Septembar 20, 2024, 06:48:22 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Bobova promatranja-from Bob Cicherillo  (Pročitano 2131 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Bobova promatranja-from Bob Cicherillo
« poslato: Oktobar 31, 2009, 01:33:24 posle podne »
Bobova promatranja

Bodybuildnig ima svoju vlastitu verziju „sudaca iz fotelje“- takozvani internet fanovi. I isto tako kao i ovi prvi i internet fanovi su spremni da svoje verzije o bodybuilding-webcast-a koji su upravo gledali podijele sa svijetom;-) Cak ako to znaci da daju komentare o necemu sto nije nista drugo nego mala kolicina pixel-a.
I to je ocevidno da ja imam problem sa tim takozvanim expertima. Naime ono sto vi na webcast-u vidite-cak ako imate veliki monitor ili na fotosima-jako varira i odudara od onoga sto se vidi iz 20-og reda. Pa cak i ono sto se iz vec spomenutoga  20-a reda moze vidjeti, razlikuje se jako od onoga sto se iz prvih redova vidi, ili od onoga sto mogu vidjeti suci.
Pustite da definiramo pojam „experti“.Da li su to oni sto vide gomilu pixels  ili oni muskarci i zene sto sjede na stolu predvidenome za suce? Covjek bi trebao misliti da ti ljudi koji na tome stolu sjede, i iza sebe vec kroz stotine takmicenja, „skolovano“ oko posjeduju ipak kriticnije vide stvari nego  bodybuilding fans koji (sasvim normalno)navijaju za svoje omiljene atlete.
Iako sasvim sigurno slike jedan sasvim drugi jezik govore nego webcast, slike su isto tako „lazne“, jer one samo one isolirane momente uhvate.
To sve navedeno cini jako teskim stvoriti jedan utisak o citavoj akciji na bini. Pogotovo kada atlete kod razlicitih poza i prilikom razlicitih udisaja i izdisaja se pritom jos krecu, pa onda jednu pozu zadrze ili iz nje izlaze. A da ne govorim kako vara dojam kada na fotografiji jedan takmicar korak ili dva blize prema kameri stoji. Tako da ovisno o situaciji izgleda puno masivniji nego oni koji su dalje od njega i pri drugom svijetlu mozda stoje.
Isto tako je bitno znati koji dio takmicenja vi pratite. Trebate uzeti za obzir cinjenicu da je predtakmicenje koje najcesce die pod sasvim drugim uslovima nego finale-mnogo bolje i tacnije jer daje mnogo bolju sliku. U finalu vi imate sasvim druga svijetla, show , maglu, i sasvim je logicno da i tijela pod takvim svijetlima i uslovima drugacije izgeldaju. Neki pod tim uslovima izgledaju jos izrezaniji ali neki i ne.
Ono sto meine kod internet-experata najvise ljuti je cinjenica da oni samo u svoj sud vjeruju. Nazalost mi zivimo u jednome you tube svijetu, u kome jedna jedina minuta „sve  pojasni „ sta se jedne odredene situacije tice…ili mozda ne?
Pravi experti su u mogucnosti da ono sto se pred njihovim ocima desava, bez predrasuda i neutralno bez da ih se nagovori , sagledaju i ocijene. Naravno ako pitate moju majku ona ce vam reci da sam ja trebao dobiti sva takmicenja na kojima sam nastupio;-)
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.860
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Bobova promatranja-from Bob Cicherillo
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 31, 2009, 07:03:41 posle podne »
Naravno ako pitate moju majku ona ce vam reci da sam ja trebao dobiti sva takmicenja na kojima sam nastupio;-)

 ;D    ;D    ;D     ;D    ;D