Septembar 20, 2024, 04:43:50 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Program By Me  (Pročitano 6234 puta)

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: Program By Me
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 27, 2009, 07:09:24 posle podne »
Vucenje sipke do brade ce najvise da pogodi trapez

Pa sa uskim hvatom na EZ sipci i vucenjem do brade sigurno da hoce raditi vise traper nego srednje rame, ali Ja mislim da ne treba ici do brade, nego negde do dojki i uhvatiti sipku sire, ako gresim nek me neko ispravi...

Van mreže legendArni

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 158
Re: Program By Me
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 27, 2009, 08:01:29 posle podne »
sedece lateralno letenje, vucenje sipke do brade, i u pretklonu to isto.

A prednje pretpostavljam da ne radis zbog toga sto je pogodjeno bencom i sl...?

 glavna vezba za ramena mi je oduvek bila lateralno letenje, a i sasvim sam zadovolljan prednjim ramenom...

a sta nije dovoljno sto pogodim bencom i propadanjima?

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Program By Me
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 28, 2009, 01:58:57 pre podne »
Vucenje sipke do brade ce najvise da pogodi trapez

Pa sa uskim hvatom na EZ sipci i vucenjem do brade sigurno da hoce raditi vise traper nego srednje rame, ali Ja mislim da ne treba ici do brade, nego negde do dojki i uhvatiti sipku sire, ako gresim nek me neko ispravi...
Vucenjem do grudi sirim hvatom odlicna vjezbica za trapez... Znaci uski hvat, vucenje do brade ali sa tim da je potrebno da nadlaktica ide iznad ramene horizontale od 10-30 stepeni, u tom slucaju ce vecim djelom raditi srednje rame a manje trapez...

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Program By Me
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 28, 2009, 02:03:29 pre podne »
zasto ne probas ovakav raspored za 4x nedeljno:

Ponedeljak:  Grudi i Biceps
Utorak:         Noge
Sreda:          Odmor
Cetvrtak:      Ramena i Triceps
Petak:          Ledja
Subota:        Odmor
Nedelja:        Odmor
Ovo je savrsena podjela i uklapljanje misicnih partija u 4 treninga sedmicno...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Program By Me
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 30, 2009, 11:31:08 posle podne »
Vucenjem do grudi sirim hvatom odlicna vjezbica za trapez... Znaci uski hvat, vucenje do brade ali sa tim da je potrebno da nadlaktica ide iznad ramene horizontale od 10-30 stepeni, u tom slucaju ce vecim djelom raditi srednje rame a manje trapez...

Siri hvat u ovoj vezbi vise pogadja rame, tj. prevashodno srednju glavu...uzi hvat vise ide na trapez.

Ja licno ne idem do brade, jer sto se vise teg podize veci je rizik povredi, a i u tom krajnjem delu pokreta se dosta koristi inercija..

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Program By Me
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 30, 2009, 11:36:56 posle podne »
sedece lateralno letenje, vucenje sipke do brade, i u pretklonu to isto.

A prednje pretpostavljam da ne radis zbog toga sto je pogodjeno bencom i sl...?

 glavna vezba za ramena mi je oduvek bila lateralno letenje, a i sasvim sam zadovolljan prednjim ramenom...

a sta nije dovoljno sto pogodim bencom i propadanjima?

Ako si zadovoljan prednjom glavom ramena i ona napreduje, ne moras je posebno raditi.

Malo ova tvoja izjava da ti je glavna vezba za ramena oduvek bilo lateralno...nekako nije u skladu sa standardima :-)) Ta vezba izoluje srednju glavu ramena, te ne moze biti glavna za rame...Mogao bi tu malo ukljuciti potiske i jos neke varijante. Naravno, sad mi je jasnije kako mozes u istom danu da radis ramena i jos jednu misicnu partiju..sad vec zaboravih koja bese :-))

Meni su ramena omiljena misicna grupa za rad..i kad zavrsim sa njima...nisam nizasta...a kamoli za drugu misicnu partiju...te otud moja pitanje upuceno tebi.

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Program By Me
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 31, 2009, 01:10:03 pre podne »
Vucenjem do grudi sirim hvatom odlicna vjezbica za trapez... Znaci uski hvat, vucenje do brade ali sa tim da je potrebno da nadlaktica ide iznad ramene horizontale od 10-30 stepeni, u tom slucaju ce vecim djelom raditi srednje rame a manje trapez...

Siri hvat u ovoj vezbi vise pogadja rame, tj. prevashodno srednju glavu...uzi hvat vise ide na trapez.

Ja licno ne idem do brade, jer sto se vise teg podize veci je rizik povredi, a i u tom krajnjem delu pokreta se dosta koristi inercija..
presudan faktor je ugao nadlaktice u odnosu na ramenu liniju... Mozda ovo tvoje ima logike...

Van mreže kajman

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Program By Me
« Odgovor #22 poslato: Novembar 07, 2009, 06:53:51 posle podne »
ja neznam koliko mi je to dobro al moj program ide otprilike ovako
Pon. noge
uto. leđa
sri. prsa
čet.ruke(biceps,triceps)
pet.ramena
sub.cardio
ned. odmor
i opet ispočetka
cardio radim svaki dan oko 30 min a subotom radim 1h15min trbušnjaci isto svaki dan koliko mi oni to dopuštaju
ako može kakav savjet bio bih zahvalan

Van mreže igor2806

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.336
  • To be a legend, you have to beat a legend!!!
Odg: Program By Me
« Odgovor #23 poslato: Novembar 07, 2009, 07:31:21 posle podne »
ja neznam koliko mi je to dobro al moj program ide otprilike ovako
Pon. noge
uto. leđa
sri. prsa
čet.ruke(biceps,triceps)
pet.ramena
sub.cardio
ned. odmor
i opet ispočetka
cardio radim svaki dan oko 30 min a subotom radim 1h15min trbušnjaci isto svaki dan koliko mi oni to dopuštaju
ako može kakav savjet bio bih zahvalan
sta je to toliko burazeru gdje je odmor
if you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!!

''Each workout is like a brick in a building, and every time you go in there and do a half-ass workout, you're not laying a brick down. Somebody else is.'' -Dorian Yates

Van mreže kajman

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Program By Me
« Odgovor #24 poslato: Novembar 08, 2009, 03:46:12 pre podne »
ja neznam koliko mi je to dobro al moj program ide otprilike ovako
Pon. noge
uto. leđa
sri. prsa
čet.ruke(biceps,triceps)
pet.ramena
sub.cardio
ned. odmor
i opet ispočetka
cardio radim svaki dan oko 30 min a subotom radim 1h15min trbušnjaci isto svaki dan koliko mi oni to dopuštaju
ako može kakav savjet bio bih zahvalan
sta je to toliko burazeru gdje je odmor
pa nedjeljom odmaram jeli ovaj program loš dajte neke savjete nemojte samo kuditi
jer meni je cilj i gubljenje mase pa sam sebi isplanirao ovako težak program
ps: 196 cm i 116 kg zbog toga radim toliko puno

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: Program By Me
« Odgovor #25 poslato: Novembar 08, 2009, 05:00:24 pre podne »
Kajman reorganizacija treninga je uvijek individualna, sto znaci nema pravila, samo smjernice... Ti radis 5 treninga sedmicno i 6 kardio treninga, to ne treba da znaci da je vise bolje, odnoseci se na gubitak masti, vec suprotno ako pravilno doziras ishranu od koje zavisi tvoja tezina i procenat gubljenja masti uz minimalno gubljenje misica, pravilan kardio ce da "radi posao"... Mnogi su se opekli sa ciljem: Rapidno gubljenje "tezine" iz razloga velikog broja kardio treninga pa postanu "mrsave debeljuce". Govorim iskljucivo o rekreativcima...  Smanji broj kardio treninga na 3, umjesto subotnjeg kardio treninga( od 1.15min sto je ludo, najblaze receno) ubaci npr Ruke, i tako ti ostane jos jedan dan odmora sa kojim razdvoji ovih 5 treninga. Trbusnjacima neces izgubiti masti tako da nema potrebe ih raditi svaki dan, npr radi ih 1 ili 2 puta sedmicno u danima kada nemas kardio treninga... Pozzz

Van mreže kajman

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Program By Me
« Odgovor #26 poslato: Novembar 08, 2009, 01:10:01 posle podne »
Kajman reorganizacija treninga je uvijek individualna, sto znaci nema pravila, samo smjernice... Ti radis 5 treninga sedmicno i 6 kardio treninga, to ne treba da znaci da je vise bolje, odnoseci se na gubitak masti, vec suprotno ako pravilno doziras ishranu od koje zavisi tvoja tezina i procenat gubljenja masti uz minimalno gubljenje misica, pravilan kardio ce da "radi posao"... Mnogi su se opekli sa ciljem: Rapidno gubljenje "tezine" iz razloga velikog broja kardio treninga pa postanu "mrsave debeljuce". Govorim iskljucivo o rekreativcima...  Smanji broj kardio treninga na 3, umjesto subotnjeg kardio treninga( od 1.15min sto je ludo, najblaze receno) ubaci npr Ruke, i tako ti ostane jos jedan dan odmora sa kojim razdvoji ovih 5 treninga. Trbusnjacima neces izgubiti masti tako da nema potrebe ih raditi svaki dan, npr radi ih 1 ili 2 puta sedmicno u danima kada nemas kardio treninga... Pozzz
hvala na "smjernicama" probati cu tako uraditi a za prehranu nemogu nikako da se snađem na forumu vi stalno dajete neke linkove na kojima nema nista konkretno ja bi najviše volio ako ima neki program u kojem je sve opisano
jos jednom hvala i pozdrav