Septembar 20, 2024, 01:25:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja  (Pročitano 6300 puta)

Van mreže Shonedizel

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« poslato: Jun 02, 2006, 12:02:17 pre podne »
za sledecu kupovinu planiram:

ISO-100
Glutamin
Xpand (ovo vec imam)

E sad ono najvaznije: Ja odprilike znam kad , shta i kako da uzimam , ali citajuci vashe postove skroz sam se zbunio...Uvek sam uzimao 4x whey dnevno po jednu mericu bez dekstroze , sa mlekom.Ono sto me je dosta zbunilo je sto ovde svi kazu NIKAKO sa mlekom , dok na kutiji pise sa omiljenim napitkom itd...

Zato pitanja glase:

1.Kako treba da izgleda uzimanje i redosled uzimanja ovih preparata tokom celog dana (pogotovo me zanima post-workout , jer pise na Xpandu da treba od njega i proteina da bude razmak 30 min)

2.Kada pravim post workout shake (proteinski) posle Xpanda , sta sve u njega da stavim , koliko da stavim i da li sve zajedno ili odvojeno , uopste kako to treba da izgleda.

3.Sejk pre treninga: Da li samo X pand , ili jos nesto sa njim , ili pre njega?

4.Da li mi mozda jos nesto preporucujete od suplemenata da uzmem osim ISO-100 , Glutamin , Xpand , ili smatrate da je dosta.Ako ima neki i njega napisite kako da ukombinujem i kad da ga uzmem.

Dok sam pisao pola sam zaboravio sta sam hteo da pitam , tako da kad se setim dopisacu , za sada bih molio nekog ko se razume i zna da  odgovori.

Hvala unapred :)

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2006, 07:04:09 pre podne »
1.Slobodno pomesaj xpand, sa wheyom, dekstrozom, VODOM
2.sve zajedno odprilike 60gwheya, 60g dekstroze, mericu xpanda, 15g glutamina
3.mozes whey pre treninga ako to mozes da isfinansiras
4.Drzi se osnovnog:
Whey, glutamin, creatin(xpand)...bolje da povecas doze wheya nego da kupujes dodatne proizvode,....


5. Potrudi se da nabavis NO-Xplode umesto xpanda :D

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #2 poslato: Jun 02, 2006, 09:01:38 pre podne »
Citat: LUC1FER
1.Slobodno pomesaj xpand, sa wheyom, dekstrozom, VODOM
2.sve zajedno odprilike 60gwheya, 60g dekstroze, mericu xpanda, 15g glutamina
3.mozes whey pre treninga ako to mozes da isfinansiras
4.Drzi se osnovnog:
Whey, glutamin, creatin(xpand)...bolje da povecas doze wheya nego da kupujes dodatne proizvode,....


5. Potrudi se da nabavis NO-Xplode umesto xpanda :D


Ovo je sasvim OK, samo ja bi malo posolio X-PAND kreatinom ipak u njemu nema bas puno kreatina... :wink:

Van mreže Shonedizel

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2006, 11:06:12 pre podne »
Okej , hvala , samo jeste sigurni da whey i Xpand uzmem posle zajedno , posto na pakovanju naglasavaju da razmak bude bar pola sata?

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2006, 11:35:04 pre podne »
E sad si ti ovo sve ispisao kao da ces od ovih suplemenata da poletis... A posto vidim da imas para na pretek... Obrati paznju na ishranu...

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2006, 11:35:49 pre podne »
Citat: Shonedizel
Okej , hvala , samo jeste sigurni da whey i Xpand uzmem posle zajedno , posto na pakovanju naglasavaju da razmak bude bar pola sata?

Ma samo ti to sve smiksuj, nemoj se bezveze zamarati oko toga...samo se skoncentrisi na treninge  :wink:

Van mreže Shonedizel

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2006, 11:56:18 pre podne »
Hvala na pomoci :)

Big rasho , bilo bi dobro da je ko sto ti govoris , ali nemam para na pretek , to mi je poslednja "doza"

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2006, 12:16:46 posle podne »
Onda ti ne treba NO... i ostalo... Whey, Glm, creatine... Naravno dobar multivitamineral... A pare bolje na hranu... Mislim sigurno mnogo bolje zvuce imena kao Amino, Force, Fuel, Explode itd Ali veruj mi da je bolje Jaje, Piletina, Tunjevina...
Znaci prvo hrana... Pa onda suplementi(dodaci)...

Van mreže Shonedizel

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #8 poslato: Jun 02, 2006, 01:20:29 posle podne »
OK , razmislicu , opet hvala , svaka pomoc je dobro dosla...

Van mreže Shonedizel

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #9 poslato: Jun 02, 2006, 01:24:33 posle podne »
Citat: Stefke
Citat: Shonedizel
Okej , hvala , samo jeste sigurni da whey i Xpand uzmem posle zajedno , posto na pakovanju naglasavaju da razmak bude bar pola sata?

Ma samo ti to sve smiksuj, nemoj se bezveze zamarati oko toga...samo se skoncentrisi na treninge  :wink:

I sa koliko vode odprilike da to popijem?
Znaci Whey, Xpand , glutamin sa koliko vode ide?

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #10 poslato: Jun 02, 2006, 03:41:19 posle podne »
Citat: Shonedizel
Citat: Stefke
Citat: Shonedizel
Okej , hvala , samo jeste sigurni da whey i Xpand uzmem posle zajedno , posto na pakovanju naglasavaju da razmak bude bar pola sata?

Ma samo ti to sve smiksuj, nemoj se bezveze zamarati oko toga...samo se skoncentrisi na treninge  :wink:

I sa koliko vode odprilike da to popijem?
Znaci Whey, Xpand , glutamin sa koliko vode ide?

Ma smuckaj sa jedno 5-6 dl, ja mislim da je to sasvim OK, a mozes i sa vise vode :wink: Samo lepo to razmuti da bi se sve rastvorilo ...

Van mreže Shonedizel

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #11 poslato: Jun 04, 2006, 09:21:01 posle podne »
1.Ako zavrsim trening oko 23 i tada uzmem protein sa glutaminom , da li je onda potrebno i da uzmem dozu protein+glutamin i oko 24 , odnosno pre spavanja , ili se ono racuna kao doza pre spavanja (inace pre spavanje nameravam da uzimam kazein+glutamin , jel to ok kombinacija?)?

2.Jutarnju dozu proteina i glutamina (znaci oko 8h) , da li da uzmem pre obroka ili posle obroka , i koliki razmak da bude izmedju jutarnje doze i obroka?

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #12 poslato: Jun 04, 2006, 09:36:56 posle podne »
Citat: Shonedizel
1.Ako zavrsim trening oko 23 i tada uzmem protein sa glutaminom , da li je onda potrebno i da uzmem dozu protein+glutamin i oko 24 , odnosno pre spavanja , ili se ono racuna kao doza pre spavanja (inace pre spavanje nameravam da uzimam kazein+glutamin , jel to ok kombinacija?)?

2.Jutarnju dozu proteina i glutamina (znaci oko 8h) , da li da uzmem pre obroka ili posle obroka , i koliki razmak da bude izmedju jutarnje doze i obroka?


Ovako:
Pod 1.Dovoljno ti je za posle trening 2merice whey+15-20g glutamina i nemoj  posle ponovo u 24h uzimati whey a kazein znaci uzmi pred spavanje moze a nemora sa glutaminom
Pod 2.Prvo klopaj a posle jedno 1.5 - 2 popi whey+10g glutamina

E za ove kolicine glutamina mozes i manje uzimati ali ja bih ovako.I probaj malo ranije da imas treninge nekako mi je ovako zgusnuto, jebga ali tako je...

Van mreže Shonedizel

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #13 poslato: Jun 04, 2006, 09:44:46 posle podne »
E stefke car si , za brz odgovor :)

Ali opet moram da te pitam jesi li siguran za #1 , posto na pakovanju proteina kaze odmah po ustajanju!! Znaci prvo klopa , pa tek za 1,5-2h protein?I da li je problem da razmak bude 45min-1h , posto evo:
Ustanem u 6.40 i tad jedem i onda da popijem protein u 7.30 , posto moram u skolu...Malo mi je komplikovano da nosim u skolu sejker i sve to , ali ako je bash neki problem i ako puno znaci , onda bih poneo u skolu pa da bude toliki vremenski razmak.Ali reci ako nije toliko znacajno , da se ne cimam zbog sitnica :)

A sto se treninga tice , to je na dan kad imam kik-box , trening je u 9 i to je to , pomeriti ga ne mogu , kad je dan za teretanu , treniram ili u 14 ili u 20 zbog skole.

Van mreže Stefke

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 159
Re: Pocetnik , sastavite mi rezim uzimanja
« Odgovor #14 poslato: Jun 05, 2006, 10:02:41 pre podne »
Pa moze i 1h posle ali bolje je malo kasnije da se ona hrana kojom si napunio zeludac malo slegne.Dorucak neka ti bude bas jak jer je on jedan od najvaznijih obroka.
Ma cini ti se da ti je tesko, lepo stavi mericu Whey u sejker kad dodje vreme dodas vode, smuckas i zadovoljstvo moze da pocne  :wink: