Septembar 20, 2024, 02:31:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: The Blade &The Gift  (Pročitano 2564 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
The Blade &The Gift
« poslato: Oktobar 31, 2009, 01:37:14 posle podne »
The Blade &the Gift

Kada Dexter Jackson i Phil Heath zajedno trening za leda rade je velika drama zagarantirana.
Story od Greg Merritt

U pozadini pop musika, buka od tegova.
THE BLADE:-Kladim se da tvoja karijera nece zavrsiti sa toliko pobijeda kao moja.( Aktualno ima Jackson 14, Heath 3 profi pobjede)
THE GIFT :Da , I to zato sto ja necu ici na takmicenja kod kojih se 10 000dolara zaradi.
-Na Arnold-u se dobije puno vise nego to.
-Da ali ako dobijem na  Olympiji onda je to jos vise novca.
The Blade vrti sa glavom I ide prema lat-stangi.
Oni rade tri serija lat-vucenja prema grudima I dolaze do 220 pfund(1 engleska pfunf=0,453 kg) Obadva drze sipku sa sirokim grifom, malo sire od ramena. Odmah nakon kontrakcions momenta povuku gornji dio tijela malo unazad. Izmedu serija istezu misice.
-Dex ima djecu koja su starija nego ja.
-Zato ti ali izgledas stariji nego ja.
-Da sigurno.
The Blade i The Gift diskutiraju koja vjezba dolazi slijedeca na red. The Gift se zalaze da to bude nesto od basic vjezbi.
-Ti trebas raditi vjezbe koje cuvaju tvoja leda.
-Cuvaju, ja moram raditi vjezbe koje upravo rasturaju moja leda. Priznaj ti jednostavno ne zelis da ja dobijem masivna leda.
Na kraju pristaje Dex na veslanje sa bucicama i uzima 100-pfund bucica sa stalka.
- Ja se moram prvo zagrijati.
-Zagrijati , hajde jednostavno pocni stari covjece.
-Covijek se mora uvijek prvo zagrijati.
-Da li je to ocinski savjet ili sta?
-Ako tako hoces.
-Hvala tata.
Uskoro pocinju sa 140 , obadva koriste zavoje za zglobove. Za usporedbu za 124 kg teskim Heat-om, koristi 116 kg teski Dex malo siri stav sa siroko otvorenim stopalima i njegovo tijelo drzi leda malo pravilnije.
-Zasto dises tako tesko, moras doci malo do Denver-a tamo je drugaciji zrak.
-U mome klubu nema 140-i.
-Zasto ne-to je zalosno.
-Ovaj Mr. Olympia ne mora tesko trenirati, on mora samo ispravno jesti I 3 puta tjedno ici u studio.
The Gift ispusta jednu 150 pfund tesku bucicu I veze njegove zglobove za zavojima.
-Ah pustite ga samo sa njegovih pola ponavljana;-)
Nakon svake serije rade strecing. Nakon sto je The Gift zavrsio njegovu seriju ,ceka The Blade jedan momenat prije nego sto zavije njegove zglobove.
-Ne meditirati nego trenirati.
The Blade uradi 10 ponavljanja po ruci I okrece se prema Phil-u.
-Potpuno savrsena ponavljanja.
-Dobro je…
Opet diskutiraju koja je vjezba slijedeca I Phil tjera prema veslanju sa sirokom sipkom.
-Normalno ja radim sada veslanje na multipressi.
-Kod Ronnie-ja to nisam video.
-Ja sam jedna druga sorta Mr. Olympia-e.
-Zar ti ne zelis 8 Sandow-a.

-Osam ? Ne, meni je dovoljna jos jedna titula.
Polako slazu kilazu na dugu sipku.
-Nevjerojatno kako ce ove godine biti jaka Mr. Olympia.
-Da u pravu si.
Obadvojica vezu zglobove I rade drzuci sipku sa naopakim grifom, rukama ispod sipke. Gornji dio tijela je u 45-stupnjeva kutu prema podu.The Gift radi sa sirinom ramena dok the Blade drzi sipku nesto sire. Nakon serija sa 135 I 225 pfund-I pokusava Phil ubijediti Dex-a da uradi seriju sa 315.
-Danas se ne takmicim , ostajem pri 225 pfund-i.
Dexter mrmlja I radi veslanje sa 225. Phil stavlja sa svake strane po jednu plocu. Tako da tezina dostigne 315 pfund.
-To je razlog zasto cu ja pobijediti.
-Samo ti sanjaj.
Phil uspijeva uraditi osam ponavljanja.
-Dex , vidis li ti to?  Jos dva za tebe.
Dex radi 12 ponavljanja sa 225, nakon cega Phil ponovo radi 10 ponavljanja sa 315.
-Ja nemam naviku da radim te vjezbe, naime moj trener Joe McNeal I ja smo izmisli neke druge stvari koje su moju karijeru produzile.Sve te teske stvari sa poda ne radim vise.Danas vise radim sa masinama, multipresse za veslanje I mrtvo dizanje te neke druge masine za ostale dijelove leda. Biti stariji znaci ujedno I svoj trening kontuirano mijenjati. Da biste bili sposobni da mijenjate svoje tijelo. Ja sam najbolji dokaz da velike tezine nisu presudne.
Sto se posljednje vjezbe u programu za leda tice tu su obadvojica slozni, nisko veslanje na lat masini sa kablom I drzkom od dvije polovice koja omogucuje maximalnu flexibilnost.
-Upravo ono zanimljivo u ovome sportu je da se tako puno vjezbi I kombinacija nalazi te je svakome pojedincu prepusteno da sam pronade koje vjezbe I koji kutovi najbolje funkcioniraju za njegovo tijelo.
Dexter uzima drsku.
-Zasto tebe zapravo zovu the Gift?
-To ces tek vidjeti.
A do tada moram jos citavu godinu cekati? ( Tog nedeljnog prijepodneva bili su jos upravo 215 dana do Mr. Olympia 2009).
Obadvojica drze leda I gornji dio tijela uspravno, dok istovremeno rade ponavljanja sa 170, 190 I 200.
-Hajde oldy!
-Hajde Philly Cheesesteak!
-Prestani me vrijedati.
Sjedeci kurls sa bucima najavljuju dio posvecen bicepsu. The Gift radi sa obadvoma bucicama istovremeno dok The Blade radi prvo sa jednom a onda sa drugom rukom.
-Prije sam I ja radio kurls na smjenu, prvo sa jednom a onda sa drugom rukom. Ali evo od nekoga vremena radim sa obadvema rukama istovremeno. To sprecava da pretesko treniram, kada mijenjam ruke onda mogu 15-20 pfund vise natrpati, ali tada primjecujem da moja se moja ramena pomicu. Sa obadvema rukama istovremeno znaci da moram da imam dobru tehniku, zato radim curls sjedeci.
-Ja normalno radim bicepse puno na masinama, I stojeci sa SZ sipkom. Ne radim bas cesto sa curls.
-Ja sam na pocetku trenirao moje ruke na masinama, jer sam znao da vjezbe sa bucicama i tegovima potpomazu bolji napredak ruku, a posto sam ja oduvijek imao velike ruke nisam htjeo da previse odskacu. Sada moram protiv tipova kako jedan Dexter, Jay I Victor nastupiti, koji zrele I tvrde misice imaju-sto je rezultat od puno rada sa bucicama I tegovima. A posto ja pokusavam da svake godine imam drugi look na bini poceo sam puno da radim sa upravo tim stvarima.
-Da budem iskren ne znam sta zelis sa time postici, pa upavo ti imas najvece ruke od nas svih. Ostani pri tome sta si do sada uradio , zelis li ti stvarno imati duplo vece ruke nego sto ih sada imas?To ce potpuno ruinirati tvoju simetriju. Misicna zrelost je nesto sto se sa godinama postize.
-Dajem ti za pravo Moja filozofija slobodnih tezina ima veze sa citavim tijelom ne samo sa rukama. Normalno ja ne bih tako mnogo radio sa slobodnim tezinama kao danas ali sa curls nalazim bolje uglove nego na masinama. Ja pokusavam da ucim od moga tijela I da koristim ono sto najbolje radi za mene.
Cak i za sjedece curls Dexter koristi zavoje i pojas.
-Zato sto si tako star.
-Mozda ali ja sam jos uvijek tu I bolji od tebe.
Radeci Scottcurls na Hammer Strengh masini , slijedecoj vjezbi, rade obadva 3 serije I dolaze do 115 pfund. A rasprava o tome da li je The Gift iz straha prema nekim takmicenjima nije pojavio (kako Dexter mislli) ili je njegove prve tri godine kao profi pametno proveo(kako Phil misli)ide u slijedecu rundu.
-Mislis li da bih ja osvojio Arnold ?(Arnold Classic, na kome je Kai Green pobijedio je nekih 13 dana unazad)
-Ne, mislim da ne bi.
The Gift ne ispruza ruke na kraju vjezbe skroz.
-Kada u potpunosti ispruzim ruke onda osjetim veliku bol. A zadnje sto mi sada treba je pucanje bicepsa. Time bi jedna od mojih najboljih misicnih grupa bila ruinirana. Ja mogu zadrzati napetost misica i ako pokret zaustavim nekih cetvrt prije kraja .
The Blade pokrece njegove ruke nesto laganije i sporije.
Dex objasnjava kako on koncentracijske curls radi sjedeci na klupi. Ali danas se oni odlucuju za varijantu prilikom koje stoje. I rade sa 40, 50 I 60 pfund.
-Da li spremas novi video: Kako se znoje oldis?-sa Dexter Jackoson-om? –pita podrugljivo Phil.
Nakon nekoliko curls sa 60 pojavljuju se kod Jackson-a bolovi I on prekida seriju. Dok 29 godisnji Heath radi 10 ponavljanja sa 60-om.
-Opet pobijeda koja ide na moj konto-kaze Heath-Razlika koju ce ovakovi workouts napraviti biti ce dovoljna da te pobijedim u septembru.
-Ne ove godine, mozda cu ti prepustiti pobijedu slijedece godine. Ali ove godine jos ne.
-To cemo znati u septembru.
-Da , uistinu, tada cu pustiti da moje tijelo govori.

Heath o Jackson-u

Ovo je bilo jedno super iskustvo za mene. Mozda sam malo vise otvorio usta nego inace ali to je zato sto sam bio tako uzbuden, u Dexer-ovoj prisutnosti. U mnogom stvarima zelim biti kao on, jer je on napravio jednu vrlo primjernu karijeru. A sada idem kuci i mogu sa ponosom reci da sam sretan jer sam trenirao sa jednim Dex Jackson-om i to ne kao netko tko je morao moliti za trening. Mi smo bili ravnopravni partneri i to u jednoj situaciji gdje smo se medusobno podrzavali i imali pritom zabavu. Kada se vratimo kuci u Denver odnosno u Floridu obadvojica cemo se pomuciti na treningu da bi bili sposobni da pobijedimo jedan drugoga. A na kraju krajeva mi ovdje pokazujemo respekt jedan prema drugome i prema tome sto smo ostvarili.

Jackson o Heath-u

Mi smo se dosta zezali ali on je moj djecak. Ja ga jako volim. Vrlo je dobar Tipp, i zajedno smo imali mnogo smijesnih situacija. Za mene on je jedan izuzetak, jer normalno ja na treningu ne sjedim i ne pravim viceve. Kada sam u studiju ja onda treniram, i to tesko i ozbiljno.  Ali sa njim je drugacije, jasno da ce on biti jednoga dana Mr. Olympia. Mozda ne ove godine, ali ja sam siguran da ce on napraviti pritisak na mene. Licno sumnjam da cu biti u stanju da taj pritisak 3 puta za redom izdrzim. Mislim, pogledajte ga samo to je surrealno. Bila mi je cast zajedno sa njim trenirati.



WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: The Blade &The Gift
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2009, 01:44:08 posle podne »
Svaka cast na trudu...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: The Blade &The Gift
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 31, 2009, 08:23:50 posle podne »
Bravo thor...

Hvala za sve textove :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!