Kalorije,UH
« Odgovor #3 poslato: Novembar 01, 2009, 09:11:26 posle podne »
nije sve u kalorijama,nije isto 2000kcal iz cokolade i 2000kcal iz mesa;) treba ti oko 2500kcal,ali ni to ne znaci da je tako....jedi 5 puta na dan,citaj forum trazi jelovnike ne moras bas kao MI da jedes ali gledaj da bude barem priblizno nama,kad krenes u teretanu vezbaj 3 puta nedeljno ne forsiraj tezine NIJE SVE U TEZINAMA;)whey protein moze slobodno da pijes.ako nesto nije jasno pitaj slobodno
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Kalorije,UH
« Odgovor #4 poslato: Novembar 01, 2009, 09:35:34 posle podne »
I mali dodatak...posto si pitao sta je UH, a sta kalorije...

Ugljeni Hidrati (UH)...Proteini...Masti...su ukratko i uprosceno makronutrienti potrebni telu za odrzavanje zivotnih procesa i homeostaze...

Kalorija je jedinica za energiju hrane koja nam biva dostupna nakon digestacije...

Pa, tako

- 1 gram proteina proizvodi 4 kalorije
- 1 gram UH proizvodi 4 kalorije
- 1 gram masti proizvodi 9 kalorija


Van mreže SonyX

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Kalorije,UH
« Odgovor #5 poslato: Novembar 01, 2009, 09:39:54 posle podne »
Hvala na savetima,pokusacu sto vise i sto bolju hranu da jedem,meni je veliki problem tezina a dizanje tegova i sport mi ne predstavlja problem,inace svakog dana ili svakog drugog igram fudbal po minimum 1h,to dodje kao neki kardio trening  :)

Van mreže SonyX

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Kalorije,UH
« Odgovor #6 poslato: Novembar 01, 2009, 09:42:57 posle podne »
Za malo da zaboravim,da ne otvaram novu temu,imam jedan problem,izgleda da mi je jedna sisa drugacija od druge,sta da radim,kao da ih izjednacim i po velicini i po obliku  ???

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Kalorije,UH
« Odgovor #7 poslato: Novembar 01, 2009, 09:44:25 posle podne »
Za malo da zaboravim,da ne otvaram novu temu,imam jedan problem,izgleda da mi je jedna sisa drugacija od druge,sta da radim,kao da ih izjednacim i po velicini i po obliku  ???

Ako mozes postavi sliku da vidimo da li je to tako kako i ti vidis, kao i kakve su razlike u pitanju...